Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trgovine in prazniki te dni

Trgovine in prazniki te dni

Wtf? Veliko je služb, kjer pač kdo za kak praznik dela. Saj ni, da je ena in ista trgovka čisto vse praznike. Recimo komunistka je doma 27. aprila, katoličanka pa za velikonočni ponedeljek.
[/quote]

Obe pa naj delata v trgovini skoraj vse nedelje v letu, da boš ti lahko zapravil tisti denar, ki ga nisi nikoli zaslužil s svojim delom.

Tud hoteli in črpalke niso. 🙂 V bistvu se brez hrane težje preživi kot brez bencina.
[/quote]

Se pa brez bencina težje voziš kot brez hrane.
Aja, ti imaš verjetno hibrida, pa ti je lažje, če so črpalke zaprte…

A tisti, rojeni pred letom 1965? Evo, oni so pa lahko doma, jaz dovolim. 😀

Je pa res velika razlika med zdravniki in trgovci. Recimo v odgovornosti.
[/quote]

Pri nas jih res veliko odgovarja…

Saj ga imajo. Ob nedeljah so odprte samo nekatere trgovine in še to bistveno krajši čas kot ob delavnikih. Kar pomeni, da povprečen trgovec s hrano dela samo 1 nedeljo v mesecu ali pa še to ne.

Očitno se jim ne ljubi delati niti ene nedelje v tednu.

Me zanima, če prodajalke solidarnostno z drugimi poklici ob nedeljah ne hodijo v gostilne, ne tankajo na črpalkah, ne spijo v hotelih, itd? Kaj mislite? :))))
[/quote]

Malo hodim tankat, še manj hodim po gostilnah, v hotel pa s svojo plačo tudi ne morem hodit spat.

Drži. Ampak tiste trgovine, ki so odprte ob nedeljah, so odprte tudi ob ponedeljkih. Medtem ko gostilne večinoma niso. Ali pa imajo zaprto kakšen drug dan.
In to da prodajalci delajo samo vsako 4. nedeljo ne drži. Pogosto delajo vsako 2. In tista prosta nedelja je pogosto tudi edini prosti dan v dveh tednih.
[/quote]

Očitno je veliko prodajalcev, ki potem sploh nikoli ne delajo ob nedeljah. In ‘pogosto’ pomeni koliko, dvakrat na leto? Torej imajo po tvoji interpretaciji trgovke prost samo 1 dan na 14 dni, 2 na mesec in 24 dni v celem letu? A imajo 220 + urni delovnik tedensko v pogodbi? Nekako ne pije vode ali pa ne veš, kaj pomeni beseda ‘pogosto’.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Obe pa naj delata v trgovini skoraj vse nedelje v letu, da boš ti lahko zapravil tisti denar, ki ga nisi nikoli zaslužil s svojim delom.
[/quote]

Ja, jaz imam na vrtu drevo, kjer rastejo gor eur-i a veš? :)))))))))))

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Očitno je veliko prodajalcev, ki potem sploh nikoli ne delajo ob nedeljah. In ‘pogosto’ pomeni koliko, dvakrat na leto? Torej imajo po tvoji interpretaciji trgovke prost samo 1 dan na 14 dni, 2 na mesec in 24 dni v celem letu? A imajo 220 + urni delovnik tedensko v pogodbi? Nekako ne pije vode ali pa ne veš, kaj pomeni beseda ‘pogosto’.
[/quote]

Imaš ti manj kot tri razrede osnovne šole???

Ja, jaz imam na vrtu drevo, kjer rastejo gor eur-i a veš? :)))))))))))
[/quote]

Ti ne bi koristilo, saj si prelen, da bi ga obral.

Se pa brez bencina težje voziš kot brez hrane.
Aja, ti imaš verjetno hibrida, pa ti je lažje, če so črpalke zaprte…
[/quote]

Se pač ne voziš, saj vožnja ni nujna dobrina, kot smo ugotovili tu notri. Nujne službe, recimo vojska, imajo pa lastne zaloge goriva.

