Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V restavraciji nam je stregla tetovirana oseba.

V restavraciji nam je stregla tetovirana oseba.

Ne strinjam se s teboj.Ko pripeljejo starši otroke v vrtec, nihče izmed staršev ne mara, da imajo vzgojiteljice uhane v nosu in bradi, tudi učiteljice niso potetovirane, zakaj bi me morala v lokalu streči ena nenormalno potetovirana ženska?

Naj se tetovira na mestih, ki niso vidne, pa naj se kaže doma v spodnjicah in na dopustu v kopalkah!

Zihr si ze v letih da te vse mot.. nas mlade ponavad ne. Ker vi ne veste kaj je zdej kul

Smešno bo čez leta, ko bo tale mlada potetovirana kelnarca stara 60 let in bo imela še vedno potetovirano vso roko…
Ni vse zlato, kar se sveti in ne rečejo zastonj, da je mladost lahko tudi norost.
In da starost vedno vpraša za mladost…če razumeš, kaj hočem povedati.

Ja seveda vem kaj hoces povedat.. mogoc bo obzalovala.. sam lej vsak ma svoj okus. 100 ljudi 100 cudi

Imam nekaj čez 30. Kul je bilo v 80ih, 90ih, takrat si res bil frajer s tetovažo, danes jih ima vsaka babica. Trailer trash image razvrednoti človeka mi pa potem moramo gledati te nagravžne poslikave.

“V življenju nisem nič dosegel, kot oseba nimam nič za pokazat, ampak imam tetovažo, zdaj sem kul”
To je mentaliteta s katero se srečujem.

Smešno bo čez leta, ko bo tale mlada potetovirana kelnarca stara 60 let in bo imela še vedno potetovirano vso roko…
Ni vse zlato, kar se sveti in ne rečejo zastonj, da je mladost lahko tudi norost.
In da starost vedno vpraša za mladost…če razumeš, kaj hočem povedati.
[/quote]

Nič ne bo smešno, ker bo takrat potetoviranih polno 60 letnic.

Ah dragi moji..ce vam je vsec ali ne, na mladih svet stoji in vasa beseda pocasi ne bo vec vredna vec kaj dosti, se placevali bomo za vas :D. Svet se razvija in ljudje z njim. V naprednih drzavah so tattuji nekaj povsem normalnega, nekaj kar se clovek odloci, ce vam je vsec ali ne. Meni so tudi grozne kratke rdece ali vijolicne friuzre, ki si jih pri nas gospe tako rade naredijo po 50. Da o zastarelih trajnah ne govorim… Pa zato se ne mislim da so vse te gospe ene nerzgledane kokosi (lahko bi sklepala, da ce so razgledane bi opazile, da to ze 100let ni vec v modi oziroma nikoli ni bilo in ne izgleda nic dobro).
Moj brat zivi na Danskem in velikokrat sem pri njemu. V vrtcu kamor hodi njegov necak je najbolj priljubljen ravno vzgojitelj, ki ima pottetovirano celo roko. Otroci in starsi ga obozujejo, pravijo da dela cudeze. Vi, pa ker ste tako omejeni, pa takemu cloveku nikoli ne bi pustili, da vzgaja vase otroke, pa ceprav je lahko cudovit clovek. Se druga stvar, od mojega brata prijatelj, zelo usepsen direktor ima potettovirani obe roki. Ljudje ga imajo zelo radi, firma dela odlicno in place so toliko boljse. Aja, pa ucitljejica ki uci mojo necakinjo v 6.razredu ima uhan v nosu in bradi. Prav tako je zelo priljuljena in njiho razred je eden najbolsih na soli. Pa takih primerov bi lahko nastevala se in se. Zakaj Danci veljajo za najsrecnejsi narod na svetu. Tam dejansko komajda vidis brezdomca, vse je urejeno. Mogoce ker ne ocenjujejo ljudi po videzu, ampak gledajo kaksen je clovek kot oseba. Zato lahko poksrbijo eden za drugega in zivijo v slogi in predvsem brez pomankanja. Lahko si privoscijo lepo zivljenje. Sedaj vem,da se bodo nasli pametnajkovici, ki bodo rekli da to ni res, da so tam blabla…ampak dragi moji, enkrat je treba kam iti za malo dlje casa da vidis realno sliko. Internetni clanki vas samo zavajajo in mediji manipulirajo. Da si vi lahko mislite, saj nam ni tako slabo. Pa vam je. Med drugim zaradi tega, ker vas lastni predsodki vodijo, oziroma zaustavljajo. Ampak kot pravim, ce se ne boste posodobili v mislenju, vam bo samo se bolj tezko. Vedno vec stvari vas bo motilo in umrli boste zagrenjeni, stvari pa spremenjene. Ce ne bi tako ocenjevali ljudi po videzu (ker tattuji so v resnici stvar le tega) bi se imeli veliko bolj fino. Najvecji trik je, da jaz nimam tattujov. Ampak ker sem toleranten clovek, se ne rabim omejevati in greniti stem kaksni so drugi, ki jih ne poznam in ne vem o njih nic. Samo to, kako izgledajo. Dajte bit malo bolj sprosceni in svet bi toliko lepsi.

