Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vprašanje za ženske po porodu

Vprašanje za ženske po porodu

Sama sem tudi rodila in sem imela 2 meseca po porodu se manj kg kot prej. Pred otrokovim prvim letom sem bila bolj v formi kot kdajkoli, vse samo s trudom- joga vsak dan, sprehodi…
Poleg tega sem imela kup obveznosti, šla delat že ko je imel otrok 4 mesece…
Ne vem no, debele ostanejo tiste, katere nimajo volje…razen če ne gre za bolezen.
Jaz sem zase in za dojenčka skrbela z veseljem in nikoli si ne bi dopustila, da možu odvzamem takšno sebe, v kakršno se je na začetku zaljubil. Saj tudi meni ne bi bilo prav da se on zredi za 20 kg?!

Nekatere z dojenjem in pomanjkanjem spanja izgubljajo kilograme, druge jih pridobijo.

Ajde!! Pišeš o razumevanju obeh strani, krivdo pa vališ pretežno na nanj in že kar predvidevaš kako bi on našel pa kaj drugega.

Ali se ženske urejate samo zato, da bi bile všeč moškemu? Ja, potem pa res krasno, saj če je to počela pred poroko, je reva res vlagala ogromno truda in trpljenja ob tem samo zato, da ga je lahko dobila in privezala nase. Normalen moški pač ne želi, da ženska to praviloma počne samo zaradi njega, ker je to potem tudi neka vrsta preračunljivosti, ki res lahko konča na prav takšen način kot je ta. Shujšati, se več gibati in urediti bi se morala predvsem zaradi sebe in lastnega zadovoljstva in to je tisto, kar on želi. Če pa so viri nezadovoljstva v neprimernosti stanovanja, zaposlitvi itd. In če so to res takšni problemi, se pač ne odločaš za otroka. Glede njegove popmoči ter ukvarjanja z otrokom pa je že v enem od začetnih postov napisal, kako menda ona pravi, da nihče ne zna za otroka poskrbeti tako (ali morda dovolj) kot le ona. Ampak slednje je večina komentatorjev spregledala, kot kaže.

Ajde!! Pišeš o razumevanju obeh strani, krivdo pa vališ pretežno na nanj in že kar predvidevaš kako bi on našel pa kaj drugega.

Ali se ženske urejate samo zato, da bi bile všeč moškemu? Ja, potem pa res krasno, saj če je to počela pred poroko, je reva res vlagala ogromno truda in trpljenja ob tem samo zato, da ga je lahko dobila in privezala nase. Normalen moški pač ne želi, da ženska to praviloma počne samo zaradi njega, ker je to potem tudi neka vrsta preračunljivosti, ki res lahko konča na prav takšen način kot je ta. Shujšati, se več gibati in urediti bi se morala predvsem zaradi sebe in lastnega zadovoljstva in to je tisto, kar on želi. Če pa so viri nezadovoljstva v neprimernosti stanovanja, zaposlitvi itd. In če so to res takšni problemi, se pač ne odločaš za otroka. Glede njegove popmoči ter ukvarjanja z otrokom pa je že v enem od začetnih postov napisal, kako menda ona pravi, da nihče ne zna za otroka poskrbeti tako (ali morda dovolj) kot le ona. Ampak slednje je večina komentatorjev spregledala, kot kaže.[/quote]

