Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj balkoni izumirajo? Hiše pa kot arabske kocke.

Zakaj balkoni izumirajo? Hiše pa kot arabske kocke.

A halal ravna streha je pa energetsko ok?
[/quote]

Še boljša je, ker jo je lažje izolirat, manj materiala gre, neogrevan prostor na špic ti itak nič ne pomaga. Pusti ti fiziko, ni to zate.

Neučinkoviti so.
In hiše brez niso podobne arabskim gradbenim stvaritvam.
[/quote]

Ni še on slišal za toplotni most, on je bolj kozmetični tip človeka.

Ni še on slišal za toplotni most, on je bolj kozmetični tip človeka.
[/quote]

Glede na globalno segrevanje bodo balkoni kmalu znani kot ‘hladilna rebra’? Pa naj mi tisti fizik, ki se oglaša malo višje, razloži sceno no.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Da hiša doseže pasivni standard, mora imet prezračevalni sistem, torej ne luftaš kot osel pred 50 leti, ampak se lufta avtomatsko (in še filtrira zrak ter rekuperira toploto izpihanega zraka)

Glede na globalno segrevanje bodo balkoni kmalu znani kot ‘hladilna rebra’? Pa naj mi tisti fizik, ki se oglaša malo višje, razloži sceno no.
[/quote]

Ja, hladilno rebro samo takrat, ko tega res ne rabiš, ampak ti dela škodo – ob mrzlih temperaturah pozimi (dokler bodo). In grelno rebro poleti. Ker je to odvisno od temperature zunanjega zraka. Res takih osnov ne razumeš?

Najbolje, da si narediš še luknjo v steni, grelno-hladilna luknja bo še bolj učinkovita od rebra pri dodatnem hlajenju, ko je itak mrzlo, in dodatnem gretju, ko je itak vroče.

Ja, hladilno rebro samo takrat, ko tega res ne rabiš, ampak ti dela škodo – ob mrzlih temperaturah pozimi (dokler bodo). In grelno rebro poleti. Ker je to odvisno od temperature zunanjega zraka. Res takih osnov ne razumeš?
[/quote]

Torej hočeš povedati, da poleti ponoči ne deluje kot hladilno rebro? Ok, ti si fizik, ne jaz, ti bom verjel.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Doma sem sredi ničesar, ko stopim iz hiše je okoli mene sama narava. Ne vem zakaj bi potrebovala balkon.

Doma sem sredi ničesar, ko stopim iz hiše je okoli mene sama narava. Ne vem zakaj bi potrebovala balkon.

Torej hočeš povedati, da poleti ponoči ne deluje kot hladilno rebro? Ok, ti si fizik, ne jaz, ti bom verjel.
[/quote]

Deluje, ampak žal je poleti dan precej daljši od noči, tako da čez dan bolj dolgo deluje kot grelno rebro, kot pa ponoči deluje kot hladilno rebro, tako da si pod črto naredil grelno rebro za poleti. Za butalce bi bilo.

A je sploh kdo med vami, kvazi strokovnjaki, ki je vsaj poizkusil preštudirati gradnjo naših prednikov?
Brez žeblja sestaviti hišo in vse potrebne objekte zraven.
Res je, da so včasih živele hkrati tri generacije ene družine v isti hiši, kar pomeni, da v življenju nisi bil sam in osamljen kot dandanašnji.
Zopet gremo k temu življenju nazaj, ker se bomo spametovali.

Mi smo zgradili hišo, ki so včasih bile na Slovenskem, to so kmečke hiše brez balkona, rože pa rastejo iz zemlje in ne iz tegljev, balkoni in toplotni mostovi niso za nas, imamo pa veliko teraso in vse tako, kot smo si MI in ne VI želeli!

Mi smo zgradili hišo, ki so včasih bile na Slovenskem, to so kmečke hiše brez balkona, rože pa rastejo iz zemlje in ne iz tegljev, balkoni in toplotni mostovi niso za nas, imamo pa veliko teraso in vse tako, kot smo si MI in ne VI želeli!
[/quote]

Ste zgradili zemljanko? 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

A večegeneracijskemu bivanju?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ste zgradili zemljanko? 😛
[/quote]

Funcionalno nepismen?