Saj kot si lahko narediš zalogo, hrane, si lahko zalogo goriva. Pol ducata 20 litrskih ‘jerry canov’ will do za 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije, če pa kdo potrebuje več, hej obstajajo tudi 200 litrski sodi, heja hejo.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Očitno je veliko prodajalcev, ki potem sploh nikoli ne delajo ob nedeljah. In ‘pogosto’ pomeni koliko, dvakrat na leto? Torej imajo po tvoji interpretaciji trgovke prost samo 1 dan na 14 dni, 2 na mesec in 24 dni v celem letu? A imajo 220 + urni delovnik tedensko v pogodbi? Nekako ne pije vode ali pa ne veš, kaj pomeni beseda ‘pogosto’.
[/quote]

Prodajalcev kronično primanjkuje. In govorim iz izkušenj in zato vem kaj govorim.

A gostinstvo je pa nujna dobrina? :)))))))))))))))) Ni. Tudi turizem ni nujna dobrina, včasih ni bilo praktično nič turistov, samo cerkveni romarji, pa so tudi vsi preživeli, če uporabimr etoriko apologetov zapiranja trgovin. A so bencinske črpalke nujno odprte? Ne, se da preživeti mirno brez, vsi lahko napolnijo tanke v soboto dopoldan, poleg tega so na voljo poceni posode za gorivo, daš 1x za en tank, pa imaš za zmeraj toliko rezerve, da se odpelješ do Rima in nazaj.

Ampak ravno trgovci s hrano, oni pa morajo biti izjema, ker oni pa že ne bodo delali ob nedeljah vsako 4. nedeljo 5 ur…
[/quote]

Kako smo pametni no, a ni turizem v polnem zamahu ko so praNiki in ljudje frej? Ma nemoj, a hoces povedat, da mas tok zahteven siht in vmes potujes? Ja, blagor se tebi,da te delodajalec placuje med delovnikom, ti se gres pa turizem …kok se eni delate trapaste … Lej, mogoce bi pa za spremembo soboto izkoristil za kaj drugega kot ‘šetanje’ gore dole po nakupivalnih centrih – bi bilo vec koristi ..

Kako smo pametni no, a ni turizem v polnem zamahu ko so praNiki in ljudje frej? Ma nemoj, a hoces povedat, da mas tok zahteven siht in vmes potujes? Ja, blagor se tebi,da te delodajalec placuje med delovnikom, ti se gres pa turizem …kok se eni delate trapaste … Lej, mogoce bi pa za spremembo soboto izkoristil za kaj drugega kot ‘šetanje’ gore dole po nakupivalnih centrih – bi bilo vec koristi ..
[/quote]

Kateri ljudje so fraj za praznike? Po novem trgovke, delat pa morajo sobarice, natakarji, kuharji, receptorji, itd. Zakaj morajo oni za praznik delat? Trgovci pa ne? Daj to razloži, še noben ni tega razložil, pa nas je več, ki to sprašujemo. Ajde:)

Kateri ljudje so fraj za praznike? Po novem trgovke, delat pa morajo sobarice, natakarji, kuharji, receptorji, itd. Zakaj morajo oni za praznik delat? Trgovci pa ne? Daj to razloži, še noben ni tega razložil, pa nas je več, ki to sprašujemo. Ajde:)
[/quote]

zakaj imate pa odprte hotele, apartmaje, sobe, saj lahko za praznike zaprete, vam ni mus delat, če se že sprašuješ….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kateri ljudje so fraj za praznike? Po novem trgovke, delat pa morajo sobarice, natakarji, kuharji, receptorji, itd. Zakaj morajo oni za praznik delat? Trgovci pa ne? Daj to razloži, še noben ni tega razložil, pa nas je več, ki to sprašujemo. Ajde:)
[/quote]

bi morali trgovci delat ob nedeljah, pa za minimalca?
Jim kdaj pustil kakšno napitnino, kot jo naprimer pustiš sobarici in natakarju?

bi morali trgovci delat ob nedeljah, pa za minimalca?
Jim kdaj pustil kakšno napitnino, kot jo naprimer pustiš sobarici in natakarju?
[/quote]

