Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Toplotna črpalka, ogrevanje

Toplotna črpalka, ogrevanje

Aja. 350 NA MESEC!

To je pa cisto druga zgodba, mi jih porabimo 450€ na zimo. Pri prejsnji objavi je manjkal se podatek, da imamo talno gretje.

Se pa tudi jaz strinjam, da je pravi naslov podsvojostreho

Ni treba nič popravljat…na olje začnem kurit za novo leto in neham konec marca…porabim okrog 450 l olja…zdej pa računaj…

Popravljeno[/quote]

O, to pa je že druga računica. Pri petih mesecih ogrevalne sezone je to 1500-1750 evrov letno?[/quote]

Pri nas je 2 stanov. hiša, 180m2 bruto, Vrhnika, izolacije 13cm, peč olje predpotopna, radiatorji, porabili 950l olja lani v celem letu. Okna plastika, še kar dobra. Sanit. voda se greje na štrom. Leto prej neizolirana, je bila poraba 38{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več upoštevaje temperaturni primankljaj.

Toplotna črpalka je od Termotehnike (naš monter jo je priporpčal), lokacija je Bela krajina, izolacija pa je od 8 do 15 cm (krivi zdi ha ha), ogrevanje ni talno, temperatura v stanovanju je od 21 st. Ko je res hud mraz, sedaj pa 24 st.

IZGLEDA da bomo mogli še malo premislit kje se da kaj izboljšati.

Hvala za komentarje in velik odziv/LP

Toplotna črpalka je od Termotehnike (naš monter jo je priporpčal), lokacija je Bela krajina, izolacija pa je od 8 do 15 cm (krivi zdi ha ha), ogrevanje ni talno, temperatura v stanovanju je od 21 st. Ko je res hud mraz, sedaj pa 24 st. 20 stopinj je čist dovolj..zdaj in v hudem mrazu…4 stopinje razlike pomenijo konkretno razliko v porabi…

IZGLEDA da bomo mogli še malo premislit kje se da kaj izboljšati.

Hvala za komentarje in velik odziv/LP[/quote]

Tako tako. Je le vredno malo v roke pljunit, pridelat lastna drva ali kupit tovornjak hlodovine za 700 eur iz katerega nažagaš in nakalaš 20 – 22 metrov drv….Nič se še ne bom šel gospode in statusa s stegnjenim vratom in zunajo enoto toplotne črpalke postavil tako, da je ja vidna s ceste, ker to je pa že obvezno pri vseh, vidim. Bog ne daj da bi bila skrita za hišo.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

pirolizni kotel na trda goriva je huda konkurenca TČ jem. cena je pa tud primerljiva z njo. Tko da se lahk v te vode spustiš

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

pirolizni kotel na trda goriva je huda konkurenca TČ jem. cena je pa tud primerljiva z njo. Tko da se lahk v te vode spustiš[/quote]Jo, po novem letu se bom spustil s Husqarno ob potok na moji parceli. Bo za kakih 25- 30 metrov javš. Sicer niso kaj prida drva, ker zelo hitro zgorijo, ampak za naslednjo zimo bo in zelo hitro potem druge zrasejo, par let pa so debele.:-) Tako da jaz se bolj na te vrste spuščam, imam leto akacije, leto bukve, leto javše, leto brez.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kravca, nimam ti jaz denarja za preseravanje. Sem čisto zadovljen z navadnim kotlom na drva, zlotal cevi sam in priključil, imam pa še kotel na olje, ki ga redko uporabljam. Edino kar mi je žal, da nisem dobil peči z manjšim kuriščem, ko sem kupoval peč na drva tril leta nazaj. Je pa lušna za pucat, to pa je.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

zdravo, od oktobra imamo tudi mi toplotno črpalko od Termotehnike. Ogrevamo okoli 200 kvadratov( tri ločena stanovanja), hiša stara meščanska, brez izolacije, nova fasada, okna menjana pred 15 leti. Prej smo porabili 10- 12 ton peletov za ogrevanje na 20 stopinj, Za prejšnji mesec je prišel račun za 100 evrov, pri čemur ogrevamo tudi ponoči, tempetartura je 21,5 s. Zaenkrat zelo zadovoljni!

