Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za ženske po porodu

Vprašanje za ženske po porodu

no tole z Alenko ni ravno spodbudna primerjava. Ženska za moje pojme zgleda fenomenalno, kako je z ostalim ne vem, ker je ne poznam. Pa ta izgled očitno ni pomagal, da se njen bivši ne bi po tujih posteljah klatil in na koncu sta se ločila.[/quote]

Kaj ima zdaj veze njena ločitev? Govorimo o postavi po porodih in tu je Alenki za čestitati![/quote]

se strinjam in tudi sicer je za žensko fajn, da je v dobri kondiciji. Ampak tule večina modrecev namiguje, da bo šel moški seksat drugam, če bo ženska predebela in da se mora zaradi NJEGA k sebi spraviti. Jaz pa pravim, da to ravno ne bo pomagalo.
Če njega moti nekaj kil, potem je njun odnos najbrž že precej slab in bosta tukaj nekaj morala narediti. Najbrž tudi tale možakar, od katerega se mi zdi, da veje neko ljubosumje na otroka.
Mislim, da bosta morala kar oba odrasti.

“Bistvo je očem nevidno.Če hočeš videti,moraš gledati s srcem”.

Osebno mislim,da je težava drugje,ne v teh kg. To, da je ženska ženski največji sovražnik,je stara zgodba, je tudi Mon ne bo spreobrnil.

A so moški vedno enaki? Vsi se spreminjamo in na to vplivamo veliko tudi sami,veliko dednost, nosečnosti/porodi,stil življenja,… A naj ženska moškega,ki je popolnoma zgubil lase zaradi tega zapusti,ker je zaradi tega postal (roko na srce) manj privlačen,sexy,… Pa zaradi njegovega trebuha,…

Pa to so malenkosti,ne rečem,da gre v neko skrajnost,se zredi za xy kg.

Drugo je, če se ne umiva,hodi z zašvicanimi lasmi, gnilimi zobmi,…. Če glede tega nič ne ukrene, to te res odbije,ne glede na spol.To pomeni konec,ker je to enostavno gravž. To je fakt.

Vse ostalo pa je v odnosu. Nosečnost in posledično odvečni kg ne morejo biti glavna težava. Mislim, da ti svoje žene v resnici več ne ljubiš.Žal,tako jaz mislim.
Lahko pa si vržemo kepo peska v oči, ali tiščimo glavo v pesek in se delamo, da je žena vsega kriva,ker se je poredila in ni več sexy in voljna samo zate.

Samo, da ne bo čez nekaj let zaradi tega slaba mati,ker se je “preveč”posvečala moškemu, kot otroku…

Eh, zgodbe brez konca.

Uh da bi meni moj najedal da…bi morala športati, da bi…bila zaradi tega njemu bolj všeč…ja tudi jaz bi SIKALA!!!
Večini žensk se telo po porodu spremeni in to je treba sprejeti. Sama sem sekirala zaradi tega, ampak…joški so iz pokončnih žogic, postale viseče vreče…kaj češ…trebuh je bil tudi povsem drugačen kot je bil, rit…hmmm… Ampak…moj mož me ima rad takšno kot sem…pomemba je tudi energija ki jo to spremenjeno telo oddaja in…sedaj sem se sprijaznila s tem da se je moje telo po nos. spremenilo in da nikoli več ne bo takšno kot je bilo.

Po prvem porodu sem se zredila nenormalnih 30 kg, hujšanje tudis tekom, telovadboin hrano ni šlo dol več kot za 1 kg. Vprašanje je bilo kaj delam narobe. Prišla sem do edinega problema – kontracepcija. Po ukinitvi so šli kilogrami dol kot bi maslo talil, v 4 mesecih na 48 kg ( srednja šola). Šele nato sem začela manj paziti pri hrani, gibanje pa je ostalo v navadi, mogoče manj obremenilno za telo. Po drugem otroku pa teh problemov ni bilo, ker sem zaradi raztrganin imela dieto -samo pij in nič ne jej 8 dni. Kilogramov je bilo po 14 dneh že itak manj kot ob zanositvi.
Predlagam da najprej najdeta vzrok zakaj kilogrami ostajajo ali pa se seveda noče potruditi.

