Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za dodatnih petnajst šol debelih otrok v SLOVENIJI!!!

Za dodatnih petnajst šol debelih otrok v SLOVENIJI!!!

So prijatelji na igrišču s telefonom vred in potem jih 5 gleda 1 telefon. Raje ga peljem 2x na teden v klub, da ga tam 2 uri terajo kot norca.

Odgovor na objavo uporabnika
mony449, 19.05.2022 ob 13:13

tako je -Robi- vse načrtno, razmišljam, če ima kmalu ex ministrica za šolstvo vsaj malček vesti kaj je sproženo…

zadnjič videna tam pri čakanju volilnih rezultatov pri Počivavšku, se je nekaj zvirala ob mizi z pijačko…ogabno !

Psihopati nimajo vesti. Pomaga samo to, da se jih obsodi zaradi zločina nad državljani.

Odgovor na objavo uporabnika
od kdaj rekreativci rabijo trenerja, 19.05.2022 ob 12:58

Odgovor na objavo uporabnika
jaz pa tako, 19.05.2022 ob 12:24

Je kolegica vpisala sina na ples in ob vpisu dejala, da si sin želi samo rekreativno plesat brez nastopov in tekmovanj. So rekli, seveda, ni problema. Po enem mesecu so poklicali mamico in ji dali ultimat, ali bo fant hodil na tekmovanja in plesal v prvi vrsti ali pa ne bo mogel hoditi na plesne.. (ker mu gre zelo dobro, ker je talentiran). In ga je izpisala, ker si tega ni želel.

Pri nas podobna zgodba, le da je bila v igri košarka.

Ja valda, če imaš 1 trenerja, da se bo ta ukvarjal s pripravami na tekmovanje ne pa z rekreativci.

Sicer pa od kdaj rekreativci rabijo trenerja?

Zberite se starši, najamite telovadnico ali igrišče in pripeljite otroke 2x tedensko pa naj brcajo žogo. VAm pa tudi ne bi škodilo, da bi malo z njimi brcali.

Aja vi bi nekoga, da jim pokaže pravila in finte? Ta je zaseden s tekmovalci. Njegov dan pa ima žal samo 24 ur. In od tega jih mora nekaj preživet v službi in nekaj z ženo in svojimi otroci.

Najprej jih zvabijo v klube z lepimi besedami, da na tekme ni treba, da kako je pomembno gibanje – potem pa pritiski. Pa tako lepo opevaš da rabi biti tudi v službi in z družino – saj je plačan za vsako uro ki jo v klubu naredi, ni nič na prostovoljni bazi. Celo rekreativci plačujejo. Bolj je problem še koga zraven spustiti od trenerjev – teh, ki imajo kaj znanja o določenem športu – ker potem je potreba po deljenju kolača prevelika – v tem je problem. Navadno so klubi bolj na družinski bazi in prijatelji – ki si potem delijo pogačo popoldanskega dela. Verjemi da v Sloveniji ni veliko ljudi, ki bi to delali zaradi otrok in zavesti, da je potrebno dvigniti gibalno kondicijo – vse to delajo, da zaslužijo dodatno. In to je vsa logika.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Robi650, 19.05.2022 ob 13:00

Zahvalite se janšistom fašistom, ki so dve leti nezakonito zapirali dejavnosti in otroke ter omejevali gibanje. Menda vse v imenu zdravja.

 

Ma če ti nisi na glavo padel… Otroci so bili ravno toliko notri že pred Janšo in tudi sedaj bodo. Pa na telefonih, tablicah, računalnikih. Glih vse pa tud ne more bit Janša kriv no, daj mal glavo iz riti.

Debilno zabito janšistično fašistično, piše zaradi janšističnih fašističnih ukrepov.

https://www.rtvslo.si/zdravje/za-dodatnih-petnajst-sol-debelih-otrok-in-cele-generacije-gibalno-manj-sposobnih/627765

Odgovor na objavo uporabnika
pri nas, 19.05.2022 ob 13:22

So prijatelji na igrišču s telefonom vred in potem jih 5 gleda 1 telefon. Raje ga peljem 2x na teden v klub, da ga tam 2 uri terajo kot norca.

Najprej ste jih začeli zapirati v bajte in niste pustili, da bi hodili sami ven, potem so šele prišli telefoni. Kaj pa naj mulc dela, če ven ne sme ali pa sicer sme, pa ni nikogar zunaj? Mi smo imeli televizijo, ravno tako si se lahko zasvojil z njo, če si hotel, pa nas je vseeno bilo ogromno zunaj. V mojih časih je bilo pač tako, sošolka iz sosednjega bloka je prišla zvonit na vrata in te poklicala ven, tudi če se ti ravno ni dalo, si vseeno šel. Mama jo je še pobarala o njeni mami, kako je, je vse v redu z bratom, ki si je nogo zlomil itd. In sva šli, se igrali z elastiko, potem sta prišli še dve punci, pa še dva fanta, pa smo se šli lopove in policaje, pa so prišli ven še drugi in smo se šli med dvema ognjema. Potem smo se dobile tri punce in šle raziskovat bližnji gozdiček..in potem so nas starši počasi klicali domov. Čez balkon!:)) Ko se je že temnilo.

