Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za tiste, ki ste hitro rodile?

Vprašanje za tiste, ki ste hitro rodile?

Kako pa je sedaj s kilogrami?LP mamama

Zivjo!
Od 5.-9. meseca hodila na aerobiko za nosečnice, zadnji mesec vsakodnevni 1-urni sprehod (po ravnem). Sicer večinoma brala knjige do onemoglosti. Ko so mi predrli mehur in so se začeli “tisti pravi” popadki, je trajalo 4 ure (ni se zdelo tako dolgo).
MIslim pa, da je porod bolj odvisen od telesne konstitucije in mogoče tudi kakšne “genske pogojenosti”. Gotovo nekaj tudi od gibčnosti mišic. Moj fantek je npr tehtal nekaj manj kot 4 kg in imel premer glavice 38 cm (kar je očitno zelo veliko, saj so ga vsi hodili gledat, predno so naju odpeljali na oddelek), nisem dobila nobenega šiva; “sotrpinka” pa je rodila 2kg dečka z glavico 34 cm in je bila raztrgana vse od materničnega dna, nožnice do presredka.
Tako da, ti se gibaj kot ti paše in ti želim čim lažji porod. Lep pozdrav

Prvi porod: tri ure, odlična kondicija, porodz lastnimi popadki, brez kakršnih koli dodatkov
drugi porod (po 10 letih): 50 minut, lastni popadki, kondicija : bolj tako tako

Prvi porod: 2 uru po dozi umetnih popadkov, kondicija tako tako, kar jo je bilo od sprehodov
Drugi porod: 15 minut, moji popadki (dva in je bilo konec), kondicija enako kot pri prvem porodu.

Nobenega posebnega gibanja, prej premalo. Obakrat hitro rodila.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Prvič bi sicer rodila prej, pa je bil otrok zafoclan v popkovino in so mu morali nato pomagati z vakumom. Po 12-ih urah je bil zunaj.
Drugič hitro kot pasulj. Od prvih popadkov do poroda tri ure.

Nobenega posebnega gibanja, razen temeljitega čiščenja, beljenja, pleskanja in letanja po trgovinah… Eno uro in pol v porodni, nobenih šivov. malček tehtal 2,8 kg, obseg gavice 32 cm.

Se podpišem pod tvoj post, samo čas rojevanja je bil krajši, cca 30 min pa je bila zunaj moja princess ::)).

Prvič v 4 urah, drugič bi sigurno bilo podobno, če bi mi ne morali sprožiti porod in tako se je vleklo 12 ur!

Jaz sem prvič rodila v 4-urah.Drugič pa v 3-urah.Pri obeh porodih,so se začeli začetni popadki 3-4 ure prej,preden sem prišla do porodne sobe.Obakrat sem prišla v porodnišnico že odprta.Prvič sem prišla odprta 4 cm,pa še voda mi je odtekla doma.Drugič pa sem šla v porodnišnico,zaradi popadkov,ki so se vrstili na 5 min,bila pa sem že odprta 3 cm.Skratka če naredim povzetek,je bil drugi porod hitrejši in lažji.

Menda je za porod “slabo”, če je ženska aktivna športnica. Tako so nam razložile babice v porodni sobi. Zato, ker ima bolj razvite oz. močne mišice in če ni dovolj sproščena, je porod težji …

jaz tudi nisem bila nic aktivna, razen zvecer manjsi sprehod, cez dan pa sem lezala – bilo je poletje in neznosna vrocina – lansko leto. Rodila sem v 20tih minutah, vse skupaj od takrat ko mi je doma odtekla voda pa do takrat ko sem imela sineka v narocju pa 2 uri.
Pomoje je to bolj pomembno od same konstrukcije zenske in nacin kako sprejemas porod – kako si psihicno pripravljena na porod.
Lp

Ne razumem, kako vam je uspelo tako hitro rodit, ne da bi imele vrhunsko kondicijo. Jaz sem skoraj vsak dan šla na sprehod, kaj več pa nisem migala, ker sem bila zadnje 3 mesece na bolniški. Rodit sem si tako zelo želela, da sem zadnje tedne kar sanjala o tem. In bila sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pozitivno naravnana. Pa sem rabila 11 ur (18 ur od razpoka mehurja) z umetnimi popadki, da sem rodila. Drug porod me čaka marca, ne bom nič manj pozitivno naravnana, upam le, da bom nekaj uric hitreje rodila. Močno upam :))).

Pa še moja izkušnja! Popadki na deset minut so se začeli zjutraj ob treh, bili so zelo blagi, tako sem dremala do jutra, gledala tv, z možem kartala, se še stuširala, ko pa so se popadki začeli na dve minuti, pa sva se odpeljala v porodnišnico. Ob sprejemu in pregledu so ugotovili, da sem odprta samo dva centimetra. Seveda so vsi pričakovali, da bo preteklo še kar nekaj časa do poroda. Sprejeta sem bila ob 11. uri, rodila pa ob 13. uri. Toraj je trajalo dve uri, vmes mi je odtekla plodovnica in potem so se začeli vrstiti zares močni in zelo boleči popadki. Na srečo sem bila odlično psihično pripravljena, ob sebi sem imela moža, ki mi je bil v veliko oporo in seveda krasno osebje v porodni sobi, tako da sem rodila kot bi mignil, brez zapletov in z enim samim šivčkom, sina težkega 3670 g, 51 cm, obseg glave pa 34 cm.
Bila sem z kondicijo na nuli, samo sprehodi vsak dan, nobene telovadbe, le psihično pripravljena, brez strahu in z velikim pričakovanjem!
Lep pozdrav in hiter porod ti želim!

