Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učitelji imajo NAJMANJ za stavkat

Učitelji imajo NAJMANJ za stavkat

Niti ne… smo kar lepo iz gospodarstva. Nekateri učitelje podpiramo, ker pač vsakdo si želi bolje pogoje za delo in plačo. Tudi v naši firmi smo se pogajali za boljše plače in jih tudi dobili. V čem je problem ?

Sam sem v gospodarski panogi pa kljub temu stavko šolnikov podpiram.

Zgrožena si nad napačnimi ljudmi. Nekateri, ki smo drugače izobraženi ljudje oz. imamo vsaj fakulteto, težko beremo resnično butaste zapise nekaterih tukaj gor in potem nam popustijo živci in z njimi debatiramo na NJIHOV način. Primitivizmi so edina stvar, ki jo nešolana drhal razume. Oni se na našem nivoju niso sposobni pogovarjat, niti se ne znajo. Mi pa se znamo pogovarjati vljudno, prijazno in razumno, vendar nas na tak način ne razumejo in kar naprej gonijo eno in isto, pa jim potem odgovorimo na njihovem nivoju.
Preprosta razlaga.

Mene zanima kje je sploh problem? Učitelj s 30 letnim stažem je v 43. razredu, kar pomeni, da ima maksimalno 1.300€ neto plače. Mislim, da nas ni malo, ki v zasebnem sektorju s 6. ali 7. stopnjo izobrazbe prejemamo več, kot učitelji.

Mislim, da so tukaj najbolj penasti tisti, ki imajo dokončano zgolj OŠ in zdaj pričakujejo, da bodo imeli takšno plačo kot tisti, ki smo doštudirali iz določenega področja.

Kje pa piše, da so v pogovoru sodelovali učitelji?

Zgrožena si nad napačnimi ljudmi. Nekateri, ki smo drugače izobraženi ljudje oz. imamo vsaj fakulteto, težko beremo resnično butaste zapise nekaterih tukaj gor in potem nam popustijo živci in z njimi debatiramo na NJIHOV način. Primitivizmi so edina stvar, ki jo nešolana drhal razume. Oni se na našem nivoju niso sposobni pogovarjat, niti se ne znajo. Mi pa se znamo pogovarjati vljudno, prijazno in razumno, vendar nas na tak način ne razumejo in kar naprej gonijo eno in isto, pa jim potem odgovorimo na njihovem nivoju.
Preprosta razlaga.
[/quote]

Klin se s klinom zbija.Drugače pač ne gre.

Ne podpiram in nikoli ne bom tega izsiljevanja. Koliko delajo ucitelji, kdaj hodijo domov iz sluzbe, koliko imajo pocitnic ??? Oni so glede na oddelane ure prevec placani, ne premalo. V nasi vasi je vec uciteljic, ob 13.00 so vse doma, poleti 2 meseca na morju. In ravno one ootem na FB pisejo takr poste – tam kjer kuc ponoci sveti, tam zivi ucitelj. Da se ti zelodec obrne, kako se sprenevedajo. Place je treba popraviti policidtom ki so na terenu in tvegajo glavo ker nikoli ne vejo kdaj jih bo en ustrelil.

Ja sploh pa ker se v Sloveniji neprestano streljajo kajne, sploh pa na policiste…

Jaz sem zaposlen v gospodarstvu, pa načeloma stavko podpiram oz. mi je vseeno. Ne vem zakaj niste šlo za učitelje če je tako super.

Prav imaš.Učitelji ne delajo nič, domov iz službe hodijo ob enajstih,počitnice imajo tri mesece, poleti so vse na morju.In to nudistke.Ne moreš, da verjameš.

Smo že danes ugotovili, da pač imajo tisti z višjo izobrazbo boljše pogoje in plačo. Meni se želodec ne obrača zaradi stavke; niti me ne moti, če si izborijo boljše plače. Tudi jaz sem se pogajal s šefi za boljšo plačo in jo tudi dobil!!!

V tej državi pač. Pa naj probajo preživet na minimalcu. Da jih ni sram!
[/quote]

Nikogar, ki zahteva pravico in delavske pravice, ni treba biti sram. Sram naj bo tiste, ki se niso pravočasno uprli izkoriščanju in so krivi za vse večjo revščino.