Misliš, da imajo vsi ostali, ki delajo za praznike, bajne plače?

zakaj imate pa odprte hotele, apartmaje, sobe, saj lahko za praznike zaprete, vam ni mus delat, če se že sprašuješ….
[/quote]

Zato, ker se še noben poslanec ni spomnil dat pobude za zaprtje hotelov na praznične dni …

Kateri ljudje so fraj za praznike? Po novem trgovke, delat pa morajo sobarice, natakarji, kuharji, receptorji, itd. Zakaj morajo oni za praznik delat? Trgovci pa ne? Daj to razloži, še noben ni tega razložil, pa nas je več, ki to sprašujemo. Ajde:)
[/quote]
Funkcionalno nepismen? Turizem se fura – kdaj? Ocitno se delas še bolj prismuknjenega od omenjenega …

Zato, ker se še noben poslanec ni spomnil dat pobude za zaprtje hotelov na praznične dni …
[/quote]

aja… a misliš da je to delo in odvisno od poslanca?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Prodajalcev kronično primanjkuje. In govorim iz izkušenj in zato vem kaj govorim.
[/quote]

Verjamem, ampak tu ima trgovec možnost – da se zapre (ob določenih urah, dnevih ali pa za vedno) ali pa da privabi kader, recimo z zvišanjem plač. Če mu ne znese, se bo zaprl, ni druge.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Misliš, da imajo vsi ostali, ki delajo za praznike, bajne plače?
[/quote]

bi morali delat za majhne plače, ko ostali afne guncamo?

Tiste, ki delajo. je treba plačat, potem se bomo pa v Sloveniji lahko pogovarjali o drugi Švici.
In tudi delavcev ne bo primanjkovalo, tako kot jih sedaj.

Verjamem, ampak tu ima trgovec možnost – da se zapre (ob določenih urah, dnevih ali pa za vedno) ali pa da privabi kader, recimo z zvišanjem plač. Če mu ne znese, se bo zaprl, ni druge.
[/quote]

naj za višje plače zviša cene artiklov, ki jih proda v nedeljo.
jaz sem v nedeljo pripravljen vedno plačat petdeset procentov več za pivo, če sem ga pozabil kupit na delovni dan.

Ja, pa pred 130 leti ni bilo avtomobilov, jada jada jada…pa so tudi vsi preživeli. Kao. Ampak so imeli tudi ljudje povsem drugačen način življenja.
[/quote]
In zakaj bi pa današnji način življenja in obsesivno potrošništvo bilo nekaj dobrega?
Od vsakodnevnega garanja nima povprečen človek nobene koristi. Korist ima le kapitalist.

Mala provokacija a naj ti bo: prazniki so znani vnaprej in ni nobene težave s planiranjem saj ne hodim vsak dan nakupovati.
Ob sobotah in nedeljah ne hodim v trgovine, ker so mi ponedeljki najljubši dan za šoping (najmanj ljudi nakupuje ob ponedeljkih). Tudi če trgovine zaprejo ob 19.00 se pri meni ne bi poznalo;)

Prosti dnevi so top! Ne glede na to, v kateri službi delaš;)


In zakaj bi pa današnji način življenja in obsesivno potrošništvo bilo nekaj dobrega?
Od vsakodnevnega garanja nima povprečen človek nobene koristi. Korist ima le kapitalist.
[/quote]

Vsak se sam odloči ane, saj kar se mene tiče, si lahko vso hrano pridelaš sam doma, zakaj pa ne? Imaš telovadbo, pa točno boš vedel, kaj daš v usta. Meni pa to ni, nimam ne časa, ne veselja

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Vsak se sam odloči ane, saj kar se mene tiče, si lahko vso hrano pridelaš sam doma, zakaj pa ne? Imaš telovadbo, pa točno boš vedel, kaj daš v usta. Meni pa to ni, nimam ne časa, ne veselja
[/quote]
Kako nimaš časa?
Si moderni suženj?

New Report

Close