Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vsi mi "nabijajo" slabo vest

vsi mi "nabijajo" slabo vest


dela po pisarnah je enormno..sicer ne od 6h-14h, od 7h – 15h pa že.

Prej od 9-17 oz. v najboljšem primeru 8-16.

v vseh večjih firmah..na upravah, v JU ipd..

v vseh večjih firmah..na upravah, v JU ipd..[/quote]
Pišeš na pamet. Nimaš pojma. Še JU ima drugačen urnik. Poglej že uradne ure. Večje firme pa so itak že davno prešle na bolj evropski delovnik.


Kako to zgleda, da je prevzel vlogo mame – te je dojil? Zakaj očetu, ki skrbi za otroka rečete, da je prevzel vlogo mame? Je prevzel kar vlogo očeta.


Kako to zgleda, da je prevzel vlogo mame – te je dojil? Zakaj očetu, ki skrbi za otroka rečete, da je prevzel vlogo mame? Je prevzel kar vlogo očeta.[/quote]
Točno tako. Samo kaj, ko je v glavah mam se vedno tisto prepričanje, da je skrb za otroke samo njihova naloga. Potem pa dobiš takšne koklje, ki drugim ženskam očitajo, da so slabe mame. Da imajo otroci teh kokelj očitno slabe očete, pa že presega njihov domet.

v vseh večjih firmah..na upravah, v JU ipd..[/quote]
Pišeš na pamet. Nimaš pojma. Še JU ima drugačen urnik. Poglej že uradne ure. Večje firme pa so itak že davno prešle na bolj evropski delovnik.[/quote]
Prav, potem pa na pamet. Ti že veš. Jaz vem le to, da tako jaz delam (na upravi) in moje prijateljice na upravah večjih firm..oziroma so prihodi med 7h-8h in temu primerno odhodi med 15h-16h..kakor komu znese in/ali želi. 8 ur je pa 8 ur znotraj tega. Jaz raje 7h-15h da sem več z otroci. Nekateri raje 8h-16h da dalj spijo ipd. Ampak res hecno..jaz večinoma poznam ljudi, ki imajo takšne urnike, ti pa meniš, da govorim na pamet in celo, da takšnih služb ni na pretek.


Kako to zgleda, da je prevzel vlogo mame – te je dojil? Zakaj očetu, ki skrbi za otroka rečete, da je prevzel vlogo mame? Je prevzel kar vlogo očeta.[/quote]
Točno tako. Samo kaj, ko je v glavah mam se vedno tisto prepričanje, da je skrb za otroke samo njihova naloga. Potem pa dobiš takšne koklje, ki drugim ženskam očitajo, da so slabe mame. Da imajo otroci teh kokelj očitno slabe očete, pa že presega njihov domet.[/quote]

je očetova primarna naloga da dobro zasluži, se pravi, da mora delati malo dalj oz več. Mama pa ima pravico zaslužiti manj na račun družini prijetnejšega urnika ker ji je v veselje preživljat čas z otroci. Saj bi tudi oče ampak dve bedni plači pa že vplivata na kvaliteto preživljanja prostega časa, dopustov ipd.


Točno tako. Samo kaj, ko je v glavah mam se vedno tisto prepričanje, da je skrb za otroke samo njihova naloga. Potem pa dobiš takšne koklje, ki drugim ženskam očitajo, da so slabe mame. Da imajo otroci teh kokelj očitno slabe očete, pa že presega njihov domet.[/quote]

je očetova primarna naloga da dobro zasluži, se pravi, da mora delati malo dalj oz več. Mama pa ima pravico zaslužiti manj na račun družini prijetnejšega urnika ker ji je v veselje preživljat čas z otroci. Saj bi tudi oče ampak dve bedni plači pa že vplivata na kvaliteto preživljanja prostega časa, dopustov ipd.[/quote]
In kdo je določil te “primarne naloge” tako? A očetom potem ni v veselje preživljati več časa z otroki? Se hecaš?

