Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Toksično razmerje se odraža na zdravju

Toksično razmerje se odraža na zdravju

Verjemi mi na besedo. Samo stran in to še danes. Ne čakat, ker spremenilo na bolje se ne bo, glede na to, kar si napisala. Sam sem bil v toksičnem razmerju 7 let. 2 leti je trajalo, da sem lahko šel naprej in sploh lahko s kakšno drugo žensko “v miru” komuniciral.

Verjetno ima tvoja oseba eno izmed osebnostnih motenj. Tudi sam sem mislil, da ne bom zmogel preboleti. A verjemi mi, štej dneve od razhoda oz. dneve odkar ne klepetata več in si to štej sebi v pozitivo. Verjemi, vsak dan ti bo lažje.
[/quote]

Se strinjam. Verjetno je MOM, NOM ali narcistična osebna motnja.
Taki ljudje so toksični. Življenje ti spremenijo v pekel.
In ja …. vsi imajo po večini dva obraza. Enega za doma, drugega za javnost.
Oni se dobesedno hranijo z našo energijo in nas tako spravijo ob zdravje.
Mislim, da se zavedajo da so zlobni. Upam, da karma obstaja …. da oni sami
enkrat izkusijo, kakšno trpljenje so povzročali drugim.

Bachove kapljice so odlične, prav tako pa tinktura Pasijonke (Soria Natural), pa čim več gibanja v naravi. Narava tudi zdravi. 😉

Kaj je to toksično razmerje? Novodobni razlog za ločitev?

Sem moški v svojih rosnih 30h.
4 leta sem živel z žensko, katera je bila po mojem mišljenju sanjska. Vendar skozi dioptrijo ljubezni nisem nikoli opazil red flaggov, dokler ni bilo prepozno.
Veza z narcisoidno osebo mi je povzročila ogromno bolečin in na koncu veze se depresijo.
Vendar, vedno je treba ostati pozitiven. Toliko kot sem se naučil v tej vezi o medčloveških odnosih in partnerskih odnosih se nebi nikoli brez te boleče izkušnje.
Vse je le življenjska lekcija, ki te vodi do cilja. Spoznaj samega sebe in lažje ti bo v prihodnosti.
Jaz bom za vedno pogrešal osebo, katero sem spoznal, vendar oseba katera je postala v vezi-nikoli.
Vsi imamo svoje probleme in za propad vsake veze sta odgovorna samo 2. Nima smisla delati zaključkov, kateri spol je bolj pokvarjen, ker to ni vezano na spol, ampak na psiho pozameznika in njegovo vzgojo.
Veliko sreče in veliko pozitivnega razmišljanja. Čas celi vse rane.

ZA TISTE, KI ŠE NE VESTE!

Čim, da je slika v priponki teme, gre to na facebook, da si nabijajo lajke. To pa pomeni tudi, da vaša anonimnost ni več tako anonimna.

Imam podobmo razmerje, ni fajnnkonsentinto dogaja pred ocmi.

@ Zadrzana…rad bi izvedel vec o tebi in o tem kaj se ti dogaja, dozivljam podobno zgodbo…[email protected]

Ja verjetno te caka se en izcrpajoc korak locitve. Ampak cez to bos mogla,ce se tako odlocis.
Na tvojem mestu bi si poiskala duhovno pomoc. Lahko tudi kako knjigo za zacetek.

Spoznala bos sebe in zakaj ima okolica (tudi partner) do tebe tak vpliv kot ga ima.

Ce zelis spoznati sebe,svoje potrebe,zelje,svoj pravi namen,svojo ljubecnost,svoje poslanstvo se moras zacutiti. Ti si vzrok in resitev za vsa tvoja obcutja in bolezni. Tako je.

Kakrsnakoli bo tvoja odlocitev bo prava. Iz vseh izkusenj rastemo. Tezje kot imas izzive bolj verjames vase,saj si nihce ne da izzivov vecjih,kot jih lahko prebrodi.

Presli smo v dobo prebujanja. Tisti ki se ne bo,bo ostal priklenjen na svoje fizicno telo in materialnost. Tudi to je odlocitev in ni ne slabo ne dobro. Je kar je.

Pojdite do Psihiatra, ki vam predpisal anti-depresive po nekaj mesecih boste vsaj dovolj močni, da boste lahko sprejeli/izvedli določene odločitve.

