Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tistim, ki denarno socialno pomoč porabijo za dopust, bi takoj odvzel pravico do nje

Tistim, ki denarno socialno pomoč porabijo za dopust, bi takoj odvzel pravico do nje

Mislim, da je skrajni čas, da se uvede pri nas časovna omejitev, dokler lahko prejemaš socialno podporo in da za povrh vsega vsak mesec izkažeš, za kaj ta denar porabiš. Torej, če gre za hrano in položnice, obleko, ok. Vse ostalo je neupravičeno in takim, ki ta denar od socialne porabijo za dopust, letovanje na morju ali toplicah, bi jaz odvzel socialno podporo in to takoj. Marsikdo, ki dela in to pošteno dela petek, svetek, tudi nočne, pa nima za kruh.

Čas je, da se uvede neke vrste inšpekcija, ki bi to nadzirala.

pejd na socialno če ti je tolk hudo pa če misliš, da boš posledično bogataš na morju, v toplicah itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Gunnar, pojma nimaš, pa tudi tvoj denar gre za te izkoriščevalce države, a veš to?

Res je res je sem tut jes šlišala da gre 87,8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dnarja od sociale direkt na Hrvaško in v Bosno k tje hodjo na dopust in zapravlat teško prigaran dnar Slovenskih daukoplačevalcov!!! Pa sam z bemflni pa merđoti se tjalele vozjo in kuga mislte iz kje jim dnar za take aute?? Vse to iz sociale scuzajo pol si pa tm dol na jugu vile pa graščine zidajo k lahka mi sam sanjamo o takih bajturinah!!! Use jim pobrat pa lepo nazaj Janši dat!!!

zakaj misliš da nimam pojma? več denarja gre za tiste izkoriščevalce, k delajo v ju po pisarnah pa za nedelo dobivajo cele plače, ne tistih 200 evrčkov al kolk že mesečno.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

zakaj misliš da nimam pojma? več denarja gre za tiste izkoriščevalce, k delajo v ju po pisarnah pa za nedelo dobivajo cele plače, ne tistih 200 evrčkov al kolk že mesečno.[/quote]

Tisti so usaj Slovenskega naroda pa lepo urejen pa pošlihtan ne pa tko kt eni cotlni u trenerkah! Kuga boš ti naše šimfou sej si najbrš tut ti njihov!

zakaj misliš da nimam pojma? več denarja gre za tiste izkoriščevalce, k delajo v ju po pisarnah pa za nedelo dobivajo cele plače, ne tistih 200 evrčkov al kolk že mesečno.[/quote]

Tisti so usaj Slovenskega naroda pa lepo urejen pa pošlihtan ne pa tko kt eni cotlni u trenerkah! Kuga boš ti naše šimfou sej si najbrš tut ti njihov![/quote]

vaše kere? neučinkovite pisarniške molje, k mesečno poberejo 3/4 dnarja od državljanov, da lahk na ure hodjo gledat v pisarne?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

zakaj misliš da nimam pojma? več denarja gre za tiste izkoriščevalce, k delajo v ju po pisarnah pa za nedelo dobivajo cele plače, ne tistih 200 evrčkov al kolk že mesečno.[/quote]

Ja, katere že to po pisarnah? Ajd, naštej. Ljudje v pisarnah delajo v JU tudi za 600 neto. In to res delajo. Garajo. Npr. zapisnikarice na sodiščih, pa ostalo administrativno osebje na sodiščih, čistilke,…

Nehaj nakladat Gunnar. Vemo, da gre v 3/4 primerov za izkoriščanje socialnih transferjev. In tega jaz kot davkoplačevalec ne bom več dovolil. Še danes bom naslovil pismo na ustrezne službe. Dosti imam. Poostriti morajo pogoje za pridobitev socialne pomoči, omejiti dobo prejemanja slednje in zahtevati bi morali, da vsak prejemnik socialne pomoči ob koncu meseca izkaže, kam je šel denar od socialne pomoči.

Ah, daj no. Veš kaj dela mularija? Se ne šola, službe ne najdejo, živijo pri ta starih in zaprosijo za pomoč, potem pa imajo to za žepnino, ponucajo za žurke, čike. Starši dostikrat niti ne vedo, včasih jim še oni dajejo.
Tako da dosti tega kar plačujemo gre za neumnosti.

To je tako, kot s kupljenimi diplomskimi, vsi vedo, pa se ne naredi nič.

Osebno menim, da bi vsi, ki dobivajo socialno in so fizično in opravilno sposobni morali biti mesečno na razpolago za določeno št. delovnih ur, pa naj se jih pokliče za čiščenje okolice, pomoč starejšim itd., pač glede na potrebe. Tako ne bi parazitirali družbe in živeli na njen račun.

Jaz privoščim tudi socialcem, da si privoščijo kakšen izlet, dopust. Vsa čast, če znajo tako z denarjem, da užijejo tudi malo razvedrila. Predvsem je pa važna volja :).

MENI GREJO NA ORGAN socialci, ki vse zapijejo, vse zagonijo za čike in zadevanje!!

