Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vohunjenje za nami, npr.: Android izdaja vašo lokacijo ob izklopljenih lokacijskih nastavitvah telefona in celo brez SIM

Vohunjenje za nami, npr.: Android izdaja vašo lokacijo ob izklopljenih lokacijskih nastavitvah telefona in celo brez SIM

Volk, a si že našel kakšno rešitev? namig … začini pri uredbi GDPR..
[/quote]

Rešitev ni top-to-bottom, temveč v obratno smer: mu uporabniki moramo zahtevati, da se branijo naše pravice tudi v virtualnem svetu, ne zgolj realnem (dasiravno nam sledijo prav preko realnega, ne zgolj virtualnega).

Če sva torej že dva, ki se tega zavedava, ni hudič, da nas bo jutri 4, 6.. in tako naprej.

De omnibus disputandum..


Če sam ne potrebuješ in v osnovi niti ne zahtevaš (kar je hud problem) osnovnih človekovih pravic, je tvoj problem.
Vendar to, da pravico do njih odrekaš drugim je pa skregano z načeli demokracije.

Zakonodaja, ki velja za klasična “fizična podjetja” in ljudi mora biti izenačena z informacijskimi.

Sarkazem ON
Samo folk bo to skontal šele, ko bo en tip ugrabil večji del napravic po Slovenclandiji (ali podobnikolandiji) ter usekal en Full Monty.
Ker Eksibisionizma še niso uspeli pravno “definirati” bo lepo odšel na prostost.

Pa njegovi kolegi voyaerji, ki špegajo po spletnih kamerah računalnikov in naprav.. tudi. Samo slik, filmov ne smejo prenesti na svojo stran – kar bi bila “kraja”. Gledajo pa lahko, saj tega ni še nihče “določil”.. ker če se človek slači pred nezastrim oknom in prižgano lučjo, je isto, kot pred kamero svoje napravice.
Sarkazem OFF

Problem prava je, da ne dohaja realnosti. Pravo zaostaja zaradi politične nemotiviranosti (beri: lobisti plačujejo za to). “Ljudje so pa ovce.” To je že Adolf povedal.

In ja, Adolfa so si izvolili. Anomalija demokracije.
[/quote]

jebi ga… pač živimo v digitalnem svetu, tvoj predlog za rešitev problema pa je kakšen, si že dobil večkrat to vprašanje? pa ne govorit naj gre folk na jabko, ker je isti šit kar se tiče vohunjenja kot kater koli os, ali katera koli prenosna elektronska naprava, ki je povezana s kakršnim koli omrežjem.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne gre za pravo inercijsko navigacijo v smislu letal, temveč miniaturne različice, ki pa ne potrebujejo enake preciznosti kot v letalskem prometu. Zakaj?

Ker smo ljudje pretežno bitja vzorcev (navad). Plus, smo omejeni v hitrosti. Zato že zgolj poskpeškometer ve ali hodimo, tečemo ali kolesarimo (“športne” aplikacije na osnovi tega sporočajo koliko smo pretekli, prehodili in prekolesarili). Izklopi GPS in se čudi.
Podobno bodo hitrosti večje od sposobnosti človeškega telesa narekovale, da se pelješ z busom, vlakom ali avtomobilom. Poti so predvidljive, fiksne.

V pametnih telefonih pa se vseeo lahko nahajajo naslednji “inštrumenti”:
Giroskop,
pospekškometer,
pedometer
(včasih samostojen dodaten števec korakov, ne zgolj ekstrakt pospeškometra),
merilec bitja srca,
višinometer
(barometer),
termometer,
meter za vlažnost zraka
(Galaxy S4 med prvimi),
magnetni kompas,
senzor bližine
(zazna obraz in izklopi zaslon),
senzor svetlobe,
kamere,
mikrofon
(ambientalni zvok)..
in seveda GPS (lokacijo pa seveda izdaja tudi triangulacija gsm in Wi-Fi signalov, poraba baterije itd.).

Japonski Sharp vgrajuje celo merilce nevarnih sevanj..
Vir: https://www.phonearena.com/news/Did-you-know-how-many-different-kinds-of-sensors-go-inside-a-smartphone_id57885

Vse skupaj uravnava delovanja telefona, od orientacije zaslona, do vritualnih svetov, igranja igric (nagibanje naprave) itd. Vse te podatke, pa se seveda da zlorabiti za določanje pozicije človeka.
https://www.schneier.com/blog/archives/2015/06/tracking_people_4.html

Saj so sposobni že s temi podatki določiti, kaj človek tipka, brez, da bi “videli” na zaslon, zgolj po zvoku.

