Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Franciji darovanje organov postalo obvezno!

V Franciji darovanje organov postalo obvezno!

Egoisti že, lenobe pa tudi. Če izjave ne bi bilo mogoče podpisati lih v Cityparku ali drugem trgovskem centru, se večini ne bi dalo hodit to podpisovat.[/quote]
Silit ljudi….. se pravi vsa humanitarnost je samo še ena sleparija več. Pravzaprav me ne preseneča.[/quote]

Hm…Kaj? Kaj si hotla povedat?

Eni imate res preganjavice.[/quote]

Tvoja trditev je precej predrzna, glede na to, da smo bili priča “možgansko mrtvi” Neži, katera še zdaleč ni bila možgansko mrtva….

v bistvu ideja ni napak. Ima pa nekaj težav:
– to je diktat. Dikature pa so v demokraciji nekako nezaželena oblika vladavine, obnašanja
– drugič. To ukazujejo ljudje, ki se igrajo, kako bi rekel, nekakšen monopoli, oz po naše kake kavbojce in indijance. Ko bodo ti ljudje, ki se špilajo, začeli odgovarjati za svoje falš odločitve, potem lahk to zahtevajo. Recimo holand je zahteval “begunce” ti so mu pa potem kako leto nazaj “malo pouredili” eno ali 2 diskoteki. Če recimo zgornji diktat prenesem na odgovornost, posledice, to pomeni par čistokrvnih Francozov v Elizejsk palačo in spucat u nulo. Sam dvomim da bi Hoand na to pristal. Pristane pa na marsikatero neumnost tudi to da ne smeš o svojem truplu še za cajta življenja odločat kaj in kako. Zakaj pa mi ne bi recimo odločali o holandu, familiji, sodelavcih pa mu kak “kamion” poslali na obisk? Ej, konc kocnev smo enakopravni. če lahk on mene spremeni v mortadelo, zakaj ne bi jaz njega?

Vidiš žogica, to je težava tega dikata. Če bi tisti ki so za te reči usposobljeni stvar predstavili, tak kot se zagre, namesto komande, zahtevali prošnjo, mogoče celo s kakim bombončkom (recimo nižj istroški kremiranja, pogreba itd), bi zadeva šla skozi precej boljše. Žal pa se stem igraj oljudje ki nimajo pol zdrave u glavi in potem mamo kar pač mamo

meni ideja ni napak, samo ne pod takimi pogoji. To spominja na dolfeta in njegove malverzacije tam v 40 letih bivšga stoletja. In zelo dvomim da si želimo videti dolfeja oz njegovo politiko nazaj.[/quote]

Jaz tega ne vidim kot diktator, ker bo vsakomur dana možnost, da izpolni obrazec, v katerem izjavi, da svojih organov ne želi darovati. Na preprost način na internetu, ne s čakanjem v dolgih vrstah. V bistvu se ni spremenilo nič, samo presumpcijo so obrnili okoli. Prej je veljalo, da organov ne daruješ, razen če izpolniš obrazec, da boš daroval. Zdaj pa velja, da daruješ organe, če ne izpolniš, da ne boš daroval. Komur je mar, da njegovi organi po njegovi smrti ostanejo neokrnjeni za črve, si bo zlahka vzel pet minut in izpolnil obrazec.

Jaz v tem ne vidim prav nobene komande.[/quote]
Oja, je komanda! Zelo prefrigana komanda.

Primerjava: v sodstvu veljaš za nedolžnega, dokler ti ne dokažejo krivde!
Po spremembi pravila veljaš za krivega, dokler jim ne dokažeš svoje nedolžnosti.

Razlika je ogromna!