je očetova primarna naloga da dobro zasluži, se pravi, da mora delati malo dalj oz več. Mama pa ima pravico zaslužiti manj na račun družini prijetnejšega urnika ker ji je v veselje preživljat čas z otroci. Saj bi tudi oče ampak dve bedni plači pa že vplivata na kvaliteto preživljanja prostega časa, dopustov ipd.[/quote]
In kdo je določil te “primarne naloge” tako? A očetom potem ni v veselje preživljati več časa z otroki? Se hecaš?[/quote]
seveda jim je veselje (normalnim) ampak ne bom jaz ženska žrtvovala časa z otroci in se grebla za čim večji zaslužek, da družini omogočim blagostanje. Pa kaj še? To je vedno bila vloga in naloga moških (ne mimoz, maminih sinčkov, kastratov ipd). Jaž že ne bom možača in glavni hranitelj družine. Oboje pa ne gre…dobro zaslužiti in malo v službi biti..običajno. Če gre pa seveda toliko bolje. Vsak prispeva svoj delež. Ženska otroka nosi, rodi, doji..in ga bom tudi čuvala ker želim. Ne bom se pa zdaj še gnala, da priskrbim družini hišo, avto..nekaj mora pa tudi moški a ne..če ne je enako kot bi živela s “pol”moškim tj odraslim sinkom za katerega bom še jaz poskrbela. Ne verjamem, da vpliva dobro na vezo edino če ima ženska dominantna in ali celo pedofilska nagnjenja. Moški mora biti provider, supplier, branitelj..tj prav odrasel moški ne pa hišna pomočnica, varuška in domov minimalčka prinašat. Je to moški ali pezdetek?


In kdo je določil te “primarne naloge” tako? A očetom potem ni v veselje preživljati več časa z otroki? Se hecaš?[/quote]
seveda jim je veselje (normalnim) ampak ne bom jaz ženska žrtvovala časa z otroci in se grebla za čim večji zaslužek, da družini omogočim blagostanje. Pa kaj še? To je vedno bila vloga in naloga moških (ne mimoz, maminih sinčkov, kastratov ipd). Jaž že ne bom možača in glavni hranitelj družine. Oboje pa ne gre…dobro zaslužiti in malo v službi biti..običajno. Če gre pa seveda toliko bolje. Vsak prispeva svoj delež. Ženska otroka nosi, rodi, doji..in ga bom tudi čuvala ker želim. Ne bom se pa zdaj še gnala, da priskrbim družini hišo, avto..nekaj mora pa tudi moški a ne..če ne je enako kot bi živela s “pol”moškim tj odraslim sinkom za katerega bom še jaz poskrbela. Ne verjamem, da vpliva dobro na vezo edino če ima ženska dominantna in ali celo pedofilska nagnjenja. Moški mora biti provider, supplier, branitelj..tj prav odrasel moški ne pa hišna pomočnica, varuška in domov minimalčka prinašat. Je to moški ali pezdetek?[/quote]
Pa si pokazala, da obsojaš samo ženske, moški pa so po tvoje zreducirana samo na providerje. Druge vloge prI vzgoji otrok po tvoje nimajo. Desiderius v ženski obliki?


In kdo je določil te “primarne naloge” tako? A očetom potem ni v veselje preživljati več časa z otroki? Se hecaš?[/quote]
seveda jim je veselje (normalnim) ampak ne bom jaz ženska žrtvovala časa z otroci in se grebla za čim večji zaslužek, da družini omogočim blagostanje. Pa kaj še? To je vedno bila vloga in naloga moških (ne mimoz, maminih sinčkov, kastratov ipd). Jaž že ne bom možača in glavni hranitelj družine. Oboje pa ne gre…dobro zaslužiti in malo v službi biti..običajno. Če gre pa seveda toliko bolje. Vsak prispeva svoj delež. Ženska otroka nosi, rodi, doji..in ga bom tudi čuvala ker želim. Ne bom se pa zdaj še gnala, da priskrbim družini hišo, avto..nekaj mora pa tudi moški a ne..če ne je enako kot bi živela s “pol”moškim tj odraslim sinkom za katerega bom še jaz poskrbela. Ne verjamem, da vpliva dobro na vezo edino če ima ženska dominantna in ali celo pedofilska nagnjenja. Moški mora biti provider, supplier, branitelj..tj prav odrasel moški ne pa hišna pomočnica, varuška in domov minimalčka prinašat. Je to moški ali pezdetek?[/quote]

Če se oče ukvarja z otroci, to pomeni, da je on pezdetek, ti pa dominantna?
Fajn.
Samo potem ne razumem, isti ljudje drugje besno udrihate čez samohranilke, pa kako
uničijo otroke, kako jih preveč navežejo nase, kako pogrešajo očetovsko figuro….na drugi
strani je pa ata pač pri hiši za bankomat, za kaj drzgega se ga ne rabi.