Zbirka senzorjev, ki se je z iPhone X še povečala, pa niso sami po sebi razlog za skrb, temveč KATERE VSE APLIKACIJE jih uporabljajo in ZAKAJ?
http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/sensory-overload-how-your-smartphone-is-becoming-part-of-you-1210244

“Čistunski” hackerji, ki gredo očistiti Android Googlove nesnage poročajo, da jim baterija dela do 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dalj časa, ker ne špecajo ves čas meta podatkov Googlu.
[/quote]

V glavnem, nikdar še nisem slišal, da bi bil v telefonu sklop senzorjev, s pomočjo katerih bi telefon lahko inerc. navigiral. Imam enega najbolj ‘izpopoljenih’ telefonov’, pa mu nekako navigiranje samo z inercijo ne gre. Razen če so zlobni strici onemogočili to možnost in sploh ne vemo zanjo in nas stalno skrivaj spremljajo? 😀

Seveda se da določiti položaj telefona na druge načine, vendar me ne bo nihče prepričal, da če hodiš okrog z izklopljenim telefonom, le-ta beleži tvojo pot.

Primer Novič je pokazal, da se v mestu, kjer je dokaj veliko baznih postaj, včasih zelo težko ali pa s esploh ne da ugotoviti niti, na območju katere bazne postaje se je kdo gibal in to ob vklopljenem telefonu.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


to, da je bil Trump nastavljen in ne izvoljen s strani volivcev je menda jasno vsakemu, še tako tehnološko naivnemu človeku.

ampak povej no, kaj pa ti delaš oz. narediš … od tistega v tvojem uvodnem postu?
[/quote]

V glavnem, nikdar še nisem slišal, da bi bil v telefonu sklop senzorjev, s pomočjo katerih bi telefon lahko inerc. navigiral. Imam enega najbolj ‘izpopoljenih’ telefonov’, pa mu nekako navigiranje samo z inercijo ne gre. Razen če so zlobni strici onemogočili to možnost in sploh ne vemo zanjo in nas stalno skrivaj spremljajo? 😀

Seveda se da določiti položaj telefona na druge načine, vendar me ne bo nihče prepričal, da če hodiš okrog z izklopljenim telefonom, le-ta beleži tvojo pot.

Primer Novič je pokazal, da se v mestu, kjer je dokaj veliko baznih postaj, včasih zelo težko ali pa s esploh ne da ugotoviti niti, na območju katere bazne postaje se je kdo gibal in to ob vklopljenem telefonu.
[/quote]

Koristi, če si najprej preberete poslane povezave.. najprej trdite, da pametni telefoni itak nimajo giroskopov (imajo), visinomerov (imajo) itd.
Sedaj ste se domislili ugasnjeega telefona. Koristno je pred trditvijo malce pobrskati po spletu..

Tudi ob “ugasnjenem” telefonu, le ta komunicira z baznimi postajami, wi-fi omrežji.. samo v bolj okrnjeni varianti. Da bi le ta prenehal z delovanjem, mu je potrebno odvzeti baterijo.. ampak danasnjim telefonom to ni več enostavno narediti (in uganimo, komu vse to koristi): http://www.slate.com/blogs/future_tense/2013/07/22/nsa_can_reportedly_track_cellphones_even_when_they_re_turned_off.html

Kombinacija vseh podatkov z vseh senzorjev, pa seveda se kako izdaja marsikaj o uporabniku.

Primer Novič izdaja zgolj to, da naša policija nima istih sredstev, kot NSA, FBI, CIA (če se omejimo zgolj na Ameriške agencije, so pa tu seveda še mnoge, mnoge druge..).
Že en pododdelek Googla ima večji budget kot naša celotna javna uprava.

Druga stvar je, da svet (še ni) v celoti informacijsko pokrit.. kar pa ne ustavlja Google, Facebook, da bi z “baloni/zeppelinčki” pokrili cel globus z wi-fi in gsm signalom, navidezno pod “benovolentno” namero prinesti “civilizacijo” v nerazviti svet: https://www.cnet.com/news/google-said-to-deploy-wi-fi-blimps-in-africa-and-asia/

Googlov vohunsko informacijski potencial pa je zaznala CIA in vojska dokaj zgodaj in ga preko raznih stranskih in “univerzitetnih” projektov neposredno tudi so-financirala: https://medium.com/insurge-intelligence/how-the-cia-made-google-e836451a959e

De omnibus disputandum..

Rešitev ni top-to-bottom, temveč v obratno smer: mu uporabniki moramo zahtevati, da se branijo naše pravice tudi v virtualnem svetu, ne zgolj realnem (dasiravno nam sledijo prav preko realnega, ne zgolj virtualnega).