Sem zelo vesel, ko kdo dobi organe, ki jih rabi, me pa žalosti dejstvo, da zdravniki, ko vidijo, da je nekdo darovalec organov, mu kao bijejo zadnje ure, pa domače prepričujejo za darovanje organov, ker preživel itak ne bo … itak, da ne bo, če hočejo njegove organe dobiti … Jaz bi svoje organe daroval samo moji družini in najbližjim, ostalim ne. Poznam primer, ki je bil na Ptuju pred kakimi 10imi leti … Od sestrične mož se je hudo ponesrečil z motorjem. Bil je priklopljen na aparate, malo mu so pač možgani pritiskali na lobanjo, ker so mu otekli .. nič hudega, sta dva zagrizena mesarja (kirurga) takoj bila za to, da se bi organi darovali nekomu, ki jih je rabil … sprva so njegovi najbližji bili zelo proti, ampak se nista dala … človek je umiral, kao, pravila sta, da da so mu ure štete, a od kar sta te ure prvič omenila, je še živel tri dni, brez da bi se mu kaj stanje poslabšalo … ko so popustili njunim pritiskom, je bil takoj kao mrtev … mafija pokvarjena. Lepo je, da nekomu rešiš življenje, ampak vsaj da zato “pošteno” umreš, ne pa zaradi raznoraznih poslov.

Ja, to zna bit hudič, če ti možgani malo na lobanjo pritiskajo in če si predstavljaš, da so organi tako zelo na simpl za talat, da bi jih kar določenim dal, pa bi jim pasali…

Eni imate res preganjavice.[/quote]

Tvoja trditev je precej predrzna, glede na to, da smo bili priča “možgansko mrtvi” Neži, katera še zdaleč ni bila možgansko mrtva….[/quote]

Neža ni bila možgansko mrtva, tega ni nihče trdil, trdili so, da ima hude poškodbe možganov. Ko jo bomo videli, bomo videli, če so se zlagali.

Načrtuješ organsko umreti ravno takrat, ko bo kdo od tvojih rabil ledvico, srce?

Tvoja trditev je precej predrzna, glede na to, da smo bili priča “možgansko mrtvi” Neži, katera še zdaleč ni bila možgansko mrtva….[/quote]

Neža ni bila možgansko mrtva, tega ni nihče trdil, trdili so, da ima hude poškodbe možganov. Ko jo bomo videli, bomo videli, če so se zlagali.[/quote]

No, pa le še kdo pravilno razume. Od možganskih poškodb smo prišli do možganske smrti in celo do tega, da naj bi bila darovalka srca. Za crknit.

Zato ker marsikdo ne nasprotuje darovanju, ne da se mu pa it izpolnit formularja.
Tisti ki bi bili proti, bi se že potrudili to narest. Število darovalcev pa bi silovito poskočilo.[/quote]

Točno tako, ja.
S tem, da bi jaz dodala še pripis, da se ti, ki podajo izjavo, v primeru potrebe po krvi/organih, pomaknejo na konec čakalne liste. Se mi zdi fer.[/quote]
Tisti, ki je proti darovanju, je gotovo tudi proti prejetju organov! Enostavno zato, ker ve, za kaj gre!

Pa ne mešat darovanja krvi z darovanjem organov!
Za sabo imam enih 50 darovanj krvi, pa sem še vedno pri življenju.
Po prejemu transfuzije telo ne rabi zdravil za utišanje imunskega sistema. Po prejemu organov brez takih zdravil ne gre, in spet služi farmacija.

Torej omenjeni pripis ne bi bil nikakršen problem, ne?

Torej omenjeni pripis ne bi bil nikakršen problem, ne?[/quote]
Pripis ni problem. Osnovni problem je obrnjeno pravilo. Odločitev mora biti “za”, ne “proti”, pa čeprav na stojnici BTC-ja.
Ni primerljivo z nekimi obveznostmi, ki jih zgoraj našteva ena teta, kot je obvezno šolstvo, davki… Problem je v tem, da postajamo tržno blago. Transplantacijska medicina obrača ogromne denarce. A jim niso dovolj vojni ujetniki in številni migranti?… poleg prostovoljnih darovalcev?

Problem je samo tistim, ki jim je grozno dejansko povedat, da so proti nečemu, pa se bojijo, da jih bo treščilo po betici.

