Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V katerih primerih je žrtev mobinga na delovnem mestu sama kriva, da je bila žrtev mobinga?

V katerih primerih je žrtev mobinga na delovnem mestu sama kriva, da je bila žrtev mobinga?

Zakaj bi se clovek na delovnem mestu sploh moral postavljati zase?
Gre za tocno dolocena pravila in uradno zadevo, zakaj naj sploh pride do situacije, da se mora kso postavljati zase?

Sicer pa, pod izraz “postavi se zase” ljudje razumejo razlicne stvari in njihove reakcije so razlicne, lahko tudi zelo neprimerne.
Jaz raje recem: DOSTOJANSTVO. Vsakic se vprasaj, je tvoja situacija in ravnanje s tabo se vedno dostojanstveno ali je preslo mejo dostojanstva. In tvoja reakcija naj bo dostojanstvena, do sebe in do drugih.

To je pa že evgenika…

In take osebe,ki mislijo,da so zmagovalci in ne smejo izgubljat svojo nesrečo še naprej posipavajo po nedolžnih ljudeh,ker mislijo da so dobri ljudje krivi za njihovo propadanje.

To je pa že evgenika…[/quote]

Je res, ampak neke zabrisane vzoprednice se lahko potegne iz tega. Vse od diskriminacije in kršitev pravic in dostojanstva naprej. Ni tako zelo različno, le da se izvaja na “čistejšem” nivoju, kjer si izvajalec mobinga lahko opere roke nad vsem in se ima samo za poštenega čistilca nesnage.

Nekateri mobing izvajajo na tak prefinjen način in to tudi najbolj boli. Edini nasvet je, da se jim ne pusititi in ne pokazati, da se te dotakne, čeprav vem, da je to zelo težko. Enkrat se bodo že naveličali, saj ljudje ki izvajajo mobing so sami revčki v glavi in ljubosumni. Sicer pa je moje mnenje, da v službi je dobro imeti korektne odnose in ni dobro s sodelavci se prevč pogovarjati o osebnih stvareh. Čim manj vedo o tebi tem bolje.

To je pa že evgenika…[/quote]

Je res, ampak neke zabrisane vzoprednice se lahko potegne iz tega. Vse od diskriminacije in kršitev pravic in dostojanstva naprej. Ni tako zelo različno, le da se izvaja na “čistejšem” nivoju, kjer si izvajalec mobinga lahko opere roke nad vsem in se ima samo za poštenega čistilca nesnage.[/quote]

To mu pa omogoča korporacijski fašizem…


Vem in to že ves čas pravim.
Bolj me okarektiziraš za nasilneža in egoista, rajši me imaš. :))))

Tako se nesamozavestne osebe zaradi lastnih vzorcev in karakternih značilnosti, same postavljate in ustvarjate okoliščine, v katerih se le izražajo vaše osebnostne značilnosti.

Naš zunanji svet, je le odraz našega notranjega.

Mogoče se bo komu posvetilo in se bo kaj naučil iz tega primera.

Je res, ampak neke zabrisane vzoprednice se lahko potegne iz tega. Vse od diskriminacije in kršitev pravic in dostojanstva naprej. Ni tako zelo različno, le da se izvaja na “čistejšem” nivoju, kjer si izvajalec mobinga lahko opere roke nad vsem in se ima samo za poštenega čistilca nesnage.[/quote]

To mu pa omogoča korporacijski fašizem…[/quote]
Ne. Sistem je le odsev družbe.
Če ljudje hodijo zastonj delat in se pustijo izkoriščat, to ni kriv sistem, ampak izkoriščani, ker si ne izborijo pravic.


Vem in to že ves čas pravim.
Bolj me okarektiziraš za nasilneža in egoista, rajši me imaš. :))))

Tako se nesamozavestne osebe zaradi lastnih vzorcev in karakternih značilnosti, same postavljate in ustvarjate okoliščine, v katerih se le izražajo vaše osebnostne značilnosti.

Naš zunanji svet, je le odraz našega notranjega.

