Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tistim, ki denarno socialno pomoč porabijo za dopust, bi takoj odvzel pravico do nje

Tistim, ki denarno socialno pomoč porabijo za dopust, bi takoj odvzel pravico do nje

Ti govoriš o revežih, mi pa že ves čas govorimo o 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ostalih izmečkov, ki izkoriščajo državo, ki so jo ustvarili naše mame in očetje. Leti, ki imajo danes tako bedne penzije na dopusta že 10 let niso videli – niti toplic. Tem bi ti z veseljem namenil še dopust, pa sploh nič ne delajo. Bravooo superrr. Povej to moji mami, ki je delala 43 let za strojem na mrzlem in ima danes 570€ penzije in si dopusta ne more privoščiti.[/quote]

dej začni uporabljat glavo in ne lubenice… socialci niso krivi nič niti to ne kaj za tist denar počnejo, bogatija tist lih ni… če bi blo vse tko idealno po tvoje kt si predstavljaš pol socialcev ne bi blo niti brezposelnih, tko so pa tvoji opevani delodajalci, k so velik del kolesja k nej bi ga delavci poganjali sami poskrbel za to da zdej dela 1 delavc za 6 ljudi, ker se jim je zdel teh poganjalcev kolesa preveč pa ker so bili predragi pa so jih dol zmetal pa jim peprečil vstop nazaj.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Težko si predstavljam, da bi mi bili družba brez brezposelnih in brez tistih, ki so bolj ali manj odvisni od dobre volj države. Takšna družba ne obstaja nikjer in nikdar ne bo, denar pa vsakemu pride prav ne glede na karkoli, in tisti ki očitate drobiž od socialk vas je res lahko sram. Noben ne bi države žical, če bi imel viška ali pa vsaj sproti dovolj za dostojno življenje…tega ima pri nas cca 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, pa še {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mi deluje preohlapen.

Nekateri res nimate nobenega smisla za realno stanje Slovenije in čemu so socialni transferji nuja.

Ti govoriš o revežih, mi pa že ves čas govorimo o 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ostalih izmečkov, ki izkoriščajo državo, ki so jo ustvarili naše mame in očetje. Leti, ki imajo danes tako bedne penzije na dopusta že 10 let niso videli – niti toplic. Tem bi ti z veseljem namenil še dopust, pa sploh nič ne delajo. Bravooo superrr. Povej to moji mami, ki je delala 43 let za strojem na mrzlem in ima danes 570€ penzije in si dopusta ne more privoščiti.[/quote]

dej začni uporabljat glavo in ne lubenice… socialci niso krivi nič niti to ne kaj za tist denar počnejo, bogatija tist lih ni… če bi blo vse tko idealno po tvoje kt si predstavljaš pol socialcev ne bi blo niti brezposelnih, tko so pa tvoji opevani delodajalci, k so velik del kolesja k nej bi ga delavci poganjali sami poskrbel za to da zdej dela 1 delavc za 6 ljudi, ker se jim je zdel
teh poganjalcev kolesa preveč pa ker so bili predragi pa so jih dol zmetal pa jim peprečil vstop nazaj.[/quote]

Gunar pa koliko si ti star….. Niso vse firme propadle ker so jih pokradli. Kaj vse sem videla na delovnem mestu v svojih letih. Od ležanja, lenarjenja od tega da se je v kakšni proizvodnji kaj narobe naredilo pa se je vse zmetalo v kante za smeti, da majster ne bi videl. Ko se je delala inventura je bilo pa vse narobe. Pokradlo za zidanje vikendov, še delavce so vozili na svoje vikende da so jim med službo zidali in delali….Kjer je poštenje, kjer se dela, res dela ne lenari in kafetka tam se tudi služi, ker se ima od česa. Od NIČ pa ni NIČ. Ti pa iščeš samo izgovore v politiki in prevarantskih direktorjih. Ja tudi ti so del zgodbe imaš prav, dejstvo pa je da je večina ljudi pokvarjencev do konca. In mladina lena in nevzgojena do amena.

