Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj balkoni izumirajo? Hiše pa kot arabske kocke.

Zakaj balkoni izumirajo? Hiše pa kot arabske kocke.

Napisala si, da zate hiša brez rož ni dom. To je generalna izjava, ki se nanaša na vse hiše, ne samo na tvojo. Tako da si seveda napisala tudi za mojo. Če bi napisala, da zate tvoja hiša brez rož ni dom, bi bilo pa to nekaj drugega. Izjava “hiša brez rož ni dom” je zelo pogosta za tvojo generacijo in z njo nabijate slabo vest tamladim, ki nočejo biti sužnji rož.
[/quote]
So pa raje sužnji telefonov in virtuale.


So pa raje sužnji telefonov in virtuale.
[/quote]

Ne so, napiši sMo.

Hehe, tvoja vest je tvoj problem. Če ti že nek – po tvoje – premalo natančen zapis vzbuja slabo vest, bo že nekaj zadaj. Oprosti, ker sem ti stopila na žulj.
Torej popravljam premalo natančno definicijo: ZAME hiša brez rož NI DOM!
Upam, da ti bo sedaj tvoja slaba vest dala mir.
[/quote]
Joj no, a ne bi raje nehala? Ja, pišeš tako, kot pač razmišljaš – s predsodki. Zate nobena hiša brez rož ni dom. Tudi prav, samo preventivno se potem izogibaj vseh, ki jih nimajo. Ker kdo si pa želi imeti stik z eno tercijalko.

Hehe, tvoja vest je tvoj problem. Če ti že nek – po tvoje – premalo natančen zapis vzbuja slabo vest, bo že nekaj zadaj. Oprosti, ker sem ti stopila na žulj.
Torej popravljam premalo natančno definicijo: ZAME hiša brez rož NI DOM!
Upam, da ti bo sedaj tvoja slaba vest dala mir.
[/quote]

Po tvoji kurji logiki si imela potem tudi ti slabo vest zaradi svojega zapisa, da si se šla popravljat. Opravičilo sprejeto.

Hehe, tvoja vest je tvoj problem. Če ti že nek – po tvoje – premalo natančen zapis vzbuja slabo vest, bo že nekaj zadaj. Oprosti, ker sem ti stopila na žulj.
Torej popravljam premalo natančno definicijo: ZAME hiša brez rož NI DOM!
Upam, da ti bo sedaj tvoja slaba vest dala mir.
[/quote]
joj, agatha, to je tvoje mnenje do katerega ims vso pravico. ti povem pa en zanimiv primer. imam dve druzinski prijateljici. ena zivi v hisi starsev iz 70.tih s tremi balkoni in veliko roz za katere skrbi njena upokojena mama. hisa je prevelika celo za dve druzini in poleti je zunaj sicer lepo sedeti in gledati vse te roze. druga ima novo, pasivno hiso, brez roz, z nekaj drevesi in grmicki. na njihovi terasi je prav tako lepo posedati. obe sta pac dpbri gostiteljici. je pa pozimi velikanska razlika. v veliki hisi pospravijo roze in noter je po pravilu vedno (pre)hladno. medtem, ko je v pasivki zelo toplo. in ce bi sama morala izbrati DOM, bi izbrala drugo.stevilne blazine in slike ter naravna, lesena opema delujejo tako prijetno, da bi najraje kar pri njih ostala.pa kaksno zeleno rozo imajo tudi noter.ko se pogovarjamo mi prva pove,da so ji roze zelo vsec, a ima tak delovnik, da bi ji vzele prevec casa, ce mame ne bi bilo.pa se res ogromno vode potrebujejo, kar je dandanes ze potratno,ker jim dezevnica ne zadostuje vec. na balkonu teh ljudi, razen, ko zalivajo roze, se nisem videla.
stevilni dejavniki torej narekujejo spremembe arhitekture (kot so ze zgoraj pisali) in zivljenjskega sloga.

Na balkonu je fino postaviti udoben stol / ležalnik in brati knjigo.
To največ počnem.
Fino je tudi razpostaviti kakšne rože, začimbe, in gledati, kako šibajo.
Da o skladiščenju ne govorim – ampak samo toliko, da me ne ovira pri prejšnjih dveh dejavnostih.

Ja, brez balkona ne gre.

Napisala si, da zate hiša brez rož ni dom. To je generalna izjava, ki se nanaša na vse hiše, ne samo na tvojo. Tako da si seveda napisala tudi za mojo. Če bi napisala, da zate tvoja hiša brez rož ni dom, bi bilo pa to nekaj drugega. Izjava “hiša brez rož ni dom” je zelo pogosta za tvojo generacijo in z njo nabijate slabo vest tamladim, ki nočejo biti sužnji rož.
[/quote]

Vsak ima pravico do svojega mnenja. Zame hiša brez debelih sten in strelnih lin ni prava hiša.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Joj no, a ne bi raje nehala? Ja, pišeš tako, kot pač razmišljaš – s predsodki. Zate nobena hiša brez rož ni dom. Tudi prav, samo preventivno se potem izogibaj vseh, ki jih nimajo. Ker kdo si pa želi imeti stik z eno tercijalko.
[/quote]

Aja, rože tudi morajo biti – kaktusi ali pa mesojedke

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close