Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trgovine in prazniki te dni

Trgovine in prazniki te dni

A mi lahko kdo od teh, ki potrebujete predpis, kdaj naj ne greste v trgovino, razlozi, zakaj vas tako zelo motijo samo trgovine? Zakaj ne motijo odprti becinski servisi? Saj avto lahko tudi natankas 3 dni prej in tudi ce gres na izlet, z enim tankom prevozis Slovenijo tja in nazaj. Zakaj ne motijo gostilne? Med prazniki je cas za skuhat doma, ni potrebe hoditi ven na kosilo. Zakaj torej ravno trgovine, ko pa imajo druzine tudi zaposleni na pumpah in v gostinstvu?

Točno to, da o polni urgenci danes ne govorimo! A oni pa nimajo družin? Trgovci z novci bi spoznali svojo zmoto samo tako, da bi se jih dalo za nekaj dni na ignore. Zdravstvo, petrol, prevozi ( zakaj pa mora prevoznik v mestih delat- a oni nimajo družin??), pa zakaj morajo delat gostilne in bifeji in to vsaj 2x bolj, ker so razvajene riti tam, ker so štacune zaprte. Dovolj, ker gre samo zato, da vaški župnik ni bil deležen dovolj pozornosti in denarja ob nedeljah in praznikih. Saj ste brali, ne drobiža, cele bankovce, najboljš tiste za 50 evrov. Če gredo v štacuno, ne gredo v pušco. To bo!

Točno to, da o polni urgenci danes ne govorimo! A oni pa nimajo družin? Trgovci z novci bi spoznali svojo zmoto samo tako, da bi se jih dalo za nekaj dni na ignore. Zdravstvo, petrol, prevozi ( zakaj pa mora prevoznik v mestih delat- a oni nimajo družin??), pa zakaj morajo delat gostilne in bifeji in to vsaj 2x bolj, ker so razvajene riti tam, ker so štacune zaprte. Dovolj, ker gre samo zato, da vaški župnik ni bil deležen dovolj pozornosti in denarja ob nedeljah in praznikih. Saj ste brali, ne drobiža, cele bankovce, najboljš tiste za 50 evrov. Če gredo v štacuno, ne gredo v pušco. To bo!
[/quote]

V bistvu dajeta butaste primerjave – dajmo raje nekaj bolj enostavnega – da je na tv in radiu program, mora tudi nekdo delat. Torej ukinimo tv in radio med prazniki… To so nenujne stvari, pa so vseeno samoumevne.

Dajmo se bolnice zapret pa naj gre folk do dohtarja par dni prej, naj se zorganizira.


So sluzbe, ki so nujne. Ne samo zdravstvo. So pa tudi sluzbe, ki NISO nujne. Npr gostinstvo, bencinski servisi. Sprasujem za NENUJNE sluzbe, zakaj nikogar ne moti, da delajo.

Zakaj pa te pravice nimajo medicinci, gasilci, policisti, pazniki, varnostniki, vojaki, letališko osebje, zračna kontrola, veterinarji itd?

To zapiranje trgovin je enostavno bedasto, posledica bednega poskusa osebne promocije propadle politika.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


srce – jaz sem 24/7 v abtahtu na mobiju, mailu .. samo na odobrenem dopustu lahko ne regiram. Če je nujno pa še takrat. Pa nimam bajne plače niti dodatkov.
In ja … se bodo morali trgovci prilagoditi, da delajo takrat, ko prihajajo stranke z denarjem … ne pa npr. penzionisti po xy popuste
[/quote]
Verjetno že imaš plan, kako boš zginila iz obličja zemlje preden prideš do penziona! Da ne boš potem ti lovila popuste. Ali pa, kot jih tvoji starši! Butara!

