Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VČASIH……………

VČASIH……………

Imamo tako hud požarni zid, da celo zdravju namenjene strani tako okarakterizira…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

dobr jutr ježek,
po napisanem sem vedno bolj prepričana, da je ravno dober, pameten in s srcem predan delu vrtnar tisti manjko, ki ga pogrešam na Tjavendan:-)
Zato se mi zdi, da si ravno pravšnji za ta posel, nenazadnje obladaš celo naravno gnojenje, razumeš se na podtaknjence, veš, katero seme je boljše za zgodnjo, katero za pozno kalitev.
Pa še nekaj, ko že govoriš o vlagi: ti si bil tisti, ki si me podučil o koristnosti le-te pri paradižniku.
Torej.?!
Ni že to dovolj atributov, s katerimi te na daljavo nežno in prijazno spodbujam, da se lotiš pisanja?

ps
zA POŽARNI ZID PA VZEMI MACOLO:-)

******************* MALI OGLAS: Pod "ugodno" dam v najem škaf od zelja. Zlasti se obnese za namakanje moških nog s št. stopal 44. :-) Šifra: kg češenj in porcija sladoleda

Zdravo Štefi,

Prav se kar pišeš, drži…čista resnica, le kaj naj še pišem o tem, čeprav me nežno vspodbujaš?.. Z atributi ali brez? nimam pojma!

Zato ponavljam osnovna vrtnarska pravila:
Pravi vrtnar mora biti potrpežljiv in trmast. Eno leto plevela, pomeni sedem let nadloge.. Brez pletja in okopavanja sploh ne gre.. Enkratno rahljanje velja več kot trikratno zalivanje.. Zeliščni vrt mora biti zavarovan pred vetrom, topel in sončen. Tla morajo biti pred obdelavo dobro spočita. Zelo pomembna je priprava, rahljanje in globoka obdelava….Z semenom je od nekdaj križ, ker je ponavadi vedno vse zelo kaljivo, četudi je že staro.. Podtaknjenci so zelo uveljavljen in v praksi razširjen način razmnoževanja.. Redno zalivanje je pomembno, vendar je pri tem treba biti previden. Premočno zalivane rastline hitro rastejo, zaradi neznosti svojih listov pa pritegnejo tudi listne uši, posebej če so edine tako sočne v svojem okolju.. …Mlade rastline zalivavamo varčno, zato pa pogosteje.. Starejše pa močneje, vendar s večjimi presledki in manjšimi curki..

Kje, je zdaj Mariči, da kot zaprisežena vrtnarka vse zgoraj navedeno potrdi????
Hmmmm… Kršenmatiček, nehote se mi vsiljuje misel, da kar nekaj od navedenega preneseno velja tudi za vrtičke med ženskimi nogami…

Spoved se vedno konča z besedami: Moj Jezus, usmiljenje!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

New Report

Close