Po moje ne gre za problem telefonov, gre za to, da ni več v navadi ven hodit in se igrat in divjat. Začeli so pa s tem paranoični starši, ki otrok niso več samih nikamor spustili. In če do 12. leta mularije ne spustiš ven, se tudi potem ne bodo tega priučili.

Odgovor na objavo uporabnika
Robi650, 19.05.2022 ob 13:50

Debilno zabito janšistično fašistično, piše zaradi janšističnih fašističnih ukrepov.

https://www.rtvslo.si/zdravje/za-dodatnih-petnajst-sol-debelih-otrok-in-cele-generacije-gibalno-manj-sposobnih/627765

Ja, saj butl blesavi, tebi je tudi za globalno segrevanje kriv Janša.

Če ni bilo ravno takrat, ko smo bili vsi doma in si se lahko po mili volji v izi sprehajal, telovadil, tekel… ko ni bilo nobenega norenja, možnosti za to, da se rekreiraš, potem pa res ne vem, kdaj je bila. Ja, ene dva tedna so zaprli igrišča, jaka muda, takrat smo hodili v hribe in kolesarili. In potem spet na igrišča, zunanje fitnese itd. Nikoli več ne bo take možnosti rekreacije, kot je bila takrat.

Bravo debeli starši!!

Pa v šoli šport z ocenami od 1 do 5, kdo si je to izmislil, da še ja odvrne otroke od športanja.

Jaz delam ob šoli in trditev, da je za vse krivo zapiranje v času korone je čista laž. Večino otrok je bilo predebelih že pred tem. Je pa hecno, danes so bili vsi na igrišču, hodili okrog in tekali, pred člankom nikjer nobenega. Pa je bilo lepega vremena kar precej.

Me pa zanima, zakaj otroci ne hodijo peš v šolo? Med 7 in 8 zjutraj cele procesije avtomobilov, pa četudi 200 metrov od šole živijo…

Smo vsi vedeli, da so zapiranja jebanje v glavo.

Ti športni kartoni in zdravniški kartoni so mi z merjenjem telesne mase pridelali anoreksijo, tako da jebajte se vsi skupaj.

 

Sem odprla članek, ga prebrala in me je zmotilo da ni nikjer nobene številke, samo %, število šol. O kakšnih šolah je govora? O tistih s 500 učencev ali tistih z 20? Glede na to kako se to meri bi lahko postregli z natančnimi ciframi.

Meni je bolj dala mislit gibljivost kot debelost. Padec ne pomeni nič dobrega. Otrokom manjka rekreacija, tako v šoli kot v prostem času. V šoli so iz športa naredili znanstveno fantastiko. Enkrat je en od otrok prinesel domov kriterije za ocenjevanje prevala. Mislim da v 4.razredu. Ko prebereš to, ugotoviš da gibanje sploh ni več pomembno.

V prostem času pa za rekreativne dejavnosti ni ponudbe. Ali tekmuješ ali pa nič. In večina izbere nič.

Na ministrstvo pa tudi ni za računat. Njihov sistem dela in razmišljanje je močno zastarelo.

 

Meni pa se tole nabijanje “ko smo bili mi otroci ..” zdi zelo egoistično in ozkogledo. Ja itak, da se vam zdi, da je bilo vaše otroštvo oh in sploh super idealno. A ti časi so minili, vaši otroci niso vi, ne morete preko njih podoživeti svojega otroštva, zunaj je čisto drug svet. Pustite otrokom, da najdejo svoj prostor pod soncem, se na svoj način znajdejo in družijo. To je njihov čas, ne vaš, ustvarjati morajo prihodnost, ne preteklosti.

Podpiram pobudo, da se uvede 1h športa na dan v OŠ. To bi bilo nujno, če je možno zunaj! Če kdo začne zbirati podpise naj se javi!

Ne vem ce je jansa kriv, da so otroci debeli in da se jim nic ne da, razen mobitela. Krivi so starsi. Mi tezav nimamo ne z debelostjo, niti s samim gibanjem. Pri nas so vsi trije (moz, sin, hci) sport fanatiki in to od malega. V hribe ju je gnal, na kolo, na rolerje, sina na borilne vescine, hci ples, vsi trije fitnes in se druge zadeve.  Zakaj so najbolj krivi starsi.?  Poglejmo samo s cim se hrani otroke. S svinarijo, zato toliko bolezni in debelih otrok. Kaj bom jaz dala v lonc o tem ne odloca ne jansa ne golob. Jaz kuham za svojo druzino in jaz odlocam. Starsi se morajo zamislit in nehat iskat krivca okoli sebe ampak se vprasat a jemo zdravo, se otroci dovolj gibajo, kaj lahko naredim oz spremenim v svoji hisi in ne cakati da spremenijo drugi (sola, politika itd.)

Moja hčerka si je prav tako želela telovaditi, vendar ne tekmovati. To omogoča v Mariboru Športno društvo Maribor (za glasbeno šolo, pri parku). Super se je imela, hodila je 2x tedensko na gimnastiko.

New Report

Close