Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vohunjenje za nami, npr.: Android izdaja vašo lokacijo ob izklopljenih lokacijskih nastavitvah telefona in celo brez SIM

Vohunjenje za nami, npr.: Android izdaja vašo lokacijo ob izklopljenih lokacijskih nastavitvah telefona in celo brez SIM

https://siol.net/siol-plus/esa-v-vesolje-poslala-satelit-ki-bo-zemljo-snemal-v-infrardeci-svetlobi-436944

Da boste vedeli kdaj na dopust.

Saj so sateliti. Ti gledajo zdaj v hišo. Nihče več ni skrit na tej zemljici.
[/quote]
Torej, moje vprašanje je: kaj vse lahko izvejo, če ne uporabljam pametnega telefona?

Ma, ja. Ce ti sunejo telefon, pa se lopova cudezno ne da izslediti.


Torej, moje vprašanje je: kaj vse lahko izvejo, če ne uporabljam pametnega telefona?
[/quote]

Pa vse vedo o tebi. Vse kar se dopisuješ, pošiljaš. Kaj te muči. Zakaj pa pametni telefon. Že deset let nazaj je moj prijatelj delal za…. ni važno koga in je lahko bral od vsakega kaj se dopisuje. Ne vem ali ste res tako naivni. Ljudi marsikaj zanima.


Seveda se ne da, ker nočejo, takrat se pa izgovarjajo na tajnost podatkov in bi potrebovali vse črno na belem.

Seveda, da se da. Velikokrat iščejo pogrešano osebo tako da najprej preverijo gsm…. Ali otroke, ki jih ugrabijo. Zaradi zgubljenega telefona ali ukradenega pa res ne bodo zganjali zaradi tebe iskanje.

Pa vse vedo o tebi. Vse kar se dopisuješ, pošiljaš. Kaj te muči.

No… mene mučijo psihične težave, občasno zelo resne. Koga dfak pa to lahko zanima?

Kakšnemu, ki je dolgčas, se lahko reži na tvoj račun. Glej ne obremenjuj se.


Jaz sem prepričan, da od lani se mi zdi, ko je nato imel neke vaje tui in so sprobavali tehnologijo prisluškovanja, kako se vse fajn sliši na več deset kilometrov daleč brez pametnih telefonov, da imajo marinci na letalonosilki zagotovo tvoj privat posnetek, ko si si jo drgnila v sobi. Pa sploh nisi rabila imet telefona ob sebi, so te posneli. 🙂


Torej, nekomu lahko polepšam dan? 🙂 Dovolj dober razlog 🙂

Ampak je včasih zanimivo. Še vedno imam doma radio postaje take amaterske woki toki napravce, imel sem jih za v ribičijo svoj čas in potem za otroke, da so se igrali in sem z njim večkrat lovil pogvore domačinov po mobitelih, zdaj že več let nisem probaval, ne vem če še deluje. 🙂 Ampak sem se narežal takrat.


Jaz sem prepričan, da od lani se mi zdi, ko je nato imel neke vaje tui in so sprobavali tehnologijo prisluškovanja, kako se vse fajn sliši na več deset kilometrov daleč brez pametnih telefonov, da imajo marinci na letalonosilki zagotovo tvoj privat posnetek, ko si si jo drgnila v sobi. Pa sploh nisi rabila imet telefona ob sebi, so te posneli. 🙂
[/quote]

Resnično Polarni sij, nekaj bo na tem. Pred leti, ko sem imela pri dojenčku tisti oddajnik v sobici, namesto, da slišim svojega otroka v drug prostor…sem slišala celoten pogovor, mož v uniformi. Tako, da mi iz sobice sploh ni registriralo otroka. Bila sem res osupla.

ali se zavedamo kaj pomeni to, da zlorabljajo naše podatke?!

Resnično Polarni sij, nekaj bo na tem. Pred leti, ko sem imela pri dojenčku tisti oddajnik v sobici, namesto, da slišim svojega otroka v drug prostor…sem slišala celoten pogovor, mož v uniformi. Tako, da mi iz sobice sploh ni registriralo otroka. Bila sem res osupla.
[/quote]
Ja babe, samo na ameriške letalonosilke stopite, pa boste videle kaj imajo vse posneto. 🙂

V glavnem, nekih merilcev pospeškov, giroskopov, merilcev zračnega pritiska in podobnih for, potrebnih za inerc. navigacijo, v telefonih nekako ni.

Kot prvo, zadeva, ki je tako natančna, da je dejansko uporabna, je enostavno dražja od telefona.
Drugič, uporabna zadeva zahteva svoj prostor, ki ga pa v telefonu nekako ni dovolj, že lasti, ker so sodobni mobilci tanki kot penis polarnega sija.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ko se pa kdo izgubi, pa nikogar ne najdejo. Vsaj s pomočjo telefona na…

Ker vsakega se ne izplača iskati. Sploh tiste 60+.
To je sama škoda na Zemlji. Veliki stroški za penziona in pogosto zdravljenje.
Ni dobička!!!!!

Jp, točno tako je kot pravi tvoja nevednost.