Fizična kondicija nima nič opraviti s hitrostjo poroda, kljub zatrjevanju strokovnjakov. Je pa dobra zate. Jaz sem celo nosečnost trimčkala pa je ravno tako trajalo, moja kolegica, ki gre peš samo od avta do pisarne, pa je rodila kot bi mignil.

Jaz sem rodila v eni uri (prvi otrok). Zredila sem se za dobrih 20 kg, jedla vse po vrsti (še največ sladkarij). Telovadila nisem, sem pa veliko prehodila s svojo psičko. Vozila sem jo tudi na agility, kjer sva veliko prelaufali. Tako da sem imela kar nekaj kondicije.

Jaz sem se gibala zelo malo, razen kak sprehod in hoja po trgovinah, čisto nič druga. (Nakupovanje- moja strast!). Rodila sem v eni uri!

Lp,
Lisa

Mogoče k lažjemu porodu pomaga če te ni strah. Jaz sem bila ful vesela, kar skakat sem začela ko se mi je zdelo, da bi lahko bili popadki. Končno, zdaj pa že bo. Neznosno sem bila srečna da se je začelo, sploh me ni skrbelo kakšne bodo bolečino, samo to sem imela v glavi, da še par uric in konec s trebuhom in pride dojenček. Zgledalo je pa res smešno ko sem se smejala. No nisem se smejala čisto do konca, na koncu je bilo že malo hudo, ampak hitro mine.

Verjetno je od organizma odvisno. Jaz sem se blazno hitro odpirala – prišla sem odprta za 1 cm, rodila po dveh urah, popadke sem imela dokaj poredko (vsega skupaj mogoče 30, 35 popadkov) – ne moreš čisto nič vplivat na to. Po mojem telesna kondicija pripomore k temu, koliko te vse skupaj zmatra, kaj dosti več kot to pa ne vpliva.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

V porodni sobi sem bila ene 3,5 ure do poroda, s tem, da so mi dali umetne popadke, ker se nisem odpirala, voda pa mi je ze doma zacela pocasi odtekati. Moja kondicija je bila na nuli, ker sem bila skoraj celo nosecnost na bolniski in kar precej v horizontali in nemigajoca, pa se 27 kg sem pridelala, s tem da sem bila precej otekla. Pa se zelo prehlajena, a sem hvalabogu takrat vseeno lahko dihala skozi nos.

Prvič sem bila “na prizorišču” – se pravi na por. mizi 4 ure, popadke sem imela pa žedoma cel dan in cel večer. Sem malo telovadila, hodila, nič kaj posebnega.
Drugič smo “porihtali” v pol ure – tudi že ure in ure popadkov.
Tretjič me je malo špikalo, okoli 1h ponoči smo se vsesli v avto, ob 1.19 pa že cartkali pikca…
Nobene posebne kondicije, sicer, se pa nisem nikoli zredila več kot 12 kg.
Lp, Mateja

Popadki (bomo- ne ne bomo še) so trajali kakšne dva dni, vmes sem bila že v porodni, pripravljena pa se je vse skupaj nehalo, rodila čez dva dni v 4 urah, toliko sem bila v porodni. Držala sem se načela, da moram otroku čimbolj pomagati, da že (končno) ven pokuka. Telesno bila kar v dobri kondiciji, delala vaje za porod v čepe, kar je seveda odpadlo v LJ. porodnišnici:)))

NEEE. Mislim, da je to dar matere narave… Sem bila pa psihično odlično pripravljena in me ni bilo strah samega poroda, bolečine… (pač pa le, da bi bilo kaj narobe z otročkom). Vizualizirala sem si, kako se odpiram (da rastem kot luna) in take stvari.

Rodila sem v slabih dveh urah. V telesni kondiciji sem bila nikakršni, ker sem imela tako velik trebuh, da sem se komaj premikala. Pa tudi otroček je bil velik in težak ob rojstvu – dobre 4 kile 54 cm. Sem bila pa v življenjski formi, kar se kondicije tiče, pred nosečnostjo – če to kaj vpliva? Mogoče je bolj pomembno to, da res sodeluješ, ko rojevaš – delaš natanko tisto, kar ti reče babica in daš, skratka, vse (moči) od sebe.

Prvič – umetni popadki po 8 urah porod, otrok 3,6 kg
Drugič – umetni popadki po 5 urah porod, otrok 4,8 kg grozno-raztrgana, otrok je imel dihalno krizo-oživljan
Tretjič – svoji,naravni popadki po 4 urah porod, otrok 4,4 kg vse najlepše-najboj neboleč in enostaven

Vseskozi nisem imela nobene pretirane kondicije, nikakor pa nisem počivala ali ležala. Vsekakor bi drugo izkušnjo rajši preskočila.

lp

New Report

Close