Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učitelji imajo NAJMANJ za stavkat

Učitelji imajo NAJMANJ za stavkat

Vse po spisku bi poslala za en teden res delat!!!
Sploh ne vedo, kaj je DELO!!

SLO (vir: stat.si, portal plač JS)
Povprečna plača: 1626€
Učitelj v OŠ: 1980€ (22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nad povprečjem)
Učitelj v srednji šoli/gimnaziji: 2122€ (31{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nad povprečjem)


Spet ena pametna 100 na uro. Samo to lahko napišem. Tvoji “sončki” imajo danes ooooogromno pravic. Mobitele itd. itd, itd , pravice v šoli, šolske inšpekcije, razredne ure in še mnogo zraven. Večina vas je tiho kot “ritke”, ko se srečate z učiteljem in vzgojiteljem. Pa res zakaj, saj imate vso možnost. Zakaj samo anonimno “bruhate” na tem forumu. Češ kaj se bo zgodilo mojemu perspektivnemu “astronavtu”. Ja ja še malo odgovornosti bi se morali zavedati predvsem VI starši, ki mislite, da morate delat 18 ur na dan , zaslužiti vsaj 5000 ojrou netto, obenem pa vzgojo otroka prepustiti šoli. Napaka !!!!!!
Ali se zavedate, tudi vaše vloge pri vzgoji otrok ???
Mislim da večina ne !!!!!!! Ja res in vse v materialnih dobrinah, ki jih dnevno ponujate vašim naslednikom, veliko je tudi še v čem drugem,
Aja za čustva slišite NJIH pa samo ob rojstnem dnevu svojih otrok.
[/quote]

kje si se ti sedaj spotaknil? 🙂
Ja dobro zaslužim za svoja leta, a še vedno manj kot učitelji. Kako vem? Ker prihajam iz učiteljske družine. Zato vem koliko je dejansko dela s šolo popoldan tudi če si razrednik.
K temi pravic staršev… žal to ni res. Glede na izkušnjo, ki sem jo imela z eno od zaposlenih v vrtcu lahko rečem samo še to, da starši danes nimamo skoraj nobenih pravic, če kolektiv zavoda drži skupaj. In nihče več mi ne bo rekel, da starši zganjamo teror nad “ubogimi” vzgojiteljicami in učiteljicami. Pa imam navado povedati v obaz in v mirnem tonu, če se s čim ne strinjam. Saj ne rečem, večina jih je normalnih imaš pa nekaj takih primerkov, ki bi jih morali zapreti v ustrezne ustanove, ne pa da še poučujejo v naših šolah.
In še glede mojega ukvarjanja z otrokom – če si se že v to vtaknil – najdi mi eno, ki je toliko z otrokom kot sem jaz, kljub službi, pa ti plačam kavo. Pa ne razumi napak, ne vidim tega kot breme. Imam otroka za katere vzgojo in moralo sva odgovorna predvsem jaz in mož. In tega se k sreči OBA zavedava.

kje si se ti sedaj spotaknil? 🙂
Ja dobro zaslužim za svoja leta, a še vedno manj kot učitelji. Kako vem? Ker prihajam iz učiteljske družine. Zato vem koliko je dejansko dela s šolo popoldan tudi če si razrednik.
K temi pravic staršev… žal to ni res. Glede na izkušnjo, ki sem jo imela z eno od zaposlenih v vrtcu lahko rečem samo še to, da starši danes nimamo skoraj nobenih pravic, če kolektiv zavoda drži skupaj. In nihče več mi ne bo rekel, da starši zganjamo teror nad “ubogimi” vzgojiteljicami in učiteljicami. Pa imam navado povedati v obaz in v mirnem tonu, če se s čim ne strinjam. Saj ne rečem, večina jih je normalnih imaš pa nekaj takih primerkov, ki bi jih morali zapreti v ustrezne ustanove, ne pa da še poučujejo v naših šolah.
In še glede mojega ukvarjanja z otrokom – če si se že v to vtaknil – najdi mi eno, ki je toliko z otrokom kot sem jaz, kljub službi, pa ti plačam kavo. Pa ne razumi napak, ne vidim tega kot breme. Imam otroka za katere vzgojo in moralo sva odgovorna predvsem jaz in mož. In tega se k sreči OBA zavedava.
[/quote]
Hodil se sam v visoke šole, pa te sploh ne razumem kaj mi hočeš povedat. Ja res ne rabim tvoje kave, ki mi jo ponujaš. Ja glej sploh je ne pijem.Ja bolj me skrbi tvoj pristop in razmišljanje tej temi ki jo pod neko krinko ponujaš v celi SLO. Itak imaš vso pravico, samo nekdo ti mora povedat… da nehajjjjj

