Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj je vse vec samskih ljudi

zakaj je vse vec samskih ljudi

Dvomim, da je kaj drugače kot nekoč. Moški so nekoč veselo skakali čez plot, sploh, ker je bilo veliko porok zaradi nuje, ne zaradi ljubezni. In če so moški skakali čez plot, so morali tudi z nekom to početi, verjetno ne z moškimi.
Danes pač ženski ni treba prenašat tipa, ki jo vara, nekoč je pa morala pa je videt, da je več varanja, ker se pač ločijo.
Po mojem je celo manj varanja, ker danes ni toliko vez zaradi nuje,a mpak bolj zaradi ljubezni.


p.s.: ohranjam nick in ne leti nate…
no in pridemo do tistega kar pišem zgoraj – ni več zvestobe, ne fizične , ne čustvene, ker ljudje zanemarjajo pomen odnosov in vrednot povezanih z njimi, in se počutijo samozadostne in večvredne, če imajo denar.

ker je zivljenje lepse, cenejse, udobnejse, preprostejse, bolj zanimivo.

In če so moški skakali čez plot, so morali tudi z nekom to početi, verjetno ne z moškimi.”
Vidiš tukaj se pa zelo motiš. Po neki študiji ima 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} heteroseksualnih moških odnose z moškimi, ker baje samo moški ve kaj moški hoče in nabijanje v izpušno cev je veliko večji užitek (zato tako veliko prošenj za analni sex tudi z ženskami) zaradi upora kot uporaba za to namenjenega kanala, ker se vsaj tistim z mikromini udki zdi, da ga namakajo v pire krompir.
Če pa tem tipom kdo reče, da so p.e.d.r.i so te pripravljeni obglavit. Pa razumi, če moreš!


p.s.: ohranjam nick in ne leti nate…
no in pridemo do tistega kar pišem zgoraj – ni več zvestobe, ne fizične , ne čustvene, ker ljudje zanemarjajo pomen odnosov in vrednot povezanih z njimi, in se počutijo samozadostne in večvredne, če imajo denar.
[/quote]

Kot da je kdaj bla… Poglejmo nazaj v zgodovino. A se kero obdobje sploh lahko ponasa z zvestobo do partnerja. Prej kontra. No vcasih so vsaj tocno vedl, da ma moz ljubico, zena pa ljubcka. Zdj tega ne vejo vsi. Od nekdaj obstajamo ljudje, ki smo zvesti in ljudje, ki smo nezvesti. Cisto odvisno od vzgoje, moralnega prepricanja in izkusenj. Pa niso samo moski hodil okol. Tud zenske so rade nastavle drugmu. Sicer pa postane vse jasno na sindikalnih zabavah.
Sem za zvestobo, sam to se zdi ze redka vrlina. Upam, da se motim.

Komu se pa še da popoldne po službi in do drugega dneva prenašati tečno prtljago?? Samski pridejo domov in imajo ves čas za sebe.

Kot da je kdaj bla… Poglejmo nazaj v zgodovino. A se kero obdobje sploh lahko ponasa z zvestobo do partnerja. Prej kontra. No vcasih so vsaj tocno vedl, da ma moz ljubico, zena pa ljubcka. Zdj tega ne vejo vsi. Od nekdaj obstajamo ljudje, ki smo zvesti in ljudje, ki smo nezvesti. Cisto odvisno od vzgoje, moralnega prepricanja in izkusenj. Pa niso samo moski hodil okol. Tud zenske so rade nastavle drugmu. Sicer pa postane vse jasno na sindikalnih zabavah.
Sem za zvestobo, sam to se zdi ze redka vrlina. Upam, da se motim.
[/quote]

Tole pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} drži.
Sem pa se vedno spraševala zakaj poročene ženske tako sovražijo samske, ne daj bože, da bi se njihov mož družil s samsko žensko..
No službene, sindikalne zabave so mi odprle oči. Babe se nalokajo in se mečejo decem po naročjih in deci seveda se štulijo okrog bab na polno, ošlatujejo in tako naprej. Ja vsi poročeni. Ni čudno, da potem mislijo, da so ostali tudi taki.