Ampak to je to, ne vem s čim ste zadovoljni? Imate od oktobra, a letos je tako toplo, da si praktično rabil tako minimalno da dogreješ do 21 stopinj, da ni omembe vredno, vi pa za to plačate 100 eur. Torej se vam bo račun zdaj potrojil , verjetno pa celo več. In 21 je za mnoge ljudi bistveno premalo, za mene recimo že, to je mrzla bajta, hvala lepa za tako ogrevanje.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

glede na to, da smo lani imeli ogromne težave z gorilcem na pelete( kar naprej se je nekaj pokvarilo, da je bilo potrebno menjati del in klicati servis), kar naprej je bilo ledeno mrzlo, ker pač zadeva ni delala, da ne omenjam, da je nekdo morla znositi pelete v kurilnico, peč tedensko čistit.. Sedaj tega ni, toplo imamo odvisno na koliko si nastavimo termostatske ventile, ker pa smo iz okolice Celja, je pri nas bil že kar konkreten minus ponoči in zato pravim, da smo zaenkrat zadovoljni z tem načinom ogrevanja.Zavedamo se, da mesečni račun bo višji, amapk mislim da kljub vsemu ne bomo porabili elektrike za 3.000 evrov, kot smo plačali za pelete lansko zimo.


No, vsaj odkrito poveš o peletih, ker večina ne, ne vem kaj imajo sicer od tega, da še drugi potem nasedejo. Boste videli, brez veze da bi jaz nekaj pametoval in nekaj trdil.
Meni je 21 res malo in hladno. Dejstvo pa je, da od neke temperatute dalje, glede na zunanjo, rabiš ogromno energije zgolj za dvig za eno stopinjo. Če bi recimo hoteli it iz teh 21 na 23 – 24 pozimi, bi poraba elektrike ponororela, kot vsakega energenta, še najmanj opazno je to pri drvih, ker je tako izkoristek manjši, so pa še vedno najceneje.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Razloži prosim to.

Razloži prosim to.[/quote]

sam mrežca+ nanos (barva) pa je nova fasada

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Razloži prosim to.[/quote]

sam mrežca+ nanos (barva) pa je nova fasada[/quote]Ni rečeno. Prej so se recimo fasade delale, 4- 5 cm tiste termoizolacijske fasadne mase, kjer je primešan stiropor v kroglicah, ne vem kako se ji reče, potem pa zaključni sloj z barvo par milimetrov. Osnova za vse je bil pa špric. Morda gre za to.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

sam mrežca+ nanos (barva) pa je nova fasada[/quote]Ni rečeno. Prej so se recimo fasade delale, 4- 5 cm tiste termoizolacijske fasadne mase, kjer je primešan stiropor v kroglicah, ne vem kako se ji reče, potem pa zaključni sloj z barvo par milimetrov. Osnova za vse je bil pa špric. Morda gre za to.[/quote]

piše da ni izolacije. Tako da bo verjento samo kako barvanje + mrežica ali kaj podobnega, Ker konc koncev tud izolacijo (stiropor, stirodur, pa še kaj drugega) lahko daš samo par cm, samo se ne izplača. Se pa tudi če daš par cm stiroporja, to tretira kot izolacijska fasada, saj stiropor deluje kot izolator. Pa stiropor lahk nadomestiš z bilokaterim drugim izolacijskim materilaom, da ne bo glih sam stiroporčk na tapeti

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

na spomeniško zaščitene hiše lahko daš gor samo tako fasado, ne sme biti nič izolacije, ker so stene iz kamna.Smo sicer v notranjosti kar nekaj sob izolirali, spustili strope, vendar hiša je ogromna, zato so tudi stroški ogrevanja temu primerni. Kar se pa tiče pelet- da smo našli pravo vrsto pelet za naš gorilec( menjali nešteto proizvajalcev) , na gorilcu kar naprej okvara, deli so se kvarili..