Vsekakor nikjer ne pišem o kakršnikoli krivdi. Nastala situacija je splet okoliščin in številnih, življenjsko pomembnih dejavnikov (predvsem rojstvo otroka).
Glede na to, da se gospa veliko druži s svojo mamo lahko razberem, da se išče v vlogi mame oziroma celo beži od odgovornosti ali prevzemanja vloge mame. Ob svoji mami se počuti varno, vendar s tem odlaša s prevzemanjem odgovornosti do sina in partnerja.
Avtor je omenil, da naj bi samo ona dobro poskrbela za otroka. Tudi v tej izjavi se kaže posesivnost, pa vendar tudi nemoč, saj se boji izgube “trona” pri otroku (če bi se izkazalo, da kdo drug tudi dobro poskrbi za otroka). Poleg tega je iz slednjega razbrati tudi nezaupanje med partnerjema (njeno nezaupanje se kaže v njeni prej omenjeni izjavi, njegovo pa, da ne bo nikdar več takšna kot je bila). Kaj se ji plete po glavi je težko raztolmačiti, vsekakor pa to niso malenkosti. S svojim vedenjem je že “odgnala” partnerja od sebe, morda bo v prihodnosti tudi sina. Najbolj moteče je dejstvo, da gospa nima zaupanja vase in v svoje sposobnosti, kar se odraža tako v njenem vedenju kot na zunanji podobi. Morda bo to sčasoma izvenelo, morda pa tudi ne. Ponovno poudarjam, da beseda “krivda” ni bila nikjer omenjena, seveda pa je razumevanje zapisa stvar subjektivne interpretacije posameznika.

Dobra analiza![/quote]

Pa saj ne gre samo za kg. Ženska noče na družinski sprehod, da bi šli vsi trije skupaj, raje gre k mami kot z njim gledat fuzbal (ajde, okej, da pride za njim v oštarijo, kjer gleda fuzbal – mimogrede, tako to narediva tudi midva s partnerjem, ker mene ne zanima, njega pa. In zanimivo, jaz sem vedno povabljena, ostali pa telefone ugasnejo, da imajo mir pred ženami, ker sicer ves čas žnarajo, kje si, kdaj prideš bla bla bla). Odmika se kot partnerka, noče biti v njegovi družbi … ali je to res samo zato, ker ji očita kg, ali je zadaj še kaj drugega? To pa ne moremo vedeti. Nekaj je v tem odnosu vsekakor nezdravo.

Imam dva vrtičkaraja enega za drugim. Na svoje kg in še manj sem prišla v caa 1l po vsakem porodu,
Zraven 2 otrok imam namreč še mladega in luštnega moža, za katerega se splača bit v formi 😀
Likam pa ne.
Tenisa tudi ne igram.

Grem pa 2x tedensko ven “po opravkih” in ata poskrbi za večerjo, kopanje in spanje.

Meni se pa zdi glavni problem ta, da ga partnerica že prej ni zelo privlačila, saj je napisal, da je bila že prej malo izpopolnjena. Najbrž si želi “ženske tipa Claudia Schiffer” ( le kateri moški bi se pa branil manekenk in lepotic, samo cel paket je tezko dobit, a ne moški, ki bi imele še kakšne druge zaželjene, uporabne lastnosti poleg fizične lepote) ??
Srečna sem, da nisem partnerka moškemu, kot je avtor in da nimam otrok z kakšnim takim.
Pa ne zagovarjam gospe in njene poti do sumo borke, kot je bilo rečeno.
Gre za to, da je imel gospod kot kaže, fige v žepu. Za njo se je odločil zaradi določenih drugih pozitivnih karakteristik, njen videz pa mu ni bil še pred njenim porodom “bog ve kaj”.
Da pa po porodu utegne biti še bolj okrogla pa itak ni razmišljal, kot je razbrati. Važno, da živi neke splošno sprejete vrednote.
Če bila na mestu omenjene gospe, bi se spravla v red in si našla drugega parnerja. 🙂

Seveda, mladi moški komaj čakajo, da spoznajo eno psihotično in po mnenju mnogih na tem forumu, zelo verjetno depresivno debeluško, z majhnim otrokom, ki je poleg vsega še bolestno navezana na svojo mamo. Tako, da v kompletu z ženo dobijo še otroka in ovdovelo taščo, ki bo vedrila pri njih non stop. Če je pa še nezaposlena po vrhu, je pa sploh premija, ane 🙂

Dajte nehat gledat BB -je in razno razne sulejmane, realno življenje je čisto nekaj drugega. V Sloveniji se veča število tako ali drugače zlorabljenih otrok, ki jih novi partnerji ne sprejmejo za svoje.

Biti oče pomeni tudi ljubiti svojo ženo z vsem srcem in dušo. Tu ne gre za površinskost.

Temu moškemu je ona samo telo, debelo telo.

Biti oče pomeni tudi ljubiti svojo ženo z vsem srcem in dušo. Tu ne gre za površinskost.