V bistvu dajeta butaste primerjave – dajmo raje nekaj bolj enostavnega – da je na tv in radiu program, mora tudi nekdo delat. Torej ukinimo tv in radio med prazniki… To so nenujne stvari, pa so vseeno samoumevne.
[/quote]

misliš, da tisti loleki na televiziji delajo za minimalca, tako kot prodajalke.
če hočete imet trgovine odprte sedem 365 dni v letu, potem poskrbite, da bodo dobili zaposleni za to tudi primerno plačilo!
saj je to menda ja samoumevno, mar ne?

Najbolj me jezi da se trgovce primerja z gasilci, policaji, zdravniki, medicinskimi sestrami, gostinci, turističnimi delavci…
Trgovina ni nujna dobrina! Zakaj ne? Zato ker človek lahko si v naprej naredi zalogo!
In trgovske firme so pred prazniki najbolj srečne ker si ljudje naredimo zaloge kod da bo konec sveta in potrošimo več kod je potrebno! In potem vso hrano itak ne pojemo. Prav smešno mi je gledati ljudi pred prazniki z polnimi vozički in se sprašujem pa kdaj boste vi to vse pojedli.

Večina gostiln ima en dan v tednu zaprto. Trgovine pa so odprte 7 dni v tednu. Če se že gremo primerjavo z gostilnami.

večina kelnarc dobi več tringelda kot prodajalka plače.
pozna kdo kakšno prodajalko, ki dobi pol toliko napitnine kot natakarica plače?

Wtf? Veliko je služb, kjer pač kdo za kak praznik dela. Saj ni, da je ena in ista trgovka čisto vse praznike. Recimo komunistka je doma 27. aprila, katoličanka pa za velikonočni ponedeljek.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ja ker trgovina je življenjskega pomena, tako kot urgenca
[/quote]

Tud hoteli in črpalke niso. 🙂 V bistvu se brez hrane težje preživi kot brez bencina.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

To pa ne bo držalo. Marsikdo se je za ta poklic odločil ko so bile trgovine ob nedeljah še zaprte. In ob sobotah do 12h. Mi je pa skrajno brez veze ko primerjate zdravnike in policaje s trgovci. Mislim da je velika razlika med temi poklici. Če ne drugega po plači. Primerjajte nedeljsko plačilo prodajalca in zdravnika na urgenci.
[/quote]

A tisti, rojeni pred letom 1965? Evo, oni so pa lahko doma, jaz dovolim. 😀

Je pa res velika razlika med zdravniki in trgovci. Recimo v odgovornosti.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Dejstvo pa je tudi to da večina teh ki jih tukaj omenjate (gostilne, pumpe ipd.) ne bi bilo odprtih ob nedeljah in praznikih če se jim to nebi splačalo. Prav tako vsi tisti ki tukaj govorite da morate danes delati.

Zato najbolje da nehate hodit ob praznikih po gostilnah in trgovinah pa bo vse zaprto.

Nujne službe so seveda izuzete. Kot je že nekdo zgoraj napisal, tu ni primerjave.

A tisti, rojeni pred letom 1965? Evo, oni so pa lahko doma, jaz dovolim. 😀

Je pa res velika razlika med zdravniki in trgovci. Recimo v odgovornosti.
[/quote]

Nedeljski delovnik trgovin je v Sloveniji uvedel Janković. To pa ni tako daleč nazaj…

Ja tako pač je ko smo ljudje vedno bolj razvajeni.
Itak pa je jutri vse odprto tudi Lesnina, Momax, harveynorman pa še veliko drugih trgovin tako, da en dan je zaprto pa panika.
Jutri pa bo norišnica v trgovinah ker pač ljudje nujno rabijo belo tehniko in pohištvo ker so danes vse polomili pa ker vsi jutri začnejo z akcijami samo da ljudje gremo še v nedeljo v trgovino

Tudi trgovci morajo kdaj imeti malo časa. Če se ti med tednom ne ljubi do trgovine, je to tvoj problem in niso oni dolžni dežurati zate.
[/quote]

Saj ga imajo. Ob nedeljah so odprte samo nekatere trgovine in še to bistveno krajši čas kot ob delavnikih. Kar pomeni, da povprečen trgovec s hrano dela samo 1 nedeljo v mesecu ali pa še to ne.