dej začni uporabljat glavo in ne lubenice… socialci niso krivi nič niti to ne kaj za tist denar počnejo, bogatija tist lih ni… če bi blo vse tko idealno po tvoje kt si predstavljaš pol socialcev ne bi blo niti brezposelnih, tko so pa tvoji opevani delodajalci, k so velik del kolesja k nej bi ga delavci poganjali sami poskrbel za to da zdej dela 1 delavc za 6 ljudi, ker se jim je zdel
teh poganjalcev kolesa preveč pa ker so bili predragi pa so jih dol zmetal pa jim peprečil vstop nazaj.[/quote]

Gunar pa koliko si ti star….. Niso vse firme propadle ker so jih pokradli. Kaj vse sem videla na delovnem mestu v svojih letih. Od ležanja, lenarjenja od tega da se je v kakšni proizvodnji kaj narobe naredilo pa se je vse zmetalo v kante za smeti, da majster ne bi videl. Ko se je delala inventura je bilo pa vse narobe. Pokradlo za zidanje vikendov, še delavce so vozili na svoje vikende da so jim med službo zidali in delali….Kjer je poštenje, kjer se dela, res dela ne lenari in kafetka tam se tudi služi, ker se ima od česa. Od NIČ pa ni NIČ. Ti pa iščeš samo izgovore v politiki in prevarantskih direktorjih. Ja tudi ti so del zgodbe imaš prav, dejstvo pa je da je večina ljudi pokvarjencev do konca. In mladina lena in nevzgojena do amena.[/quote]

po tvoje so zgleda propadle, ker obstajajo ljudje, k prejemajo socialno pomoč… mal poglej zakaj so propadle tiste največje firme pa tiste manjše, povprečnina velikih firm je bilo načrtno izčrpavanje pa ker so si lastniki privoščil več kt bi si lahko, manjše je pa k vragu poslala birokracija pa davkarija ne pa delavci.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

S čim se ukvarja firma?

zakaj misliš da nimam pojma? več denarja gre za tiste izkoriščevalce, k delajo v ju po pisarnah pa za nedelo dobivajo cele plače, ne tistih 200 evrčkov al kolk že mesečno.[/quote]

Ja, katere že to po pisarnah? Ajd, naštej. Ljudje v pisarnah delajo v JU tudi za 600 neto. In to res delajo. Garajo. Npr. zapisnikarice na sodiščih, pa ostalo administrativno osebje na sodiščih, čistilke,…

Nehaj nakladat Gunnar. Vemo, da gre v 3/4 primerov za izkoriščanje socialnih transferjev. In tega jaz kot davkoplačevalec ne bom več dovolil. Še danes bom naslovil pismo na ustrezne službe. Dosti imam. Poostriti morajo pogoje za pridobitev socialne pomoči, omejiti dobo prejemanja slednje in zahtevati bi morali, da vsak prejemnik socialne pomoči ob koncu meseca izkaže, kam je šel denar od socialne pomoči.[/quote]

Pa te podprem.

Tisti ki govorite za kaj se porabijo socialke, povejte mi prosim kakšen način bi uvedli oz. kakšno metodo s pomočjo katere bi se ugotavljalo kdo porabi denar za “upravičene” zadeve in kdo za čike, drogo in dopuste. Torej kako? Te metode niti država ni še pogruntala pa jo boste vi.
Kot prvo te že logika uči da če se nekdo tako poniža da pride prosit državno pomoč da najbrž ni ravno finančno stabilen. Ker če bi bil si ne bi uničeval ponosa in hodil prosit za državno pomoč.

Kot drugo če ustreza vsem pogojem za prejem podpore socialko pač mora dobit. Pa četudi je po vaše “simulant”.
Kar se tiče dopustov, res ne vem kakšen dopust si lahko privoščiš za ta denar, sploh glede na to da najbrž nihče ne nameni ravno celih 220€ za dopust saj rabi še za osnovne potrebe.
Kar se pijancev tiče, pa če jim vsaj en teden ni treba žicat za tisto vino in čike pa je že en napredek gledano iz družbenega vidika.
Kar se pa drogerašev tiče pa poglejte na zadevo bolj objektivno. Če si s tisto socialko kupi droge za vsaj par dni in če to pomeni da mu tiste par dni zato ni treba krast, ropat in izsiljevat pa že lahko rečemo da je to prej korist za družbo kot škoda.

