Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Točka minus za Tavševo ker Tavševa si je upokojenki IZMISLILA

Točka minus za Tavševo ker Tavševa si je upokojenki IZMISLILA

eh, ti raje ne napišem kaj delam in koliko zaslužim…saj iz bevskanja mogoče preideš v jok, ker se ti zasmilim še jaz…

in ja, zelo dobro poznam razmere in če se je kdaj napravil premik na bolje, en majcen korak k pravičnejši razdelitvi soc.transferjev, se je pač pod TO vlado. Golo dejstvo.

Nisem slepi privrženec, konkretno pač opazujem in razmišljam.

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

Aja samo to je to?To je edino delo sedanje vlade? Ali ti je pač osebno samo to hodilo v nos? Kaj pa prodaja državnih podjetij? Inflacija za trikrat večja od evropskega povprečja, danes je še enkrat dražje življenje v sloveniji kot pred letom 2004, zakaj? Zdi se mi pač, da vlada ni naredila dovolj na zajezitvi inflacije, kar je uplivalo na srednji sloj, danes dejansko skoraj ne obstaja, seveda inflacijo ne občuti bogati sloj, ker mu par evrov nič ne pomeni, nekaterim pa!Zakaj se 2 tisoč ljudi letno izseli iz Slovenije, če je vse super? Žal mi je šolanega kadra, ki odhaja, normalno zaradi plačila! Zakaj podjetja morajo plačevati tako visoke prispevke in davke na plače? Za patrije? Za javno upravo? Ta vlada je najslabše rasporedila denar iz proračuna, kot še nobena poprej!Poglejmo recimo Hrvaško, naj bi bila revnejša kot mi ampak v osnovni šoli so knjige, učbeniki itd…zastonj! To zelo razbremeni družinski proračun, pri nas pa moraš vzeti potrošniški kredit , za potrebščine, če imaš dva šoloobvezna otroka! Moraš dojeti, da take majhne stvari, najbolj uplivajo na življenje posameznika…Poglej, mi pa dražimo vrtce, celo ideja sedanje vlade je bila, privatne šole…Veliko področij je neurejenih, šolstvo, zdravstvo…In sedaj ker je vladapo tvojem pravično uredila soc. transferje, pa naj bo še štiri leta na oblasti? NE! V štirih letih bi lahko naredila veliko več, če bi bil interes in volja, pa ni!Če pa mi bo Janša ponudil neke drobtinice pol leta pred volitvami, mi je pa kristalno jasno, da to dela zaradi volitev in glasov in da mu dejanso ni mar za nikogar, temveč samo zase, ker bi rad še en mandat bil lider! Da ne govorim o Bajuku in NSIu, kaj so naredili s Palomo… Tako, da je smotrno govoriti o uspešnem delu te vlade, pa da smo si na jasnem, tudi ropova vlada no bila uspešna, zato sem glasoval za Janšo, ker sem mislil da je drugačen, vendar je isti kot Rop!Oba sta imela istega učitelja…

pa deeeej, umiri se – tistemu ki je VSE zanič, dokazuje da gotovo ne razmišlja realno in ne uporablja trezne glave in s fanatičnimi je pač težko biti sogovornik…

pač govorim o tistem kar poznam dejansko, konkretno, ne kar so mi mediji plasirali.

V tistega, ki ima vedenje-znanje o čisto vsem pa jaz vedno podvomim, ker to enostavno ni mogoče…

eh nič, čim manj pritiska in miren spanec ti želim

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

Torej poznaš samo pozitivno in dobro plat in kdo si potem ti, da sodiš o tistih, ki ne živijo tako kot ti?Kot praviš, v tistega , ki ima vedenje-znanje o čisto vsem pa vedno podvomiš! Bravo nekaj pametnega iz tvojih ust, tako tudi ti nimaš vedenja .znanja o čisto vsem, pač kot praviš ni mogoče!

eh, ti raje ne napišem kaj delam in koliko zaslužim…saj iz bevskanja mogoče preideš v jok, ker se ti zasmilim še jaz…

in ja, zelo dobro poznam razmere in če se je kdaj napravil premik na bolje, en majcen korak k pravičnejši razdelitvi soc.transferjev, se je pač pod TO vlado. Golo dejstvo.

