Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Umetni nohti 7 razred, da ali ne ?

Umetni nohti 7 razred, da ali ne ?

Nečakinja hoče umetne nohte, menda jih imajo vse sošolke. Sestra ji verjame in ji bo to plačala, da ne bo revica edina brez. Jaz sem malce bolj v letih pa ne verjamem vsega kar slišim. Ali se res čisto za časom ? A je zdaj res normalno in nujno v sedmem !!!!!!!  imet umetne nohte ? Ni ja, maskaro je imela že pri devetih letih.

Ja, časi so šli naprej. Verjetno je to danes normalno, ni pa nujno. Po moje gre za to, da si “in”. Če nimaš, te zapostavljajo.

Ali so ocene tudi tako lepe, kot so umetni nohti?

Zakaj ne bi raje tekmovali v znanju in ocenah?

Kaki umetni nohti, smrklji dve okol kepe pa učit poslat. Osnovna šola nema makeup in podobnih bedarij. Mene ne zanima, kaj sošolka lahko, pa kaj sošolec lahko…

Ma kam gre ta svet?? To je vse ponorelo.

Res je stvar posameznika oziroma posameznega starša, ali si konservativen ali pa odprt.

Omg, ne samo da je grdo kot satan, še škodi. No way, pa nimam nič proti modi in make up-u. To brušenje naravnih in zažiganje krempljev gor pa je resnično nagravžno, nezdravo in nevarno. Komot se kje zahakla in gre skupaj s plastičnim še pravi.

Odprt, ja  …. bi rekla, da  gre za to, ali imas se dve mozganski celici delujoci al tud to ne vec …

To je tipicen primer, zakaj je kodeks oblacenja v solah nujno potreben.

No mene bolj zanima koliko v razredu je takih ? Vprašanje je tiste, ki imate hčerke v zadnji triadi . A je to res vse ali skoraj vse ali samo tu in tam kakšna cvetka ?

Odgovor na objavo uporabnika
prava kava, 23.01.2023 ob 18:52

Omg, ne samo da je grdo kot satan, še škodi. No way, pa nimam nič proti modi in make up-u. To brušenje naravnih in zažiganje krempljev gor pa je resnično nagravžno, nezdravo in nevarno. Komot se kje zahakla in gre skupaj s plastičnim še pravi.

Ok, kar se tega tiče, sem govorila z eno študentko na kozmetični in je povedala, da lah tudi pride do komplikacij, vnetja. Sam to itak ne morš vedet, ali bo kaj narobe ali ne.

Jaz zase vem, da ne bi tvegala.

Za otroke … ne vem, ampak sj pravim – ko sem bila jaz v OŠ, ni bilo še teh akrilnih nohtov. Časi so se spremenili in če bi bila zdaj v OŠ, verjamem avtorici, da ima po cel razred umetne nohte.

Odgovor na objavo uporabnika
Ah ja, 23.01.2023 ob 18:49

Res je stvar posameznika oziroma posameznega starša, ali si konservativen ali pa odprt.

Je bolj stvar zdave pameti, ne odprtosti.

Necakinji 14 in 16 nimata ne umetnih, ne nalakiranih nohtov, imata pa zelo naravno lepo mamo, ki se zna urediti okusno in s stilom brez umetnih dodatkov.

 

Naucite svoje otroke, da so samozavestni in da cenijo sebe!

Umetni kremplji so za pocestnice, spodobna ženska nima tega.

 

ma dej kaj je nezdravo no. Če bi tako grozno škodovalo pol slovenije ne bi imelo več prstov.

je pa 7. razred/osnovna šola absoutno prezgodaj za take stvari

Umetni nohti in ličila ne sodijo v osnovno šolo.
Nujno uvesti kodeks  primernega oblačenja, sicer pa to nekatere šole imajo s hišnim redom šole.

Pri nas v 8. razredu nobena deklica nima umetnih nohtov.

Je pa verjetno odvisno od razreda.

Pri nas so umetni nohti bolj izjema.

Odgovor na objavo uporabnika
zvarek, 23.01.2023 ob 18:48

Kaki umetni nohti, smrklji dve okol kepe pa učit poslat. Osnovna šola nema makeup in podobnih bedarij. Mene ne zanima, kaj sošolka lahko, pa kaj sošolec lahko…

Bravo, tako se govori. To res ni več normalno kar ti otroci počnejo.

Pri nas se je nosilo že v 5r pa je od tega že 20 let prav tako se šminkalo in barvalo lase, ene ste za časom, da to sprašujete v 21. stoletju.

Odgovor na objavo uporabnika
Je normalno, 23.01.2023 ob 19:09

Pri nas se je nosilo že v 5r pa je od tega že 20 let prav tako se šminkalo in barvalo lase, ene ste za časom, da to sprašujete v 21. stoletju.

No veš tudi moja hči je hodila v oš 20 let nazaj in ne, ni b ilo normalno, so pa bile izjeme ja, ki so tako rade izstopale, ker pač z znanjem niso mogle. Pa tudi kadile so , vse v paketu in zate in tvojo hči je to normalno?

Odgovor na objavo uporabnika
Nohti, 23.01.2023 ob 18:55

No mene bolj zanima koliko v razredu je takih ? Vprašanje je tiste, ki imate hčerke v zadnji triadi . A je to res vse ali skoraj vse ali samo tu in tam kakšna cvetka ?

Moja hčerka je v 7.razredu.

Nobena se ne lišpa, nobena nima umetnih nohtov.

Pa gre za eno izmed LJ OŠ.

Jaz tudi verjamem, da so bolj izjeme, kot pa, da je to v porastu na OŠ.

Imam otroke te starosti. Nobena nima umetnih nohtov, zelo redke si jih občasno lakirajo. Lase si barvajo 1-2 na razred. Make up si baje ene naredijo na vcju v šoli.

Tvoja sestra je naivna. Pač otroci so polni fint da bi prišli do zaželenega. A iphone ji je že kupila?

Ma daj nehajte no, umetne nohte naj si da v srednji šoli, do takrat le geliš in še to najdite kaj dobrega, ne cenenega.

New Report

Close