Mi imamo TČ, sicer sistem zemlja-voda že nekaj let in je ne menjamo za drugo vrsto ogrevanja.
Je najcenejša, najčistejša in najbolj enostavna oblika ogrevanja. In to tudi, ko upoštevamo našo začetno investijo.

Mi imamo TČ, sicer sistem zemlja-voda že nekaj let in je ne menjamo za drugo vrsto ogrevanja.
Je najcenejša, najčistejša in najbolj enostavna oblika ogrevanja. In to tudi, ko upoštevamo našo začetno investijo.[/quote]
Konkrertno porabo povej, koliko kvadratov ogrevaš, na koliko stopinj in ali je to stalno ogrevanje, ker s tem ne poveš nič, kar si napisal, ne? dejstvo je, da niti več ne skrivajo, da je trenutno najdražje ogrevanje, celo dražje od kurilnega olja.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Pri peletih je res že vrsta problem zaradi kvalitete, če jih nabaviš pa veliko količino, pa tudi skladičenje, ker morajo bit res na suhem.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Lokacijo zunanje enote TČ se ne postavlja tako, da se doseže največjo vidnost z ulice, ampak se uporabljajo malo drugačni kriteriji pri določanju njenega mesta.

Mi imamo TČ, sicer sistem zemlja-voda že nekaj let in je ne menjamo za drugo vrsto ogrevanja.
Je najcenejša, najčistejša in najbolj enostavna oblika ogrevanja. In to tudi, ko upoštevamo našo začetno investijo.[/quote]
Eno je, če delaš reklamo in nekaj hvališ, drugo pa, kako se zadeva obnese v praksi.
Oceni začetno investicijo, stroške vzdrževanja in vsakoletnih pregledov pri tvoji toplotni črpalki, (tudi vračunaj življensko dobo) pa hitro padeš na realna tla!
Se res tako splača??

Mi imamo TČ, sicer sistem zemlja-voda že nekaj let in je ne menjamo za drugo vrsto ogrevanja.
Je najcenejša, najčistejša in najbolj enostavna oblika ogrevanja. In to tudi, ko upoštevamo našo začetno investijo.[/quote]
Eno je, če delaš reklamo in nekaj hvališ, drugo pa, kako se zadeva obnese v praksi.
Oceni začetno investicijo, stroške vzdrževanja in vsakoletnih pregledov pri tvoji toplotni črpalki, (tudi vračunaj življensko dobo) pa hitro padeš na realna tla!
Se res tako splača??[/quote]

Ja, nam res se tako splača.
Sem na realnih tleh.

Mi imamo TČ, sicer sistem zemlja-voda že nekaj let in je ne menjamo za drugo vrsto ogrevanja.
Je najcenejša, najčistejša in najbolj enostavna oblika ogrevanja. In to tudi, ko upoštevamo našo začetno investijo.[/quote]
Eno je, če delaš reklamo in nekaj hvališ, drugo pa, kako se zadeva obnese v praksi.
Oceni začetno investicijo, stroške vzdrževanja in vsakoletnih pregledov pri tvoji toplotni črpalki, (tudi vračunaj življensko dobo) pa hitro padeš na realna tla!
Se res tako splača??[/quote]

Pa saj to, zakaj se toliko zavaja in zakaj celo ti, ki imajo lažejo. Če so se pustili nategnit naj odkrito povedo.. Že te tabele, ki jih lepijo firme po netu, je vsak drugačna. Potem ga pa vedi. Evo prvi dve, ki mi jih google vrže. Ena, da je toplotna črplak najceneje, druga je pa že drugačna. http://www.ogrevanja.si/

http://varcevanje-energije.si/informacije/primerjava-cen-energentov-in-sistemov-ogrevanja.html

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

New Report

Close