Nisem slepi privrženec, konkretno pač opazujem in razmišljam.[/quote]

kje pa vidiš pravičnejšo razdelitev soc.transferjev???

sem že pisala o tem

in ne odgovarjam, kako slepcu odpret oči…nimam pojma.

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

a dej nehi, za vse transferje vem, pa nikjer ne vidim pravične porazdelitve.

razen če je zate pravično, da ima nek otrok zastonj vrtec, drugi otrok pa mora plačati 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cele cene vrtca, ja to pa je pravičnost ni kaj.

To je prava pravičnost, tisti ki ima naj plača, siromaki pa tako dobijo od države, tem da Janša. Tako da sta volk sit in koza cela.

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

ma ne ga srat, a Janša jim da, a iz svojga žepa al kako.

pozabljaš, da vsi gradimo vrtce, šole itd., pa nekateri, ki se znajdejo, ne plačujejo oskrbe, nekateri, ki so pa pošteni pa vso (pa ni potrebno, da imajo prav visoko plačo).

a veš kdo plača razliko do ekonomske cene, ne država ampak občina v kateri stoji vrtec, ja.

Janša nič ne da! To se je dajalo tudi v prejšnih vladah!Tako, da nič ni zrastlo na Janševem zelniku, kar se dajanja in pomaganja tiče!Janša je dosegel samo to, da so se danes vrtci ob istih plačah samo še podražili, tako da Janša samo jemlje in ne daje ničesar! In to ni Janšin denar, to je denar nas vseh, katerega nam jemljejo od bruto plače!!! Ne bi se pa čudil ja, če bi si ga Janša prisvojil!

Ali mi lahko razložiš kako je Janša dosegel da so se vrtci podražili? Ceno določajo občine, ki so ustanoviteljice.

Ali mi lahko razložiš kako je Janša dosegel da so se vrtci podražili? Ceno določajo občine, ki so ustanoviteljice.[/quote]

hahaha, ker je dovolil podražitve hrane, elektrike, plina, bencina,inflacijo ki še raste, pa dobro, nekaj malega je že upravičeno ampak ne v tolikšni meri, prav nič ni storil, da bi zaščitil državljanje na katerih nekateri posamezniki gradijo imperije.

Ali mi lahko razložiš kako je Janša dosegel da so se vrtci podražili? Ceno določajo občine, ki so ustanoviteljice.[/quote]

Janša ima vse potrebne vzvode v rokah kot predsednik vlade, ker imamo v naši lepi sloveniji presežek, s katerimi se vlada tako rada hvali, bi lahko iz tega presežka prispevala nekaj denarja občinam za vrtce in bi s tem lahko pripomogla ohraniti enake cene vrtcev, torej mi ne govori, da ni mogoče, vse je danes mogoče, samo če je volja in interes!!! Tako, da Janša bi lahko ukrepal! Tako kot bi lahko ukrepal pri dražjih cenah elektrike, saj so podjetja elektro vsa poslovala v prejšnih letih z velikim dobičkom in tudi ni ukrepal, ti dejavniki uplivajo na relano vrednost plače in Janša nič ne stori da bi to zajezil!!!Vse je v rokah predsednika vlade, če se mu pa ne da potroditi za socialno državo je to njegov problem!Vendar se potem ne repenčite, zakaj ga ne podpirajo tisti z najnižjimi dohodki! Imajo prav, da ga ne!

