Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vsi mi "nabijajo" slabo vest

vsi mi "nabijajo" slabo vest

Lenobe . Baba, ki ni sposobna prežvet dedca pa treh otrok, ni baba.


Neee, tebi se samo gnusijo. :-(((( Ah ja, odrasel, zrel in odgovoren moški mora znati in tudi želeti poskrbeti za lastno družino – pa ne samo tako, da odšteva denarce. Enako odgovorna za družino pa je tudi zrela, odrasla ženska.
Tista, ki svojega moža zreducira samo na bankomat, je daleč od tega.[/quote]

Imaš prav, ne samo to ja. Je pa meni osebno nujno, da če jaz prinesem domov jurja on prinese vsaj tri. Tako je. Jaz oblačim otroke, kupujem hrano za družino, pripravljam obede, naredim večino dela po stanovanju, negujem svojo ženskost, negujem in varujem otroke..on pa bo poskrbel, da bomo šli na lep dopust, vozili varnejši avto ipd. Ali kaj? Naj to počnem jaz? Pa še puško v roke ko7če pride do vojne?[/quote]
Če ti prineseš domov jurja, potem zelo verjetno delaš 8 ur. Torej o čem ti pravzaprav pišeš? Da skrbiš za familijo? Ali da si si našla hodeči bankomat? Malo bluziš, a ne?

Nič ni narobe, če sta oba nad tem tako navdušena, kot pišeš. Saj smo rekli, vsak po svoje.
Tukaj sicer govorimo o nabijanju slabe vesti – v glavnem mamam, ker očetje lovijo mamute.
Jaz sem pač drugačna, všeč mi je bolj enakopravna delitev dela, oba z otrokom, oba delat, oba
se fajn imet. Moj se ne počuti nič manj moškega (vsaj na potenci se mu ne pozna 🙂 kadar jaz
službeno kam skliznem in je sam za vse. Najraje sva pa pač skupaj. Da bi on hodil ob desetih
zvečer domov spat, zato, da bo kup denarja večji, nama na misel ne pride.
Moraš vedeti, da tistega mamuta so res lovili enkrat, največ dvakrat na leto, ostalo so bili pa
lepo frej in doma v jami s familijo.[/quote]

Res je, vsak po svoje. Meni bi se poznalo na potenci, če bi ga jaz morala financirati ali natanko polovičko na kup dajati. Ker to potem zame ne bi bil uspešen moški ampak revše, ki se ne zna “boriti”, da družini izboljša standard/bivanjske pogoje ipd. Dokler nam ostanejo vikendi in med tednom dela od 7h-19h je meni čisto ok in je dovolj časa za vse. Žal če bi šel samo enkrat na lov da bi za celo leto izdatno prehranil familijo bi v tem prišel prav le bančni rop kar pa ni zaželjeno. Mal heca :-). Lep wke![/quote]
Tako si pa ti tisto revše, ki ne zna nič narediti, da bi družini izboljšala standard. Med drugim tudi s tem, da bi bila pri otroku prisotna oba starša. Tako pa je oče tisti odsotni. To dejansko ni izboljšan standard.

Moja mama je imela tak.delavnik, da sem jo od svojega 2.razreda OŠ naprej videla le zjutraj pred mojim odhodom v šolo (5-10min) in zvečer par minutk – pa še to kasneje, ko sem bila starejša, ker je službo končala ob 10ih zvečer, domov prišla še pol ure kasneje. Ko sem bila mlajša sem.seveda takrat že spala. Vikende je bila vedno prosta. Kljub temu je najboljša mama na svetu in jo ni stvari, ki jo ni zame naredila. Tako, da pusti te kure, ki sučejo gofljo in ti nabijajo slabo vest. Odvisno je vse od tega kak odnos imaš ti do otrok in z njimi takrat, ko ste skupaj. In da takrat uživate. Da jim daš jasno vedet, da ko te bodo potrebovali se lahko zanesejo nate, ti zaupajo itd. To je važno. Ne pa to da vsako jebeno popoldne siliš v otroke kot kakšna kokoš in delaš z njimi ne vem kaj vse. Bog ne daj da bi se sami igrali, da bi se igrali z lastnim očetom, mogoče babico in dedkom – ne, vrle matere so samozadostne In samo one pomembne pri odraščanju otroka.

