Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Unicil kip Marije

Unicil kip Marije

5 Mojzes 5,1-22
Jaz sem GOSPOD, tvoj Bog, ki sem te izpeljal iz egiptovske dežele, iz hiše sužnosti.[/quote]
Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo, 6 toda izkazujem dobroto tisočem, tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.[/quote]
Domača naloga odlično 5.
No ta zapoved lepo pravi, da ne delaj božjih podob in se jim ne priklanjaj….
Torej v Cerkvah gre za množično kršenje druge Božje zapovedi iz sv. pisma. Božjih kipcev, podobic, in tistih ki se tem kipcem klanjajo je kolikor hočeš.

Sedaj me pa še zanima, zakaj se je tale 2 zapoved iz sv. pisma pa do katekizma izgubila, ker v katekizmu jo ne najdem. Mogoče ker se s temi kipci in klanjanjem predobro služi? Kaj mislite?


Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo, 6 toda izkazujem dobroto tisočem, tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.[/quote]
Domača naloga odlično 5.
No ta zapoved lepo pravi, da ne delaj božjih podob in se jim ne priklanjaj….
Torej v Cerkvah gre za množično kršenje druge Božje zapovedi iz sv. pisma. Božjih kipcev, podobic, in tistih ki se tem kipcem klanjajo je kolikor hočeš.

Sedaj me pa še zanima, zakaj se je tale 2 zapoved iz sv. pisma pa do katekizma izgubila, ker v katekizmu jo ne najdem. Mogoče ker se s temi kipci in klanjanjem predobro služi? Kaj mislite?[/quote]
Absolutno. Če ni vizualne podobe, človek izgubi fokus, pa je čreda takoj manjša. Naš fajmošter je govoril, da je molitev efektivna, če moli večja skupina. Meni to ne špila, molitev posameznika zaleže prav toliko, kot molitev tisočerih. Prav tako mi ne sedejo predpisane molitve in prošnje. Moje zaležejo vsaj toliko.:-)

Še ena razlaga:-))
https://sl.wikipedia.org/wiki/Deset_Bo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEjih_zapovedi

5 Mojzes 5,1-22
Jaz sem GOSPOD, tvoj Bog, ki sem te izpeljal iz egiptovske dežele, iz hiše sužnosti.[/quote]
Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo, 6 toda izkazujem dobroto tisočem, tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.[/quote]

Ups, res je.
Je pa to iz stare zaveze, ki jo je Bog sklenil z Judi, se pravi iz časa pred Kristusom..
V stari zavezi se nasplošno da brati marsikaj zanimivega. Nema da nema.


Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo, 6 toda izkazujem dobroto tisočem, tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.[/quote]

Ups, res je.
Je pa to iz stare zaveze, ki jo je Bog sklenil z Judi, se pravi iz časa pred Kristusom..
V stari zavezi se nasplošno da brati marsikaj zanimivega. Nema da nema.[/quote]

res je..
čudi me, da vsevedni tega ne vedo..
namreč, kolkor sm jst u cerkvi..
vidim kipce marije, jzusa in svetege duha, angelov itd..
ne pa BOGA..
tako da..ne vem lih, če ste NEverniki na čistem o tem kar tule trobezljate..
in ja kot pravi zgornji sogovornik..
KRŠČANSTVO je/izhaja iz NOVE zaveze.. seveda pa se naslanja na STARO..
ni vse ČRNOBELO..

A se kaj več ve o tem kre.tenu???

A se kaj več ve o tem kre.tenu???[/quote]

Zaenkrat samo to da je domačin.

A se kaj več ve o tem kre.tenu???[/quote]

Zaenkrat samo to da je domačin.[/quote]

Ah, torej ni migrant.
Upam stavit, da bodo ugotovili, da ima tip psihične težave oz. da je neprišteven in tako mu ne bo treba povrniti stroškov škode, ki jo je naredil.

Zanimivo, kako na noratv nic vec ne namigujejo o levicarskem skrajnezu. Edino nekateri bolniki tlele se vedno sanjajo rdece sanje.

Da bi bil pa en katolik, ki se mu je snelo, pa nihce ne pomisli.