Na Hrvaškem je Sanader sklical vse velike trgovce in je uspel priti do dogovora, da so za nek določen čas vsi trgovci veliki zamrznili cene! Sedaj mi povej kaj ima predsednik vlade z privat trgovci! Ti jaz povem kaj! Nima čisto nič! Vendar si je vzel čas in jih uspel prepričati in tako dosegel dogovor s trgovci in seveda posledično bolše življenje za svoje državljane!

Delo predsednika vlade ni samo državni budžet a vam to ni jasno? Delo vlade je tudi vse, kar upliva na življenje posameznika v državi, kateri vlada!!!

Upam boss, da si zadovoljen z odgovorom!Janša sicer izredno dobro dela na nekaterih podroćjih, bolje kot marsikateri predsednik do sedaj, vendar pozablja na ostala področja, žal!

Ali mi lahko razložiš kako je Janša dosegel da so se vrtci podražili? Ceno določajo občine, ki so ustanoviteljice.[/quote]

Janša ima vse potrebne vzvode v rokah kot predsednik vlade, ker imamo v naši lepi sloveniji presežek, s katerimi se vlada tako rada hvali, bi lahko iz tega presežka prispevala nekaj denarja občinam za vrtce in bi s tem lahko pripomogla ohraniti enake cene vrtcev, torej mi ne govori, da ni mogoče, vse je danes mogoče, samo če je volja in interes!!! Tako, da Janša bi lahko ukrepal! Tako kot bi lahko ukrepal pri dražjih cenah elektrike, saj so podjetja elektro vsa poslovala v prejšnih letih z velikim dobičkom in tudi ni ukrepal, ti dejavniki uplivajo na relano vrednost plače in Janša nič ne stori da bi to zajezil!!!Vse je v rokah predsednika vlade, če se mu pa ne da potroditi za socialno državo je to njegov problem!Vendar se potem ne repenčite, zakaj ga ne podpirajo tisti z najnižjimi dohodki! Imajo prav, da ga ne![/quote]

Oba z ninej sta dosti enako odgovorila tako da bom tudi jaz kar obema. Imaš sisteme, ki so pod odgovornostjo vlade in sisteme, ki so pod odgovornostjo občin. Za določene cene rabi občina soglasje pristojnega ministra za določene pa je samostojna. Pri vrtcih ceno določa samo občina, zato pa so tudi cene dosti različne. Plačilo vrtcov pa preko CSD doplača tudi ministrstvo. Pač glede na dohodke članov družine. Na ceno bencina pa vpliva z trošarino, ki pa je določena( najmanjši {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od cene bencina) in pod njeno mejo ne sme zaradi direktiv EU. Z odprtjem električnega trga je vlada tudi tu izgubila možnost določanja cene. Imaš različne ponudnike in si lahko izbereš najcenejšega. S tem da ima vlada presežek, je pa za pohvaliti saj s tem vpliva na zmanjšanje inflacije.

katero ministrstvo pa plačuje vrtce. Do ekonomske cene doplača vrtce občina, CSD, poda samo potrdilo o nezmožnosti plačevanja. Država bo plačevala šele od sebtembra za drugega otroka, do takrat bodo pa itak vrtce še podražal, da ji bo potrebno čim manj plačevat, no ja vsaj nekaj dobre volje je pa le pokazala za naše malčke, ki bodo nekoč delali za nas.

ja višja cena bencina, več v državno blagajno, to delajo povsod v evropi, zato jim tudi ni v interesu znižati cen voznih kart, pa raje vidijo, da se vozimo z avtomobili in polnimo državno blagajno.

hja kako si ga pa naj izberem sama, lepo te prosim, isto kot s plinom, če je napeljan plinovod adrije plina ima koncesijo nad nami in pika, ja lahko bi si izbrala drugega, vendar dvomim, da bi zaradi mene napeljevali nov plinovod isto velja za elektriko, me prav zanima, kako so se zmenili, kdo bo naš dobavitelj, ker smo se eni odločili za enega ,drugi za drugega,a na koncu imamo vsi istega, vsaj v našem naselju je tako, pesek v oči in nič drugega.