Ti kar bodi jezna. Lahko se tudi razpočiš zaradi mene in stene popackaš s svojim jeznim drekom.

Učiteljice sedijo v zbornici in stavkajo, veliko jih bere MON in vaše butaste nebuloze in se vam smejijo na ves glas! Pa še prav jim dam. Daj se požri od jeze, baba butasta.


Hodil se sam v visoke šole, pa te sploh ne razumem kaj mi hočeš povedat. Ja res ne rabim tvoje kave, ki mi jo ponujaš. Ja glej sploh je ne pijem.Ja bolj me skrbi tvoj pristop in razmišljanje tej temi ki jo pod neko krinko ponujaš v celi SLO. Itak imaš vso pravico, samo nekdo ti mora povedat… da nehajjjjj
[/quote]

Če si ti videl kaj od visoke šole…
Brez skrbi bodi, da ti kave ne ponujam, ker vem da boš težko našel zaposleno mati, ki je toliko z otroci.
Glede pravic – ti lapaš na splošno ali si probal? Ker jaz ti dejansko pišem, da sem sprožila vse postopke glede zaposlene, pa dosegla nič. Oz. sem zaradi dobrobit otroka odnehala in ga raje izpisala.

Ajoj, že spet ena pametna kokoš. Kaj hudiča kokodakaš??? Tvoji sorodniki, ki si jih naštela, NIMAJO UNIVERZITETNE IZOBRAZBE in so skratka luzerji, ki delajo za minimalca ali za malo več kot minimalca. Najbrž si tudi ti med njimi, a? Ali pa celo nezaposlena luzerka, ki vleče socialno? Kdo ti je kriv, ti nesposobna koza? Učitelji najbrž. Učitelji so krivi za tvojo nesposobnost in za nesposobnost tvojih sorodnikov!

Ajoj, že spet ena pametna kokoš. Kaj hudiča kokodakaš??? Tvoji sorodniki, ki si jih naštela, NIMAJO UNIVERZITETNE IZOBRAZBE in so skratka luzerji, ki delajo za minimalca ali za malo več kot minimalca. Najbrž si tudi ti med njimi, a? Ali pa celo nezaposlena luzerka, ki vleče socialno? Kdo ti je kriv, ti nesposobna koza? Učitelji najbrž. Učitelji so krivi za tvojo nesposobnost in za nesposobnost tvojih sorodnikov!
[/quote]

ki misli, da je treba plačat izobrazbo, pa če kaj znaš ali ne.
Dobre delavce pa na minimalce, da bo dovolj denarja za kvaziizobražene luzerje. Tiste, ki na zahodu niti posode ne bi mogli pomivat.

Meni se zdi predvsem smešno to, da se hocejo z zdravniki primerjat. Pa se oni zavedajo, da je medicinski faks neprimerljivo težji od pedagoškega? Izgubili so kompas. Mladi ucitelj štarta s 30 PR, kar je povsem spodobno plačilo za začetnika. Poglejmo npr. plače mladih pravnikov, ki se gibljejo od 26 do 28 PR, pa se žal učitelji tudi z njimi ne morejo primerjati, saj je tudi zahtevnost njihovega faksa na čisto drugem nivoju (če pustimo ob strani novogorisko evr. PF, ki kot vse ostale placljive kvazi fakultete zbijajo kredibilnost diplomantov), šele po opravljenem pravosodnem izpitu prilezejo nad 30 PR, pa ne mi prosim reči, da se lahko slednji primerja z uciteljskim strokovcem, ker bom padla pod mizo od krohota. Skratka, vse skupaj mi je rahlo bolno.