Tvoja trditev je precej predrzna, glede na to, da smo bili priča “možgansko mrtvi” Neži, katera še zdaleč ni bila možgansko mrtva….[/quote]

Neža ni bila možgansko mrtva, tega ni nihče trdil, trdili so, da ima hude poškodbe možganov. Ko jo bomo videli, bomo videli, če so se zlagali.[/quote]

Seveda Neža ni bila možgansko mrtva, to zdaj že ve cela Slovenija…. 😉

So pa to trdili, ko so predlagali odklop.

Kar mir daj.

Neža ni bila možgansko mrtva, tega ni nihče trdil, trdili so, da ima hude poškodbe možganov. Ko jo bomo videli, bomo videli, če so se zlagali.[/quote]

Seveda Neža ni bila možgansko mrtva, to zdaj že ve cela Slovenija…. 😉

So pa to trdili, ko so predlagali odklop.

Kar mir daj.[/quote]
Ni res. A se zavedate, da to ni neka telenovela, so vpleteni realni ljudje, na obeh straneh. Kako se počutijo starši, ki so skušali pomagat otroku, ko berejo trditve, ki jih niso nikoli izjavili? Če si ne zapomnite izrazov, ne pišite okrog polresnic.

Seveda Neža ni bila možgansko mrtva, to zdaj že ve cela Slovenija…. 😉

So pa to trdili, ko so predlagali odklop.

Kar mir daj.[/quote]
Ni res. A se zavedate, da to ni neka telenovela, so vpleteni realni ljudje, na obeh straneh. Kako se počutijo starši, ki so skušali pomagat otroku, ko berejo trditve, ki jih niso nikoli izjavili? Če si ne zapomnite izrazov, ne pišite okrog polresnic.[/quote]

Kdo ni česa izjavil? Koga se ti bojiš?


Ni res. A se zavedate, da to ni neka telenovela, so vpleteni realni ljudje, na obeh straneh. Kako se počutijo starši, ki so skušali pomagat otroku, ko berejo trditve, ki jih niso nikoli izjavili? Če si ne zapomnite izrazov, ne pišite okrog polresnic.[/quote]

Kdo ni česa izjavil? Koga se ti bojiš?[/quote]
Tistega, ki stoji za tabo. Daj link do izjave.

Kdo ni česa izjavil? Koga se ti bojiš?[/quote]
Tistega, ki stoji za tabo. Daj link do izjave.[/quote]

Dobro veš, kje lahko najdeš izjave tako mame, kot zdravnikov.

Odyebi.


Tistega, ki stoji za tabo. Daj link do izjave.[/quote]

Dobro veš, kje lahko najdeš izjave tako mame, kot zdravnikov.

Odyebi.[/quote]
Seveda vem. Ne vem pa kje so izjave za katere vi trdite, da obstajajo.

Dobro veš, kje lahko najdeš izjave tako mame, kot zdravnikov.

Odyebi.[/quote]
Seveda vem. Ne vem pa kje so izjave za katere vi trdite, da obstajajo.[/quote]

Očitno se sprenevedaš. Vse izjave o tem, kako je s tamalo konec, kako bo umrla, ko jo bodo izklopili, so na netu.

Pa ni edina, katero so zdravniki obsodili na diagnozo in predvidevanje, kdaj bo umrla.

Žal mi je samo, ker sama nisem v določenih trenutkih, ko sem bila soočena z nestrokovnim zdravljenjem, ignoranco, z lažnivimi dokumenti ob odpustu, ravnala drugače. Enostavno nisem mogla predvidevati in verjeti, da je takšno obravnavanje bolnikov v “razvitem” svetu sploh mogoče.
To šintarsko gamad je treba samo z gajžlo po grbah. Dobesedno!

Mrš!