Pa to sploh ni vazno. Gre za poskodovanje neprecenljivega dela nase zgodovine in to lahko pocne samo motena oseba.

Komur to ni jasno, pa naj si bo SDS ovca, ali kvazi ultralevicar, je navaden neizobrazen in pomilovanja vreden idiot.

Mogoče gre pa za kakšnega desničarja, ki se mu je pač strgalo. Recimo, veren fant, bivši ministrant, ki mu je šele zdaj počil film, ko je na dan prišel dolga leta potlačeni spomin na to, kaj je z ministranti v zakristiji počel gospod župnik… tudi to je možno.
Če gre za kakšnega takega, bo potem NORA24TV zadevo pometla pod preprogo.


Ti pa ne veš ravno, kaj obsega v krščanstvu troedini Bog?
Pa trikotnike si tud gledal samo pri matematiki?

Krščanstvo sledi nauku Kristusa. Kdor je kakorkoli nastopal proti Človeku, seveda ne more biti pripadnik ali sledilec Kristusa, saj v Kristusoven nauku ni česarkoli uperjenega proti Človeku:
»Prva zapoved med vsemi je: Ljubi torej Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem in vso dušo in vsem mišljenjem in vso močjo. To je prva zapoved. Druga je tej enaka: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. Večja od teh ni nobena druga zapoved.«
Staroverce, drugačeverce itd. torej seveda niso “uničevali” nakakšni Kristjani, ampak kot vedno in povsod člani in pripadniki Kominterne, tukaj seveda predvsem murglskega oddelka Komunistične partije Jugoslavije, samoimenovani smrtni sovražniki ljudi, ki si za potrebe zavajanja ljudi nadenejo različne maske. Llahko so “maske demokracije”, kot so SMC, SD, ZL, DeSUS, Zares, ZaAB, Verjamev v Šoltesa (zaniminvo imenovanje mar ne), PS (Pozitivna Srbija de), IDS, TRS, LDS itd. itd. in pa tudi ostale kominternistične sekte, lahko pa si nadeneje maske kakor vernikov v mohamede, alahe in kar je še kominternističnega agitpropa za poneumljanje ljudi v procesu stvarjenja “Novega svetovnega reda” — svetovnega reda razredov:
– prvorazredni — vladarji (sovjeti, to je sveti, izvršni svet …),
– drugorazredni — psičuvaji, kot si watchdogi sami pravijo, torej “družbenopolitični delavci” vojaki revolucije, ki čuvajo takšno marksistično-leninistično razredno ureditev,
– tretjerazreni oz. brezrazredni ljudje — sužnji.
Kakorkoli obrnemo, so razbijača ustvarile te kreature in torej ni sosed, ampak je vrag, satanovski izrodek.
Pomagate si lahko tudi s pesnikovimi besedami iz Zdravice.
“Komu pervo zdravico
Napili bomo krog in krog?
Slovencov porodnico,
Deželo našo živi Bog.
Brate vse,
Kar nas je
Sinov slovenske matere! “

“Žive naj vsi narodi (ne Kominterna, ne razredi, ne muslićkultiji, ne multikultiji, pač pa vsi NARODI), ki hrepene dočakat dan, da koder sonce hodi … ne vrag, le sosed bo mejak.”
Vojna med ljudmi, torej med poštenimi, ustvarjalnimi in svobodnimi ljudmi (različnimi narodi), ter človeškimi “smrtnimi sovražniki” parazitskimi uničevalci Kominternacionalci (ustvarjalci 1 multikulti enotnega komunističnega imperija, razdeljenega v 3 razrede) traja vseskozi, kar lahko opazujete preko vseh ohranjenih zapisov skozi čas.
Kreature menjajo maske in se zdaj lažno predstavijo za tega, potem za tistega itd., vendar pa jih vedno znova in znova razkrijejo njihova dejanja, ki so vedno in povsod uperjena proti poštenemu in ustvarjalnemu Človeku.
Njihova dela so laž, rop, umor, posilstva in vsa ostala dela proti Človeku oziroma njegovim stvaritvam/lastnini.
»Po njihovih delih jih boste prepoznali. In spoznali boste Resnico in Resnica vas bo osvobodila.«

New Report

Close