In dajte si že dopovedat da zaradi socialkarjev mi ne živimo niti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slabše. Krivi so zajedalci v JU tako kot je Gunnar rekel. Pa spet ne vsi in vse branže ampak tipični pisarniški tiči ki so v presežku.

Sicer pa je igor fajn napisal. Svoj gnev naslavljate na napačne ljudi. Na male obubožane ljudi na socialkah a da bi svoj gnev stresli na parlament, to pa ne saj veste da boste za tako početje sankcionirani z lisicami v roki in v marici ali pa v prisilnem jopiču in injekcijo v riti.

Torej strahopetnost in žlehtnoba pa nič drugega.

************************** § ▲ !

Podatki so malo drugacni … http://pxweb.stat.si/pxweb/Dialog/Saveshow.asp

Aktivno prebivalstvo – SKUPAJ 919.221
Delovno aktivno prebivalstvo – SKUPAJ 795805
Od tega v JS cca 154.000 http://www.ajpes.si/Statistike/Place_javni_sektor/Porocila/Zadnje_porocilo
Stevilo upokojencev cca 610.000 http://mojaleta.si/Clanek/Kaj-je-dobro-vedeti-Kako-je-s-pokojnino-v-letu-2015
Ostalo pa so otroci, dijaki, studenti…
Skupaj pa nas je 2.060.000

A nisi prebrala kaj sem napisal? Samo starejši in bolni, torej dela nezmožni, bi bili po moji presoji upravičeni do dela. Imaš morda ti pri 53 ih vsaj 25 let del dobe? Če tega ne potrdiš, ti ne bi dal nič.

zadnjič si drugačno vižo tolkel

Sem gledala našo sosedo – na sociali – ena boga debeluška,…………… je pripeljala domov par teh ta velikih pakung piksen pira. To je težkoo!

:-))) Kaj jih je znosila ženska iz prtljažnika v garažo 🙂 !!!!!!!! Ko da bi jaz nesla štruco kruha!

In ta ženska ni sposobna delat! Pa ne me basat!!


Kot je bilo danes tu že povedano: vsak od prejemnikov DSP dobi enostavno “delo”: klepet v DSO, brisanje klopc v parku, … Delovni čas od 7:00 do 15:00. Taki, ki delati ne želijo, zagotovo ne bi hoteli prihajati, ker taki ti ob 6:00 iz postelje ne bo vstal. No, potem jih pač brišeš, kot se brišejo “neaktivni” iz evidence borze dela. Zakaj pišem neaktivne v narekovajih, pa se tudi ve…

Sem gledala našo sosedo – na sociali – ena boga debeluška,…………… je pripeljala domov par teh ta velikih pakung piksen pira. To je težkoo!

:-))) Kaj jih je znosila ženska iz prtljažnika v garažo 🙂 !!!!!!!! Ko da bi jaz nesla štruco kruha!

In ta ženska ni sposobna delat! Pa ne me basat!![/quote]

Ja, pa pismo reči ji to v fris, saj tvoj dnar zapravlja za to. Drugače pa ji vsaj omeni, da bi ti lahko kak pir dala.

dej začni uporabljat glavo in ne lubenice… socialci niso krivi nič niti to ne kaj za tist denar počnejo, bogatija tist lih ni… če bi blo vse tko idealno po tvoje kt si predstavljaš pol socialcev ne bi blo niti brezposelnih, tko so pa tvoji opevani delodajalci, k so velik del kolesja k nej bi ga delavci poganjali sami poskrbel za to da zdej dela 1 delavc za 6 ljudi, ker se jim je zdel
teh poganjalcev kolesa preveč pa ker so bili predragi pa so jih dol zmetal pa jim peprečil vstop nazaj.[/quote]

Gunar pa koliko si ti star….. Niso vse firme propadle ker so jih pokradli. Kaj vse sem videla na delovnem mestu v svojih letih. Od ležanja, lenarjenja od tega da se je v kakšni proizvodnji kaj narobe naredilo pa se je vse zmetalo v kante za smeti, da majster ne bi videl. Ko se je delala inventura je bilo pa vse narobe. Pokradlo za zidanje vikendov, še delavce so vozili na svoje vikende da so jim med službo zidali in delali….Kjer je poštenje, kjer se dela, res dela ne lenari in kafetka tam se tudi služi, ker se ima od česa. Od NIČ pa ni NIČ. Ti pa iščeš samo izgovore v politiki in prevarantskih direktorjih. Ja tudi ti so del zgodbe imaš prav, dejstvo pa je da je večina ljudi pokvarjencev do konca. In mladina lena in nevzgojena do amena.[/quote]

Podpis.