Nč bat,sem že pred leti napisal in podpisal izjavo,da če se mi kar koli zgodi,da mi naj ne nudijo prve pomoči in s eodrekam vsakršni zdravniški pomoči.Zdravstvo že nekaj let ne plačujem,tako da mi že zaradi tega ne bi pomagali in me zdravili.

Če darovalec daruje organe brezplačno,pol je naj tudi prejemnik je prejme brezplačno.

To je enako kot kri.Daruješ kri,pol pa zavarovalnica mora plačat visoko ceno za človeka,ki rabi kri.Enako je z organi.

In zato mene zanima darovati moraš nujno,prodati pa ne smeš?[/quote]

Upam, da si vsem svojcem povedala, da v primeru nesreče, ko boš recimo v komi, da te ne smejo zdraviti, dati krvi ali česa takega. In da to vedno nosiš pri sebi.
Ti kar prodaj organ, nihče ti ne brani. Bi ti znalo uspeti celo v Evropi.
Kaj pa tvoji otroci? Si zanje tudi podpisala, da jih ne smejo zdraviti ali kako?[/quote]

Za otroke ne smem,se bodo sami določili ko bodo polnoletni,

Saj nimam denarja,da bi podkupil preskok,da pridem prej na vrsto,tako kot nimam denarja za skakanje vrst na preglede.

Nimam zvez v zdravstvu,tako da kot nosečnico te lahko odslovijo,pa čez 1 uro rodiš mrtvega otroka ali pa celo dvojčka.

Ne znamo zdravit in moram jemat kredit,si sposojat denar ali pa celo objavit oglas da prispevajo za zdravljenje v tujini.

In aj to je v Sloveniji.

Da plačujem nekaj da nato zaradi malomarnosti umrem?Raje živim,dokler živim.

Ti si pa nehaj oči zatiskat,ker sploh ne veš in tudi pojma nimaš o zdravstvenem sistemu.

Ja vpišeš se v register.Nato bodo zahtevali ali pa skrivno hranili rezultate darovalcev,se najde milijarder,plača morilcu 10 000 eurov in umreš na sumljiv način,a glej ga čuda tvoj organ je rešil milijarderju življenje.Tvoji se pač bodo morali sprijaznit,da si naredila samoomor zaradi moža,fanta ali pa si bila zelo depra oseba.

Tolk o temu a je nujno biti darovalec ali ne in kake nevarnosti to prinese.

Že sedaj ste ljudje nadzorovanih na vsakem centimetru in pravite da imate zasebnost.Nobene zasebnosti nimate,pa se tega sploh ne zavedate.

Upam, da si vsem svojcem povedala, da v primeru nesreče, ko boš recimo v komi, da te ne smejo zdraviti, dati krvi ali česa takega. In da to vedno nosiš pri sebi.
Ti kar prodaj organ, nihče ti ne brani. Bi ti znalo uspeti celo v Evropi.
Kaj pa tvoji otroci? Si zanje tudi podpisala, da jih ne smejo zdraviti ali kako?[/quote]

Za otroke ne smem,se bodo sami določili ko bodo polnoletni,

Saj nimam denarja,da bi podkupil preskok,da pridem prej na vrsto,tako kot nimam denarja za skakanje vrst na preglede.

Nimam zvez v zdravstvu,tako da kot nosečnico te lahko odslovijo,pa čez 1 uro rodiš mrtvega otroka ali pa celo dvojčka.

Ne znamo zdravit in moram jemat kredit,si sposojat denar ali pa celo objavit oglas da prispevajo za zdravljenje v tujini.

In aj to je v Sloveniji.

Da plačujem nekaj da nato zaradi malomarnosti umrem?Raje živim,dokler živim.

Ti si pa nehaj oči zatiskat,ker sploh ne veš in tudi pojma nimaš o zdravstvenem sistemu.

Ja vpišeš se v register.Nato bodo zahtevali ali pa skrivno hranili rezultate darovalcev,se najde milijarder,plača morilcu 10 000 eurov in umreš na sumljiv način,a glej ga čuda tvoj organ je rešil milijarderju življenje.Tvoji se pač bodo morali sprijaznit,da si naredila samoomor zaradi moža,fanta ali pa si bila zelo depra oseba.