Tetovaže so znak napredka, spet ista pesmica. Ne, tetovaže so znak narcisoidne, egoistične kulture. Najbolj razvite države kot so Švedska, Francija, itd, so tudi države, ki so povečini izgubile identiteto. Medtem, ko ti mladi delajo seflije in se veselo tetovirajo jim islamisti ugrabljajo države.
Glavni napredek se zgodi v glavi ne na koži in te države res na zunaj zgledajo napredne a za kulisami padajo v kaos in verjetno v državljansko vojno.
Biti mlad pomeni biti odgovoren do sebe, družine in družbe v kateri živiš. Ko se ti za vse po domače povedano jebe, ko ti je vseeno kako družba zgleda, ko se ti jebe za meje, za jutri, to je znak dekadence ne pa napredka.

Tetovaže so znak napredka, spet ista pesmica. Ne, tetovaže so znak narcisoidne, egoistične kulture. Najbolj razvite države kot so Švedska, Francija, itd, so tudi države, ki so povečini izgubile identiteto. Medtem, ko ti mladi delajo seflije in se veselo tetovirajo jim islamisti ugrabljajo države.
Glavni napredek se zgodi v glavi ne na koži in te države res na zunaj zgledajo napredne a za kulisami padajo v kaos in verjetno v državljansko vojno.
Biti mlad pomeni biti odgovoren do sebe, družine in družbe v kateri živiš. Ko se ti za vse po domače povedano jebe, ko ti je vseeno kako družba zgleda, ko se ti jebe za meje, za jutri, to je znak dekadence ne pa napredka.
[/quote]

Ah ja, tebi ni pomoci. Mesas hruske in jabolke. Kaj pa ima tattu z egoizmom? Ce si nekdo naredi tattu je po tvoje egoist, ker stem moti tebe. Pomoje si pa s ti egoist, ker mislis da bi ljudje morali delati oziroma izgledati tako, da tebi ustrezajo. Zelo narcisoidno, da mislis sa so tvoja merila, pravilna in najbolsa. Da zelis da te taka natakarica nepostreze, kaksna sloga in povezanost pa je to? Na podlagi tattuja, si ustvarjas meje in ocenjujes…

Tetovaže so znak napredka, spet ista pesmica. Ne, tetovaže so znak narcisoidne, egoistične kulture. Najbolj razvite države kot so Švedska, Francija, itd, so tudi države, ki so povečini izgubile identiteto. Medtem, ko ti mladi delajo seflije in se veselo tetovirajo jim islamisti ugrabljajo države.
Glavni napredek se zgodi v glavi ne na koži in te države res na zunaj zgledajo napredne a za kulisami padajo v kaos in verjetno v državljansko vojno.
Biti mlad pomeni biti odgovoren do sebe, družine in družbe v kateri živiš. Ko se ti za vse po domače povedano jebe, ko ti je vseeno kako družba zgleda, ko se ti jebe za meje, za jutri, to je znak dekadence ne pa napredka.
[/quote]

Ah ja, tebi ni pomoci. Mesas hruske in jabolke. Kaj pa ima tattu z egoizmom? Ce si nekdo naredi tattu je po tvoje egoist, ker stem moti tebe. Pomoje si pa s ti egoist, ker mislis da bi ljudje morali delati oziroma izgledati tako, da tebi ustrezajo. Zelo narcisoidno, da mislis sa so tvoja merila, pravilna in najbolsa. Da zelis da te taka natakarica nepostreze, kaksna sloga in povezanost pa je to? Na podlagi tattuja, si ustvarjas meje in ocenjujes…
[/quote]

Družba brez nekih norm je družba brez prihodnosti. Tvoji emocionalni izpadi so irelevantni, dejstvo je, da smo ratali dekadentna družba, ki da vse na zunanji izgled obenem pa jamrate kako se največji poštenjaki, ah in oh….

Naj bo na Danskem tako – pri nas je pač drugače.In ker živimo tu, nismo na Danskem.Zakaj bi bilo na Danskem vse boljše?