Temu moškemu je ona samo telo, debelo telo.[/quote]

Da, na žalost. Pojem ljubiti mu je španska vas. Napisal pa je, da jo ima rad. Radi imamo marsikoga in marsikaj. Ljubiti je pa precej višja kategorija.

Ljubiti pomeni tudi povedati ženi da je debela, da se je zredila. Ene ljubezen vidite kot brezpogojno ker ste obremenjene z nadaljevankami. Če se mi ženska iz normalne postave spremeni v Sumo Borko je zame to dokaz da me noče več. Jaz Sem za svojo žensko vedno v nulo zrihtan. Neke neumnosti o telesu pa duši pa ne vem čemu še vse pa prihranite zase. So samo izgovor da nič ne narediš zase

Biti oče pomeni tudi ljubiti svojo ženo z vsem srcem in dušo. Tu ne gre za površinskost.

Temu moškemu je ona samo telo, debelo telo.[/quote]

Nadaljevanke? Samo obrnjen tvoj citat, ga ne poznaš?

Ko bo tvoja zredila v menopavzi zaradi hormonov, bo blefirala? Kolk časa ji daš, da skine kile, preden se ločiš?

Biti oče pomeni tudi ljubiti svojo ženo z vsem srcem in dušo. Tu ne gre za površinskost.

Temu moškemu je ona samo telo, debelo telo.[/quote]

Nadaljevanke? Samo obrnjen tvoj citat, ga ne poznaš?

Ko bo tvoja zredila v menopavzi zaradi hormonov, bo blefirala? Kolk časa ji daš, da skine kile, preden se ločiš?[/quote]

Če se nekdo zredi zaradi zdravstvenih težav se zakonca lepo vsedeta in pogovorita. To kar pravi avtor pa je čista lenoba, zavračanje moža.

V 30-tih letih zakona sem dojela, da nekoga ljubiš, če ga znaš sprejeti takega, kot je.
S plusi in minusi.
Tudi v kilah.

Ne, on pravi, da je sumo borka.

Avtor pravi:

Zakonca se lepo vsedeta in pogovorita. “Žena, nočem te obremenjevat, a sam špeh te je, grozno veliki joški, rit in trebuh. Sej ne boš nikol mela 50 kil, a dam ti en mesec fore. Ker jest sem fit.”

Tudi jaz po 30 letih ne tečnarim več za vsako malenkost, tu pa gre za mlad par, ki ima še vse pred seboj. Danes me izpopolnjena oblika mojega moža ne moti več, ko pa sva bila mlada, mi je bilo pa tudi to pomembno.
Nikoli pa nisem prenesla tega ameriškega sranja, da bi tisti, ki ljubi, moral vse požreti, ta drugemu se pa ne ljubi niti 1x tedensko v lepe cote oblečt in na sprehod.
Predvsem pa sem zelo prepričana, da če bi se ta ista ženska, še naprej obnašala kot dobra žena, če bi spustila kdaj lonec in likalnik z rok, se kljub svojim kilam malce uredila in lepo oblekla, se nasmejala in šla z njim na tisto pivo,,,ga kile ne bi tako motile, če bi ga sploh. Razumeš razliko?

Me zanima tudi kaj, le kaj toliko lika, ko danes ni več ne pralnih plenic in so oblačila bolj ali manj v stilu “peri deri”. Iz tega se jasno vidi njen izgovor in predvsem to, da se je rodil še en revež, na katerega bo mati prisesana dokler diha.
Včasih vidim kakšno “big bejbo” tako posrečeno seksi, da se moškim do kolen cedijo sline. To je to!