Debele ste od hrane, ne od hormonov! Tisti, ki nimajo za jest niso nikoli debeli! A tiste iz afriške revščine so tudi debele zaradi hormonov? Dejte, nehajte jest vse kar vam dete pusti, nehajte jest med obroki, nehajte se sprenevedat! Ker vam to ne koristi. In moški ima prav, debela, zanemarjena v pajkicah, z otrokom, ki je središče vesolja vas bo vaš zapustil slej kot prej! Ljubezen gor ali dol. Le zakaj slovenske babe mislite,da so krivi hormoni, pa dojenje pa vse drugo. Samo manj žret pa bo!

Dejstvo je,da ŽENSKA PO PORODU NIKOLI VEČ ENAKA KOT PRED NOSEČNOSTJO. AMEN!
ŽENSKO TELO SE SPREMENI! AMEN!
ČLOVEK SE TUDI Z LETI SPREMINJA! AMEN!
TAKO ZUNAJ KOT ZNOTRAJ! AMEN!

Če tega prenekateri niste sposobni sprejeti/dojeti, ne potem jamrat.


Pejt v cerkvo…in tam pridigaj.


Pejt v cerkvo…in tam pridigaj.[/quote]

Da nekateri ne vidite bistva. Raje se pretvarjate in kažete s prsti na druge,kot pa se pogledate v ogledalo. Oz. drugače lahko tudi povedano, zaznavate realnost na svoj način 😉

Kako to, da tistim, ki kaj dajo nase, hormoni nikoli ne nagajajo tako močno kot tistim, ki so komaj čakale na izgovor zaradi hrane.
Pa nič se telo ne razštela za vedno. Dajte no take klatit. Ene imajo po 3 ali 4 otroke, pa se jim po nekaj letih nič ne pozna. Pa je sigurno za žensko telo večja obremenitev tretja nosečnost, kot prva.

Kako to, da tistim, ki kaj dajo nase, hormoni nikoli ne nagajajo tako močno kot tistim, ki so komaj čakale na izgovor zaradi hrane.
Pa nič se telo ne razštela za vedno. Dajte no take klatit. Ene imajo po 3 ali 4 otroke, pa se jim po nekaj letih nič ne pozna. Pa je sigurno za žensko telo večja obremenitev tretja nosečnost, kot prva.[/quote]

Seveda, ker so naravno vitke. Poznam eno s šestimi otroki, pa je vitka, kot je bila prej.

Kako to, da tistim, ki kaj dajo nase, hormoni nikoli ne nagajajo tako močno kot tistim, ki so komaj čakale na izgovor zaradi hrane.
Pa nič se telo ne razštela za vedno. Dajte no take klatit. Ene imajo po 3 ali 4 otroke, pa se jim po nekaj letih nič ne pozna. Pa je sigurno za žensko telo večja obremenitev tretja nosečnost, kot prva.[/quote]

Jaz imam 3. Po vsakem porodu mi je ostalo nekaj kg.Nisem debela.Postava je drugačna,tudi ostale “stvari” niso več enake. Ne vem kaj še ni jasno?

In glej ga zlomka, tudi jaz poznam veliko žensk,verjameš ali ne,nismo vse enake.Kot tudi moški ne.Kot je napisano zgoraj,ni vse v tistih park kg. Otrok spremeni življenje,rozastih rožic in seksekov kadarkoli in kjerkoli ni več. Če se oče ne angažira,pomaga svoji ženski pri otroku,gosp.opravilih,hodi bolj pot gostilnah,hobijih kot doma,se hkrati izgovarja,namesto da kaj naredi drugače….,svoje ženske ne spoštuje,ne ljubi,ji pokaže, da je zanj ona ONA, po možnosti ji podtakne še taščo…..kaj češ s takim dedcem? Ga ne rabiš. to je konec zveze,pa lahko pišete kar hočete.

Hormoni pri nekaterih še kako vplivajo na presnovo in apetit! Je ena zgoraj prej lepo povedala, da je vitka, čeprav se ne more odpovedati sladkarijam. Torej tudi njeno telo ne deluje, kot bi moralo, a k sreči se ji na postavi ne pozna. Neštetim pa se upočasnjena presnova in pšovečan apetit še kako poznata.