Poznam familijo – vse imajo izklopljeno, ker ne plačujejo. En sin v najlepših letih špila še nekaj, da je bolan….. v resnici pa nima delovnih navad in je zapit. Lenuh!

Tastara ves čas štopa, dec je ‘umetnik’…. Takim bi jaz zaprla pipico in jih nagnala delat.
Pometat ….. pa si zasluži tistih par € za pijačo!!

U glavnem – nobenega denarja, nobenega riža ali moke v paketih, ker to itak pretopijo v keš in spet kupujejo alko.
En objekt, kjer lahko dobi porcijo futra in ČAOOO! Po cunje pa naj hodijo, teh je itak preveč.

zakaj misliš da nimam pojma? več denarja gre za tiste izkoriščevalce, k delajo v ju po pisarnah pa za nedelo dobivajo cele plače, ne tistih 200 evrčkov al kolk že mesečno.[/quote]

Ja, katere že to po pisarnah? Ajd, naštej. Ljudje v pisarnah delajo v JU tudi za 600 neto. In to res delajo. Garajo. Npr. zapisnikarice na sodiščih, pa ostalo administrativno osebje na sodiščih, čistilke,…

Nehaj nakladat Gunnar. Vemo, da gre v 3/4 primerov za izkoriščanje socialnih transferjev. In tega jaz kot davkoplačevalec ne bom več dovolil. Še danes bom naslovil pismo na ustrezne službe. Dosti imam. Poostriti morajo pogoje za pridobitev socialne pomoči, omejiti dobo prejemanja slednje in zahtevati bi morali, da vsak prejemnik socialne pomoči ob koncu meseca izkaže, kam je šel denar od socialne pomoči.[/quote]

ja, ful delajo… sej sam seb lažeš… ti kar naslavljaj pisma, sam tisti, k jih tolk hvališ ti bodo še zmer največ denarja pobral, pa še zmer boš v vrstah čakal pred uradi, k tiste “mravljice” tko “pridno” in “trdo” delajo za tiste državne davkoplačevalske denarce v resnic pa za zaprtimi vrati pisarn debatirajo kakšno bo vreme, kam se bo šlo na dopust, kaj bo za kosilo, berejo revije, surfajo po netu pa statuse na fb updatajo vsakih 10 min, k si pavzo vzamejo te pa not pokličejo pa se delajo da “garajo”…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

spet ti bluziš z nečim okol česa nimaš pojma, to opravljajo javni delavci, k jih zaposli občina in jih plača, ti pa pucaj okolico pa delaj budalo iz sebe če češ.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ni treba proč pobrat, se da bolj prefinjeno – tako, da se bodo sami odpovedali. Vsak ki hoče socialno, mora svoje oddelat, npr. čez dan po ulicah čike po tleh pobirat, v parku klopce prebrisat, da bodo čiste, v domu upokojencev s starci klepetat,…skratka nič težkega, le vstat je treba zjutraj in tam bit 8 ur. Grem stavit, da jih 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odpove ta denar…

Prav imaš. Se več kot strinjam.

Pa a se ostali pisci komentarjev zavedate, da ljudje dejansko delajo za dve socialni pomoči? Petek, svetek, ponoči, garajo??? Socialna pomoč je glede na plače itak močno previsoka. Ljudje za božjo volijo, hodijo delat za 500 evrov!! A se vi zavedate tega? Tu pa lenobe podpirate nekateri.

Pa s tem avtomatično tudi rome, ki imajo po pet otrok in več ter vse slabo. Socialne pomoči je potrebno omejiti, zaostriti pogoje in časovno omejiti. V neskončnost se socialna pomoč ne sme prejemati.

Prav imaš. Se več kot strinjam.

Pa a se ostali pisci komentarjev zavedate, da ljudje dejansko delajo za dve socialni pomoči? Petek, svetek, ponoči, garajo??? Socialna pomoč je glede na plače itak močno previsoka. Ljudje za božjo volijo, hodijo delat za 500 evrov!! A se vi zavedate tega? Tu pa lenobe podpirate nekateri.

Pa s tem avtomatično tudi rome, ki imajo po pet otrok in več ter vse slabo. Socialne pomoči je potrebno omejiti, zaostriti pogoje in časovno omejiti. V neskončnost se socialna pomoč ne sme prejemati.[/quote]

če ti delaš za 500 eur ti ni kriv socialc ampak si si sam kriv, ker ne znaš težit delodajalcu da ti dvigne plačo al pa zamenjat šihta za bolj donosnega.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ja, katere že to po pisarnah? Ajd, naštej. Ljudje v pisarnah delajo v JU tudi za 600 neto. In to res delajo. Garajo. Npr. zapisnikarice na sodiščih, pa ostalo administrativno osebje na sodiščih, čistilke,…