Odnos lahko človeka dobesedno uniči. Priznam, mene je moj bivši zelo uničil, moja najboljšo prijateljico njen dolgoleten partner tudi. Ne samo da se je poslabšalo psihično zdravje, obema se je poznalo tudi na fizičnem telesu. Ni bila to edina težka stvar, ampka če nekje nimaš sidra, odnaša tvoje zdravje. Odnos s partnerjem je pa zelo pomemben odnos in če tam nimaš razumevanja in podpore, je težje še na drugih področjih .. Najhujše je, ko sam sebe človek prepričuje, da bo že zmogel, da je dovolj močan …
Resno prevetri svoje življenje, kaj ti želiš, kaj odnos da tebi, sebe daj na prvo mesto, sproščaj se, fizično in psihično … Svetujem ti, da delaš na sebi sama in s pomočjo psihoterapevta, priporočam tudi tritedenski izvenbolnišnični program v PBB.


Se zelo striinjam:

Skoraj za vse nase bolezni in pocutja je kriva nasa psiha. Premalo damo pomen na svoje dusevno zdravje in pocutje. Veliko damo na embalazo znotraj pa je prazno, nato se tudi ta embalaza pokvari.

Najraje pa za vse krivimo druge. A smo sami krivi za to. Tudi ce je partner toksicen, ne more biti do nas, ce mu to ne dovolimo.
Treba je spoznati sebe, se imeti rad in spostovati z vsemi vrlinami in napakami. Vso pravico imamo gresiti in se spreminjati. Kakor se bomo obnasali do sebe, tako se bodo tudi drugi do nas.
Ne zbolimo zaradi drugih, temvec zaradi sebe, ker si ne prisluhnemo in ker se ne znamo postaviti zase.

In pocetje frdamanih komunajzarjev se tudi odraza na zdravju ljudi.

Pozdravljena,najprej moras poskrbeti zase da bosta otroka imela mamo kakrsno si zasluzita.Vec casa posveti sebi ko sta otroka v soli vzemi kaksen dan dopusta in se sprosti pojdi na sprehod ali pocni kaj drugega kar te veseli.Tudi spanje se bo uredilo ko bos nehala premlevati o tem kaj je bilo in se posveta temu kar se bo,kaj zelis zase in za otroka v prihodnosti.Pri meni se je vse postimalo in to je zivljenje kakrsnega sem zelela zase in otroka.Zberi moc potrebovala jo bos.Naj te obkrozajo optimisti in ne pesimisti.Toliko ti lahko svetujem vec moras pa sama ugotoviti kaksen je je cilj ki ga zelis doseci…in verjemi ce je volja se vse da

Odgovor na objavo uporabnika
Bodite pozorni, 21.02.2021 ob 10:54

na začetku:
* osladno prijazni in ustrežljivi

postopoma:
* pomanjkanje sočutja
* egocentrični
* radi igrajo žrtev
* za vse so krivi drugi
* kritizirajo, iščejo napake, nikoli zadovoljni
* ni jim mar za ljudi in njihove čustvene potrebe
* mimogrede te ponižajo … ampak to je samo hec, ki ga ti ne razumeš
* pri hrani (recimo gresta na pizzo, vsak pol – pol … sebi dodeli večji in leši kos)
* okoli njega je potrebno hoditi kot po jajcih, ker ga vse zmoti
* enkrat na mesec pove, kako je videl eno simpatično in lepo bejbo in če bi bil sam …
* v kolikor imaš s takim otroka ali skupni kredit = pomirjevala in whisky že zjutraj

Odličen zapis – *Bodite pozorni*.

Jaz se pretirano slinastih in prijaznih ljudi izogibam, ker se za to prijaznostjo po večini skrivajo psihopati.

Enkrat sem šla na led, še enkrat ne grem. Nikoli več.

Ja, seveda se pozna  na zdravju, saj je telo večinima časa pod stresom …

Odgovor na objavo uporabnika
Smo že tri, 21.02.2021 ob 08:54

Hmm, ja. Opozorilni znaki so, seveda so, ampak, roko na srce jih včasih kar zavestno spregledamo.
Najbolj značilen je, da gre vse prehitro. V zelo kratkem času “se bo zaljubil vate”, ti boš “prva žensk, ki jo je začutil”, prva “sorodna duša” (čeprav jih je šlo že xy skozi njegove roke), prva “ki ga res razume”, prva ki, “mu je pripravljena pomagat v njegovem kaosu” in tako naprej blablabla. Skratka, če bo začutil, da imaš mehka kolena in srce, se bo zeeelooo potrudil, da se boš zdela sama sebi kot da si zadela glavni dobitek na jack potu. Pozabi oz spreglej čimprej.
Takoj bi se preselil h tebi, tudi poročil bi se rad čimprej, odvisno, kaj imaš in kakšne bonitete se mu obetajo. Skratka: njihov osnovni cilj je samo njihova korist. Večja bo, boljše bo.
Te osebe so vrhunski manipulatorji, kandidati za vse oskarje v “holivudu” in ni jih prav lahko prepoznat. In tukaj ni že v osnovi NOBENE ljubezni, je le računica. Pravi obraz bo pokazal, ko se bo “srečnica” toliko zapletla v njegovo mrežo, da ne bo mogla, kar spokat in odvihrat. Otroci in skupno premoženje so en tak hakeljc. Zato zna to tudi trajat.
Na kratko. Kar je preveč lepo je nerealno. Pravljice so samo za Trnjuljčice in Pepelke. v reli jih ni.
Pametno je poiskati tudi literaturo na to temo, da sploh razumeš kako to deluje.