No, če si sprijaznjena in se dobro počutiš v svoji koži, je vse v redu. Telo se nekoliko spremeni, ampak ni pa nikjer predestinirano, da toliko na slabše. Jaz imam pri skoraj 50 boljšo postavo kot kdajkoli prej v življenju, ker sem se končno pred nekaj leti začela ubadati s športom in sem cela čvrsta. Saj prej ni bilo problema, sem bila vitka, ampak bolj putrasta kot zdaj.
Mene pa bi telesno zanemarjen partner motil enako, kot če bi se nehal umivati ali bi se zredil ali postal zoprn. In bi se hotela o tem pogovorit, ne bi se sprijaznila s tem.

Hormoni pri nekaterih še kako vplivajo na presnovo in apetit! Je ena zgoraj prej lepo povedala, da je vitka, čeprav se ne more odpovedati sladkarijam. Torej tudi njeno telo ne deluje, kot bi moralo, a k sreči se ji na postavi ne pozna. Neštetim pa se upočasnjena presnova in pšovečan apetit še kako poznata.[/quote]

Je pač treba prilagodit vnos hrane.
Iz izkušenj številnih prijateljic vem, kaj je njih neslo – da so pojedle vse, kar je otrok pustil, ker jim je bilo škoda vreči proč, seveda so zraven jedle tudi redne odrasle obroke. Dve žlici kaše se mogoče res ne zdita veliko, ampak ko malo pomnožiš in pogledaš kalorije, se nabere.

Znanec se je pred kratkim isto pritoževal. Sin je star že skoraj eno leto, žena pa vsak dan širša. On pa totalen suhec. Tako kot tvoja žena tudi njegova prej ni imela 50 kg. Sedaj jih ima kaj pa vem ene 80 kg vsaj , čisto na kratko se je postrigla. Izgleda kot kakšen fant. Oblači se čist po moško (moški supergi, preširoke trenerke, fantovska frizura, prevelike majice ter jakne, ipd.). Pri njej je problem, ker nima službe ter se je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrgla v tamalega. Nič drugega je ne zanima. Nikamor je ne spravi. Vsak dan spi dokler se da. Če mora v trgovino po nekaj je že tečna zakaj mora ona to delat. Je spraševal kaj naj naredi pa ni imel nihče nič pametnega kar bi pomagalo. Je tudi že vse probal pa nič ne pomaga. Hotela je otroka, dobila je otroka. Zanjo je to to. Menda sploh ne misli nazaj shujšat, ker se tega “včasih ni delalo”. Če se je ženska med nosečnostjo pač fuul zredila je bilo normalno če ni shujšala. Kaj naj potem on z njo naredi?

No, če si sprijaznjena in se dobro počutiš v svoji koži, je vse v redu. Telo se nekoliko spremeni, ampak ni pa nikjer predestinirano, da toliko na slabše. Jaz imam pri skoraj 50 boljšo postavo kot kdajkoli prej v življenju, ker sem se končno pred nekaj leti začela ubadati s športom in sem cela čvrsta. Saj prej ni bilo problema, sem bila vitka, ampak bolj putrasta kot zdaj.
Mene pa bi telesno zanemarjen partner motil enako, kot če bi se nehal umivati ali bi se zredil ali postal zoprn. In bi se hotela o tem pogovorit, ne bi se sprijaznila s tem.[/quote]

razen, če si bila res debela in zanemarjena imaš težko boljšo postavo, saj si gubasta in tudi hrbtenica je že bistveno spremenila obliko. To drugi vidijo, ti morda v ogledalu ne.
Sicer super zate, me pa res zanima, če si da mož res toliko opravka z dobrim izgledom.
Ali je kar ves gubast, plešast, siv, kocinast, povešena jajca in slaba erekcija?


Včasih pomaga verbalna klofuta. Povej ji naravnost. Očitno se zaveda, da jo imaš rad. V tej coni varnosti in udobja se marsikatera ženska poleni, da ne rečem zaspi. Zato ji ni treba nič.

Hormoni pri nekaterih še kako vplivajo na presnovo in apetit! Je ena zgoraj prej lepo povedala, da je vitka, čeprav se ne more odpovedati sladkarijam. Torej tudi njeno telo ne deluje, kot bi moralo, a k sreči se ji na postavi ne pozna. Neštetim pa se upočasnjena presnova in pšovečan apetit še kako poznata.[/quote]
Torej je treba ukrotiti povečan apetiti! Čist simpl, še vedno metoda manjžri! Če debelajske pojedo vse za svojimi malčki ( visoko kalorično hrano), če ne migajo dovolj, če kar naprej dojijo, če se moža izogibajo, jih bo ta neminovni zapustil prej ali slej! Ali pa šel k drugi, ki ji hormoni ne nagajajo tako zelooo, da bi bile debele in nemarne.
Ljubezen pomeni obojestransko dajanje, torej nemarna ona, nemaren otrok, posledično tudi ata. Saj drugače ne paše zdraven. Manjžri!