Ucitelji so zelo dobro placani glede na stevilo delovnih ur. In poln kufr imam njihovega jokcanja, madonca doma so ob 12.00, pa jamrajo da delajo cel dan. Vem da bo vlada pristala na njihovo izsiljevanje. Naj gre vse k vragu, pa davek naj dvignejo da se bo ves javni sektor Naziral. Enkrat bo pocilo

Nisem v šolstvu, ampak podpiram stavko, ker je le ta njihova legitimna pravica.. Tudi mi v naši firmi se občasno pogajamo za boljšo plačo.


Pa starš najbrž tudi nisi. In ne pedagog. Ali karkoli, kjer si v stiku z otroci.
Upam vsaj…

Ja sploh pa ker se v Sloveniji neprestano streljajo kajne, sploh pa na policiste…

Jaz sem zaposlen v gospodarstvu, pa načeloma stavko podpiram oz. mi je vseeno. Ne vem zakaj niste šlo za učitelje če je tako super.
[/quote]

Jaz pa ne razumem, zakaj so se učitelji šolali za učitelje, če jim je sedaj tako odveč, stresno, nemogoče…poučevati. Kaj niso vedeli, kako je biti v šoli? V drugi polovici 4. letnika niso vedeli kako zgleda ura poučevanja v razredu najstnikov, ko so se vpisovali na želeno fakulteto … Hm…

Jaz pa ne razumem, zakaj so se učitelji šolali za učitelje, če jim je sedaj tako odveč, stresno, nemogoče…poučevati. Kaj niso vedeli, kako je biti v šoli? V drugi polovici 4. letnika niso vedeli kako zgleda ura poučevanja v razredu najstnikov, ko so se vpisovali na želeno fakulteto … Hm…
[/quote]

oni so takrat videli le 4urni delavnik in 3 mesece počitnic, z mularijo bodo pa žekako, zdej pa avtoriteto zahtevajo, res, kdo je tu nor?

Pa naj nehajo že tečnarit o težkem delu s sončki. Kaj pa niso šli za arhivarje ali patoge?
V mnogih razredih je otrok manj kot 20.
4h se pa ja da zdržat. Marsikdo mora stranke, bolnike itd prenašat 8h.

V razredu mojega sina na SŠ je prof. sam rekel, da je proti stavki, ker verjetno marsikateri starš od teh dijakov ne zasluži 1500 neto kot on.

Jaz pa ne razumem, zakaj so se učitelji šolali za učitelje, če jim je sedaj tako odveč, stresno, nemogoče…poučevati. Kaj niso vedeli, kako je biti v šoli? V drugi polovici 4. letnika niso vedeli kako zgleda ura poučevanja v razredu najstnikov, ko so se vpisovali na želeno fakulteto … Hm…
[/quote]

No meni pa ni jasno, kako da ljudje, ki so na minimalcu 30 let niso do 50-tega leta nič naredili, da bi si zagotvili malo boljše pogoje in plače. Vse od 15-tega do 50-tega leta niso naredili nič konkretnega, da bi napredovali. 30 let so jih šefi jeb*ali pa so se lepo pustili….

Lej, bil sem navaden delavec v tovarni pa vem kako je. Plače sem imel okoli 700€. Ker mi je bilo to premalo sem se pri 25 odločil, da grem nazaj v šolo. Danes delam kot konstruktor za precej višji plačo…!

Seveda je proti, ker so stavkali učitelji iz OŠ.

Tudi v SŠ danes ni bilo pouka. Zaradi stavke.

Eni ste pa res malo čez les. Mešate zaposlene, ki so nekje zaposleni in pa samostojne podjetnike. To so popolnoma različni subjekti.

Vodovodar, ki ni s.p. ne bo dobil več kot 900€ neto in pika.
[/quote]

Dober vodovodar tudi pri doo-jih dobi več kot toliko.
Če hočeš še več, poglej samo programerje… maš take z osnovno šolo, maš take s srednjo, maš take s faksom, in take z doktoratom. Plača je pa vezana samo na output in ne na listek.

Nikogar, ki zahteva pravico in delavske pravice, ni treba biti sram. Sram naj bo tiste, ki se niso pravočasno uprli izkoriščanju in so krivi za vse večjo revščino.
[/quote]

Problem je, da plače teh učiteljev grejo iz žepov vseh ostalih. Torej večje plače učiteljem, manjše vsem ostalim delavcem.

Če bi se bunili delavci v naprimer revozu, se ne bi nihče drug pritoževal.

New Report

Close