Meni je večina tetovaž (vsaj z vidika ideje) dolgočasnih, včasih pa zagledam kakšno res hudo, ampak v tem primeru ne gre za trendy tetovaže…
Za svojo tetovažo sem si že tolikokrat premislila, da je (očitno) bolje, da je še nimam, kar pa ne pomeni, da je nikoli ne bom imela.
Glede na to, koliko potetoviranih ljudi poznam, mi na kraj pameti ne pade, da bi jih vse metala v isti koš – eni so krasni, drugi ne – vi pa kar uživajte v posploševanju.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

dokler bejba nima na venerinem gričku tatooja ji ga ne namočim ☺
tekst mora biti “NoMercy’s place only” na slikci pod tekstom (okoli vhoda) pa odprt gobec muce ♥

Ah ja, tebi ni pomoci. Mesas hruske in jabolke. Kaj pa ima tattu z egoizmom? Ce si nekdo naredi tattu je po tvoje egoist, ker stem moti tebe. Pomoje si pa s ti egoist, ker mislis da bi ljudje morali delati oziroma izgledati tako, da tebi ustrezajo. Zelo narcisoidno, da mislis sa so tvoja merila, pravilna in najbolsa. Da zelis da te taka natakarica nepostreze, kaksna sloga in povezanost pa je to? Na podlagi tattuja, si ustvarjas meje in ocenjujes…
[/quote]

Družba brez nekih norm je družba brez prihodnosti. Tvoji emocionalni izpadi so irelevantni, dejstvo je, da smo ratali dekadentna družba, ki da vse na zunanji izgled obenem pa jamrate kako se največji poštenjaki, ah in oh….
[/quote]

Tvoji argumenti so tako sibki. Tebe bo druzba povozila, lej s kaksnimi stvarmi se ukvarjas… raje pocisti pred svojim pragom, imam obcutek da je veliko prahu tam. Ko bos to pocitstil bos veliko bolj zadovoljen s sabo in drugi te ne bodo tako motili. Hoces ali noces, svet pri svojem spreminanju tebe ne rabi. Tako da sem odlocoi, enkrat se zivi. Se bos prepustil in uzival, ali pa se grenil in obremenjeval. Pozdravcek

Hugo a si ti mal pedra a kuga? Ne vem , imam občutek da si sila sovražno nastrojen proti ženskam. Vse te moti, da imajo tatu, da so oblečene v kavbojke, da nosijo sandale. Sej če bil imela tiča med nogami, pol bi blo najbrš to ok.

Naj bo na Danskem tako – pri nas je pač drugače.In ker živimo tu, nismo na Danskem.Zakaj bi bilo na Danskem vse boljše?
[/quote]
Res vas ne razumem. Po eni strani tezite o neki dekadentni druzbi in obsojate. Po drugi strani pa se pritozujete nad sluzbami, placami in zivljenjem na splosno. Mogoce pa je tam boljse, ker je njiohva stopnja brezposelnosti veliko manjsa od nase. Njihove place in posledicno kvaliteta zivljenja je veliko boljsa. Nasplosno so ljduje zadoovljni in se ne vtikajo v druge. Tukaj pri nas pa toliko revnih ljudi, veliko samomorov, avtomobilskih nesrec (pijani ljudje) in samo pritozevanje. Politiki nam kradejo. Ker kot narod, ne moramo stopiti skupaj. Ker nam je bolj pomembno kako kdo izgleda kot kaksen je.

Pa sej ne morem verjet kako ste eni ljudje sitni in samo gledate kje in s kom bi se skregali. Ne vem, ste tako zelo nezadovoljni v življenju, ali kaj? IN kaj potem, če vam je stregla tetovirana oseba? Dandanes je že toliko ljudi s tatuji, malo pojdi po Nemčiji, Danski, Nizozemski, Angliji…tam je že malo kdo, ki nima vsaj enega tatooja. Pa to še ne pomeni, da je človek slab ali da je z njim kaj narobe. Ali pa da do tebe ni spoštljiv! Verjetno takrat, ko se je dal tetovirat ni mislil nate, da bo do tebe nespoštljiv in si dal tatoo. Mah dejte no, da vas sploh ni sram kako ste ozkogledni nekateri in zaljubljeni sami vase. Jaz bi pa tebe nagnala iz lokala in da te nikoli več ne vidim, ti samovšečna snobovska stranka!!!

Si bil v redu postrežen? Imidž posameznika naj te ne zanima. Tatuji so izredno modni, kdo si ti, da boš sodil?

