Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tudi mi kot lastniki ne bomo podaljsali pogodbe

Tudi mi kot lastniki ne bomo podaljsali pogodbe

Odgovor na objavo uporabnika
K niolk, 19.10.2022 ob 21:49

Imamo najemnike, ne bom podaljsala, to pa zato, ker imajo zelo nizko najemnino, pa se druzina je in non stop neki obiski in galama. Ker bi rada zvisala najemnino za vsaj 150 eur in dobila neke normalne ljudi ne bom podaljsala pogodbe. Verjetno prav zato marsikdo ne podaljsuje, ker tisti, ki so noter, ne bi placevali vec, pac vzames novega.

 

ker mi pogodbe nismo podaljšali, smo bili za najemnike najhujši sovražnik, kajti najemnina za drugo stanovanje je bila skoraj trikratnik naše.

Da so bili prej v izjemno poceni najemu, pa ni štelo

Mi smo našim zvišali za 50€. Soseda oddaja za 2x naše cene. Smo mi budale?

Odgovor na objavo uporabnika
Lastnik, 20.10.2022 ob 12:02

Mi smo našim zvišali za 50€. Soseda oddaja za 2x naše cene. Smo mi budale?

tudi mi, zvišali za 10%, to je iz 300 na 330, medtem ko v istem bloku za isto kvadraturo plačujejo po 450 in 500. Ampak seveda, najslabši smo mi, ki smo zvišali. In potem ti ne preostane druga, kot da jih daš ven, začneš na novo z drugimi najemniki in jim računaš ceno, kot jo plačujejo ostali. Mi bi lahko tako naredili, ampak nismo, smo šli na roko najemnikom, čeprav smo zdaj po njihovo najslabši, ker jim gremo v teh časih višat najmenino.

 

Odločite se ali boste socialne ustanove ali se boste šli biznis.

Nas tudi noben ne vpraša ali lahko podražijo olje, moko, bencin…

Odgovor na objavo uporabnika
Jajo iz Jajca, 20.10.2022 ob 12:11

Odločite se ali boste socialne ustanove ali se boste šli biznis.

Nas tudi noben ne vpraša ali lahko podražijo olje, moko, bencin…

Če se gremo biznis smo najslabši. Ko smo socialne ustanove smo spet najslabši ker stanovanje nima opreme za 5*****

Ob vsaki taki in podobni temi sem hvaležen napisanim izkušnjam in postajam bolj trdosrčen. Taki so pogoji, če ti niso všeč idi drugam. Ne jemljem samohranilk, družin z otroci, ljudi z živalmi in kadilcev. Bodoči najemnik mi mora pokazati nakazilo zadnje plače na računu, da mu verjamem, da ima dohodek. Tudi v njegovi službi preverim, če je res zaposlen pri njih.

Odgovor na objavo uporabnika
K niolk, 20.10.2022 ob 08:56

Odgovor na objavo uporabnika
čekdisout, 20.10.2022 ob 08:39

samo tako, ti povem, ko sem pred dvema letoma iskala podnajemnike, da so klicali sami tujci. iz bosne in iz kosova.

da ne boš razočarana.

in kako veš, da je galama? stanuješ skupaj z njimi ali kako?

to vem, tako je bilo 5 let nazaj in danes je isto.. in tudi klicalo je vsaj tričetrt južnih..Ampak tudi kar nekaj “normalnih”, tako da mislim, da ne bo problem. Pač je treba malo selekcije naredit.

Ravno sem v fazi iskanja dala sem oglas, napisala da naj pošljejo kratek opis na email . prijav ogromno, tudi klicev iz divjine, haloo, haloo. Ampak cca 10 prijav pa zelo dobrih, izobraženi, situairani, ki so o poslovno v LJ. Eni obnavljajo hišo pa rabijo stanovanje začasno, potem direktor iz tujine ki je prišel v Slovenijo v poslovalnico… Imaš vsega . Ampak  se najdejo dobri

 

zvišali bi za 35 eurov. Najemnina je že zdaj bila zelo nizka ker tisti, ki imamo stalne najemnike, redko zvišujemo najmenino. Mi je nismo dvignili že 6 let..In zdaj pa jok in stok s strani najenikov, ker bi zvišali recmo za vsaj vrednost inflacije, zdaj pa naenkrat nimajo. pa so bili zdaj vedno v ugodnem položaju.

Kaj naredite ostali najemodajalci? Če napišem, da je najmenina 290 in bi jo zvišali na 325, se nisem zlagal. Ostali plačujejo vsaj 150 eur več.

Odgovor na objavo uporabnika
Čredni nagon, 20.10.2022 ob 08:35

Zakaj že povišujete najemnino? Kateri strošek točno se je že lastniku tako drastično povečal? Aja,… vse se draži pa zakaj še nebi vi nekaj zaslužili ne? Marš banda izkoriščevalska!

Golob je dvignil davek od oddajanja nazaj. Ampak eni zgleda tega ne vete.