Mogoče se bo komu posvetilo in se bo kaj naučil iz tega primera.[/quote]
sej pravim oh in sploh učitelj – kaj bi brez tebe vsevedež – zdaj pa zares ne bi bilo slabo, če bi se spustil na realna tla… so te tudi drugi spregledali. Samo samokritika tvoja je pa na nuli.
in takim vam, ki prav ste željni povzročiti bolečino sočloveku, vam je potrebno dati priložnost,da se dokažete.. ti v tem vidiš provokacijo, ampak to ni – je samo priložnost tebi,da sam sebe pokažeš 🙂
Tako,d aizvoli še naprej se kazati svoj značaj in osebnost – preko pljuvanja po meni :))
Zdaj sem ti razložila, če preko ironije ne prepoznaš in razumeš zadeve…
tako,da izvoli še naprej s svojim početjem, ki te tako veseli 🙂

Tako kot je ena zgoraj ze napisala..ljudje smo razlicni in se razlicno odzivamo na mobing..dejstvo je, da labilni in nesamozavestni prej podlezejo mobingu.. Edina resitev je delo na sebi in samozavesti..v sluzbi pa zahtevate pisna navodila in pisne zahteve…

To mu pa omogoča korporacijski fašizem…[/quote]
Ne. Sistem je le odsev družbe.
Če ljudje hodijo zastonj delat in se pustijo izkoriščat, to ni kriv sistem, ampak izkoriščani, ker si ne izborijo pravic.[/quote]

Če je pes privezan, žejen in lačen, si je kriv sam, ker ne ugrizne lastnika.

Držite se teme in se ne prepucavajte med seboj. Tu je govora o mobingu.

Lahko je sedaj pametovati. Nikoli pa ne vemo, kaj in kdaj nas kje čaka. Obstaja verjetnost, da je tudi ta, ki mobingira, tudi sam žrtev mobinga in na tak način sprošča ventil, da sam mobingira. Kar seveda ni opravičljivo. Tudi s tem, da si je žrtev sama kriva, ne opravičuje dejstva mobingiranja! Še vedno smo ljudje, ki naj bi vendarle imeli sočutje. Če nekoga ne preneseš in ti gre na živce, minimiziraj odnose, pač kar je nujno. Če šibki člen ne dela dobro, bo verjetno prej kot slej sam odletel. In ni izgovora za šikiniranje šibkejšega (v večini gre za podrejene, ali novo zaposlenega), češ pa bi se postavil zase, ok, človek že lahko pove svoje in se postavi zase, a kdo garantira, da to ne bo še bolj podžgalo šikiniranja. Sploh na začetku, ko se je treba dokazovati in požreti marsikaj. Mala verjetnost, da bi mene šef lepo gledal, če bi mu rekla, ne tega ne bom naredila oz. ne morem narediti (ali povedano na bilo kakršen vljudni način), ker to ni v moji domeni itd. Zato ne primerjati službenega mobinga z bolanim partnerskim odnosom.

Vedno več je tekmovalnosti in borbe. Še vedno pa upam, da se bomo ljudje kmalu začeli zavedati, da je srčnost, empatija tista, ki nas povezuje in dela boljše. Z zajebavanjem, podtikovanjem si samo kopljemo jamo in vrtimo v začaranem krogu na dolgi rok.


Ne. Sistem je le odsev družbe.
Če ljudje hodijo zastonj delat in se pustijo izkoriščat, to ni kriv sistem, ampak izkoriščani, ker si ne izborijo pravic.[/quote]

Če je pes privezan, žejen in lačen, si je kriv sam, ker ne ugrizne lastnika.[/quote]
Kaj če pes nima zob…pred pesjakom pa že šintar čaka?
” Al za lajat bo še nekaj let dober, pravi lastnik in tudi malo požre tale moj Sultan. Posluš ti šintar, če me bo ugriznil ga boš pa ti odpeljal.”

Če je pes privezan, žejen in lačen, si je kriv sam, ker ne ugrizne lastnika.[/quote]
Kaj če pes nima zob…pred pesjakom pa že šintar čaka?
” Al za lajat bo še nekaj let dober, pravi lastnik in tudi malo požre tale moj Sultan. Posluš ti šintar, če me bo ugriznil ga boš pa ti odpeljal.”[/quote]
Hehehe, sem nameravalo nekaj podobnega napisati

Če je pes privezan, žejen in lačen, si je kriv sam, ker ne ugrizne lastnika.[/quote]

Za psa je odgovoren lastnik.
Medčloveški odnosi potekajo drugače kot odnos lastnika do njegovega psa. Opaziš razliko? Pa tudi živali nimajo samozavesti v tem pomenu kot jo imajo ljudje, zato ne morejo biti odgovorne za opisano stanje.