Če sva torej že dva, ki se tega zavedava, ni hudič, da nas bo jutri 4, 6.. in tako naprej.
[/quote]

torej tvoja rešitev je zbirati posameznike za skupni cilj? ok, tudi to je ena od možnosti, čeprav dvomim da boš kaj dočakal ali celo premaknil. Poglej kaj je sprožil Snowden, pa kaj se je zgodilo? ne kaj dosti, sploh pri potrošnikih (ki konstantno klikajo “strinjam se s pogoji”) ne …

ta uredba pa začne veljat čez pol leta in je korak naprej. Bolje to kot nič ali čakanje na 6, 8…

ps, tisti ki mislite, da giroskopov itd. ni v mobilcih ste žal naivni in Volk ima tukaj prav, telefon (posledično google ipd.) ve o vas veliko več, kot veste vi sami o sebi.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

torej tvoja rešitev je zbirati posameznike za skupni cilj? ok, tudi to je ena od možnosti, čeprav dvomim da boš kaj dočakal ali celo premaknil. Poglej kaj je sprožil Snowden, pa kaj se je zgodilo? ne kaj dosti, sploh pri potrošnikih (ki konstantno klikajo “strinjam se s pogoji”) ne …

ta uredba pa začne veljat čez pol leta in je korak naprej. Bolje to kot nič ali čakanje na 6, 8…

ps, tisti ki mislite, da giroskopov itd. ni v mobilcih ste žal naivni in Volk ima tukaj prav, telefon (posledično google ipd.) ve o vas veliko več, kot veste vi sami o sebi.
[/quote]
Mene sploh ne moti, da mi sledijo, moti me to, da mi ne plačajo avtorskih pravic od tega kar pridobijo omeni in od mene. To je pa čista kraja, še huj od te, ko so mi pred enim tednom sliko pljunili s facebooka za plakat. 🙂


Mene sploh ne moti, da mi sledijo, moti me to, da mi ne plačajo avtorskih pravic od tega kar pridobijo omeni in od mene. To je pa čista kraja, še huj od te, ko so mi pred enim tednom sliko pljunili s facebooka za plakat. 🙂
[/quote]

Na plakatu slika, kje? 🙂


Mene sploh ne moti, da mi sledijo, moti me to, da mi ne plačajo avtorskih pravic od tega kar pridobijo omeni in od mene. To je pa čista kraja, še huj od te, ko so mi pred enim tednom sliko pljunili s facebooka za plakat. 🙂
[/quote]
ja moraš dat podatke, kam želiš da nakažejo, sam pazi, pol ne boš mel samo googla ipd. za vratom, pol boš mel še furs na vratih 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


ja moraš dat podatke, kam želiš da nakažejo, sam pazi, pol ne boš mel samo googla ipd. za vratom, pol boš mel še furs na vratih 🙂
[/quote]
Imam jaz vse podatke gor kam lahko nakažejo, FURS , policijo, razne inšpektorje, imam pa tako stalno na vratih, če nihče drug, se bivša spomni, da mi zrihta kak obisk, da mi ni preveč dolgcajt, pa magari samo za par dreves, ki sem jih v svoji hosti podrl za drva al pa da mi je slučajno kaj izletelo iz ust, namenjeno njej. 🙂

Na plakatu slika, kje? 🙂
[/quote]Je je, plakat za državno tekmovanje, ki je bilo ta vikend. 🙂

Naravnost fantastično. Se pravi če izgubimo ali nam ukradejo pametni telefon se ga z lahkoto dobi nazaj ker se vidi kje ga nekdo uporablja. Res enkratno.
Inv še bolje. V avtomobile bi lahko vgrajevali tudi androide, da bi se dalo ukradeno vozilo poiskati .
Navdušeni!!!

Po eni strani je to plus z vidika varnosti… če se kje izgubiš se ti kaj zgodi nekje te lahko najdejo… vsaj teoretično.

Me pa zanima taki, ki ste tako paranoični, da vas spremljajo ba vsakem koraku… kaj mislite, da ste glih vi nekomu iz. nekim njim zanimivi? Pa koga misliš, da briga zate, razen če nimaš česa skrivat? Si kak vohun, tihotapec, prekupcevalec z ljudmi, drogami, ipd.? V tem primeru bi se lahko spet reklo hvala bogu za tako tehnologijo, spet velik plus. Če pa nisi v nekih mutnih podlih pa ne misli, da si komurkoli pomemben, da bi se komu dalo glih tebe spremljat… Čeprav ste paranoik polni samih sebe nikogar na tem svetu ne zanimajo vaši koraki… drugim ste čisto nepomembni…

Mašina vseh mašin je človek, vedno bil in vedno bo. V centru pozornosti je tisti, ki je za računalnikom, tudi tisti, ki uporablja telefon. Ko kliknem na objavi in oddam tekst, da se prilepi tu kjer je vsem na ogled nekdo točno ve kje je pozicija računalnika na katerega tipkam. Sem v dnevni sobi in ob računalniku imam v steklenem kozarcu energy drink.

New Report

Close