Vsak naj zivi po svoje. ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI IN SE BRIGAJ ZASE. Vse ima svoje + in -. Na klinac mi grejo pa ljudje, ki posiljujejo s svojim stilom druzine, kot edino pravim, pa si npr. svoj lajf filajo s potovanji in materializmom in ti hocejo dati filig, da se imajo oni ful dobro, ti si pa nek 2.razred,ker ne živiš z nekom skupa kot jnpr. Oni… Tj. pa bruh in od takih grem, se pa seveda pol oni cudijo, ces, da si ne vzamem cajta za tako prijateljstvo…


Nikjer še ni civilizacijskega napredka, da civilizacija preživi brez reprodukcije in ta zahteva dvojino.
Spremenilo se je bolj to – in to je porazno – da zanemarjamo to, da smo ljudje socialna bitja, da za svoj zdrav obstoj in razvoj potrebujemo tudi duhovni odnosni vidik in ne samo ekonomski, s katerim zadovoljujemo fizične potrebe (prehranjevanje).
In to je rak rana te družbe, ne pa napredek.
Ljudje so postali egoistični, egocentrični, za svoj ekonomski položaj so zmožni čez druge, zanemarja se socialni vidik, druženja, razne obrede, običaje, spoštovanja in spoštljivosti – to umira, ni nobene več. In to je največji problem te družbe, in nikakor to ni napredek.

Samo mon pogledamo kako nekateri osebki tukaj težijo, jim gredo na živce obiski, jim gredo na živce razna praznovanja, razni prazniki – bistvo vsega tega je druženje ljudi, bližnjih, tvorjenje in ohranjanje raznih običajev, to je hrana za dušo in to dela ljudi srečne, zadovoljne…
ne pa denar in grabljenje preko vseh glav do čimvečje vsote – kakor nekateri zmotno mislijo in se tudi obnašajo. in potem so toliko obsedeni s tem denarjem,da so odvisni od njega in samo o tem študirajo kako bi ga imeli še več – ni zaman velikokrat povedano,da so bogataši najbolj nesrečni in osamljeni – ne daje jim to sreče, temveč jih še bolj onesreči, saj postanejo odvisni od hlastanja po dnarju.
Denar te pa ne objame, ko ti je hudo, denar ne posluša tvojega problema in tvoje žalosti, denar ne sede zraven tebe zvečer za družbo in ti pove štos, kateremu se lahko nasmejiš.
denar ne gre s teboj v hribe ali na izlet da se lahko pogovarjaš, podružiš, …

Taka družba kot smo danes drvimo v prepad ne v naprednost. Odnosi, druženja in obredi so postali zanemarjeni, ljudje kot posamezniki si domišljajo da so samozadostni, ker imajo denar in to ubija družbo. To ni napredek, ampak propad.
[/quote]
Denar te ne opravlja okol, si ne zmisljuje zgodbic in ti ne zarije hinavsko noza v hrbet.
Super se je druzit z razgledanimi ljudmi, ne pa po pijankah, kjer se sam pogovarjajo kdo ma kaj za pokazat, kaj je kdo dosegu in se primerjat.
Tud dnar je super met, ce znas z njim. Eni s 5000 komi prezvijo, eni pa s 1000 lahko pocnemo vse, kar nam pase in si tut kupimo lahko. Lahk kupis cevlje po 20 e in jih nosis dokler nimajo luknje al pa mas vsak mesec nove za 200. Al pa vsake 2 let nov avto na lizing al pa 20 let stara vozna masina. Ce je vzdrzevana, ni z njo nc narobe.
Samozadostni ljudje se tut ne slepajo na plecih drugih in ne pricakujejo, da bo nekdo drug odgovoren za njihovo sreco.
Obredi so bli pa vedno in izvirajo iz verovanj v sile, ki si jih cloveski um ne zna prav predstavljati. Cez cas smo samo pozabili, kaj je bil izvirni pomen. Se pa ve, da mor bit kruha in iger, da je raja srecna.
Sploh pa, kdo rine majhnim mulckom tablice in mobitele v roke, da ko odrastejo sam se po mobitelu znajo brskat, zunanjinsvet pa jih ne zanima. Vse je v vzgoji starsev.
Tudi druzenje ne osrecuje vedno. Se vedno so vasi, kjer se druzijo sosedje med sabo. Vse kar se pogovarjajo, je pa en sam jamer in fovsija.
Razlicne ljudi ostecujejo razlicne stvari. Zelo smo si razlicni. Kdor posplosuje, nima pojma o ljudeh. Kar je za ene zlata jama, je za druge krsta in obratno. Na koncu bo pa vsak gledu na svojo rit.