Mobing v službi, pa tudi ustvarjanje dram za domačimi stenami, po psihološki plati izvirata iz istega žaklja. V takih situacijah pristanejo ljudje, ki potrebujejo točno take izkušnje za svojo rast. Osnova je peklenska gugalnica, kjer se na eni strani nahaja izkoriščevalec (tiran, psihopat ali drugače motena osba), na drugi strani pa žrtev (zakompleksan, nesamozavesten, hlapčevski karakter), ne glede na spol. Že zgoraj je omenjeno, da se mobing ne dotakne vseh ljudi enako. Se tudi ne more, ker si duševno čvrsti niti ne dovolijo manipulacij. Verjamejo vase in vedo, za kaj gre. Ne tičijo v vzorcu žrtve, zato za izkoriščevalce niso zanimivi. Patološki in zdravi karakterji se medsebojno niti ne pritegnejo. Pritegneta se samo izkoriščevalec in žrtev. Zato izkoriščanje traja le toliko časa, dokler žrtev ne spregleda, da začne odpravlajti lastne napake z delom na sebi. Ko vse predela do stopnje indiferentnosti, se nanj patološki tipi ne lepijo več. Jasno, ker se ne vidi več v vlogi žrtve, ne rabi več tirana, ob katerem bi si klesal samozavest.
Zato sami ustvarjamo pogoje življenja, tako na osebnem kot na širšem družbenem nivoju. Navzven zrcalimo notranje primanjkljaje ali vrline, ki jih lahko popravimo le v sebi. Risanje po ogledalu nič ne pomaga. Popravimo sebe in spremenimo odsev. In ko spregleda zadostno število državljanov, se manipulacije vladnih struktur nehajo – saj nimajo več koga vleči za nos!

Če je pes privezan, žejen in lačen, si je kriv sam, ker ne ugrizne lastnika.[/quote]

Za psa je odgovoren lastnik.
Medčloveški odnosi potekajo drugače kot odnos lastnika do njegovega psa. Opaziš razliko? Pa tudi živali nimajo samozavesti v tem pomenu kot jo imajo ljudje, zato ne morejo biti odgovorne za opisano stanje.

Mobing v službi, pa tudi ustvarjanje dram za domačimi stenami, po psihološki plati izvirata iz istega žaklja. V takih situacijah pristanejo ljudje, ki potrebujejo točno take izkušnje za svojo rast. Osnova je peklenska gugalnica, kjer se na eni strani nahaja izkoriščevalec (tiran, psihopat ali drugače motena osba), na drugi strani pa žrtev (zakompleksan, nesamozavesten, hlapčevski karakter), ne glede na spol. Že zgoraj je omenjeno, da se mobing ne dotakne vseh ljudi enako. Se tudi ne more, ker si duševno čvrsti niti ne dovolijo manipulacij. Verjamejo vase in vedo, za kaj gre. Ne tičijo v vzorcu žrtve, zato za izkoriščevalce niso zanimivi. Patološki in zdravi karakterji se medsebojno niti ne pritegnejo. Pritegneta se samo izkoriščevalec in žrtev. Zato izkoriščanje traja le toliko časa, dokler žrtev ne spregleda, da začne odpravlajti lastne napake z delom na sebi. Ko vse predela do stopnje indiferentnosti, se nanj patološki tipi ne lepijo več. Jasno, ker se ne vidi več v vlogi žrtve, ne rabi več tirana, ob katerem bi si klesal samozavest.
Zato sami ustvarjamo pogoje življenja, tako na osebnem kot na širšem družbenem nivoju. Navzven zrcalimo notranje primanjkljaje ali vrline, ki jih lahko popravimo le v sebi. Risanje po ogledalu nič ne pomaga. Popravimo sebe in spremenimo odsev. In ko spregleda zadostno število državljanov, se manipulacije vladnih struktur nehajo – saj nimajo več koga vleči za nos![/quote]
hudo filozifiranje, ki kao razlaga,da ljudje nimamo razuma in možganov za razmišljanje, ampak nas pri vsem vodi skozi življenje zgolj in samo podzavestno, potlačeno…

Večinoma mi gredo prostovoljne žrtve na živce. Tole pa je en primer, ki je precej drugačen od ostalih.

Ker se lahko zgodi vsem, tudi tistim, ki tule pravite, da se ne more, se lahko. Dovolj je, da pridete v podjetje, kjer ne boste všeč eni sami neuradni alfi in omegi. Ker vsem pač nismo vsi všeč.

In vse, kar boste lahko je to, da se na delo ne prikažete več ali prenašate, ker bodo ostali pritegnili, pa čeprav jim boste na tihem všeč. Pa če ste še tako samozavestni, jezični in priljubljeni povsod drugje.


točno tako, se strinjam.

Za psa je odgovoren lastnik.
Medčloveški odnosi potekajo drugače kot odnos lastnika do njegovega psa. Opaziš razliko? Pa tudi živali nimajo samozavesti v tem pomenu kot jo imajo ljudje, zato ne morejo biti odgovorne za opisano stanje.

