Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za tiste, ki ste hitro rodile?

Vprašanje za tiste, ki ste hitro rodile?

prvi otrok – 30 min, v dvigalu je že glavca ven lezla- dobro, da smo tako blizu porodnišnice, bolj lenarila

drugi otrok – 1h, manj lenarila, ni dovolil prvi otrok.

Pri meni aktivnost ni vplivala na lažji porod.

Mislim, da je vse odvisno od tega kako se odpiraš. Jaz sem imela srečo in sem se pri vsakem popadku zelo odprla. Prvič sem bila ob sprejemu odprta 10cm, drugič 7.

Je pa res, da od prvega poroda mi ni ostalo veliko v spominu, je šlo tako hitro. Šla sem samo na mizo enkrat pritisnila pa je bil zunaj. No, drugega pa se bolj spomnim.

Lep dan!
poli

Lep dan! poli

Jaz sem rodila v pol ure,skoraj brez posebnih bolečin.Še najbolj me je bolel klistir.
Sem pa vse življenje precej športala in verjetno mi je to pomagalo.
.
lp

Jaz ne,nobene kondicije,nič športa…kar se tudi vidi pri moji obilni postavi!Rodila v dveh urah,brez posebnih bolečin.

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

Leto dni po porodu sem imela 73 kg. Šest mesecev kasneje 67 kg, Sedaj (skoraj tri leta po porodu) jih imam 70.

Se nikakor ne morem disciplinirati in zvečer ignorirati hladilnik. :))))

Nataša

Prvič 12 ur in zastoj poroda – vakum, drugič 6 ur s pomočjo umetnih popadkov, tretjič 5 minut- prišla sem samo do urgence. Nikoli ni enako !

prvič: 2 uri (nič kaj pretirano aktivna)
drugič: komaj prišla do porodne sobe – porodnišnica 2 min od doma (mož je parkiral avto, ko se je vrnil sem že pritiskala), fizično aktivna samo toliko kolikor je zahteval naš takrat 3 letnik.

kaj bi bilo tretjič si raje ne predstavljam….

Prvič 2 uri. Prišla v porodnišnico z konkretnimi popadki in odprta 8 cm. Zaradi krize pri otroku sem imela kleščni porod. So me babice nadirale, kako ne sodelujem, potem so pa le poklicale zdravnika, da je rešil situacijo. Dobila 14 šivov, ki so jih pobrali ven po 14 dneh. Groza.
Drugič sem kar šla v porodnišnico ob prvem špikanju. Rodila bolj z umetnimi popadki kot z svojimi v 4 urah. Brez težav, brez šivov.
No glede popadkov jaz ne morem soditi, ker jih nisem čutila kot bolečino ampak kot slabost v želodcu in sem med prvim in drugim porodom bruhala kot vidra.
Sem pa prvo in drugo nosečnost veliko prehodila. Tako da ne morem reči, da nisem imela kondicije. Zredila sem se prvič 15 kg in drugič 11 kg ampak na kar konkretno težo.

Dva lahka poroda (prvi pod 4 ure z umetnimi popadki, drugi dobro uro), popolnoma nenatrenirana in brez kondicije (tak tip).

Jaz sem bila v porodni sobi 2,5 uri. Popadke sem imela pa imela že eno noč in dopoldan prej, a nič bolečih. tako da štejem, da sem rodila hitro. Vso nosečnost sem telovadila (od 4. meseca dalje) po knjigi, ker pri nas ni bilo organizirane telovadbe. Ves čas sem tudi ogromno hodila (tudi 25 km okrog Boh. jezera).

Ne vem, če je to pomagalo, a res ni bilo nič hudega.

J.

ej tebe pa jaz poznam. Kako je svet majhen!

Jst sem imela (no, še imam) kondicijo na nuli – sem bolj “nešportne” sorte, zredila sem se za 17 kg. Ob 7 zjutraj so se začeli popadki, ob 12:50 prišla v porodno (odprta 2 cm), čez eno uro so mi predrli ovoje in dali še umetne popadke (tud nevem zakaj – sem imela svoje izredno močne), ob 16:59 je bila rojena naša lepotička: 50 cm, 3370g, 34 cm obseg glave, bila pa sem prerezana in še raztrgana. Hvalabogu je šlo kar hitro, ker nisem imela več moči pritiskat tko, da sta se mi na koncu dve ogromni sestri vlegli na trebuh in je končno bila tamalčica zunaj.

V porodni sobi sem bila sicer 4 ure. Od tega smo imeli prvi dve uri paniko zaradi tesno ovite popkovine in so mi že skoraj naredili zarski rez, vendar se je kasneje umirilo in sem rodila po eni uri umetnih popadkov, ki sem jih čutila samo zadnje pol ure. Boleč je bil samo iztis, sicer pa povsem brez bolečin. Tudi rezali me niso.
Kot so omenile že nekatere, tudi jaz verjamem, da je bistvo nebolečega poroda…pardon, tega ni…. oz. da se da porodno bolečino omilit s psihično pripravo. Da prideš v porodno sobo pozitivne volje, poln energije, da se vnaprej prepričaš, da ti to zmoreš, da slediš navodilom babice ipd. Sicer sem se pa jaz vso nosečnost aktivno ukvarjala s predporodnimi vajami, hodila sem na predporodno telovadbo, vsak dan sem hodila na sprehode in zadnje mesece pila čaj iz malinovih listov, ki naj bi blažil bolečine. Zadnji mesec sem si masirala presledek z mandeljnivim oljem. Rodila kot rečeno brez težav in dve uri po porodu po turško sedela na postelji in gledala največjo srečo v svojem življenju!
Srečno.

Telesna kondicija kar uredu (brez posebnih tel.akt. za nosečnice), popadki 21 ur (od tega 18,5ur doma), rodila v dveh urah, brez šivov (3200g,51 cm,obseg glave 37 cm), z nasmeškom na ustih

New Report

Close