Tolk o temu a je nujno biti darovalec ali ne in kake nevarnosti to prinese.

Že sedaj ste ljudje nadzorovanih na vsakem centimetru in pravite da imate zasebnost.Nobene zasebnosti nimate,pa se tega sploh ne zavedate.[/quote]
Če je tako, potem pa itak nimamo nobenih šans. Je kdo od vas šel odpirat truplo ponesrečenega svojca in štet, če organi štimajo?

Upam, da si vsem svojcem povedala, da v primeru nesreče, ko boš recimo v komi, da te ne smejo zdraviti, dati krvi ali česa takega. In da to vedno nosiš pri sebi.
Ti kar prodaj organ, nihče ti ne brani. Bi ti znalo uspeti celo v Evropi.
Kaj pa tvoji otroci? Si zanje tudi podpisala, da jih ne smejo zdraviti ali kako?[/quote]

Za otroke ne smem,se bodo sami določili ko bodo polnoletni,

Saj nimam denarja,da bi podkupil preskok,da pridem prej na vrsto,tako kot nimam denarja za skakanje vrst na preglede.

Nimam zvez v zdravstvu,tako da kot nosečnico te lahko odslovijo,pa čez 1 uro rodiš mrtvega otroka ali pa celo dvojčka.

Ne znamo zdravit in moram jemat kredit,si sposojat denar ali pa celo objavit oglas da prispevajo za zdravljenje v tujini.

In aj to je v Sloveniji.

Da plačujem nekaj da nato zaradi malomarnosti umrem?Raje živim,dokler živim.

Ti si pa nehaj oči zatiskat,ker sploh ne veš in tudi pojma nimaš o zdravstvenem sistemu.

Ja vpišeš se v register.Nato bodo zahtevali ali pa skrivno hranili rezultate darovalcev,se najde milijarder,plača morilcu 10 000 eurov in umreš na sumljiv način,a glej ga čuda tvoj organ je rešil milijarderju življenje.Tvoji se pač bodo morali sprijaznit,da si naredila samoomor zaradi moža,fanta ali pa si bila zelo depra oseba.

Tolk o temu a je nujno biti darovalec ali ne in kake nevarnosti to prinese.

Že sedaj ste ljudje nadzorovanih na vsakem centimetru in pravite da imate zasebnost.Nobene zasebnosti nimate,pa se tega sploh ne zavedate.[/quote]

Nikoli še nisem nikogar podkupila, vedno sem bila pravi čas na vrsti v zdravstvu. Nikoli me niso odslovili pa nimam nobenih vez tam. Res pa ne grem k zdravniku, če enkrat kihnem.
Moja mama ima borno penzijo in ja, je dobila organ. Zelo hitro potem, ko je prišla na listo.
Jaz sem sem se že vpisala dobrih 20let nazaj kot darovalka pa me nikoli ni skrbelo, da me bo kdo ubil.
In ne boš verjela, nobenega podkupovanja, nobenih doplačil. Doplačam le pri zobodzravniku. Pri zdravniku pa nisem še nikoli. Tudi mama ne, kljub transplataciji.
In kaj bo milijarderju moja ledvica recimo, če pa nisva kompatibilna? Premalo ti veš o teh zadevah, zato pa take zmedene izjaveš pišeš.
Res pa je, da ne berem rumenih časovnikov pa ne gledam telenovel in zato nimam tako bujne domišljije kot jo imaš ti.

Za otroke ne smem,se bodo sami določili ko bodo polnoletni,

Saj nimam denarja,da bi podkupil preskok,da pridem prej na vrsto,tako kot nimam denarja za skakanje vrst na preglede.

Nimam zvez v zdravstvu,tako da kot nosečnico te lahko odslovijo,pa čez 1 uro rodiš mrtvega otroka ali pa celo dvojčka.