Tebi lastni otroci delajo ‘slabo vest’ ? Ne razumem …


seveda jim je veselje (normalnim) ampak ne bom jaz ženska žrtvovala časa z otroci in se grebla za čim večji zaslužek, da družini omogočim blagostanje. Pa kaj še? To je vedno bila vloga in naloga moških (ne mimoz, maminih sinčkov, kastratov ipd). Jaž že ne bom možača in glavni hranitelj družine. Oboje pa ne gre…dobro zaslužiti in malo v službi biti..običajno. Če gre pa seveda toliko bolje. Vsak prispeva svoj delež. Ženska otroka nosi, rodi, doji..in ga bom tudi čuvala ker želim. Ne bom se pa zdaj še gnala, da priskrbim družini hišo, avto..nekaj mora pa tudi moški a ne..če ne je enako kot bi živela s “pol”moškim tj odraslim sinkom za katerega bom še jaz poskrbela. Ne verjamem, da vpliva dobro na vezo edino če ima ženska dominantna in ali celo pedofilska nagnjenja. Moški mora biti provider, supplier, branitelj..tj prav odrasel moški ne pa hišna pomočnica, varuška in domov minimalčka prinašat. Je to moški ali pezdetek?[/quote]
Pa si pokazala, da obsojaš samo ženske, moški pa so po tvoje zreducirana samo na providerje. Druge vloge prI vzgoji otrok po tvoje nimajo. Desiderius v ženski obliki?[/quote]

ma ne obsojam. Vsak živi ko jim/mu ustreza. Meni tako, imam pač tak arhetipski vzorec da moški upleni mamuta in nahrani ženo in mladiče in ne da jih on čuva medtem ko je ona na lovu. Meni bi se tak moški gnusil..kot nekdo, ki bi se skril za mojim hrbtom če bi kaki črnorokci potrkali na vrata. Lepo je, da ima otroke rad, da je skrben in ljubeč ampak mora pa biti tudi odrasel moški in nahraniti družino, jim omogočiti čim lepše življenje itd.


seveda jim je veselje (normalnim) ampak ne bom jaz ženska žrtvovala časa z otroci in se grebla za čim večji zaslužek, da družini omogočim blagostanje. Pa kaj še? To je vedno bila vloga in naloga moških (ne mimoz, maminih sinčkov, kastratov ipd). Jaž že ne bom možača in glavni hranitelj družine. Oboje pa ne gre…dobro zaslužiti in malo v službi biti..običajno. Če gre pa seveda toliko bolje. Vsak prispeva svoj delež. Ženska otroka nosi, rodi, doji..in ga bom tudi čuvala ker želim. Ne bom se pa zdaj še gnala, da priskrbim družini hišo, avto..nekaj mora pa tudi moški a ne..če ne je enako kot bi živela s “pol”moškim tj odraslim sinkom za katerega bom še jaz poskrbela. Ne verjamem, da vpliva dobro na vezo edino če ima ženska dominantna in ali celo pedofilska nagnjenja. Moški mora biti provider, supplier, branitelj..tj prav odrasel moški ne pa hišna pomočnica, varuška in domov minimalčka prinašat. Je to moški ali pezdetek?[/quote]

Če se oče ukvarja z otroci, to pomeni, da je on pezdetek, ti pa dominantna?
Fajn.
Samo potem ne razumem, isti ljudje drugje besno udrihate čez samohranilke, pa kako
uničijo otroke, kako jih preveč navežejo nase, kako pogrešajo očetovsko figuro….na drugi
strani je pa ata pač pri hiši za bankomat, za kaj drzgega se ga ne rabi.[/quote]

jaz ne udriham čez samohranilke, se mi izredno smilijo. Mora biti zelo nevrotično, frustrirajoče in polno notranjih strahov (kaj če zbolim ipd) in stisk biti sam za vse pa še brez odrasle osebe, ki te ima rad. Če bi že udrihala bi izbrala opcijo, da je izredno sebično, če kdorkoli (!), ki ima družino oz otroke le-to uniči zaradi spolnega organa drugega ponudnika/ponudnice.


