Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Walfdorska gimnazija Ljubljana?

Walfdorska gimnazija Ljubljana?


Ah, mami, poznam od blizu, dva, fant se še danes ni našel, punca pa je po koncu 9 letke vsa srečna zamenjala W. šolo za redno gimnazijo. Je v 1. letniku kar garala, da je osvojila vse znanje, ki so ga v gimnaziji hoteli od nje. Pohištvo in turna smuka pač nista znanji, ki bi jih lahko prodajali za ocene.
PS: Ikea dela pohištvo, ki ga lahko sestavi še tak cepec!
[/quote]

Glej ti poznaš dva, jaz pa par razredov. Večina je kar lepo “najdenih” in stojijo v življenju OK. Par jih pa bluzi. Iz vsake šole na tem svetu. Ne posplošuj. Prepoln si stereotipov o stvareh, ki jih ne poznaš. V resnici so drugačne. Sploh pa življenje niso ocene, ampak znanje. A veš, da (itak, od blizu) poznam doktorico znanosti, ki ne zna nič od nič. Razen teme iz katere je doktorirala. O življenju nima pojma. Boš rekel, da so torej vsi dr znanosti taki?
Ikea? Ojoj…

Waldorfske šole niti od zunaj nisem videla, pa bolj obvladam računalniške zadeve kot naš (zunanji ) IT-jevec. Aja, tudi klasične gimnazije ne.
Tudi birokratski papirji in organizacija mi niso tuji, pa tudi to ni moje osnovno delo in zadolžitev.

Sicer omenjene šole ne poznam in ne želim soditi o njej, vendar me je zbodel odebeljen stavek. Mogotcem se ni potrebno dokazovati na izobraževalnem področju, saj imajo sredstva za to. Zagotovo niso vsi, ki dokončajo prestižne študije, pravi geniji, ampak so si to izobrazbo lahko privoščili (beri: financirali).

Moja hči je končala waldorfsko gimnazijo in jaz, ki sem bila na začetku kar skeptična do te šole, me je pozitivno presenetila. Profesorji so akademsko zahtevni, saj morajo učence pripraviti na maturo, ki jo dijaki naredijo vsi, brez izjem. Imajo možnost izbire, ali gredo na maturo po četrtem letniku ali pa si vzamejo še eno leto, razlog pa je v tem, da se je za maturo treba pripravljati, zato ostale gimnazije v zadnjem letniku nimajo drugega kot priprava na maturo, medtem ko Waldorfska šola da možnost običajnega kurikula. Tisti, ki želijo maturo po četrtem letniku se zato ločijo od ostalih in opravljajo program, podoben javnim gimnazijam in pristopijo k maturi. Ostali temu sledijo eno leto kasneje.
Šolski program sicer je zasnovan tako, da je veliko samostojnega projektnega dela, veliko je praktičnega dela v naravi. Dijakom je to kar všeč, tudi zelo se povežejo kot skupina.
Maturitetni rezultati so med najslabšimi v Sloveniji (vendar vsi dijaki naredijo in se vpišejo na želene fakultete), imajo pa tudi zlate maturante. Dejstvo je namreč, da je uspeh na maturi odvisen od posameznika, koliko je pripravljen v učenje vložit in kakšna so pričakovanja staršev. Šola pa je naravnana tako, da so dijaki sami odgovorni zase in za svoj uspeh, posledično se nekateri zelo trudijo, drugi manj in povprečje je pač tako, kot je. Glede uspeha na maturi ni neke skupinske psihoze, kot na drugih šolah.
Profesorji so zelo v redu, z dijaki imajo normalen človeški odnos. Ni žaljenja in vpitja, dijaki so na splošno mirni. Ni disciplinskih ekscesov, vsaj jaz jih ne poznam.
Osebno poznam dijake, ki so to gimnazijo končali pred leti, tudi deset in morda celo več let in so popolnoma srečne osebe s službami in družinami, kot pač vsi ostali ljudje. Da bi bilo kaj drugače, je vendarle smešno.
Skratka, W. gimnazija akademsko ni manj zahtevna šola, v marsikaterem pogledu je celo bolj zahtevna, zaradi epoh se morajo dijaki učiti sproti in na koncu epohe oddati zvezek, torej morajo pazljivo slediti pouku.
V tujini so W. šole priznane in spoštovane, večinoma imajo zelo visoke šolnine.
Polna šolnina W. gimnazije v Ljubljani je cca 170 evrov mesečno.