Mobing v službi, pa tudi ustvarjanje dram za domačimi stenami, po psihološki plati izvirata iz istega žaklja. V takih situacijah pristanejo ljudje, ki potrebujejo točno take izkušnje za svojo rast. Osnova je peklenska gugalnica, kjer se na eni strani nahaja izkoriščevalec (tiran, psihopat ali drugače motena osba), na drugi strani pa žrtev (zakompleksan, nesamozavesten, hlapčevski karakter), ne glede na spol. Že zgoraj je omenjeno, da se mobing ne dotakne vseh ljudi enako. Se tudi ne more, ker si duševno čvrsti niti ne dovolijo manipulacij. Verjamejo vase in vedo, za kaj gre. Ne tičijo v vzorcu žrtve, zato za izkoriščevalce niso zanimivi. Patološki in zdravi karakterji se medsebojno niti ne pritegnejo. Pritegneta se samo izkoriščevalec in žrtev. Zato izkoriščanje traja le toliko časa, dokler žrtev ne spregleda, da začne odpravlajti lastne napake z delom na sebi. Ko vse predela do stopnje indiferentnosti, se nanj patološki tipi ne lepijo več. Jasno, ker se ne vidi več v vlogi žrtve, ne rabi več tirana, ob katerem bi si klesal samozavest.
Zato sami ustvarjamo pogoje življenja, tako na osebnem kot na širšem družbenem nivoju. Navzven zrcalimo notranje primanjkljaje ali vrline, ki jih lahko popravimo le v sebi. Risanje po ogledalu nič ne pomaga. Popravimo sebe in spremenimo odsev. In ko spregleda zadostno število državljanov, se manipulacije vladnih struktur nehajo – saj nimajo več koga vleči za nos![/quote]
hudo filozifiranje, ki kao razlaga,da ljudje nimamo razuma in možganov za razmišljanje, ampak nas pri vsem vodi skozi življenje zgolj in samo podzavestno, potlačeno…[/quote]

…in to predvsem tisti, ki izvajajo mobing. Ker se ob šibkejših od sebe ne morejo upreti svojim podzavestnim sadističnim težnjam.

Sem mnenja, da se pač mobing pogosteje dogaja ljudem, ki so bolj šibki in se ne zanjo postaviti zase. Ni pa rečeno, da se ne more tudi drugim, ki so bolj samozavestni in prepričani sami vase. Vendar se ti veliko prej poberejo in se ne pustijo tako zlahka, jih toliko stvar ne prizadane kot prve, ki so bolj občutljivi.


hudo filozifiranje, ki kao razlaga,da ljudje nimamo razuma in možganov za razmišljanje, ampak nas pri vsem vodi skozi življenje zgolj in samo podzavestno, potlačeno…[/quote]

…in to predvsem tisti, ki izvajajo mobing. Ker se ob šibkejših od sebe ne morejo upreti svojim podzavestnim sadističnim težnjam.[/quote]
tudi jaz sem na to pomislila ob branju sestavka @špegu…
ker kdo je v bistvu res šibkejši… po mojem mnenju je tisti, ki ne zmore samoobvladovanja in normalnega načina komuniciranja, kot edino z nasiljem – psihičnim ali fizičnim… ker nad šibkejšim ali podrejenim se znesti pač ni znak neke osebnostne zrelosti in celovitosti, še manj pa samokontrole.

Točno to se dogaja.
Znano je, da z razmišljanjem ne moremo predelati nakopičenih frustracij, ker se ne nahajajo na intelektualni ravni. Predelamo jih lahko le na doživljajski ravni, torej tam, kjer se nahaja nepredelan material.

Mobing je tudi ignoranca, ki pa še bolj prizadane kot pa recimo samo vpitje. Ali pa da ti nekdo ne daje dovolj informacij za tvoje delo, da jih preprosto skriva, da ne pove pomembnih stvari, ki so pomembne za tvoje delo, jih preprosto zamolči in s tem tebi dela škodo. Z ignoranco ti sporoča, da nisi pomemben, da tvoje delo ni pomembno.

Točno to se dogaja.
Znano je, da z razmišljanjem ne moremo predelati nakopičenih frustracij, ker se ne nahajajo na intelektualni ravni. Predelamo jih lahko le na doživljajski ravni, torej tam, kjer se nahaja nepredelan material.[/quote]
to ni res – to je natolcevanje novodobne duhovnosti, z namenom da se bolj prodaja in zato pa imamo potem take happy happy sekte in podobni, ki take bedarije vcepljajo ljudem…
ljudje imamo zavest in razum- je res,d a obstaja tudi podzavest, ampak lahko sami tudi ozavestimo, s pogovorom, samorefleksijo, z razmišljanjem zavedno ni nujno,da skozi dogodke in trpljenje in bolečino…

New Report

Close