Nehaj nakladat Gunnar. Vemo, da gre v 3/4 primerov za izkoriščanje socialnih transferjev. In tega jaz kot davkoplačevalec ne bom več dovolil. Še danes bom naslovil pismo na ustrezne službe. Dosti imam. Poostriti morajo pogoje za pridobitev socialne pomoči, omejiti dobo prejemanja slednje in zahtevati bi morali, da vsak prejemnik socialne pomoči ob koncu meseca izkaže, kam je šel denar od socialne pomoči.[/quote]

ja, ful delajo… sej sam seb lažeš… ti kar naslavljaj pisma, sam tisti, k jih tolk hvališ ti bodo še zmer največ denarja pobral, pa še zmer boš v vrstah čakal pred uradi, k tiste “mravljice” tko “pridno” in “trdo” delajo za tiste državne davkoplačevalske denarce v resnic pa za zaprtimi vrati pisarn debatirajo kakšno bo vreme, kam se bo šlo na dopust, kaj bo za kosilo, berejo revije, surfajo po netu pa statuse na fb updatajo vsakih 10 min, k si pavzo vzamejo te pa not pokličejo pa se delajo da “garajo”…[/quote]

Gunnar, nekateri že. Nekateri že, vendar zgoraj našteti zagotovo ne. Pa nehaj podpirati lenobo. Take, ki pa surfajo po netu, pa klepetajo in kofetkajo, pa je tako ali tako treba odpustiti. Tu ni debate. Je dovolj brezposelnih.

Ampak glede socialne podpore je potrebno zaostriti pogoje. To ne vodi več nikamor. Nekateri so po 10 let in več na socialni podpori in se izogibajo vsakemu ponujenemu delu, vsaki situaciji, ko imajo vsaj minimalno možnost za dobiti zaposlitev. To ne gre več.

Gunnar, očitno si ti prejemnik socialne, zdaj pa tukaj modruješ in težiš.

Moje sožalje. Ne, ne delam za 500 evrov, poznam pa ogromno takih, ki si niso krivi, da morajo delati za 500 evrov, ker enostavno morajo delati, da nekako preživijo. So pa med njimi tudi takšni z visoko stopnjo izobrazbe.

Lenobe pa ne bom podpiral. Res ne. Socialno je potrebno nekaterim celo ukiniti. Romom najprej npr.

spet ti bluziš z nečim okol česa nimaš pojma, to opravljajo javni delavci, k jih zaposli občina in jih plača, ti pa pucaj okolico pa delaj budalo iz sebe če češ.[/quote]

Zakaj pa ne bi poleg javnih delavcev pomagali tudi socialci?
Jaz pa tega ne bom delala, ker hodim v službo in jih tudi plačujem, naj torej delajo tisti, ki imajo cajt za te stvari, eni pa moramo delat in zaslužit še za vzdrževanje takih zajedalcev.

Tisti ki zagovarjajo da ce imam socialno da bi moral tudi oddelati dodatno nekaj ur, se vprasajte zakaj bi pol moji dedici mogli vrnit mojo socialno ? KER SOCIALNA POMOC TO NI- TO JE SOCIALNI KREDIT ki ga bodo moji dedici vrnili, in vas ne bi smelo brigati za kaj jo porabim, ker za usivih 200eu jo ne morem porabit za potovanja…tako da je to VELIKA LAZ.

ne, jst se zavedam tega da gre največ mojga keša za davke, to je pa za podpiranje lenuhov v javni upravi, tisti na socialni mi ne delajo nobene škode, stopnja izobrazbe je samo v sloveniji neki opevanga, ker lenuhi v sloveniji se šlepajo lih na temu “smo garali” za knjigami da smo dosegli visoko stopnjo izobrazbe… in ja tud za 500 eur ti ni kriv socialc ampak prepožrešna pa preobsežna javna uprava, ker gre za njih futrat preveč davkov oz. po domač povedano za socialca gre iz bruto minimalne plače 3/4 manj kt za davke… tko da nad napačnimi se znašaš.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

spet ti bluziš z nečim okol česa nimaš pojma, to opravljajo javni delavci, k jih zaposli občina in jih plača, ti pa pucaj okolico pa delaj budalo iz sebe če češ.[/quote]

Zakaj pa ne bi poleg javnih delavcev pomagali tudi socialci?
Jaz pa tega ne bom delala, ker hodim v službo in jih tudi plačujem, naj torej delajo tisti, ki imajo cajt za te stvari, eni pa moramo delat in zaslužit še za vzdrževanje takih zajedalcev.[/quote]

zato ker je to že delovno razmerje, če bi pa ker na črno delal je pa spet cviljenje ergo za delo je plača to pa ni socialna pomoč.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne se sekirati preveč, naj vam bo v tolažbo, da bodo vračali to podporo s svojo dediščino.

Bi se ure ovrednotile in če bi se zneski pokrili, ne bi bilo potrebno vračati.
Meni se zdi predlog fer.

Ti bi takoj odvzel socialno podporo in namesto le te vsem dal službo? Je tako??

Bi se ure ovrednotile in če bi se zneski pokrili, ne bi bilo potrebno vračati.
Meni se zdi predlog fer.[/quote]

kamot se ovrednotijo, pa nej bo to 5 eur na uro pa po 8 ur na dan…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close