Imaš prav, ne samo to ja. Je pa meni osebno nujno, da če jaz prinesem domov jurja on prinese vsaj tri. Tako je. Jaz oblačim otroke, kupujem hrano za družino, pripravljam obede, naredim večino dela po stanovanju, negujem svojo ženskost, negujem in varujem otroke..on pa bo poskrbel, da bomo šli na lep dopust, vozili varnejši avto ipd. Ali kaj? Naj to počnem jaz? Pa še puško v roke ko7če pride do vojne?[/quote]
Če ti prineseš domov jurja, potem zelo verjetno delaš 8 ur. Torej o čem ti pravzaprav pišeš? Da skrbiš za familijo? Ali da si si našla hodeči bankomat? Malo bluziš, a ne?[/quote]

ne razumem. To o bankomatu ni moja ideja. Govorim o tem, da mora moški zaslužiti kaj bolj konkretno od mene (zaslužim nekaj sto evrov več kot jurja za 8 ur in nič več ja), moški pa kot ve in zna (legalno), pričakujem, da bo v skupni fond prinesel več od mene ja. Jaz za svoje potrebe imam več kot dovolj. Tudi za otroke je to dovolj. Za fajn družinski lifestyle bo pa moški malo več primaknil. To pač mora, da se ne bo počutil kot “žrtev sistema” in krivic ampak bo samostojen in sposoben sam dobro služiti in družini omogočiti višji standard. Tako deluje 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva sicer, ostalo je bolj white trash zgodba.


Če ti prineseš domov jurja, potem zelo verjetno delaš 8 ur. Torej o čem ti pravzaprav pišeš? Da skrbiš za familijo? Ali da si si našla hodeči bankomat? Malo bluziš, a ne?[/quote]

ne razumem. To o bankomatu ni moja ideja. Govorim o tem, da mora moški zaslužiti kaj bolj konkretno od mene (zaslužim nekaj sto evrov več kot jurja za 8 ur in nič več ja), moški pa kot ve in zna (legalno), pričakujem, da bo v skupni fond prinesel več od mene ja. Jaz za svoje potrebe imam več kot dovolj. Tudi za otroke je to dovolj. Za fajn družinski lifestyle bo pa moški malo več primaknil. To pač mora, da se ne bo počutil kot “žrtev sistema” in krivic ampak bo samostojen in sposoben sam dobro služiti in družini omogočiti višji standard. Tako deluje 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva sicer, ostalo je bolj white trash zgodba.[/quote]

Sori, ampak s temle si pa vse pokvarila.
Zdej se ti greš fensi 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva, kar naj ti omogoči tvoj moški, ker drugače ni dovolj dober
zate?
Ja no, če misliš. Samo ne mi o white trash…jaz se raje odpovem Maldivom in Mercedesu, se vozim
z Nissanom in grem kampirat, pa imam zato moškega ob sebi in mu tudi dam vedeti, da njegova vrednost v mojih očeh ne bo padla, če bo kdaj zaslužil kakšen evro manj.


Če ti prineseš domov jurja, potem zelo verjetno delaš 8 ur. Torej o čem ti pravzaprav pišeš? Da skrbiš za familijo? Ali da si si našla hodeči bankomat? Malo bluziš, a ne?[/quote]

ne razumem. To o bankomatu ni moja ideja. Govorim o tem, da mora moški zaslužiti kaj bolj konkretno od mene (zaslužim nekaj sto evrov več kot jurja za 8 ur in nič več ja), moški pa kot ve in zna (legalno), pričakujem, da bo v skupni fond prinesel več od mene ja. Jaz za svoje potrebe imam več kot dovolj. Tudi za otroke je to dovolj. Za fajn družinski lifestyle bo pa moški malo več primaknil. To pač mora, da se ne bo počutil kot “žrtev sistema” in krivic ampak bo samostojen in sposoben sam dobro služiti in družini omogočiti višji standard. Tako deluje 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva sicer, ostalo je bolj white trash zgodba.[/quote]
Tole je pa trashy thinking. Svoje k svojemu najbrž.
Ženske, ki bi takole razmišljala, se še s palico ne bi dotaknil. Nezrelo, nedoraslo, razvajeno, leno….