Ajoj, že spet ena pametna kokoš. Kaj hudiča kokodakaš??? Tvoji sorodniki, ki si jih naštela, NIMAJO UNIVERZITETNE IZOBRAZBE in so skratka luzerji, ki delajo za minimalca ali za malo več kot minimalca. Najbrž si tudi ti med njimi, a? Ali pa celo nezaposlena luzerka, ki vleče socialno? Kdo ti je kriv, ti nesposobna koza? Učitelji najbrž. Učitelji so krivi za tvojo nesposobnost in za nesposobnost tvojih sorodnikov!
[/quote]

A si ti sploh normalna? Tudi ta kot praviš luzerska dela mora nekdo opravljat, ne moremo vsi samo posedat in gobcat. Nekdo pač mora tudi za tabo tvoj drek pucat. Aja, to pa lahko delajo Albanci ali pa ‘refjudgis’, ali kako si ti to predstavljaš? In potem pričakujete neko spoštovanje…

Ajoj, že spet ena pametna kokoš. Kaj hudiča kokodakaš??? Tvoji sorodniki, ki si jih naštela, NIMAJO UNIVERZITETNE IZOBRAZBE in so skratka luzerji, ki delajo za minimalca ali za malo več kot minimalca. Najbrž si tudi ti med njimi, a? Ali pa celo nezaposlena luzerka, ki vleče socialno? Kdo ti je kriv, ti nesposobna koza? Učitelji najbrž. Učitelji so krivi za tvojo nesposobnost in za nesposobnost tvojih sorodnikov!
[/quote]

Tole ni za nikamor. Če si ti v šoli se strinjam z vsemi zgoraj, ki pluvajo čez šolnike.


Evo ti lažnivec na kvadrat, vendar ti ne bom skenirala moje “bogate” plače, leto pred upokojitvijo, ki jo ti lažnivec na velilko potenco navajaš . Sram naj te bo , ki izhajaš iz ne vem kje ….
Pusti to povprečje in si v težak v glavi in v duši.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!aa
Evo 40. razred pred upokojitvijo 1250 eurou netto OŠ učiteljica ( 7.stopnje izobrzbe in ne vem koliko še usposabljanj ) in dodatek za vsa ta leta 220 ojrou netto. Torej 1470 ojrou netto.
Veliko. ja morda za tebe , ki si celo življenje preživel ne vem kje, in se zase niti nisi potrudil. Zakaj pa nisi postal učitelj… in ti videnega tega ni bilo potrebno nakladati. Res vprašanje zate.
Ja upam, da učiteljici tvojih otrok ne lezeš…, saj veš kam nekam.
Teh imamo že itak preveč. Tistih z tehtno in realno razlago pa premalo. No o tem pa z tvojo pomočjo, ki jo boš ponudli-a, pa kdaj drugič. Lp


Evo ti lažnivec na kvadrat, vendar ti ne bom skenirala moje “bogate” plače, leto pred upokojitvijo, ki jo ti lažnivec na velilko potenco navajaš . Sram naj te bo , ki izhajaš iz ne vem kje ….
Pusti to povprečje in si v težak v glavi in v duši.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!aa
Evo 40. razred pred upokojitvijo 1250 eurou netto OŠ učiteljica ( 7.stopnje izobrzbe in ne vem koliko še usposabljanj ) in dodatek za vsa ta leta 220 ojrou netto. Torej 1470 ojrou netto.
Veliko. ja morda za tebe , ki si celo življenje preživel ne vem kje, in se zase niti nisi potrudil. Zakaj pa nisi postal učitelj… in ti videnega tega ni bilo potrebno nakladati. Res vprašanje zate.
Ja upam, da učiteljici tvojih otrok ne lezeš…, saj veš kam nekam.
Teh imamo že itak preveč. Tistih z tehtno in realno razlago pa premalo. No o tem pa z tvojo pomočjo, ki jo boš ponudli-a, pa kdaj drugič. Lp
[/quote]

40 razred je ~2032 eur bruto, kar je nad povprečjem. Tvoja plača, če nimaš otrok, je cca 2325eur bruto. Povprečna pa 1626.