Hormoni pri nekaterih še kako vplivajo na presnovo in apetit! Je ena zgoraj prej lepo povedala, da je vitka, čeprav se ne more odpovedati sladkarijam. Torej tudi njeno telo ne deluje, kot bi moralo, a k sreči se ji na postavi ne pozna. Neštetim pa se upočasnjena presnova in pšovečan apetit še kako poznata.[/quote]

Je pač treba prilagodit vnos hrane.
Iz izkušenj številnih prijateljic vem, kaj je njih neslo – da so pojedle vse, kar je otrok pustil, ker jim je bilo škoda vreči proč, seveda so zraven jedle tudi redne odrasle obroke. Dve žlici kaše se mogoče res ne zdita veliko, ampak ko malo pomnožiš in pogledaš kalorije, se nabere.[/quote]

V teoriji ja. V praksi pa ljudje na silo ne zmorejo krotiti apetita. Če bi odkrili zdravilo, ki zavira apetit in izboljša presnovo, bi bilo več ljudi vitkih.

No, če si sprijaznjena in se dobro počutiš v svoji koži, je vse v redu. Telo se nekoliko spremeni, ampak ni pa nikjer predestinirano, da toliko na slabše. Jaz imam pri skoraj 50 boljšo postavo kot kdajkoli prej v življenju, ker sem se končno pred nekaj leti začela ubadati s športom in sem cela čvrsta. Saj prej ni bilo problema, sem bila vitka, ampak bolj putrasta kot zdaj.
Mene pa bi telesno zanemarjen partner motil enako, kot če bi se nehal umivati ali bi se zredil ali postal zoprn. In bi se hotela o tem pogovorit, ne bi se sprijaznila s tem.[/quote]

razen, če si bila res debela in zanemarjena imaš težko boljšo postavo, saj si gubasta in tudi hrbtenica je že bistveno spremenila obliko. To drugi vidijo, ti morda v ogledalu ne.
Sicer super zate, me pa res zanima, če si da mož res toliko opravka z dobrim izgledom.
Ali je kar ves gubast, plešast, siv, kocinast, povešena jajca in slaba erekcija?[/quote]

Sem vedela, da bo takoj zelena foušija delala. Sem model in fotomodel (ja, tudi pri teh letih se najdemo), pa ne zato, ker bi imela tako lepo značilno sključeno hrbtenico, s katero bi nagovarjala ostale zrele ženske 🙂 Tako da točno vem, kakšna sem, ker fotke vidim pred retuširanjem, tudi se dobro zavedam svoje drže.
Mi je pa žal zate, če si pri 50 že vsa ohlapna, če imaš težave s hrbtenico in če se tolažiš, da pa zato nimaš gub. Ti pa zato lica visijo čez čeljustno kost in verjemi, da to še bolj postara kot gube. Žal.

razen, če si bila res debela in zanemarjena imaš težko boljšo postavo, saj si gubasta in tudi hrbtenica je že bistveno spremenila obliko. To drugi vidijo, ti morda v ogledalu ne.
Sicer super zate, me pa res zanima, če si da mož res toliko opravka z dobrim izgledom.
Ali je kar ves gubast, plešast, siv, kocinast, povešena jajca in slaba erekcija?[/quote]

Sem vedela, da bo takoj zelena foušija delala. Sem model in fotomodel (ja, tudi pri teh letih se najdemo), pa ne zato, ker bi imela tako lepo značilno sključeno hrbtenico, s katero bi nagovarjala ostale zrele ženske 🙂 Tako da točno vem, kakšna sem, ker fotke vidim pred retuširanjem, tudi se dobro zavedam svoje drže.
Mi je pa žal zate, če si pri 50 že vsa ohlapna, če imaš težave s hrbtenico in če se tolažiš, da pa zato nimaš gub. Ti pa zato lica visijo čez čeljustno kost in verjemi, da to še bolj postara kot gube. Žal.[/quote]