Drugače je pa nekako tako kot sem se šel poučit na hitro: Podatki o zadnji bazni postaji pri dogodku se zapišejo ob koncu (začetna in končna bazna postaja). Za lokacijo ni pomembna bazna postaja ampak celica, se pravi več baznih postaj, usmerjenost njihovih anten-sektor, moč, ter sama kvaliteta signala telefona napram antenskemu signalu(time advance). Na osnovi teh podatkov (ter lokacije anten long,lat) se izračuna dokaj natančno preko triangulacije točen polozaj telefona.
Ker za to rabis tekoče podatke, ponavadi sistemi za pozicioniranje pošljejo flash empty sms (sms ki pride v telefon, a ga ne zazna uporabnik, razn seveda tum-tum v zvočnikih :P). Takoj zatem pa odčitajo podatke in izračunajo long,lat pozicije telefona.
Na morju je toliko lazje to početi.
Prav tako morajo operaterji pošiljati eurotarifo, ko uporabnik pride v kako drzavo, to pa pomeni spremljanje spremembe
lokacije (handover,prijava,odjava). Če to zapisujejo ali ne v bazo ti pa noben ne bo potrdil….

To je čisto nekaj drugega kot navigacija na podlagi inercije…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

To pa je ja krasno, sedaj si ne upam,vsaj jaz kupit nekega dragega pametnega telefona,ker sem stoposto da mi ga bodo v kratkem pajsnili…potem pa to če ga pajsnejo komot najdejo na policiji! Super je to…ko tolk kradejo, še po plažaah pa to!Ker to pa tudi če na avtu neko sledilno montiram neee?, te mi tudi ko mi avto pajsnejo lahko najdejo če mam sledilno napravo namesto alarma in kaska,neee!?

Brez sim in z mrtvo baterijo?

Saj piše stepni volk ,da brez sim,brez to se vse da to te ko so hekarji vse najdejo jaaaa,ziher!.Samo te baterije na sledilnih za avte teee držijo jaaa uh 100 dni pa še več!180 dni je nekje pisalo enkrat!To se splača..kasko je drag.

Volk, a si že našel kakšno rešitev? namig … začini pri uredbi GDPR..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Ne gre za pravo inercijsko navigacijo v smislu letal, temveč miniaturne različice, ki pa ne potrebujejo enake preciznosti kot v letalskem prometu. Zakaj?

Ker smo ljudje pretežno bitja vzorcev (navad). Plus, smo omejeni v hitrosti. Zato že zgolj poskpeškometer ve ali hodimo, tečemo ali kolesarimo (“športne” aplikacije na osnovi tega sporočajo koliko smo pretekli, prehodili in prekolesarili). Izklopi GPS in se čudi.
Podobno bodo hitrosti večje od sposobnosti človeškega telesa narekovale, da se pelješ z busom, vlakom ali avtomobilom. Poti so predvidljive, fiksne.

V pametnih telefonih pa se vseeo lahko nahajajo naslednji “inštrumenti”:
Giroskop,
pospekškometer,
pedometer
(včasih samostojen dodaten števec korakov, ne zgolj ekstrakt pospeškometra),
merilec bitja srca,
višinometer
(barometer),
termometer,
meter za vlažnost zraka
(Galaxy S4 med prvimi),
magnetni kompas,
senzor bližine
(zazna obraz in izklopi zaslon),
senzor svetlobe,
kamere,
mikrofon
(ambientalni zvok)..
in seveda GPS (lokacijo pa seveda izdaja tudi triangulacija gsm in Wi-Fi signalov, poraba baterije itd.).

Japonski Sharp vgrajuje celo merilce nevarnih sevanj..
Vir: https://www.phonearena.com/news/Did-you-know-how-many-different-kinds-of-sensors-go-inside-a-smartphone_id57885

Vse skupaj uravnava delovanja telefona, od orientacije zaslona, do vritualnih svetov, igranja igric (nagibanje naprave) itd. Vse te podatke, pa se seveda da zlorabiti za določanje pozicije človeka.
https://www.schneier.com/blog/archives/2015/06/tracking_people_4.html

Saj so sposobni že s temi podatki določiti, kaj človek tipka, brez, da bi “videli” na zaslon, zgolj po zvoku.

Zbirka senzorjev, ki se je z iPhone X še povečala, pa niso sami po sebi razlog za skrb, temveč KATERE VSE APLIKACIJE jih uporabljajo in ZAKAJ?
http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/sensory-overload-how-your-smartphone-is-becoming-part-of-you-1210244

“Čistunski” hackerji, ki gredo očistiti Android Googlove nesnage poročajo, da jim baterija dela do 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dalj časa, ker ne špecajo ves čas meta podatkov Googlu.

De omnibus disputandum..


Če sam ne potrebuješ in v osnovi niti ne zahtevaš (kar je hud problem) osnovnih človekovih pravic, je tvoj problem.
Vendar to, da pravico do njih odrekaš drugim je pa skregano z načeli demokracije.

Zakonodaja, ki velja za klasična “fizična podjetja” in ljudi mora biti izenačena z informacijskimi.

Sarkazem ON
Samo folk bo to skontal šele, ko bo en tip ugrabil večji del napravic po Slovenclandiji (ali podobnikolandiji) ter usekal en Full Monty.
Ker Eksibisionizma še niso uspeli pravno “definirati” bo lepo odšel na prostost.

Pa njegovi kolegi voyaerji, ki špegajo po spletnih kamerah računalnikov in naprav.. tudi. Samo slik, filmov ne smejo prenesti na svojo stran – kar bi bila “kraja”. Gledajo pa lahko, saj tega ni še nihče “določil”.. ker če se človek slači pred nezastrim oknom in prižgano lučjo, je isto, kot pred kamero svoje napravice.
Sarkazem OFF

Problem prava je, da ne dohaja realnosti. Pravo zaostaja zaradi politične nemotiviranosti (beri: lobisti plačujejo za to). “Ljudje so pa ovce.” To je že Adolf povedal.

In ja, Adolfa so si izvolili. Anomalija demokracije.

De omnibus disputandum..

New Report

Close