ne razumem. To o bankomatu ni moja ideja. Govorim o tem, da mora moški zaslužiti kaj bolj konkretno od mene (zaslužim nekaj sto evrov več kot jurja za 8 ur in nič več ja), moški pa kot ve in zna (legalno), pričakujem, da bo v skupni fond prinesel več od mene ja. Jaz za svoje potrebe imam več kot dovolj. Tudi za otroke je to dovolj. Za fajn družinski lifestyle bo pa moški malo več primaknil. To pač mora, da se ne bo počutil kot “žrtev sistema” in krivic ampak bo samostojen in sposoben sam dobro služiti in družini omogočiti višji standard. Tako deluje 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva sicer, ostalo je bolj white trash zgodba.[/quote]
Tole je pa trashy thinking. Svoje k svojemu najbrž.
Ženske, ki bi takole razmišljala, se še s palico ne bi dotaknil. Nezrelo, nedoraslo, razvajeno, leno….[/quote]
Ampak se pa zaveda, da bo šla nazaj med 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} če se je bo dec naveličal.


Tole je pa trashy thinking. Svoje k svojemu najbrž.
Ženske, ki bi takole razmišljala, se še s palico ne bi dotaknil. Nezrelo, nedoraslo, razvajeno, leno….[/quote]
Ampak se pa zaveda, da bo šla nazaj med 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} če se je bo dec naveličal.[/quote]
Ampak med tisti spodnji del 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.:-)


Ampak se pa zaveda, da bo šla nazaj med 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} če se je bo dec naveličal.[/quote]
Ampak med tisti spodnji del 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.:-)[/quote]
Zgornjih je samo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} :-)) No, odvisno kako daleč gor rineš….


Ampak med tisti spodnji del 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.:-)[/quote]
Zgornjih je samo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} :-)) No, odvisno kako daleč gor rineš….[/quote]
Tudi tistih 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ima nekje dno in drugje vrh. 🙂

Ah ste hecni,ne vse zares jemat 🙂 . Mal popestritve za petek pop :-). Znam sama dovolj dobro zasluziti mi je pa res med drugim (!) pomembno,da moski zasluzi vec. Ni pa to se zdalec ne najpomembnejse. Sem pac mal old school romantika.

@avtorica
: nimas se za kaj sekirati. Z otroci si doma ob vecerih in vikendih. Ce vam to vsem ustreza je to za vas v redu. Kaj menijo drugi ni pomembno. Vsak se za svoje zivljenje odloca..in ne nepomembni drugi. Lp

Naredi si novega otroka

Saj to je ok. Pač boš končala v domu za ostarele. Tako otroci delajo s svojimi starsi katere niso videli veliko pri hiši.


Kej tko bolanga, primitivnega, zlobnega in neresničnega pa še na monu redko vidiš.

Ah, tale post si pač morala napisati, ker so se približevale zimske počitnice. In ravno dve prijateljici imš, ki sta vzgojiteljica in učiteljica? Kakšno naključje. In ga lomiš, da so prej doma. Včasih že, pogosto pa delamo tudi popoldan. In, da ne boš mislila, tudi ta teden (ko so počitnice) delam jutri, v sredo in v četrtek!!! Šolske počitnice so počitnice namenjeno učencem, ne pa tudi pedagoškim delavcem.
Sicer pa je važen kakovostno preživet čas z otroki.


Kej tko bolanga, primitivnega, zlobnega in neresničnega pa še na monu redko vidiš.[/quote]

Oprosti to so dejstva.
Poglej malo kdaj se je začela fama z domovi za ostarele?
Kdo jih je izmislil in zakaj? Mar niso naši starši skrbeli za nas, mi jih pa damo lepo v dom, da imamo boljše (beri : bolj kakvostno) življenje? Ker smo na iber’ zaposleni in nimamo časa?

Ko ženska postala moški in pri druzini ni delal več moski ampak oba. Za isti dohodek. Prej je en moski gor drzal celo familijo, zdaj morata oba delat pa komaj shajata.
Otroke pa v vrtec. Seveda tukaj ni več vezi in odgovor so domovi za ostarele in to je ta kultura.

Pa ne zlorabljaj izraza nacizem. To je udarna pest kapitalizma v politicni obliki.