Aja, partner pravi, da je za erekcijo odgovorna ženska. Zaenkrat nima težav in si domišljam, da je to tudi zaradi mene.
On postaja plešast, ampak proti temu pa res nič ne more.

razen, če si bila res debela in zanemarjena imaš težko boljšo postavo, saj si gubasta in tudi hrbtenica je že bistveno spremenila obliko. To drugi vidijo, ti morda v ogledalu ne.
Sicer super zate, me pa res zanima, če si da mož res toliko opravka z dobrim izgledom.
Ali je kar ves gubast, plešast, siv, kocinast, povešena jajca in slaba erekcija?[/quote]

Sem vedela, da bo takoj zelena foušija delala. Sem model in fotomodel (ja, tudi pri teh letih se najdemo), pa ne zato, ker bi imela tako lepo značilno sključeno hrbtenico, s katero bi nagovarjala ostale zrele ženske 🙂 Tako da točno vem, kakšna sem, ker fotke vidim pred retuširanjem, tudi se dobro zavedam svoje drže.
Mi je pa žal zate, če si pri 50 že vsa ohlapna, če imaš težave s hrbtenico in če se tolažiš, da pa zato nimaš gub. Ti pa zato lica visijo čez čeljustno kost in verjemi, da to še bolj postara kot gube. Žal.[/quote]

Si Suzana iz BB?

Normalno. Kaj si pa pričakoval?

No, če si sprijaznjena in se dobro počutiš v svoji koži, je vse v redu. Telo se nekoliko spremeni, ampak ni pa nikjer predestinirano, da toliko na slabše. Jaz imam pri skoraj 50 boljšo postavo kot kdajkoli prej v življenju, ker sem se končno pred nekaj leti začela ubadati s športom in sem cela čvrsta. Saj prej ni bilo problema, sem bila vitka, ampak bolj putrasta kot zdaj.
Mene pa bi telesno zanemarjen partner motil enako, kot če bi se nehal umivati ali bi se zredil ali postal zoprn. In bi se hotela o tem pogovorit, ne bi se sprijaznila s tem.[/quote]

razen, če si bila res debela in zanemarjena imaš težko boljšo postavo, saj si gubasta in tudi hrbtenica je že bistveno spremenila obliko. To drugi vidijo, ti morda v ogledalu ne.
Sicer super zate, me pa res zanima, če si da mož res toliko opravka z dobrim izgledom.
Ali je kar ves gubast, plešast, siv, kocinast, povešena jajca in slaba erekcija?[/quote]

Joj, kakšne abrahame pa ti poznaš, da imajo sključeno hrbtenico?
V naši tekaški skupini so najbolj fit ravno ljudje nad 50 let. Postavce take, da dol padeš, tako moški kot ženske. Ma kakšna sključena hrbtenica.
Tudi sicer razen ljudi, ki imajo kako resno okvaro oz. bolezen, ne poznam tako stare osebe, da bi se že čudno držala. To je pa res mnogo prezgodaj no.

Je pač treba prilagodit vnos hrane.
Iz izkušenj številnih prijateljic vem, kaj je njih neslo – da so pojedle vse, kar je otrok pustil, ker jim je bilo škoda vreči proč, seveda so zraven jedle tudi redne odrasle obroke. Dve žlici kaše se mogoče res ne zdita veliko, ampak ko malo pomnožiš in pogledaš kalorije, se nabere.[/quote]

V teoriji ja. V praksi pa ljudje na silo ne zmorejo krotiti apetita. Če bi odkrili zdravilo, ki zavira apetit in izboljša presnovo, bi bilo več ljudi vitkih.[/quote]

V bistvu je treba vnos prilagodit v praksi, ne v teoriji 🙂 Imaš možgane, ki uravnavajo, kaj počne roka. Ukažeš ji, da na krožnik naloži dve žlici krompirja, ne petih. Ne vem, kaj je tukaj tako težkega, da rabiš en kup zdravil. Zato da zdrave in delujoče možgane naravnaš na to, da ne smeš delati škode lastnemu telesu? Lepo te prosim. Vse je samo stvar odločitve in obvladovanja, česar bi odrasel človek moral biti sposoben brez kemične zasvojenosti.

New Report

Close