Res je, odličen opis, kot bi opisala bivšega moža. Zelo težek odnos.

https://youtube.com/watch?v=Q5WHe2u2Th4&feature=share          je kar veliko posnetkov na to temo in pa knjiga custveni vampirji in custveno izsiljevanje …

Tako je, dlje ko si notri, dlje se pobiraš. Jaz sem bila notri skoraj 0 let. Pobirala sem se 16 let…

Tole ni ravno spodbudno…je pa vsaj vredno…zdrži,pa pomoč poišči…bo hitreje…

Odgovor na objavo uporabnika
Prej greš prej bo boljše, 21.02.2021 ob 06:54

Pojdi čimprej, potem pa nikakor ne rini v novo razmerje. To te bo uničilo. Dokler ti ne bo popolnoma jasno, zakaj te taki moški privlačijo, bodi sama. Rabila boš več let, da se telesno in psihično sestaviš.

pa nehajte s temi nabijanji krivde ženski –  nekaj je s tabo narobe da privlačiš takšne… nehajte s tem nabijanjem krivde… nič ni z njo narobe…

vse kar lahko rečemo avtorica, pojdi, če te nekaj utruja izčrpava, potem ni pravo zate, pojdi… in najdi svoj mir –  vsak ima pravico do njega… na kak način ga boš pa našla pa ti sama najbolje veš – ne poslušaj diktatov neznancev  glede tega – sama zase najbolje veš… neznanci na monu te ne poznajo…  srečno

Pri meni veza malo več ko 3 leta, pobiranje dobro leto. Da sem nehala imet slabo vest in lahko funkcionirala kot prej. Na žalost skupni otroci, tako da se drama z igranjem in manipuliranjem ne bo nehala še nekaj časa, ni fajn, se pa navadiš…

Odgovor na objavo uporabnika
Sva že dve, 21.02.2021 ob 07:04

Draga sotrpinka, pišeš tako kot da bi jo jaz napisala. Tudi jaz sem v toksičnem razmerju. Samo dodala bom nekaj podrobnosti. Uničena sem totalno, ne produktivna in životarim. Ponoči ne spim, moje zdravje je že močno načeto. V službi težko funkcioniram, sploh se ne zberem in si tega sploh ne upam povedati, ker bi me lahko odpustili . Sama skrbim za dva otroka, sama sem se borila s šolanjem na daljavo, medtem, ko se je oče otrok veselo klatil naokoli z mladenkami. To tako prekleto boli najbolj pa to, da se bom težko pobrala in težko začela na novo. Vem pa, da moškega ne bo nikoli več v mojem življenju.
Sploh nimam nobenega veselja več. Tudi k frizerju se ne morem več odpraviti, sploh pa si ne privoščim ničesar, kar bi me veselilo. Jokam in jokam, ko sem sama se zjočem od te bolečine in potem je nekaj časa bolje.
Zdravnici sem že omenila, da ne morem spati zaradi težav a pravi, da je to del življenja in se bo že uredilo. Tako, da na zdravniško pomoč tu ne morem računati.
Kako ste ve reševale podobne zgodbe, kako ste se pobrale, da se to ni preveč odražalo na delu v službi?

Kaj lahko še naredim, da se vsaj naspim? Ker zjutraj ko vstanem sem kot poteptan tepih, ki komaj stoji. Najbolj mučno se je prebuditi ob 2.00 zjutraj ves prepoten in s polno glavo vseh težav…….

Moram vztrajati, saj imam otroka, ki me potrebujeta saj sta v začetnih razredih OŠ.
Morda je moje pisanje zmedeno napisano….
Hvala za vaše nasvete….

Za naspat je več kot odličen Mirzaten. Prosi za recept.

Sočustvujem…

 

Ampak: zberi moči, pa pojdi sama npr. za kakšno uro na hitro hojo, na kolo pa se malo pregoni 10, 15 km -boš videla, da se ti bodo sproščali med tem hormoni sreče ( ker je to normalno med športno aktivnostjo) in ti bo izbistrilo možgane, nehala se boš tudi obremenjevati.

