Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj balkoni izumirajo? Hiše pa kot arabske kocke.

Zakaj balkoni izumirajo? Hiše pa kot arabske kocke.


Kaj naj z balkonom? Imamo teraso, vrt. Na balkonu nihče ne bo posedal.
Rože? Nimamo časa za zalivanje. Žal.
Nimamo hiše zato, da je drugim všeč, ampak da je funkcionalna in primerna našim potrebam. Balkoni in zavese v to ne spadajo.
[/quote]

Torej vas mimoidoči buljijo 24/7? wtf?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Torej predlagaš življenje v neke vrste modernih slovanskih zadrugah?
[/quote]

Si razbral, da kaj predlagam? Je tvoja tema dejstvo današnjega časa ali raziskovanje s pomočjo nekega foruma?
No, nič ni nemogoče. Oboje je možno. Samo ratalo ti pa ne bo tu.
Boš moral zadevo drugače zastaviti. Kako, pa sam poštudiraj.

Torej vas mimoidoči buljijo 24/7? wtf?
[/quote]

Mimoidočim dol visi kaj se dogaja pri njih, sploh, če so v mestu. Ko sem sprehajala psa sem vidla na stotine dnevnih sob in kuhinj, pa se tudi ene ne spomnim 🙂

Se pa strinjam, da je balkon v bloku nujen, v sodobni hiši narediš pa terase ob izhodih in seveda prijeten vrt.

Jaz imam pa teraso, ki se nadaljuje v vrt, balkona niti najmanj ne pogrešam.

Balkoni na hisah niso neka vecstoletna tradicija, ampak so bili popularni lih ene 20 let oz. eno generacijo od cca 1970 -1990. Res se je pa v tem casu dosti gradilo. Balkoni so sluzili predvsem za stojalo za roze in perilo. Druzenje zunaj se nikoli ni dogajalo na balkonih, ampak na dvoriscu oz. terasi. HB so arhitekti zdaj pogruntali, da imajo ljudje susilce, za roze pa ni casa in so balkone crtali.

Pikulet je pač oboževalec SFRJ gradnje, naj ima svoje veselje.

A halal ravna streha je pa energetsko ok?
[/quote]

Ne gre za to, če je energetsko ok ali ne.
Ravna streha je idealna zasebna pristajalna steza.
Mi jo uporabljamo za naš helikopter.
Vsaj dokler ne izumijo letečih električnih skirojev.

Pikulet je pač oboževalec SFRJ gradnje, naj ima svoje veselje.
[/quote]

V Genovi imajo nekatere stare hiše (starejše kot je datum rojstva pedo tita) balkone. Vsled dogodka z zelo privlačno domačinko sem si to zelo dobro zapomnil. Še Đovanoti je nekaj omenjal balkon v podobnem kontekstu, tako da…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ne gre za to, če je energetsko ok ali ne.
Ravna streha je idealna zasebna pristajalna steza.
Mi jo uporabljamo za naš helikopter.
Vsaj dokler ne izumijo letečih električnih skirojev.
[/quote]

Aaa, vi ste tisti z mini execom? :)))))))))))))

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Imam 2 balkona, pa spodaj še mini teraso. Na balkonih in stopnišču je zaradi gradnje in splošnega videza jodlarski tip ograje. Rož pa nimam gor. Edina na vasi. Škoda časa za zalivanje in tako ali tako bi jih pometalo ob prvem neurju dol. Vendar pa na balkonu uživam vsako jutro enih 10 minut kjer se ob 5h pretegujem, nadiham zraka in naposlušam ptic. Meni je to neprecenljivo.

Drugače so mi všeč stare gradnje hiš, tiste male, ki jih še ponekod vidiš na vaseh, nekatere pa so imele še gang, če veste kaj to je. 🙂

Kako izkrivljen moras biti, da se v fiziki vidis politiko…

… ker… khm… bliznjevzhodne hise so vse prej kot kocke brez balkonov
https://image.shutterstock.com/image-photo/image-450w-654639703.jpg

Mi smo zgradili hišo, ki so včasih bile na Slovenskem, to so kmečke hiše brez balkona, rože pa rastejo iz zemlje in ne iz tegljev, balkoni in toplotni mostovi niso za nas, imamo pa veliko teraso in vse tako, kot smo si MI in ne VI želeli!
[/quote]

Dvignili smo staro kmečko pritlično hišo in nad spodnjim prizidkom uredili ogromno teraso, ki je naš poletni bivalni prostor. Brez balkonov in brez prevelikih oken.