Kej tko bolanga, primitivnega, zlobnega in neresničnega pa še na monu redko vidiš.[/quote]

Oprosti to so dejstva.
Poglej malo kdaj se je začela fama z domovi za ostarele?
Kdo jih je izmislil in zakaj? Mar niso naši starši skrbeli za nas, mi jih pa damo lepo v dom, da imamo boljše (beri : bolj kakvostno) življenje? Ker smo na iber’ zaposleni in nimamo časa?

Ko ženska postala moški in pri druzini ni delal več moski ampak oba. Za isti dohodek. Prej je en moski gor drzal celo familijo, zdaj morata oba delat pa komaj shajata.
Otroke pa v vrtec. Seveda tukaj ni več vezi in odgovor so domovi za ostarele in to je ta kultura.

Pa ne zlorabljaj izraza nacizem. To je udarna pest kapitalizma v politicni obliki.[/quote]
Pejt nazaj v tiste zlate čase, če se ti res zdijo tako fini. Ostali bomo kar lepo ostali v današnjih, boljših časih. Samo zgubljeni in nesposobni jokcajo za nečem, česar pravzaprav niti dobro ne poznajo ne.
Ženska je postala moški…Si že vse povedal/-a s tem. Ni treba nič več…

Jaz sem povedal dejstva. Nimam nič s tem. Niti ne morem vplivat na potek.
Drugače ne rabim iti v tiste čase. Za starše bom sam poskrbel. Vi pa lahko svoje spravite v dom za ostarele.


Aha, to bi imel stare čase, ker je takrat pezdetkom bilo lažje. Jah, sux, imaš smolo, da si se prepozno rodil in ne dobiš praktično zastonj služkinje in k.ur.be. No, ti kar žaluj za nečim, kar nikoli ni obstajalo v takšni obliki, kot ti sanjaš.


Kej tko bolanga, primitivnega, zlobnega in neresničnega pa še na monu redko vidiš.[/quote]

Oprosti to so dejstva.
Poglej malo kdaj se je začela fama z domovi za ostarele?
Kdo jih je izmislil in zakaj? Mar niso naši starši skrbeli za nas, mi jih pa damo lepo v dom, da imamo boljše (beri : bolj kakvostno) življenje? Ker smo na iber’ zaposleni in nimamo časa?

Ko ženska postala moški in pri druzini ni delal več moski ampak oba. Za isti dohodek. Prej je en moski gor drzal celo familijo, zdaj morata oba delat pa komaj shajata.
Otroke pa v vrtec. Seveda tukaj ni več vezi in odgovor so domovi za ostarele in to je ta kultura.

Pa ne zlorabljaj izraza nacizem. To je udarna pest kapitalizma v politicni obliki.[/quote]

Jasno, ti boš ti poskrbel za starše…a ne, ups, tvoja ženska bo to naredila , anede? Ker moškim
ne paše riti brisat, to vemo vsi. Ja, ti se boš trkal po prsih, kako skrbiš za starše, kako ne grejo v
dom, delala bo pa ona.
Hinavc si in to velik….a ti pa povem, kdo ti je kriv, da so ženske postali moški?
Moški sami, s svojo večno gonjo za vojnami, nasiljem in pobijanjem. Če ne bi manjkalo
moških po dveh svetovnih vojnah zaporedoma, ženske ne bi nikoli odkrile, da niso tako
nemočne, kot so jih fopali. Zdej pa požrite, kar ste zahuhal. Ta drugi je pa večni MOŠKI pohlep
po denarju, skoz več in več je treba ustvarjat, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dobiček je čisto premalo, več, več, več.
Če si pošten, potem veš, kdo vrti kapital na svetu, kdo tera korporacije v nečloveško podganjo
dirko…ej ti prišepnem, ženske gotovo ne. Ve se, kdo je v tistih 1,1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} , ki vladajo svetu. Samo
in izključno moški.
In ti boš meni očital vrtce in domove za ostarele?
Mrš.


Kdo bo pa zate poskrbel? DSO?

Če te pri tem nadomesti oče otrok, potem ok, če so vlogo prevzele babice, potem ponavadi ni
ok. Otroci rabijo čas, da so z mamo. Sicer pa boš rezultat videla v puberteti.Lahko bo ok, lahko tudi ne.

New Report

Close