Pa si pokazala, da obsojaš samo ženske, moški pa so po tvoje zreducirana samo na providerje. Druge vloge prI vzgoji otrok po tvoje nimajo. Desiderius v ženski obliki?[/quote]

ma ne obsojam. Vsak živi ko jim/mu ustreza. Meni tako, imam pač tak arhetipski vzorec da moški upleni mamuta in nahrani ženo in mladiče in ne da jih on čuva medtem ko je ona na lovu. Meni bi se tak moški gnusil..kot nekdo, ki bi se skril za mojim hrbtom če bi kaki črnorokci potrkali na vrata. Lepo je, da ima otroke rad, da je skrben in ljubeč ampak mora pa biti tudi odrasel moški in nahraniti družino, jim omogočiti čim lepše življenje itd.[/quote]
Neee, tebi se samo gnusijo. :-(((( Ah ja, odrasel, zrel in odgovoren moški mora znati in tudi želeti poskrbeti za lastno družino – pa ne samo tako, da odšteva denarce. Enako odgovorna za družino pa je tudi zrela, odrasla ženska.
Tista, ki svojega moža zreducira samo na bankomat, je daleč od tega.

Če se oče ukvarja z otroci, to pomeni, da je on pezdetek, ti pa dominantna?
Fajn.
Samo potem ne razumem, isti ljudje drugje besno udrihate čez samohranilke, pa kako
uničijo otroke, kako jih preveč navežejo nase, kako pogrešajo očetovsko figuro….na drugi
strani je pa ata pač pri hiši za bankomat, za kaj drzgega se ga ne rabi.[/quote]

jaz ne udriham čez samohranilke, se mi izredno smilijo. Mora biti zelo nevrotično, frustrirajoče in polno notranjih strahov (kaj če zbolim ipd) in stisk biti sam za vse pa še brez odrasle osebe, ki te ima rad. Če bi že udrihala bi izbrala opcijo, da je izredno sebično, če kdorkoli (!), ki ima družino oz otroke le-to uniči zaradi spolnega organa drugega ponudnika/ponudnice.[/quote]
Kaj misliš, kako se počuti tvoj “pravi moški”, ko je vso finančno breme na njegovih plečih?

ma ne obsojam. Vsak živi ko jim/mu ustreza. Meni tako, imam pač tak arhetipski vzorec da moški upleni mamuta in nahrani ženo in mladiče in ne da jih on čuva medtem ko je ona na lovu. Meni bi se tak moški gnusil..kot nekdo, ki bi se skril za mojim hrbtom če bi kaki črnorokci potrkali na vrata. Lepo je, da ima otroke rad, da je skrben in ljubeč ampak mora pa biti tudi odrasel moški in nahraniti družino, jim omogočiti čim lepše življenje itd.[/quote]
Neee, tebi se samo gnusijo. :-(((( Ah ja, odrasel, zrel in odgovoren moški mora znati in tudi želeti poskrbeti za lastno družino – pa ne samo tako, da odšteva denarce. Enako odgovorna za družino pa je tudi zrela, odrasla ženska.
Tista, ki svojega moža zreducira samo na bankomat, je daleč od tega.[/quote]

Imaš prav, ne samo to ja. Je pa meni osebno nujno, da če jaz prinesem domov jurja on prinese vsaj tri. Tako je. Jaz oblačim otroke, kupujem hrano za družino, pripravljam obede, naredim večino dela po stanovanju, negujem svojo ženskost, negujem in varujem otroke..on pa bo poskrbel, da bomo šli na lep dopust, vozili varnejši avto ipd. Ali kaj? Naj to počnem jaz? Pa še puško v roke ko7če pride do vojne?