Ne znamo zdravit in moram jemat kredit,si sposojat denar ali pa celo objavit oglas da prispevajo za zdravljenje v tujini.

In aj to je v Sloveniji.

Da plačujem nekaj da nato zaradi malomarnosti umrem?Raje živim,dokler živim.

Ti si pa nehaj oči zatiskat,ker sploh ne veš in tudi pojma nimaš o zdravstvenem sistemu.

Ja vpišeš se v register.Nato bodo zahtevali ali pa skrivno hranili rezultate darovalcev,se najde milijarder,plača morilcu 10 000 eurov in umreš na sumljiv način,a glej ga čuda tvoj organ je rešil milijarderju življenje.Tvoji se pač bodo morali sprijaznit,da si naredila samoomor zaradi moža,fanta ali pa si bila zelo depra oseba.

Tolk o temu a je nujno biti darovalec ali ne in kake nevarnosti to prinese.

Že sedaj ste ljudje nadzorovanih na vsakem centimetru in pravite da imate zasebnost.Nobene zasebnosti nimate,pa se tega sploh ne zavedate.[/quote]

Nikoli še nisem nikogar podkupila, vedno sem bila pravi čas na vrsti v zdravstvu. Nikoli me niso odslovili pa nimam nobenih vez tam. Res pa ne grem k zdravniku, če enkrat kihnem.
Moja mama ima borno penzijo in ja, je dobila organ. Zelo hitro potem, ko je prišla na listo.
Jaz sem sem se že vpisala dobrih 20let nazaj kot darovalka pa me nikoli ni skrbelo, da me bo kdo ubil.
In ne boš verjela, nobenega podkupovanja, nobenih doplačil. Doplačam le pri zobodzravniku. Pri zdravniku pa nisem še nikoli. Tudi mama ne, kljub transplataciji.
In kaj bo milijarderju moja ledvica recimo, če pa nisva kompatibilna? Premalo ti veš o teh zadevah, zato pa take zmedene izjaveš pišeš.
Res pa je, da ne berem rumenih časovnikov pa ne gledam telenovel in zato nimam tako bujne domišljije kot jo imaš ti.[/quote]

Ja a pol sodišča preganjajo duhove,ker imajo bujno domišljijo zaradi podkupovanj in preskoke?
Ko urediš,da ti žena ali otroci ali starši hitro pridejo na vrsto se potem ne dogaja?Pol komisija laže slovencem o razkritjih?

A so preko prisluškovanj pol slišali duhove o dogovarjanjih?

A pol si je interpol izmislil in z lažmi nateguje ljudi o preprodaji organov in kriminalce o preprodaji človeških organov?

Ja pol pa treba hit na sodišče pa sodnike odstavit,ki preganjajo ljudi,pa interpolu rečt naj ne lažejo.

Nasplošno pa imaš srečo z zdravnikom,veliko jih nima,tudi sam bi lahko spisal zgodbe umrlih ljudi,pa bi bil dolg seznam in zgodba.

A potem veš kako presaditev poteka?Koliko preiskav prejemnikovo telo ne bi zavrnilo organ.

Tako mi tudi tole ni jasno,da nekdo ima 6 presaditev srca.Kako?Poglej si tega Rockefellerja,kar takoj mu najdejo srce in darovalca,brez težav.Ko otrebuje novo srce se v nekaj tednih najde mrtva oseba in se mu presadi srce.

Kako dolgo ljudje čakajo samo na presaditve srca.In zakaj taka razlika?

Aja moja bujna domišljija.

Jaz bi se pa žal bala bit v Sloveniji darovalka organov, ker v primeru da Turkova hči al pa Bavčarjeva rabta srce in da jaz ustrezam sem jutri mrtva v prometni nesreči. In vsi bi mislil, da je bla prometna nesreča in ne umor.

In zato ne jebem.
Sem krvodajalka sem v registru darovalcev kostnega mozga nisem pa darovalka.

New Report

Close