Nikjer še ni civilizacijskega napredka, da civilizacija preživi brez reprodukcije in ta zahteva dvojino.
Spremenilo se je bolj to – in to je porazno – da zanemarjamo to, da smo ljudje socialna bitja, da za svoj zdrav obstoj in razvoj potrebujemo tudi duhovni odnosni vidik in ne samo ekonomski, s katerim zadovoljujemo fizične potrebe (prehranjevanje).
In to je rak rana te družbe, ne pa napredek.
Ljudje so postali egoistični, egocentrični, za svoj ekonomski položaj so zmožni čez druge, zanemarja se socialni vidik, druženja, razne obrede, običaje, spoštovanja in spoštljivosti – to umira, ni nobene več. In to je največji problem te družbe, in nikakor to ni napredek.

Samo mon pogledamo kako nekateri osebki tukaj težijo, jim gredo na živce obiski, jim gredo na živce razna praznovanja, razni prazniki – bistvo vsega tega je druženje ljudi, bližnjih, tvorjenje in ohranjanje raznih običajev, to je hrana za dušo in to dela ljudi srečne, zadovoljne…
ne pa denar in grabljenje preko vseh glav do čimvečje vsote – kakor nekateri zmotno mislijo in se tudi obnašajo. in potem so toliko obsedeni s tem denarjem,da so odvisni od njega in samo o tem študirajo kako bi ga imeli še več – ni zaman velikokrat povedano,da so bogataši najbolj nesrečni in osamljeni – ne daje jim to sreče, temveč jih še bolj onesreči, saj postanejo odvisni od hlastanja po dnarju.
Denar te pa ne objame, ko ti je hudo, denar ne posluša tvojega problema in tvoje žalosti, denar ne sede zraven tebe zvečer za družbo in ti pove štos, kateremu se lahko nasmejiš.
denar ne gre s teboj v hribe ali na izlet da se lahko pogovarjaš, podružiš, …

Taka družba kot smo danes drvimo v prepad ne v naprednost. Odnosi, druženja in obredi so postali zanemarjeni, ljudje kot posamezniki si domišljajo da so samozadostni, ker imajo denar in to ubija družbo. To ni napredek, ampak propad.
[/quote]

S čim kar sem zapisal se torej ne strinjaš?

Ker pišeš pravzaprav o istem, kar sem napisal sam – samo da – medtem ko sam to gledam vrednostno nevtralno in celo delno pozitivno – to vidiš kot slabo.
In delaš projekcije kam to pelje. Me pa zanima zakaj vidiš to, da se bo populacija verjetno zmanjšala – kot nekaj slabega?


Ti dam prav žalostna mati. In potem retardirane ženičke poročene ali koruznice, ko izvedo za možičkove dejavnosti olajšano vzdihnejo: “Samo, da ni druga ženska. Samo, da me ne bo zapustil. Samo, da ostane doma in, da ga drugi ne vidijo z drugo babo.” Da pa morajo cel seksualno aktiven lajf nositi napol gnilo mednožje s seboj in letati od ginekologa do venerologa z njim, pa jim še ne potegne zakaj. Streznitev pride šele s kakšno res hudo nalezljivo boleznijo (AIDS, hepatitis itd.) samo to je že druga tema. Še bolj hecni so možički, ko izvejo, da ima njihova rada babe. Čisto se jim utrga od navdušenja ob misli na trojčka.
Sicer pa ste se kdaj vprašali zakaj je tako. Seks je pač zabaven samo na začetku, ko ga obdaja čar novega. Če je zraven še malo zaljubljenosti toliko bolje. Pa naj gre za moško ali žensko seksualnost. Tukaj so v prednosti pari, ki so se sposobni dogovoriti za odprt zakon/zvezo.
Žal pa tak kompromis zahteva razgledanost tudi visoko inteligenco. To dvoje pa v Sloveniji ni kaj prida zastopano.

To je, kot d abi me kdo vprašal, zakaj ne vozim 200 po avtocesti.

Kakor koli že – samski se imate baje bolje od vezanih, ker ni treba doma nobenga prenašat in se mz prilagajat. Kaj pa če si se potrudil takega človeka poiskat in se z njim razvit v dober, trden par? Bi za tako vezo riskirali samskost? Ker jaz moje zveze nikoli ne bi zamenjala za samskost. Moj mi dovoljuje biti jaz, jaz mu dovoljujem biti on. Ampak v polnosti se lahko razvijava in zoriva ravno zato, ker sva skupaj, ker se z ljubeznijo trudiva biti boljša človeka.

Tebi se je poklopilo. In verjetno si bila tudi enkrat samska. Torej samska sem, ker iščem oz. čakam partnerja, s katerim se bova dopolnjevala. Mi pa sedaj tudi nič ne manjka, po eni strani je fajn biti malo samski. 🙂 Ne potrebujem partnerja, kar pa ne pomeni, da si ga ne želim.