Neee, tebi se samo gnusijo. :-(((( Ah ja, odrasel, zrel in odgovoren moški mora znati in tudi želeti poskrbeti za lastno družino – pa ne samo tako, da odšteva denarce. Enako odgovorna za družino pa je tudi zrela, odrasla ženska.
Tista, ki svojega moža zreducira samo na bankomat, je daleč od tega.[/quote]

Imaš prav, ne samo to ja. Je pa meni osebno nujno, da če jaz prinesem domov jurja on prinese vsaj tri. Tako je. Jaz oblačim otroke, kupujem hrano za družino, pripravljam obede, naredim večino dela po stanovanju, negujem svojo ženskost, negujem in varujem otroke..on pa bo poskrbel, da bomo šli na lep dopust, vozili varnejši avto ipd. Ali kaj? Naj to počnem jaz? Pa še puško v roke ko7če pride do vojne?[/quote]
Ne, ti pa res nisi sposobna tega. Ti se samo drži svojega bankomata. :-))))


Pa si pokazala, da obsojaš samo ženske, moški pa so po tvoje zreducirana samo na providerje. Druge vloge prI vzgoji otrok po tvoje nimajo. Desiderius v ženski obliki?[/quote]

ma ne obsojam. Vsak živi ko jim/mu ustreza. Meni tako, imam pač tak arhetipski vzorec da moški upleni mamuta in nahrani ženo in mladiče in ne da jih on čuva medtem ko je ona na lovu. Meni bi se tak moški gnusil..kot nekdo, ki bi se skril za mojim hrbtom če bi kaki črnorokci potrkali na vrata. Lepo je, da ima otroke rad, da je skrben in ljubeč ampak mora pa biti tudi odrasel moški in nahraniti družino, jim omogočiti čim lepše življenje itd.[/quote]

Problem je, da mamutov že malo primanjkuje, posel zna pa skleniti tako moški, kot ženska.
Meni so bolj problematični glih taki moški, ki so popolnoma ob potenco, če je žena slučajno
kje uspešnejša od njega. Ni mi do tega, da bom sebi rezala krila, samo zato, da se bo on počutil
bolj moškega. Gnusi se mi sicer ne, se mi pa smili, če ga vsak moj uspeh ogroža. In jasno, nimam
z njim kaj početi.
Aja. še o mamutih – večino hrane so preskrbele ženske z nabiranjem, je pa res, da zime brez
vsaj enega mamuta letno jamarji ne bi preživeli.


Če ne bi dvomila v sebe in imela slabe vesti, ti je nihče ne bi mogel “nabijati”.

Imaš prav, ne samo to ja. Je pa meni osebno nujno, da če jaz prinesem domov jurja on prinese vsaj tri. Tako je. Jaz oblačim otroke, kupujem hrano za družino, pripravljam obede, naredim večino dela po stanovanju, negujem svojo ženskost, negujem in varujem otroke..on pa bo poskrbel, da bomo šli na lep dopust, vozili varnejši avto ipd. Ali kaj? Naj to počnem jaz? Pa še puško v roke ko7če pride do vojne?[/quote]
Ne, ti pa res nisi sposobna tega. Ti se samo drži svojega bankomata. :-))))[/quote]

seveda sem, samo če vse delam prvenstveno in samo jaz potem nisem za tandem, skupnost, postavitev družine. Res pa je, da me za fin.prihodnost ne skrbi, imam veliko, tudi moji otroci, za sprotni bolj fleten življ.standard in potrošnjo pa ja lahko poskrbi dec a ne? Al naj ga jaz financiram? To je potem bolj “sinu” podobno.

ma ne obsojam. Vsak živi ko jim/mu ustreza. Meni tako, imam pač tak arhetipski vzorec da moški upleni mamuta in nahrani ženo in mladiče in ne da jih on čuva medtem ko je ona na lovu. Meni bi se tak moški gnusil..kot nekdo, ki bi se skril za mojim hrbtom če bi kaki črnorokci potrkali na vrata. Lepo je, da ima otroke rad, da je skrben in ljubeč ampak mora pa biti tudi odrasel moški in nahraniti družino, jim omogočiti čim lepše življenje itd.[/quote]

Problem je, da mamutov že malo primanjkuje, posel zna pa skleniti tako moški, kot ženska.
Meni so bolj problematični glih taki moški, ki so popolnoma ob potenco, če je žena slučajno
kje uspešnejša od njega. Ni mi do tega, da bom sebi rezala krila, samo zato, da se bo on počutil
bolj moškega. Gnusi se mi sicer ne, se mi pa smili, če ga vsak moj uspeh ogroža. In jasno, nimam
z njim kaj početi.
Aja. še o mamutih – večino hrane so preskrbele ženske z nabiranjem, je pa res, da zime brez
vsaj enega mamuta letno jamarji ne bi preživeli
.[/quote]

No, točno to. Če jaz dnevno poskrbim z nakupom in pripravo živil lahko on prevzame te enkrat letne počitnice v tropih recimo..ali malo boljši avto na 5let. O tem govorim. Za ta “kaj več” kot golo preživetje iz dneva v dan je pa običajno treba delati več kot 8 ur in tega ne bom počela jaz ampak bo počel mož. Zakaj bi to bilo narobe?