ma nehau s tem presežkom, zaradi njega pediatrija še vedni ni dograjena, zdravstvo poka po šivih, policija in vojska je v rit. Ravno včeraj sem poslušala, da ima naš vojak 500€ neto plače, pol se pa sprašujejo zakaj jim primanjkuje 1800 vojakov, pa še vedno bežijo.

po drugi strani pa imajo lekarne, ki so v državni lasti 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} provizijo pri zdravilih, bravo vlada, res za ta presežek, ki smo ga ustvarili samo in izkjučno državljani Slovenije z odpovedovanjem in kratenjem naših pravic.

Ja distributerja el.energ. si lahko sama izbereš, kako pa potem obračunajo z upravljalcem el. vodov pa me ne sprašuj.

Pediatrična klinika nima veze z presežkom. Tukaj je kriva samo pogodba med izvajalcem in naročnikom. Očitno ni bilo dogovora o izgradnji na ključ in penalih zaradi zamud. Za to je kriv minister, ki je podpisal nemogočo pogodbo. Kateri je to pa ne vem. Podpisa pa ni bilo v sedanjem mandatu.

A pa si čisto sigurna , da so lekarne državne službe?

ja večina njih, podobno kot bolnišnice.

ja večina njih, podobno kot bolnišnice.[/quote]

Čaki. A potem so Ljubljanske lekarne, saj tako mislim da se imenujejo, državna firma? A niso sprivatizirani?

ja večina njih, podobno kot bolnišnice.[/quote]

Čaki. A potem so Ljubljanske lekarne, saj tako mislim da se imenujejo, državna firma? A niso sprivatizirani?[/quote]

kolikor vem še ne, preimenovali so jih v zavod, pripravlja pa se zakon, ali pa je že pripravljen o privatizaciji kompletnega zdravstva kamor spadajo tudi lekarne.

hja sicer ne vem, ampak mislim da je direktor zavoda Lekarne Ljubljana Marko Jaklič- bivši direktor Vzajemne. Če ni šlo z Vzajemno, bo šlo morda z lekarnami, vem samo da služijo na račun nas, čeprav bi morali biti podaljšana roka zdravsva.

Uglavnem boss lahko koga drugega farbaš ampak dejansko vlada lahko dela in naredi čisto vse, čisto vse! Če ne kaj drugega, lahko vsaj delno upliva na draženje marsičesa, že recimo s kakšnimi negativnimi javnim mnenjem o tem izvaja določene pritiske itd…Ampak seveda Janša ne bo priznal da se socialne razlike večajo v njegovem mandatu, to še danes zanika ampak ravno zaradi takih dejavnikov, kot so energija, avto- zavarovanje, dodatno zavarovanje, vrtci, hrana in podobno…upliva na najbol socialno ogrožene, seveda negativno, na bogatejši sloj pa pozitivno in imamo razlike med bogatim in revnim slojom take kot še nikoli! Srednjega sloja danes v Sloveniji ni zaradi Janše in njegove politike!Zaradi mene lahko opravičuješ Janšo do konca življenja, mene ne boš nikoli prepričal in na srečo tudi mnoge ne, ki so leta 2004 volili zanj, hvala bogu!

Ker sva oba prepričana v svoj prav je najbolje, da na tem mestu prekineva dopisovanje na to temo. se vidiva kje drugje, drugi naslov ista tema.

Dobro napisano! Bravo, se strinjam!

Tudi tu se strinjam z napisanim … Osebno mi grejo taka spletkarjenja precej na, da ne napišem kam … In jih je polno … Groza me je!

hahaha, JJ se je danes v DZ strinjal, da imamo veliko prenizke plače in seveda tudi penzije in socialne transverje in to ravno zaradi prenizkih plač, ki jih je potrebno popraviri, hja kaj boš pa rekel sedaj,a???:))))

upam, da ni samo predvolilna gesta, prav zares, hja itak vem da je!:)))

New Report

Close