Odgovor na objavo uporabnika
Čredni nagon, 20.10.2022 ob 08:50

Banane pa jajca boste počasi imeli v glavi, če bo tako šlo naprej… hahah, samo smejem se =D

Privoščljiv si, zakaj že? Aja ker ti nimaš. Vsak ki oddaja vsaj 2 stanovanja ima plačo zraven. Standard pa bistveno višji skupaj s svojim dohodkom. Bi ti tudi imel? Nehaj gledati kaj imajo drugi in se osredotoči nase.

Prav zanimivo brat tole, vsi oddajate po ful nizkih cenah, okrog vas imajo pa vsi dražje. Res zanimiva klientela tule na monu 🙂

Pač slabe izkušnje. Sam sem mojim najemnikom zmanjšal (mlada druzina, dva otroka), v Covid času niso rabili plačati najemnine za dva mesec in tudi vsako novo leto imajo darilo v ceni ene najemnine. Nikoli problemov, sam pa tudi ne bom postal siromak zaradi tega. In res je, vsakemu tisto kar si zasluzi.

Odgovor na objavo uporabnika
!!!????, 19.10.2022 ob 21:51

FURS ve koliko kasiraš od ljudi?

 

Kaki furs?

Naj se jebejo,če pa kdo želi da prijavim najemnino pa dvignem ceno koliko je davka, pol se pa naj vsak odloči

 

Najemnika ni noben problem zamenjat . V prestolnici se za vsako garsonjero najde najmanj sto kandidatov.

Odgovor na objavo uporabnika
na furs vse !!!!!!, 19.10.2022 ob 21:59

ve malo jutri.

Ni Problem, pa takoj dvignit najemnino kok je davka, pol pa plešite

Jah, ne vem, zakaj ne ponudiš tem najemnikom višje najemnine? Če meni recimo zvišajo, ne bom šla ven, ampak bom plačevala pač več.

Odgovor na objavo uporabnika
Vbdss, 20.10.2022 ob 12:28

Ravno sem v fazi iskanja dala sem oglas, napisala da naj pošljejo kratek opis na email . prijav ogromno, tudi klicev iz divjine, haloo, haloo. Ampak cca 10 prijav pa zelo dobrih, izobraženi, situairani, ki so o poslovno v LJ. Eni obnavljajo hišo pa rabijo stanovanje začasno, potem direktor iz tujine ki je prišel v Slovenijo v poslovalnico… Imaš vsega . Ampak  se najdejo dobri

 

Klicev iz divjine? :))

a če plačujemo davke te zanima ???

Zakaj pa misliš da so najemnine visoke??

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7199, 05.12.2022 ob 13:27

Pač slabe izkušnje. Sam sem mojim najemnikom zmanjšal (mlada druzina, dva otroka), v Covid času niso rabili plačati najemnine za dva mesec in tudi vsako novo leto imajo darilo v ceni ene najemnine. Nikoli problemov, sam pa tudi ne bom postal siromak zaradi tega. In res je, vsakemu tisto kar si zasluzi.

Res pohvalno, malo takih. Dobrota se bo obrestovala in te napolnila s srečo in zadovoljstvom. Ljudje se jezijo na vse okrog sebe, so nesrečni, v bistvu pa so sami volkovi, ki izkoriščajo stisko drugega.

Odgovor na objavo uporabnika
Maka čivčata, 19.10.2022 ob 21:56

sej pravim… prokleto.

 

sami ste si krivi… te ki ste u najemu…

sem omenjal tisto mamino sodelavko ki kupuje telefon za nevem kolk… a u najemu živi…

stari glej recesija gre… a ona kupuje telefone…

nevem kaj vam rečt…

i onda sistem, najemodavac… poslodavac… država… aj uj… hhh… pa ni izgovora no.

ja, ker ce ne bi kupila telefona, bi pa imela dovolj za stanovanje

Odgovor na objavo uporabnika
verižno, 05.12.2022 ob 14:12

Res pohvalno, malo takih. Dobrota se bo obrestovala in te napolnila s srečo in zadovoljstvom. Ljudje se jezijo na vse okrog sebe, so nesrečni, v bistvu pa so sami volkovi, ki izkoriščajo stisko drugega.

REs zakaj v trgovinah nimajo takega posluha … saj bi se jim dobrota povrnila.

Mi oddajamo za kar visoko ceno, z naslednjo pogodbo v januarju bo cena višja za odstotek inflacije.

Odgovor na objavo uporabnika
žlup, 05.12.2022 ob 18:38

Mi oddajamo za kar visoko ceno, z naslednjo pogodbo v januarju bo cena višja za odstotek inflacije.

Tako je prav, kar pogumno povišati! Najemnine v LJ so glede na cene nepremičnin in vse rizike ter stroške v resnici zelo nizke.

Garsonjere ne pod 600 eur, enosobnega ne pod 800, dvosobnega ne pod 1000. Če pa je lepo ali pa na dobri lokaciji, pa mora biti najemnina še seveda višja.

New Report

Close