Evo ti lažnivec na kvadrat, vendar ti ne bom skenirala moje “bogate” plače, leto pred upokojitvijo, ki jo ti lažnivec na velilko potenco navajaš . Sram naj te bo , ki izhajaš iz ne vem kje ….
Pusti to povprečje in si v težak v glavi in v duši.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!aa
Evo 40. razred pred upokojitvijo 1250 eurou netto OŠ učiteljica ( 7.stopnje izobrzbe in ne vem koliko še usposabljanj ) in dodatek za vsa ta leta 220 ojrou netto. Torej 1470 ojrou netto.
Veliko. ja morda za tebe , ki si celo življenje preživel ne vem kje, in se zase niti nisi potrudil. Zakaj pa nisi postal učitelj… in ti videnega tega ni bilo potrebno nakladati. Res vprašanje zate.
Ja upam, da učiteljici tvojih otrok ne lezeš…, saj veš kam nekam.
Teh imamo že itak preveč. Tistih z tehtno in realno razlago pa premalo. No o tem pa z tvojo pomočjo, ki jo boš ponudli-a, pa kdaj drugič. Lp
[/quote]

In ne sekiraj se ti za mojo plačo, je višja od tvoje, mene predvsem boli razkorak med bruto-bruo in neto, in tukaj vmes je tudi tvoja nadpovprečna plača.

40 razred je ~2032 eur bruto, kar je nad povprečjem. Tvoja plača, če nimaš otrok, je cca 2325eur bruto. Povprečna pa 1626.
[/quote]
In kje si ta podatek prebral. Res me zanima. No le povej, saj ga v svoji denarnici ne viudim. Nooooo


In kje si ta podatek prebral. Res me zanima. No le povej, saj ga v svoji denarnici ne viudim. Nooooo
[/quote]

http://www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov.si/pageuploads/JAVNA_UPRAVA/DPJS/placne_lestvice/18-8-16-Placna_lestvica_9.2016.doc

40 razred

40 razred je ~2032 eur bruto, kar je nad povprečjem. Tvoja plača, če nimaš otrok, je cca 2325eur bruto. Povprečna pa 1626.
[/quote]

Od kdaj pa otroci vplivajo na bruto plačo?
:/

Od kdaj pa otroci vplivajo na bruto plačo?
:/
[/quote]

Vplivajo na neto. Povedala je bruto plačni razred in končno neto plačo z dodatki. Ker ne vem, koliko je bruto dodatkov, je nekje treba upoštevat tudi olajšavo (ali manjko le-te).

Se posipljem s pepelom, vpisala je tudi neto plačo brez dodatkov (1250), kar pomeni, da verjetno ni imela olajšav za otroke. Ne vem pa, kdaj se je upokojila, ker trenutno 40. razred brez otrok prinese za 50eur več neto plače.

V vsakem primeru je pa in takrat, in zdaj, 40 razred pomenil nadpovprečno plačo v sloveniji, tudi brez dodatkov.

A so šolniki krivi, če imajo tvoj oče, stric in mama mezde namesto plač? Zakaj ne stavkajo, če niso zadovoljni?
Bo tvoja žlahta imela kaj več, če šolniki ne bodo stavkali?
To, da je vlada dvignila funkcionarjem, ki imajo 2x ali še več višje plače od šolnikov, plče za 2 plačna razreda, te pa ne moti? Vsak je dobil okoli 400 bruto več, čeprav imajo že tako veliko. Zakaj morajo biti učitelji zadovoljni s svojo plačo, medtem ko se funkcionarjem, ki so že prej imeli solidno, viša? Pa imajo isto stopnjo izobrazbe.