No, mi imamo dva balkona, uporabljamo ju pa popolnoma nič. Včasih za perilo sušit. Itak imaš vrt in si zunaj na vrtu oziroma na terasi, ne bom šla v spalnico spalnico in iz spalnice na balkon, da bom zunaj. V blokih so pa najbrž kar nujno potrebni.

Alpska hiša: RazširjenostČeprav so najbolj značilni primeri alpske hiše na Gorenjskem (Bohinj, Blejska kotlina)in Koroškem, imajo mnogo značilnosti alpske arhitekture tudi hiše na Pohorju, Bovškem, Cerkljanskem in ponekod na Notranjskem in Dolenjskem.
(…) V prvem nadstropju, ki je bilo navadno leseno so hranili pridelke. Vzdolž je potekal gank, ozek lesen balkon.

Primer: Liznjekova domačija, iz druge polovice 17. stoletja
https://sl.wikipedia.org/wiki/Liznjekova_doma{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dija
glej tudi: Vaš link


Ko sva gradila, nisva dala balkona, saj imaš teraso zunaj. Zaradi energetske varcnosti in ni bila pasivna hiša. Nisva pač pretiravala, moj je pa univ. Dipl. Ing. Strojništva


Spet kvasiš neumnosti.
Balkoni se ne prakticirajo zaradi energijskih izgub, saj so balkoni toplotni mostovi.
In ravno pred 40-imi leti, ko so bili balkoni najbolj popularni, so se ljudje bolj družili med sabo. Danes pa je fokus druženja na virtuali.


Spet kvasiš neumnosti.
Balkoni se ne prakticirajo zaradi energijskih izgub, saj so balkoni toplotni mostovi.
In ravno pred 40-imi leti, ko so bili balkoni najbolj popularni, so se ljudje bolj družili med sabo. Danes pa je fokus druženja na virtuali.
[/quote]

In družili so se zaradi rož na balkonih? 🙂 Ker na balkonih se sigurno niso.

In družili so se zaradi rož na balkonih? 🙂 Ker na balkonih se sigurno niso.
[/quote]

Ni napisal, da so se družili na balkonih, ampak da je v času, ko so bili balkoni “in”, bilo tudi druženja veliko več.
Njegova replika je na post zlatoribe, ki je trdila: da danes ni balkonov, ker se ljudje družijo med sabo, prej so pa bolj po balkonih sedeli.

Ni napisal, da so se družili na balkonih, ampak da je v času, ko so bili balkoni “in”, bilo tudi druženja veliko več.
Njegova replika je na post zlatoribe, ki je trdila: da danes ni balkonov, ker se ljudje družijo med sabo, prej so pa bolj po balkonih sedeli.
[/quote]
Tako je.

Balkonov se ne gradi zato, ker je to manj vreden prostor. Bistvo je čim večji zaslužek, zato npr. po Ljubljani maksimalno pozidajo parcelo (zato tudi ni napuščev) in potem čim bolje prodajo vse tiste kvadrate, ki so jih dobili tudi na račun tega (nobenih balkonov, nobenega napušča). Kvadrat stanovanja je precej več vreden od kvadrata balkona.


Spet kvasiš neumnosti.
Balkoni se ne prakticirajo zaradi energijskih izgub, saj so balkoni toplotni mostovi.
In ravno pred 40-imi leti, ko so bili balkoni najbolj popularni, so se ljudje bolj družili med sabo. Danes pa je fokus druženja na virtuali.
[/quote]

To razlago sem dobila od strokovnjaka. Kdo si pa ti? In če še nisi slišal, je razlogov lahko vedno več.

To razlago sem dobila od strokovnjaka. Kdo si pa ti? In če še nisi slišal, je razlogov lahko vedno več.
[/quote]

Strokovnjak ti je rekel, da so včasih ljudje sedeli na balkonih? Strokovnjak česa pa je uspel tole namisliti?

Nekdaj so jih grofje rabili za oznanjat podrejenim….

Simpatizer SDS

Strokovnjak ti je rekel, da so včasih ljudje sedeli na balkonih? Strokovnjak česa pa je uspel tole namisliti?
[/quote]
Nadzornik pri gradnjah hiš. Pozna dinamiko, ki se je spreminjala skozi čas. In ja, pozna razloge. Še kaj?

New Report

Close