Maribor je spalno naselje, vsi,ki so kolčkaj sposobni, so šli delat v Avstrijo (15 minut vožnje), domov pridejo zvečer oz. čez vikend. Ostali so samo tisti, ki delajo v JS (ker njim pač ni treba), upokojenci, šolajoča mladež vseh starosti in tisti, ki so preleni, da bi se naučili nemško.
Evo, če nisi vešča računalnika in si ne znaš poiskat po netu, ti jaz pošiljam link za delo pomočnika v kuhinji takoj čez mejo (10 minut od MP Šentilj). Delaš isto, kot doma v svoji kuhinji, to menda pri svojih letih znaš.
https://jobroom.ams.or.at/jobsuche/Vollanzeige.jsp?key=1&std=3745915&nr=1&cnt=5&hy=1&ps=100&fc=n&r0=SA&guid=b118bd65-be72-4877-9961-3e26ccb&ak=0&au=0&ar=0&d=1&d2=0&d3=0&d4=0&bg2=0&bg3=&b_og=0&b_ug=0&beruf_art=0&r0=SA&r1=A600&r2=A614&r3=P8423&bs=&fromKa=true&special=0&x=1430161341146

Očitno je lenuhov in brezdelnežev dosti, zato je toliko sporočil na to temo. Stopil sem vam na žulj. In ko stopiš nekomu tako na žulj, se oglasi.

Dejstvo je, da socialna pomoč ni plača, katero bi si zaslužil z delom. To ni dohodek od dela. Potemtakem bi morala biti tudi omejena, selekcionirana ter predvidena v točno določene namene. Tako pač je. Kdor pa si želi več od življenja, pa si poišče delo. Mar ni tako?

Telovadec, a dopust si zaslužijo socialkarji? A z nedelom? Noben, ki res želi delat, pa ni invalid ali star že krepko čez 50 let, ne more delo iskati 10 let in še reče, da ga ne dobi, pa takoooo intenzivno išče… Po kafičih s pivom v roki, kajne? Dobi ga veliko prej, če želi delati. To mi ne bo noben rekel. Sploh moški.

Ravno zadnjič sem bral, da je med Mariborčani veliko več moških prejemnikov socialne pomoči. Mislim da je 58 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moških, žensk pa 42 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Pa je delovnih mest za moške veliko več razpisanih, kot za ženske. Za ženske jih res skoraj ni.

Pa Gunnar. Se strinjam, da so tisti kravatarji najhujši kradljivci in to, vendar tudi socialkarji niso vsi nedolžni. A zdaj bom jaz podpiral romske družine, ki so se razbohotle po vseh mestih in krajih v Sloveniji? Takoj dobijo stanovanje, ga uničujejo. Boli jih. Vse dobijo zastonj. Za to niti ne mignejo s prstom. Po 6, 7 ali celo 10 se jih tlači v dvosobnih stanovanjih. Terorizirajo ves ostali folk, pa še reči jim ne sme nihče ničesar.

Dajte no. Začne se ravno pri teh stvareh.

Če bi pa zadel na jackpotu in postal bogataš, pa bi sploh še prej imel možnost narediti kaj v tej državi in mi še zdaleč ne bi bilo vseeno, saj poznam primere izobraženih ljudi iz socialnega dna, ki delajo za drobiž.


Kot je bilo danes tu že povedano: vsak od prejemnikov DSP dobi enostavno “delo”: klepet v DSO, brisanje klopc v parku, … Delovni čas od 7:00 do 15:00. Taki, ki delati ne želijo, zagotovo ne bi hoteli prihajati, ker taki ti ob 6:00 iz postelje ne bo vstal. No, potem jih pač brišeš, kot se brišejo “neaktivni” iz evidence borze dela. Zakaj pišem neaktivne v narekovajih, pa se tudi ve…[/quote]

ah dej ti si najprej inteligenco natreniraj, ti govoriš o delovnih razmerjih ne o socialni pomoči, pa sem ti že povedal da s tem samo daješ idiotsko pobudo delodajalcem, da je več kt preveč delavca v sloveniji plačat z 1 eur na uro, tebe pa za 50 centov na šiht.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Sem gledala našo sosedo – na sociali – ena boga debeluška,…………… je pripeljala domov par teh ta velikih pakung piksen pira. To je težkoo!