Ne bi.

Ob takih mi gre na bruhanje, sposobni ste res, ampak samo sami sebe prevarati, pa raj crknejo, kot si priznajo.

Če obrnem:

Baje ste vezani zato, ker vam je tako bolj fajn in se bolj razvijate.

Kaj pa, če bi poskusili biti sami in se naučili razvijati kot samostojen človek?

V kaj pa se pravzaprav razvijaš? V nekoga, ki zna posmehljivost do različnosti zaviti v dobrohotnost?

Če obrnem:

Baje ste vezani zato, ker vam je tako bolj fajn in se bolj razvijate.

Kaj pa, če bi poskusili biti sami in se naučili razvijati kot samostojen človek?

V kaj pa se pravzaprav razvijaš? V nekoga, ki zna posmehljivost do različnosti zaviti v dobrohotnost?
[/quote]

Nekdo ki je kvaliteten partner v zvezi, je itak moral najprej svoje kvalitet razviti sam. Po možnosti v samskem statusu – in bi torej moral poznati oboje.

Najbolj smešno je, ko ločeni luzerji, kot je viharni, razpredajo, zakaj so eni samski. A smai so polni vseh možnih duševnih bolečin iz veze, ki ni bila za njih. Kot da bi me en, ki se je razbil z motorjem, spraševal, zakaj ne divjam po avtocesti. bedaki pač sprašujejo bedarije.


Jst vama pa zavidam in sem vesel za vaju. Pri enih taka filozofija zal ne deluje. Torej, da pustis zivet cloveku, da je tak kot je. Na zalost nas ene privlacijo konfliktne in problematicne osebe al pa smo sami taki. Kdor tega ni dozivel ali videl, tezko razume da to obstaja. No, jst tut nisem. Iskreno vama zelim vso sreco se naprej.


Ti dam prav žalostna mati. In potem retardirane ženičke poročene ali koruznice, ko izvedo za možičkove dejavnosti olajšano vzdihnejo: “Samo, da ni druga ženska. Samo, da me ne bo zapustil. Samo, da ostane doma in, da ga drugi ne vidijo z drugo babo.” Da pa morajo cel seksualno aktiven lajf nositi napol gnilo mednožje s seboj in letati od ginekologa do venerologa z njim, pa jim še ne potegne zakaj. Streznitev pride šele s kakšno res hudo nalezljivo boleznijo (AIDS, hepatitis itd.) samo to je že druga tema. Še bolj hecni so možički, ko izvejo, da ima njihova rada babe. Čisto se jim utrga od navdušenja ob misli na trojčka.
Sicer pa ste se kdaj vprašali zakaj je tako. Seks je pač zabaven samo na začetku, ko ga obdaja čar novega. Če je zraven še malo zaljubljenosti toliko bolje. Pa naj gre za moško ali žensko seksualnost. Tukaj so v prednosti pari, ki so se sposobni dogovoriti za odprt zakon/zvezo.
Žal pa tak kompromis zahteva razgledanost tudi visoko inteligenco. To dvoje pa v Sloveniji ni kaj prida zastopano.
[/quote]
Single mothers are the female nice guys. Koliko imajo ti uspeha pa vemo.


Pametne me ne marajo, butastih pa nočem:-)))))
[/quote]Jaz pa tako pravim: pametnih ne najdem, butastih in tetoviranih pa nočem.

Kdo pa je rekel, da se imamo bolje? Osebno sem samo napisal, da mi tako bolj paše, ter tako sem srečen. Ne, ne bi rad nobene take našel, ker a priori nočem veze ne s tako ne z drugačno, z nobeno nasploh, ker nisem tip človeka za v dvoje in mi solo varianta precej bolj ustreza tudi zaradi dolocenih stvari v življenju.


Single mothers are the female nice guys. Koliko imajo ti uspeha pa vemo.
[/quote]
Kaj vraga si pa hotelo povedati? Da so samske matere poženščeni moški. Daj no daj! Po mojem nimaš pojma ne o moških ne o ženskah pa tudi ne o poženščenih moških in možačastih ženskah ne. Pa verjetno še o čem drugem tudi ne.


Kaj vraga si pa hotelo povedati? Da so samske matere poženščeni moški. Daj no daj! Po mojem nimaš pojma ne o moških ne o ženskah pa tudi ne o poženščenih moških in možačastih ženskah ne. Pa verjetno še o čem drugem tudi ne.
[/quote]

Poglej si r/niceguys pa ti bo jasno, kaj je hotel povedat. Je pa tudi on falil definicijo, ja.

New Report

Close