Se opravičujem “Logika”, da vas je zmotil moj stavek.
Želel sem samo reči, da svetovni računalničarji niso pošiljali svojih otrok na računalniške šole, ampak na waldorfske, ki dajo večjo širino. Kar se mene tiče, bi morale biti vse “državne” šole z “waldorfsko pedagogiko”. Otroci bi bili sigurno bolj srečni in sproščeni.

Meni je pa žalostno, če ne zaskrbljujoče, da starši na šolo prelagajo odgovornost, ki je v osnovi na starših. Namreč, da otroka naučiš, da se postavi zase, da se znajde v življenju, da pridobi različne veščine, da je čustveno inteligenten… To so stvari, ki se jih moji otroci učijo najprej doma :-/

Kaj naj rečem, mogoče še nisi videla učbenikov in zvezkov klasičnih gimnazij, ampak le Waldorfske? Ki si jih naredijo sami? Sama sem imela otroke na klasični in WG in je razlika v količini in zahtevnosti snovi GROMOZANSKA. Snovi je veliko manj in je precej manj zahtevna.

Se pa strinjam, da se naučijo marsikatere ročne veščine (ne toliko, da bi znali to kdaj uporabljat ampak ker se s takim delom razvijajo drugi deli možganov), da sta šport in umetnost enako pomembna kot ostali predmeti, da so ekskurzije res ekskurzije in ne turistični izleti, da so otroci morda res bolj povezani, ker preživijo več časa skupaj na taborih, delavnicah in da zaradi ocen ni nobene hude psihoze.

O medsebojnem spoštovanju bi znali pa dijaki marsikaj povedat… pa tudi starši 🙂

“zaskrbjujoče” – oprostite, tole je pa že čisto mimo. Normalno, da se vse to učijo otroci doma. Ne spreobračajte besed.

“oh ja” – medsebojno spoštovanje se vidi že na tem forumu 🙂


Če je zate biološko-dinamično kmetovanje “širina”, potem bog ti pomagaj. V enem stavku ti je uspelo dokazati, da walfdorfski dijaki niste čisto pri pravi.
[/quote]

In kaj je narobe z biološko dinamičnim kmetovanjem?? Bolj verjetno je, da ti tega področja sploh ne razumeš. Ohh, kako klasično in prikladno za spletne trolle.

Kaj naj rečem, mogoče še nisi videla učbenikov in zvezkov klasičnih gimnazij, ampak le Waldorfske? Ki si jih naredijo sami? Sama sem imela otroke na klasični in WG in je razlika v količini in zahtevnosti snovi GROMOZANSKA. Snovi je veliko manj in je precej manj zahtevna.

Se pa strinjam, da se naučijo marsikatere ročne veščine (ne toliko, da bi znali to kdaj uporabljat ampak ker se s takim delom razvijajo drugi deli možganov), da sta šport in umetnost enako pomembna kot ostali predmeti, da so ekskurzije res ekskurzije in ne turistični izleti, da so otroci morda res bolj povezani, ker preživijo več časa skupaj na taborih, delavnicah in da zaradi ocen ni nobene hude psihoze.

O medsebojnem spoštovanju bi znali pa dijaki marsikaj povedat… pa tudi starši 🙂
[/quote]

Učbenike in zvezke klasične gimnazije sem videla svoje lastne, hvala. Ne razumem, kako ste otroke sploh vpisovali na to gimnazijo, če jo pa tako mrzite? In svoje lastne otroke, ki so šli na to gimnazijo, če je to sploh res, imate očitno za ene luzerje. Prava žalost ste vsi.

In kaj je narobe z biološko dinamičnim kmetovanjem?? Bolj verjetno je, da ti tega področja sploh ne razumeš. Ohh, kako klasično in prikladno za spletne trolle.
[/quote]
Najprej razloži mehanizem vpliva položaja Jupitra na rast rastlin, potem pa lahko nadaljujeva z debato.

