Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trgovine in prazniki te dni

Trgovine in prazniki te dni

Vsak se sam odloči ane, saj kar se mene tiče, si lahko vso hrano pridelaš sam doma, zakaj pa ne? Imaš telovadbo, pa točno boš vedel, kaj daš v usta. Meni pa to ni, nimam ne časa, ne veselja
[/quote]

tudi sol spada k hrani.

ampak jaz je nikoli ne kupujem v nedeljo, če bi mi je pa slučajno prav na ta dan zmanjkalo, se ne bi prav nič jezil, če bi bila 3x dražja kot med ponedeljkom in soboto…


Kako nimaš časa?
Si moderni suženj?
[/quote]

Kako naj bi pa potem cele dneve na MON-u visel!


Kako nimaš časa?
Si moderni suženj?
[/quote]

Nimam ne časa ne veselja za pridelavo vse hrane doma. Raje svoj čas porabim za kaj drugega, in vzamem ‘aflatoksine’ v zakup. 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Nimam ne časa ne veselja za pridelavo vse hrane doma. Raje svoj čas porabim za kaj drugega, in vzamem ‘aflatoksine’ v zakup. 😛
[/quote]
Drugi pa so pač raje doma z družino ali kje drugje, kot pa cele dneve v službi.
Smisel življenja menda ni le podpiranje kapitalistov.


Drugi pa so pač raje doma z družino ali kje drugje, kot pa cele dneve v službi.
Smisel življenja menda ni le podpiranje kapitalistov.
[/quote]
a fu.kat pa ni maš kaj ali ne zmoreš. da toliko tupiš ☺

Hm, turisti (tujci) za vikend pridejo v Slovenijo, da bi zapravljali denar, trgovine pa zaprte. Prinesejo denar pa ga nimajo kje zapravit.
Dragi moji, če se gremo turizem, morajo biti tudi trgovine odprte!
Da ne govorim o današnjem drugačnem tempu. Večina dela od jutra do večera in vse praznike, vikende in nočne. Smo delavci v turizmu, zdravstveni delavci, policisti.
Ne mi jokat o družini trgovke, ker niso skupaj za praznike. Tudi mi nismo. Nismo

A je težko zaposlit kakšno trgovko več, če ste hudičevo tako obremenjeni?

aja… zato tujci ko imajo praznike ne jebejo turistov in imajo zaprto… in preživijo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

aja… zato tujci ko imajo praznike ne jebejo turistov in imajo zaprto… in preživijo.
[/quote]

Govorim o jokanju, ker morajo delat ob nedeljah.

Kratkotrajen spomin?
Se spomnite referenduma, na katerem smo VEČINSKO izglasovali zaprtje trgovin ob nedeljah in praznikih? In je vlada ignorirala voljo ljudstva (kar je bilo protiustavno).
Nismo nakupovalna meka, tako da tujci ne prihajajo k nam v trumah v trgovine. Če pridejo, gredo na ogled raznih znamenitosti (gradovi, muzeji, jame …) in na kosilo. Tudi nekaj Slovencev nas je takšnih, ki proste dneve izkoristimo za raziskovanje Slovenije, pri nas je tudi zelo močno razvito planinstvo …
Epilog – izkoristite vikende in praznike na svežem zraku in z ljudmi, ki vam vaša družba veliko pomeni. Bo dobro za vaše telo in za denarnico.


Zakaj pa Petrolov ne zaprejo?

Današnja izkušnja v trgovini (ker je pač bilo včeraj zaprto in bo sredi tedna zopet zaprto dva dni skupaj) je bila takšna, da sem razmišljala, na koga nasloviti peticijo proti zaprtju trgovin čez praznike. Ker če si nekdo izmisli, da se lahko zaprejo, si lahko menda kakšnen izmisli tudi, da bi bile spet odprte. Tiste, ki delajo ob praznikih, naj pa pošteno plačajo, pa bomo vsi zadovoljni. Zaposleni in kupci.


Tako je. Če bi bilo nedeljsko/praznično delo dobro plačano, trgovke ne bi več jamrale, ampak bi se še greble za te termine. Stari dobri zakon ponudbe in povprasevanja.

New Report

Close