:-))) Kaj jih je znosila ženska iz prtljažnika v garažo 🙂 !!!!!!!! Ko da bi jaz nesla štruco kruha!

In ta ženska ni sposobna delat! Pa ne me basat!![/quote]

Ja, pa pismo reči ji to v fris, saj tvoj dnar zapravlja za to. Drugače pa ji vsaj omeni, da bi ti lahko kak pir dala.[/quote]

Ne, deklica! Lahko ima ženska prizadete členke na prstih noge…… lahko ima karkoli…. križ, kolena…. depro?!!

Nič se ne bom vmešavala! Vsak nosi svoj križ!

HOTELA SEM POVEDAT, da bi lahko vsakomur našli šiht, prilagojen njegovim sposobnostim.

Ta soseda bi lahko prelagala kište pira. Ne bi mogla delat v urarski tehniki 🙂 !! In ker tega ni na pretek, pač pisarite tudi take nesposobnice kot TI 🙂


Kot je bilo danes tu že povedano: vsak od prejemnikov DSP dobi enostavno “delo”: klepet v DSO, brisanje klopc v parku, … Delovni čas od 7:00 do 15:00. Taki, ki delati ne želijo, zagotovo ne bi hoteli prihajati, ker taki ti ob 6:00 iz postelje ne bo vstal. No, potem jih pač brišeš, kot se brišejo “neaktivni” iz evidence borze dela. Zakaj pišem neaktivne v narekovajih, pa se tudi ve…[/quote]

Podobno. Za osnovnih 260, delo 2 dni na teden. Za dodatke ustrezno vec.

Tisti, ki so dokazano nesposobni za delo (brez laznih zdravniskih spriceval-ja, tudi taki so) bi bili seveda izvzeti.

In ker imate toliko za povedati o teh revezi na socialnih. Jaz poznam le dve taki osebi. Obe okoli 30, ena malenkost cez, druga malenkost pod, starsi obeh premozni, z velikimi hisami v Ljubljani in oboji z vikendom. Ena od teh oseb je na cakalni listi za stanovanje. Obe osebi sta brez delovne dobe. Obe zivita na racun starsev, ki pokrijejo vse njune stroske. Ne ena ne druga nimata avtomobila, imata pa starse, ki jima spilajo taksiste. Obe osebi sta izredno kreativni pri izgovorih, zakaj ne moreta delati. Njuna socialna gre izkljucno za zabavo, za uzitke in ne za zivljenje, ker jima vse zivljenske in bivalne stroske pokrijejo starsi. Take ljudi bi poslala delat za njihovo socialno, brez pardona.

Na drugi strani poznam upokojenko, ki je trdo delala dolgo vrsto let, a ima tako mizerno pokojnino, da z njo ne more preziveti. Pri njenih 80+ letih in boleznih je ne mores poslat delat.

A zagovorniki lenuhov zdaj dojamete v cem je razlika? Od koga zaghtevamo, da se spravi s kavca in zacne tudi sam prispevati in ne samo jemati.

Očitno je lenuhov in brezdelnežev dosti, zato je toliko sporočil na to temo. Stopil sem vam na žulj. In ko stopiš nekomu tako na žulj, se oglasi.

Dejstvo je, da socialna pomoč ni plača, katero bi si zaslužil z delom. To ni dohodek od dela. Potemtakem bi morala biti tudi omejena, selekcionirana ter predvidena v točno določene namene. Tako pač je. Kdor pa si želi več od življenja, pa si poišče delo. Mar ni tako?

Telovadec, a dopust si zaslužijo socialkarji? A z nedelom? Noben, ki res želi delat, pa ni invalid ali star že krepko čez 50 let, ne more delo iskati 10 let in še reče, da ga ne dobi, pa takoooo intenzivno išče… Po kafičih s pivom v roki, kajne? Dobi ga veliko prej, če želi delati. To mi ne bo noben rekel. Sploh moški.