Očitno se jim ne ljubi delati niti ene nedelje v tednu.

Me zanima, če prodajalke solidarnostno z drugimi poklici ob nedeljah ne hodijo v gostilne, ne tankajo na črpalkah, ne spijo v hotelih, itd? Kaj mislite? :))))

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

J****le vas štacune za praznike!!!! Tudi jaz delam petke in svetke, celodnevne vikende, nočne, ne glede ali je božič, nov let, prvi maj… PA NE JAMRAM!! Tak poklic sem si zavestno izbrala! Če vam je tok do štacun, se pa zaposlite tam! Boste več tam kot doma!! Ubogi vi, ki vam je doma dolgčas!

lahko tebi, ki si v JU/JS in greš med šihtom po nakupih.
Veliko pa nas dela med tem, ko so trgovine odprte, imamo delo z otroci, ker šole tako hočejo … ponoči pa ni odprtih trgovin
[/quote]

Delam v turnusih, tudi sobote, občasno sem v nedeljo in na praznike dežurna na domu. Vse nakupim čez teden, redkokdaj kaj v soboto dopoldne. V nedeljo sem bila v trgovini morda trikrat.
Trgovcem in vsem drugim, katerih delo ni nujno, privoščim, da so prosti in imajo čas za družino.

Ja, pa pred 130 leti ni bilo avtomobilov, jada jada jada…pa so tudi vsi preživeli. Kao. Ampak so imeli tudi ljudje povsem drugačen način življenja.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

A gostinstvo je pa nujna dobrina? :)))))))))))))))) Ni. Tudi turizem ni nujna dobrina, včasih ni bilo praktično nič turistov, samo cerkveni romarji, pa so tudi vsi preživeli, če uporabimr etoriko apologetov zapiranja trgovin. A so bencinske črpalke nujno odprte? Ne, se da preživeti mirno brez, vsi lahko napolnijo tanke v soboto dopoldan, poleg tega so na voljo poceni posode za gorivo, daš 1x za en tank, pa imaš za zmeraj toliko rezerve, da se odpelješ do Rima in nazaj.

Ampak ravno trgovci s hrano, oni pa morajo biti izjema, ker oni pa že ne bodo delali ob nedeljah vsako 4. nedeljo 5 ur…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ni res, večina trgovin (razen kao diskontarjev) je ob nedeljah in praznikih lepo zaprta. Ostale pa delajo 9-12, max 9-15 z res res redkimi izjemami dalj časa. Tudi diskontarji, ki so odprti ob nedeljah, delajo do max 15h.

Saj nihče ne trdi, da pa morajo biti v nedeljo (in na praznik) vse trgovine odprte, dovolj je kakšna tu in tam, pa je.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Nedeljski delovnik trgovin je v Sloveniji uvedel Janković. To pa ni tako daleč nazaj…
[/quote]

Roko na srce, prve so bile privatne trgovinice. Večina njih je že davnaj pokojnih. V spominu imam dve trgovini.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ni res, večina trgovin (razen kao diskontarjev) je ob nedeljah in praznikih lepo zaprta. Ostale pa delajo 9-12, max 9-15 z res res redkimi izjemami dalj časa. Tudi diskontarji, ki so odprti ob nedeljah, delajo do max 15h.

Saj nihče ne trdi, da pa morajo biti v nedeljo (in na praznik) vse trgovine odprte, dovolj je kakšna tu in tam, pa je.
[/quote]

Drži. Ampak tiste trgovine, ki so odprte ob nedeljah, so odprte tudi ob ponedeljkih. Medtem ko gostilne večinoma niso. Ali pa imajo zaprto kakšen drug dan.
In to da prodajalci delajo samo vsako 4. nedeljo ne drži. Pogosto delajo vsako 2. In tista prosta nedelja je pogosto tudi edini prosti dan v dveh tednih.

New Report

Close