Ne ciklaj se v tem stanju žrtve in žrtvovanja – naredi nekaj zase, za svoje telo in svoj “Mind”: To rabiš. Zbrcaj se v tazadnjo in naredi nekaj zase, ne samo za otroke. In ko bo pravi čas, znogiraš takega desca – zakaj potem, ko bodo otroci že kolikortoliko samostojni se še mu vedno  pustit poniževat tako, kot te že sedaj ponižuje, da te ima za cunjo, v katero se obriše, ko mu paše. Da imaš tisto fasado za žlahto in sosede, da kakp je pri vas vse OK, pa dobro veš, da ni? Ne samouničuj se, bodi spoštljiva do svojega telesa in zdravja – samo eno imaš.

    Ne zdi se ti , res je tako kot tecopozarja intuicija. Ja, njemu je pa ja fajn če ti to podpiraš kljub temu da se buniš,,on že v naprej ve da mu ne mores nič. Toksično pomeni strupeno in ti ta strup piješ . Odvisna si emotivno . Stran pojdi a ne..

Odgovor na objavo uporabnika
Smo že tri, 21.02.2021 ob 07:32

Popolnoma te razumem. Bila sem deset let v takšnem razmerju. Iz vesele, uspešne, radožive in samozavestne ženske (takrat sem mislila, da sem) mu je uspelo naredit psihično in fizično razvalino. Brez energije, nonstop neke nepojasnjene bolezni, prehladi, bolečine v želodcu in končno diagnoza rak. Hvala bogu II. stadij. Operacija je zadostovala. Ko sem se spet sestavila in nabrala dovolj moči, sem si zadala cilj, da odidem, če želim še normalno živet.
Razhajanje je trajalo dve leti. S pomočjo psihoterapevta, moje primarne družine in redkih prijateljev, ki jih v času zakona, ni uspel odgnat.
Na vprašanje, koliko časa traja “okrevanje” je težko odgovorit. Lahko par mesecev ali nekaj let. Odvisno je od tega, kako poškodovana si bila že prej, preden si se zapletla s toksično osebo. Če ne bi bila, se s takim ne bi niti zapletla. Običajno so to tudi neki vzorci iz primarne družine. Nekje sem prebrala, da je nekje polovica časa od časa ko si bila v toksičnem razmerju. Mojih deset let se je zaključilo po petih. Ni nujno, da je res tako. Takrat sem res vedela, kaj hočem in česa ne.
Nekaj pa ti polagam na srce in pamet. Ne pojdi v novo vezo, dokler ne predelaš in ozavestiš tistih šibkih točk, ki so te pripeljale h strupenjačnežu. Telo in psiha se morata očistiti “fekalij”, ki so se nabrale. Obstaja velikanska nevarnost, da boš spet in spet zapletala s točno takšnimi osebami ali še hujšimi.
Na trgu je kar nekaj literature o tej temi. Ne stopajte več po prstih, Čustveni vampirji, Moški, ki sovražijo ženske in ženske, ki jih ljubijo, Ko telo reče ne in ne nazadnje sosednji forum Mejna in narcistična motnja – svojci.
Pot bo dolga, ampak vsaka še tako dolga se začne s prvim korakom.

Tega je ogromno, sploh pri nas se mi zdi.
Izvor je pogosto že v matični družni, ker si tako pridobimo vzorec, s katerim se potem zapletemo naprej.

Še ena fajn knjiga je na to temo, naša avtorica – V OPOJU NARCISA. Priporočam, ker je res podrobno opisano.

Pa srečno!

Odgovor na objavo uporabnika
no tole, 12.03.2022 ob 12:06

pa nehajte s temi nabijanji krivde ženski –  nekaj je s tabo narobe da privlačiš takšne… nehajte s tem nabijanjem krivde… nič ni z njo narobe…

vse kar lahko rečemo avtorica, pojdi, če te nekaj utruja izčrpava, potem ni pravo zate, pojdi… in najdi svoj mir –  vsak ima pravico do njega… na kak način ga boš pa našla pa ti sama najbolje veš – ne poslušaj diktatov neznancev  glede tega – sama zase najbolje veš… neznanci na monu te ne poznajo…  srečno

To niti ni nabijanje krivde, v povedanem je dosti resnice.
V matični družini prevzamemo določene vzorce in prepričanja, na podlagi le-teh pa si kasneje izberemo partnerja – kar pomeni, gledano s stališča energij, privlačilo določen tip ljudi. Zato si narcisi najdejo nekoga, ki je odraščal v soodvisnem odnosu, ker mu ravno to ustreza.
In še veliko takih primerov. Ne gre za nikakršno krivdo, temveč za podzavestne vzorce, katere lahko z delom na sebi rešimo. In začnemo privlačiti drugačne ljudi kot prej 😉  To je to.

 

New Report

Close