Ah ja, tebi ni pomoci. Mesas hruske in jabolke. Kaj pa ima tattu z egoizmom? Ce si nekdo naredi tattu je po tvoje egoist, ker stem moti tebe. Pomoje si pa s ti egoist, ker mislis da bi ljudje morali delati oziroma izgledati tako, da tebi ustrezajo. Zelo narcisoidno, da mislis sa so tvoja merila, pravilna in najbolsa. Da zelis da te taka natakarica nepostreze, kaksna sloga in povezanost pa je to? Na podlagi tattuja, si ustvarjas meje in ocenjujes…
[/quote]

Družba brez nekih norm je družba brez prihodnosti. Tvoji emocionalni izpadi so irelevantni, dejstvo je, da smo ratali dekadentna družba, ki da vse na zunanji izgled obenem pa jamrate kako se največji poštenjaki, ah in oh….
[/quote]

Potetoviran človek še ne pomeni, da nima moralnih norm.
On se tetovira, ti se na primer dišaviš z drago kolonjsko. Ali greš vsake dva tedna k frizerju. Kupuješ klasične hlače, rad nosiš kravate. Vse to je popolnoma isto, samo da ima on okrasje na koži, ti pa na telesu. Si zato nemoralen, nimaš notranjih vrednot, pehaš družbo v propad? Samo zato, ker si rad urejen? Tetoviranci so pač urejeni na drugačen način kot ti.
Če nam grozi propad, nam zaradi ljudi, ki niso sposobni videti onkraj sebe. Tako kot ti. KI se jim zdi pravilna samo ena pot, en videz, ena vera … hm.
Egoisti smo vsi, odtenki so samo, ali si egoist z empatijo ali brez.
Oseba, ki v tej temi daje največji poudarek zunanjosti, si pa ti. Tebe nekaj zunanjega tako moti, da že dva dni razpravljaš o tem. Si predstavljaš, da bi nas motila tvoja pleša, brki, moderna očala, kravata, in bi dva dneva govorili samo o tem?

Najbolj hecno je, da za večino ljudi itak ne vemo, da so potetovirani, ker so tetovaže večinoma vseeno skrite pod oblačili. Kako bi Hugo preživel, če bi vedel, da ima njegova zdravnica cel hrbet porisan, ha ha.
Drugače imaš pa prav. Glede na to, da je tetovaža nekaj trajnega, moraš o njej dobro premislit. Jaz sem izbrala motiv in zdaj o njem tuhtam že dve leti. Nisem ga še zavrgla in nisem si še premislila, še eno leto, pa grem na obdelavo.

Družba brez norm je družba brez prihodnosti, se strinjam. Ampak, kakšne norme imaš v mislih? Kot kaže, ti je videz prednostna norma, ne pa poštenost, prijaznost, profesionalnost ipd. Ker potetovirana oseba lahko vse naštete ima.

HugocBoss: Družba brez norm je družba brez prihodnosti, se strinjam. Ampak, kakšne norme imaš v mislih? Kot kaže, ti je videz prednostna norma, ne pa poštenost, prijaznost, profesionalnost ipd. Ker potetovirana oseba lahko vse naštete ima.

Se strinjam, vendar opažam, da se večinoma narcisoidi odločajo za tetovaže. Zaradi mene se tetovirajte, le nek respekt naj se izkaže gostom, ki ne želimo biti izpostavljeni temu na vsakem koraku.

Se strinjam, vendar opažam, da se večinoma narcisoidi odločajo za tetovaže. Zaradi mene se tetovirajte, le nek respekt naj se izkaže gostom, ki ne želimo biti izpostavljeni temu na vsakem koraku.
[/quote]

Žal ni tvoja odločitev, kdo bo stregel v določeni restavraciji. Ni tvoja odločitev, ali je učiteljica tvojega otroka lepa, grda, visoka, debela, ali ima bradavico na nosu.
Najprej ti začni spoštovati druge ljudi, potem pa lahko pričakuješ spoštovanje od drugih. To, da nekoga samo na podlagi tetovaže obdolžiš vsega najhujšega, od nespoštovanja do propada družbe, pač ni spoštovanje, ampak tvoja narcisoidnost, in to mnogo hujše vrste, kot je to, da se človek “rihta”. Zame je tetovaža na isti ravni kot make up. Nekaterih uporabljajo na veliko, drugi na malo, tretji nič.

Pri nas so tudi vzgojitelji pred.soskih otrok tetovirani, ….smo imeli ze debate okoli tega,baje so otroci zadovoljni, 🙂

New Report

Close