Tudi jaz po 30 letih ne tečnarim več za vsako malenkost, tu pa gre za mlad par, ki ima še vse pred seboj. Danes me izpopolnjena oblika mojega moža ne moti več, ko pa sva bila mlada, mi je bilo pa tudi to pomembno.
Nikoli pa nisem prenesla tega ameriškega sranja, da bi tisti, ki ljubi, moral vse požreti, ta drugemu se pa ne ljubi niti 1x tedensko v lepe cote oblečt in na sprehod.
Predvsem pa sem zelo prepričana, da če bi se ta ista ženska, še naprej obnašala kot dobra žena, če bi spustila kdaj lonec in likalnik z rok, se kljub svojim kilam malce uredila in lepo oblekla, se nasmejala in šla z njim na tisto pivo,,,ga kile ne bi tako motile, če bi ga sploh. Razumeš razliko? ![/quote]

Si spustila kriterije po 30 letih in ti je ravno, če je mož izpopolnjene oblike? Te ne moti pri seksu? Ker se sicer za ven lepo obleče?

Ti res preveč gledaš španske …………

Ker ne padam na forumske jokice, ki za vse krivijo tašče in druge, sem pa padla v stereotip nadaljevank? heheh 🙂 dobra 🙂
Preberi še enkrat, tako si hitela kontrirati, da si zgrešila bistvo.

Ne, samo citirala sem te. Preberi za sabo še enkrat.

Se opravičujem, nisem bral vsega, a mislim, da si sigurno dobil nekaj dobrih nasvetov. Glej, sprijazni se, da je tvoja ženska zdaj predvsem mama. Kar seveda ne pomeni, da se mora total razpustit. Probaj pa – kolikor je možno – lajf organizirat tako, da boste vsi skup čimveč migali. Ne samo zarad izgube kalorij, tud njena motivacija za hujšanje in še kaj bo večja, če se ji ne bo treba ukvarjat s “preživetvenimi” zadevami in včasih svoje stiske, stres tešit tud s hrano.

Si spustila kriterije po 30 letih in ti je ravno, če je mož izpopolnjene oblike? Te ne moti pri seksu? Ker se sicer za ven lepo obleče?

Ti res preveč gledaš španske …………[/quote][/quote]

Torej, če ti je do nekoga, ga sprejmeš, kot je in ga ne poskušaš spremeniti.
Če ti ne ustreza, je dosti materiala na cesti.

Tudi jaz po 30 letih ne tečnarim več za vsako malenkost, tu pa gre za mlad par, ki ima še vse pred seboj. Danes me izpopolnjena oblika mojega moža ne moti več, ko pa sva bila mlada, mi je bilo pa tudi to pomembno.
Nikoli pa nisem prenesla tega ameriškega sranja, da bi tisti, ki ljubi, moral vse požreti, ta drugemu se pa ne ljubi niti 1x tedensko v lepe cote oblečt in na sprehod.
Predvsem pa sem zelo prepričana, da če bi se ta ista ženska, še naprej obnašala kot dobra žena, če bi spustila kdaj lonec in likalnik z rok, se kljub svojim kilam malce uredila in lepo oblekla, se nasmejala in šla z njim na tisto pivo,,,ga kile ne bi tako motile, če bi ga sploh. Razumeš razliko?

Me zanima tudi kaj, le kaj toliko lika, ko danes ni več ne pralnih plenic in so oblačila bolj ali manj v stilu “peri deri”. Iz tega se jasno vidi njen izgovor in predvsem to, da se je rodil še en revež, na katerega bo mati prisesana dokler diha.
Včasih vidim kakšno “big bejbo” tako posrečeno seksi, da se moškim do kolen cedijo sline. To je to![/quote]

Ti je treba priznati ” ta žlehtna”, da si napisala lušten komentar, ki ima smisel, ampak se bojim, da za avtorja to ne bi bilo dovolj. Saj je napisal, da ga debeluške ne privlačijo. In truditi se za nekoga, ki te zavrača… Hm, hm.. Kako ponižujoče. Za dejansko spremembo potrebuješ lastno željo in pogosto tudi pozitivno okolje, ki te sprejema TUKAJ IN ZDAJ, kakršen si. In tega ženska ne dobi. Zato tone. Žalostno. No ja, bosta že uredila nekako.

Če je mož ne bi ljubil bi jo zapustil. Na lep način pogovora mu pa zasika. Lep dokaz da noče, da je sama kriva za vse.

Zapustil jo bo takrat, ko kaj boljsega najde in nic prej. Potem pa cel cirkus o svinjskem dedcu……..

New Report

Close