V prvi vsti jim uvesti 8 urni delovnik. Ce je res toliko dodatnega dela, pa naj ga opravljajo v soli. Potem pa pogajanja o placi.

A so šolniki krivi, če imajo tvoj oče, stric in mama mezde namesto plač? Zakaj ne stavkajo, če niso zadovoljni?
Bo tvoja žlahta imela kaj več, če šolniki ne bodo stavkali?
To, da je vlada dvignila funkcionarjem, ki imajo 2x ali še več višje plače od šolnikov, plče za 2 plačna razreda, te pa ne moti? Vsak je dobil okoli 400 bruto več, čeprav imajo že tako veliko. Zakaj morajo biti učitelji zadovoljni s svojo plačo, medtem ko se funkcionarjem, ki so že prej imeli solidno, viša? Pa imajo isto stopnjo izobrazbe.
[/quote]

Jaz sem takoj, da se tudi funkcionarjem znižajo nazaj. Je pa res, da funkcionarji ne štrajkajo, in zaradi njih drugi delavci ne rabijo danes jemati dopusta, da čuvajo otroke.

http://www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov.si/pageuploads/JAVNA_UPRAVA/DPJS/placne_lestvice/18-8-16-Placna_lestvica_9.2016.doc

40 razred
[/quote]
Ja prečitala. Imaš težave z matematiko in otroci. Nimaš !!! Super, potem je tvoj izračun res NEpravilen. Ja pač tudi copy .paste in ni dovolj za zavajanje o tem kar hočeš prepričati nekatere. Vsaj mojo mesečno plačilno listo ne.
Verjetno eno zadnjih pred upokojitvijo.
Ja morda mi pa lažejo in dobro vprašanje s tvoje strani, da jih morda tožim za razliko, ha, ha, ha, morda tudi s tvojo pomočjo.
Daj mi kakšne konkretne ideje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dobiš “provizijo”, na razliko in še objavilo bom to na MON-u. Evo ti reference za v bodoče.
Verjemi to bo zate veliki “biznis”. Samo pogumno in ne “limaj” kar nekih stvari, če jih ne obvladaš in ne poznaš.
Ja bolj me zanima šola in še kaj zraven, o tem pa itak ni bilo govora.
Pa lp

Jaz sem takoj, da se tudi funkcionarjem znižajo nazaj. Je pa res, da funkcionarji ne štrajkajo, in zaradi njih drugi delavci ne rabijo danes jemati dopusta, da čuvajo otroke.
[/quote]

Tudi šolniki ne bi stavkali, če bi jim vlada sama od sebe vrnila 7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače nazaj in ovrednotila delo razrednikov. Pa jim ni in jim ne bo. A ti je težko dojeti, da si morajo navadni ljudje dandanes vse izboriti, medtem ko si elita tala težke vsote.


Ja prečitala. Imaš težave z matematiko in otroci. Nimaš !!! Super, potem je tvoj izračun res NEpravilen. Ja pač tudi copy .paste in ni dovolj za zavajanje o tem kar hočeš prepričati nekatere. Vsaj mojo mesečno plačilno listo ne.
Verjetno eno zadnjih pred upokojitvijo.
Ja morda mi pa lažejo in dobro vprašanje s tvoje strani, da jih morda tožim za razliko, ha, ha, ha, morda tudi s tvojo pomočjo.
Daj mi kakšne konkretne ideje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dobiš “provizijo”, na razliko in še objavilo bom to na MON-u. Evo ti reference za v bodoče.
Verjemi to bo zate veliki “biznis”. Samo pogumno in ne “limaj” kar nekih stvari, če jih ne obvladaš in ne poznaš.
Ja bolj me zanima šola in še kaj zraven, o tem pa itak ni bilo govora.
Pa lp
[/quote]

Čakaj, povprečna plača je v okolici 1700eur bruto, tvoja pa nekaj nad 2000 eur bruto.

Torej kje točno je problem? Nadpovprečno plačo si imela, neglede na otroke.

New Report

Close