Ravno zadnjič sem bral, da je med Mariborčani veliko več moških prejemnikov socialne pomoči. Mislim da je 58 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moških, žensk pa 42 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Pa je delovnih mest za moške veliko več razpisanih, kot za ženske. Za ženske jih res skoraj ni.

Pa Gunnar. Se strinjam, da so tisti kravatarji najhujši kradljivci in to, vendar tudi socialkarji niso vsi nedolžni. A zdaj bom jaz podpiral romske družine, ki so se razbohotle po vseh mestih in krajih v Sloveniji? Takoj dobijo stanovanje, ga uničujejo. Boli jih. Vse dobijo zastonj. Za to niti ne mignejo s prstom. Po 6, 7 ali celo 10 se jih tlači v dvosobnih stanovanjih. Terorizirajo ves ostali folk, pa še reči jim ne sme nihče ničesar.

Dajte no. Začne se ravno pri teh stvareh.

Če bi pa zadel na jackpotu in postal bogataš, pa bi sploh še prej imel možnost narediti kaj v tej državi in mi še zdaleč ne bi bilo vseeno, saj poznam primere izobraženih ljudi iz socialnega dna, ki delajo za drobiž.[/quote]

v mariboru je pa res ful problemov z romi… vsak dan poročajo o zloglasnih mariborskih romih v medijih… not.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Kot je bilo danes tu že povedano: vsak od prejemnikov DSP dobi enostavno “delo”: klepet v DSO, brisanje klopc v parku, … Delovni čas od 7:00 do 15:00. Taki, ki delati ne želijo, zagotovo ne bi hoteli prihajati, ker taki ti ob 6:00 iz postelje ne bo vstal. No, potem jih pač brišeš, kot se brišejo “neaktivni” iz evidence borze dela. Zakaj pišem neaktivne v narekovajih, pa se tudi ve…[/quote]

Podobno. Za osnovnih 260, delo 2 dni na teden. Za dodatke ustrezno vec.

Tisti, ki so dokazano nesposobni za delo (brez laznih zdravniskih spriceval-ja, tudi taki so) bi bili seveda izvzeti.

In ker imate toliko za povedati o teh revezi na socialnih. Jaz poznam le dve taki osebi. Obe okoli 30, ena malenkost cez, druga malenkost pod, starsi obeh premozni, z velikimi hisami v Ljubljani in oboji z vikendom. Ena od teh oseb je na cakalni listi za stanovanje. Obe osebi sta brez delovne dobe. Obe zivita na racun starsev, ki pokrijejo vse njune stroske. Ne ena ne druga nimata avtomobila, imata pa starse, ki jima spilajo taksiste. Obe osebi sta izredno kreativni pri izgovorih, zakaj ne moreta delati. Njuna socialna gre izkljucno za zabavo, za uzitke in ne za zivljenje, ker jima vse zivljenske in bivalne stroske pokrijejo starsi. Take ljudi bi poslala delat za njihovo socialno, brez pardona.

Na drugi strani poznam upokojenko, ki je trdo delala dolgo vrsto let, a ima tako mizerno pokojnino, da z njo ne more preziveti. Pri njenih 80+ letih in boleznih je ne mores poslat delat.

A zagovorniki lenuhov zdaj dojamete v cem je razlika? Od koga zaghtevamo, da se spravi s kavca in zacne tudi sam prispevati in ne samo jemati.[/quote]

kaj ti že tist doma na kavču jemlje? kaj ti pa jemlje tist v parlamentu? pa kaj ti jemlje tista, k cel delovnik facebooka v uradu, dobi pa minimalno jurja na mesec iz davkoplačevalskega denarja? kdo je penzionerjem dnar pobral iz skladov? socialkarji al kravatarji pa ablast zase? ta največji lenuhi so lih tisti, k dobivajo fajn plačice, hodijo v državne službe delajo pa nič, ne uni doma na kavčih, k vas koštajo štruco kruha na mesec napram unim ta pravim lenuhom v državnih pisarnicah.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Očitno je lenuhov in brezdelnežev dosti, zato je toliko sporočil na to temo. Stopil sem vam na žulj. In ko stopiš nekomu tako na žulj, se oglasi.