Problem je, da mamutov že malo primanjkuje, posel zna pa skleniti tako moški, kot ženska.
Meni so bolj problematični glih taki moški, ki so popolnoma ob potenco, če je žena slučajno
kje uspešnejša od njega. Ni mi do tega, da bom sebi rezala krila, samo zato, da se bo on počutil
bolj moškega. Gnusi se mi sicer ne, se mi pa smili, če ga vsak moj uspeh ogroža. In jasno, nimam
z njim kaj početi.
Aja. še o mamutih – večino hrane so preskrbele ženske z nabiranjem, je pa res, da zime brez
vsaj enega mamuta letno jamarji ne bi preživeli
.[/quote]

No, točno to. Če jaz dnevno poskrbim z nakupom in pripravo živil lahko on prevzame te enkrat letne počitnice v tropih recimo..ali malo boljši avto na 5let. O tem govorim. Za ta “kaj več” kot golo preživetje iz dneva v dan je pa običajno treba delati več kot 8 ur in tega ne bom počela jaz ampak bo počel mož. Zakaj bi to bilo narobe?[/quote]

Nič ni narobe, če sta oba nad tem tako navdušena, kot pišeš. Saj smo rekli, vsak po svoje.
Tukaj sicer govorimo o nabijanju slabe vesti – v glavnem mamam, ker očetje lovijo mamute.
Jaz sem pač drugačna, všeč mi je bolj enakopravna delitev dela, oba z otrokom, oba delat, oba
se fajn imet. Moj se ne počuti nič manj moškega (vsaj na potenci se mu ne pozna 🙂 kadar jaz
službeno kam skliznem in je sam za vse. Najraje sva pa pač skupaj. Da bi on hodil ob desetih
zvečer domov spat, zato, da bo kup denarja večji, nama na misel ne pride.
Moraš vedeti, da tistega mamuta so res lovili enkrat, največ dvakrat na leto, ostalo so bili pa
lepo frej in doma v jami s familijo.

No, točno to. Če jaz dnevno poskrbim z nakupom in pripravo živil lahko on prevzame te enkrat letne počitnice v tropih recimo..ali malo boljši avto na 5let. O tem govorim. Za ta “kaj več” kot golo preživetje iz dneva v dan je pa običajno treba delati več kot 8 ur in tega ne bom počela jaz ampak bo počel mož. Zakaj bi to bilo narobe?[/quote]

Nič ni narobe, če sta oba nad tem tako navdušena, kot pišeš. Saj smo rekli, vsak po svoje.
Tukaj sicer govorimo o nabijanju slabe vesti – v glavnem mamam, ker očetje lovijo mamute.
Jaz sem pač drugačna, všeč mi je bolj enakopravna delitev dela, oba z otrokom, oba delat, oba
se fajn imet. Moj se ne počuti nič manj moškega (vsaj na potenci se mu ne pozna 🙂 kadar jaz
službeno kam skliznem in je sam za vse. Najraje sva pa pač skupaj. Da bi on hodil ob desetih
zvečer domov spat, zato, da bo kup denarja večji, nama na misel ne pride.
Moraš vedeti, da tistega mamuta so res lovili enkrat, največ dvakrat na leto, ostalo so bili pa
lepo frej in doma v jami s familijo.[/quote]

Res je, vsak po svoje. Meni bi se poznalo na potenci, če bi ga jaz morala financirati ali natanko polovičko na kup dajati. Ker to potem zame ne bi bil uspešen moški ampak revše, ki se ne zna “boriti”, da družini izboljša standard/bivanjske pogoje ipd. Dokler nam ostanejo vikendi in med tednom dela od 7h-19h je meni čisto ok in je dovolj časa za vse. Žal če bi šel samo enkrat na lov da bi za celo leto izdatno prehranil familijo bi v tem prišel prav le bančni rop kar pa ni zaželjeno. Mal heca :-). Lep wke!

New Report

Close