Učbenike in zvezke klasične gimnazije sem videla svoje lastne, hvala. Ne razumem, kako ste otroke sploh vpisovali na to gimnazijo, če jo pa tako mrzite? In svoje lastne otroke, ki so šli na to gimnazijo, če je to sploh res, imate očitno za ene luzerje. Prava žalost ste vsi.
[/quote]

A zdaj boste pa rekli, da obstaja tudi w. matura?


Ti si pa z waldorfske, a ne? Wellcome to the real world.
[/quote]

Ti pa ne sodiš ravno med izobražene, mar ne? Wellcome? Angleščina vsekakor ni tvoje prodročje.

In potem “pajaci” kot si ti razlagate kako je Walfdorska gimnazija “za en drek”. Haha 🙂


Najprej razloži mehanizem vpliva položaja Jupitra na rast rastlin, potem pa lahko nadaljujeva z debato.
[/quote]

Prosim ne šopiri se kot nek brezglavi mozoljavi pubertetnik. Moj predhodnik te je lepo vprašal, kaj je z biološko-dinamičnim kmetovanjem narobe. Meni je to področje precej zanimivo in res ne razumem kaj točno je z njim narobe. ?!? ?!?

Ti pa ne sodiš ravno med izobražene, mar ne? Wellcome? Angleščina vsekakor ni tvoje prodročje.

In potem “pajaci” kot si ti razlagate kako je Walfdorska gimnazija “za en drek”. Haha 🙂
[/quote]
Tipkam z mobitela. Večino napak popravim, precej pa mi jih uide.
Znaš še kaj drugega kot žaliti?

Prosim ne šopiri se kot nek brezglavi mozoljavi pubertetnik. Moj predhodnik te je lepo vprašal, kaj je z biološko-dinamičnim kmetovanjem narobe. Meni je to področje precej zanimivo in res ne razumem kaj točno je z njim narobe. ?!? ?!?
[/quote]
Poslušaj bebavi multinick, biodinamično kmetovanje je new age bullshit. In res ne morem odgovoriti na vprašanje, kaj je z njim narobe. Kot ne morem odgovoriti na vprašanje, kaj je narobe z xy religijo. Dokazno breme je na vaši strani tehtnice. Predstavi dokaz, da deluje, drugače pa od*ebi.

Prosim ne šopiri se kot nek brezglavi mozoljavi pubertetnik. Moj predhodnik te je lepo vprašal, kaj je z biološko-dinamičnim kmetovanjem narobe. Meni je to področje precej zanimivo in res ne razumem kaj točno je z njim narobe. ?!? ?!?
[/quote]

Ma pusti, ga saj vidiš, da je mr. Wellcome požrl vso pamet tega sveta.

Biodinamicno kmetovanje obstaja ze vec kot 100 let in ni noben new age. Cedalje bolj se bo druzba s tem ukvarjala, saj imamo cedalje bolj osiromaseno zemljo in tako tudi zelenjavo s hranili.


Ne drži. “Izumil” ga je neki Steiner po prvi svetovni vojni, ki ni imel pojma o kmetijstvu, je pa s prodajanjem bučk takrat res neukim kmetom služil mastne denarce.

Očitno se “široka” izobrazba walfdorcev konča pri ad hominem napadih. Vsi w.genialci skupaj niste zmogli enega argumenta.

Mu je že nekdo v tej temi povedal, da sploh ne vem o čem govori… Naj se revež drži njemu bolj preprostih reči…..

Mu je že nekdo v tej temi povedal, da sploh ne vem o čem govori… Naj se revež drži njemu bolj preprostih reči…..
[/quote]
Ad hominem?


Ad hominem?
[/quote]

Kot že nekajkrat rečeno v tej temi, ti svetujem, da se držiš bolj preprostih tem; predvsem tistih, ki jih vsaj deloma razumeš…. Biodinamično kmetovanje vsekakor preseže tvoje intelektualne sposobnosti…

Sicer pa, če še nisi opazil je tema o Waldorfski gimnaziji…

Badass, poglej na google koliko biodinamicnih kmetij je ze samo v Sloveniji. Ogromno je ze zadrug. Da ne govorimo po celi Evropi. Pa malo si poglej literaturo kaj biodinamicno kmetovanje pomeni. Cez 20 let, ce bos imel zemljo in hotel ostati zdrav, bos tudi ti biodinamicno kmetoval.

New Report

Close