Dejstvo je, da socialna pomoč ni plača, katero bi si zaslužil z delom. To ni dohodek od dela. Potemtakem bi morala biti tudi omejena, selekcionirana ter predvidena v točno določene namene. Tako pač je. Kdor pa si želi več od življenja, pa si poišče delo. Mar ni tako?

Telovadec, a dopust si zaslužijo socialkarji? A z nedelom? Noben, ki res želi delat, pa ni invalid ali star že krepko čez 50 let, ne more delo iskati 10 let in še reče, da ga ne dobi, pa takoooo intenzivno išče… Po kafičih s pivom v roki, kajne? Dobi ga veliko prej, če želi delati. To mi ne bo noben rekel. Sploh moški.

Ravno zadnjič sem bral, da je med Mariborčani veliko več moških prejemnikov socialne pomoči. Mislim da je 58 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moških, žensk pa 42 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Pa je delovnih mest za moške veliko več razpisanih, kot za ženske. Za ženske jih res skoraj ni.

Pa Gunnar. Se strinjam, da so tisti kravatarji najhujši kradljivci in to, vendar tudi socialkarji niso vsi nedolžni. A zdaj bom jaz podpiral romske družine, ki so se razbohotle po vseh mestih in krajih v Sloveniji? Takoj dobijo stanovanje, ga uničujejo. Boli jih. Vse dobijo zastonj. Za to niti ne mignejo s prstom. Po 6, 7 ali celo 10 se jih tlači v dvosobnih stanovanjih. Terorizirajo ves ostali folk, pa še reči jim ne sme nihče ničesar.

Dajte no. Začne se ravno pri teh stvareh.

Če bi pa zadel na jackpotu in postal bogataš, pa bi sploh še prej imel možnost narediti kaj v tej državi in mi še zdaleč ne bi bilo vseeno, saj poznam primere izobraženih ljudi iz socialnega dna, ki delajo za drobiž.[/quote]

Meni nisi nič stopil na rep ker 45 ur na teden prenašam pohištvo po stopnicah in poleg tega še treniram 6x na teden. Tako da tega kar jaz počnem verjetno ti nikdar ne bi zmogel.
Vidiš pa me vseeno ne jezijo socialci in njihovih 200€ ker vem da jaz zaradi njih nimam niti 1€ manj.

Ampak ti si se pač spravil na njih ker se na politike ne moreš

************************** § ▲ !

pa to k se s temi penzijami vsajate, to se obrnite pa vaši starši nej se obrnejo na tiste, k so jim pa vam kradejo denar za penzije iz raznih skladov, nizkih penzij ni zarad socialnih transferjev ampak zarad tistih tatov, k upravljajo z raznimi skladi po firmah pa si dnar med sabo s koritniki potalajo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Vsi zagovarjamo, da se tudi JU prevetri . Nihce ne zagovarja lenuhov po pisarnah. Ampak njih ne mores imeti za izgovor, da bos raje prejemal socialno kot delal. Po tvoji logiki bi bilo najbolje, da zaradi njih vsi ostanemo doma in vlecemo socialno. Zdaj te pa vprasam, od kje bo prisla socialna, ce bomo vsi sedeli na kavcu?

Ne morem verjeti, kakšen odziv. 🙂

No, dobro je povedal avtor “Enako”. Kaj bi bilo, če bi se vsi izmikali delu in bili na socialnih?

Glede gornjega komentarja glede romov. Morda smo preveč “človeški”, da romov ne prijavimo ob vsakem incidentu, ki jih je nemalo. Vsi se jih bojijo, ker znajo biti zelo neprijetni. Verjel ali ne.

Vsak bi moral prejemati socialno do največ tri leta. Če v tem času ne najde zaposlitve, pa pač žal… Poznam primere, ko prejemajo socialno 10 let in več. Ne iščejo zaposlitve. Nekaj napišejo v evidenco, toliko da jih ne vržejo iz zavoda in to je tudi vse.

In še enkrat. Ne trdim, da so vsi, ki prejemajo socialne, izkoriščevalci, vendar pa opažam, da je takih 3/4. Lahko bi delali, pa ne delajo nikjer. Izmikajo se in “hvatajo krivine”, da ne bi dobili dela.

Pač, večno ne bo šlo tako. Za pokojnine ni. Za plače ni, a za socialne pa bo? Malo morgen.

New Report

Close