A večegeneracijskemu bivanju?
[/quote]

Gradnji, upoštevanju uporabi naravnih materialov in načinu preživetja, kamor spada tudi večgeneracijsko skupno življenje.
Več desettisočletne odlične izkušnje pač govorijo zase. Končno je ta izkušnja tega življa vse Evrope. Ne le izkušnja načina gradnje, uporaba materiala iz neposredne bližine, temveč sama estetska zasnova in izvedba česarkoli že se je naš človek lotil.
Od gojenja rastlin in živali, skrbne vzgoje do same skrbne genetske izbire nadaljevanja lastne vrste.
Če vemo, da je ta človek, naš prednik, preživel ledeno dobo, potem vemo, da je ta tradicija plod resnega znanja in poznavanja širokih strok.
Današnja, nekajstoletna zatiranja in poskusi uničevanja kulturne dediščine, hkrati z uničevanjem slovenskega jezika, govorita o tem ponovnem poiskusu uničenja le tega.
Do dandanašnji je to le uničevalčeva pobožna želja. Sami sebi kopljejo grob, je že skopan. Le še zvrnejo se vanj. Kar bo vsak hip.

A si v Ratećah? V Ljubljani kot obsedeni gradijo kocke z ravnimi strehami.
[/quote]

Ja, Alpe so mi zelo všeč. Bodejo v nebo.

Funcionalno nepismen?
[/quote]

‘Funcionalno’? :))))))

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Gradnji, upoštevanju uporabi naravnih materialov in načinu preživetja, kamor spada tudi večgeneracijsko skupno življenje.
Več desettisočletne odlične izkušnje pač govorijo zase. Končno je ta izkušnja tega življa vse Evrope. Ne le izkušnja načina gradnje, uporaba materiala iz neposredne bližine, temveč sama estetska zasnova in izvedba česarkoli že se je naš človek lotil.
Od gojenja rastlin in živali, skrbne vzgoje do same skrbne genetske izbire nadaljevanja lastne vrste.
Če vemo, da je ta človek, naš prednik, preživel ledeno dobo, potem vemo, da je ta tradicija plod resnega znanja in poznavanja širokih strok.
Današnja, nekajstoletna zatiranja in poskusi uničevanja kulturne dediščine, hkrati z uničevanjem slovenskega jezika, govorita o tem ponovnem poiskusu uničenja le tega.
Do dandanašnji je to le uničevalčeva pobožna želja. Sami sebi kopljejo grob, je že skopan. Le še zvrnejo se vanj. Kar bo vsak hip.
[/quote]

Torej predlagaš življenje v neke vrste modernih slovanskih zadrugah?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ogabno.
[/quote]

Menda so že stari Rimljani rekli nekaj o okusih in razpravljanju o njih. Tudi meni je precej lepši pogled na s cvetjem ozaljšane hiše na Tirolskem kot brezdušne kocke po šiptarskem zgledu.


Jaz jih imam pet. Ker sem jih poverbal s hišo. Potrata denarja in energije, večje koristi od njih ni. Ko sem prenavljal sem jih pol mislil potolči stran, pa bi še bolj trapasto zgledalo vse skupaj, kot zgleda.


Jaz jih imam pet. Ker sem jih poverbal s hišo. Potrata denarja in energije, večje koristi od njih ni. Ko sem prenavljal sem jih pol mislil potolči stran, pa bi še bolj trapasto zgledalo vse skupaj, kot zgleda.
[/quote]

Lahko enega od njih posiroreksaš oz ytongaš pa imaš prostor za zbiranje ‘avtomatike’. 😀 A imaš rože na balkonih? 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Balkoni prav nič ne izumirajo.😁

[img]http://shrani.si/f/32/6i/1GPq7sAn/684908897475691790103891.png[/img]

Lahko enega od njih posiroreksaš oz ytongaš pa imaš prostor za zbiranje ‘avtomatike’. 😀 A imaš rože na balkonih? 😛
[/quote] Odgovor na prvi del: meh. Odgovor na drugi del: itak.


Kaj naj z balkonom? Imamo teraso, vrt. Na balkonu nihče ne bo posedal.
Rože? Nimamo časa za zalivanje. Žal.
Nimamo hiše zato, da je drugim všeč, ampak da je funkcionalna in primerna našim potrebam. Balkoni in zavese v to ne spadajo.

New Report

Close