Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj mladi ne delajo otrok?

Zakaj mladi ne delajo otrok?

Ja, pa kaj še. Velika večina Latinoameričanov ima bolj ali manj izrazito indijansko fizionomijo, precej drugačno od evropskih Špancev. Tisto o detomorih in načrtni vzdržnosti je mogoče veljalo za sem in tja kakšno pleme na začetku španske invazije, ne pa kar generalno za Srednjo in Južno Ameriko. Ne nakladat brez veze.
[/quote]

Ja, danes je baje 88{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalcev Mehike mesticev, ampak jaz govorim o celi Ameriki, v kateri je bilo pred 500 leti, po sedaj znanih podatkih, blizu 100 mio prebivalcev, odkrili in popisali pa so – do sedaj – več kot 200 jezikov. Torej? Potomci Aztekov so samo eni izmed njih. In ker očitno nisi bral nobene študijske literature na to temo (recimo Ameriški holokavst I in II, pa Osvojitev Amerike: vprašanje drugega, itd. – imamo kar nekaj knjig na to temo prevedenih) ne lapaj v tri krasne, ker ne veš.
Generalno je bilo pobitih oz. iztrebljenih od 95 – 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalcev Amerik.
Pa za primerjavo: takrat je bilo v Evropi samo cca 80 mio prebivalcev.

Poslušaj, dečva! Kot prvo sem tip, kot drugo, imam svoj standard in otroke. Kot tretje, ne govorim o sebi kot ti in tebi podobni, ki ne znajo pogledat izza svojega plota. Govorim o stanju v Sloveniji, kjer povprečen mlad človek nima neke hude perspektive za ustvarjanje lastne družine. Brez pomoči staršev veliki večini ne znese. Boš zdaj razumelo? So v tako nezavidljivi situaciji, da tebi podobni sploh ne razmišljajo več o tem, da bi morali živeti v državi, ki bi omogočala osamosvajanje z lastnim delom mladih odraslih, ne pa da so vezani na pomoč staršev, drugače ne morejo na svoje. Jasno?
[/quote]

A, bejž, kako si se pa ti, veličina sposobna preživetja, postavil za ljudskega tribuna? Kako je ravno tebi uspelo v takem peklu, in to brez pomoči države?

Pa še nekaj. A nismo ravno včeraj debatirali o tem, koliko je lastniških stanovanj v Sloveniji- 97{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, medtem ko je v razvitih državah nekje 50 -60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} le teh, vse ostalo so stanovanjski skladi, namenska stanovanja za mlade, stare, neprofitna stanovanja itd. To so države z dobro stanovanjsko politiko, kjer se mladim veliko bolj splača stanovanje najeti, kot jemati kredit, ker so cene nakupa stanovanj zelo visoke, cene najemov pa solidno visoke, nekje tako kot pri nas, s tem da so v tujini plače vsaj dvakrat višje, če ne več. Mlad človek v Avstriji npr. si lahko najame 45 kvadratov novega stanovanja recimo v Grazu za 500 €. Plačo v istem poklicu kot nek naš mladec ima pa enkrat višjo, recimo neto 3000, un naš revež pa 1500. Poleg tega so mladi mobilni, nočejo si nekje kupiti nekaj grozno dragega, pa se potem odločijo, da bodo šli kam drugam. Torej neke normalne najemnine so zanje čisto sprejemljive, sploh ker bi bil obrok za nakup nepremičnine veliko višji.

Naša stanovanjska politika stoji pa ob boku tistim iz nerazvitih držav.

Ja, danes je baje 88{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalcev Mehike mesticev, ampak jaz govorim o celi Ameriki, v kateri je bilo pred 500 leti, po sedaj znanih podatkih, blizu 100 mio prebivalcev, odkrili in popisali pa so – do sedaj – več kot 200 jezikov. Torej? Potomci Aztekov so samo eni izmed njih. In ker očitno nisi bral nobene študijske literature na to temo (recimo Ameriški holokavst I in II, pa Osvojitev Amerike: vprašanje drugega, itd. – imamo kar nekaj knjig na to temo prevedenih) ne lapaj v tri krasne, ker ne veš.
Generalno je bilo pobitih oz. iztrebljenih od 95 – 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalcev Amerik.
Pa za primerjavo: takrat je bilo v Evropi samo cca 80 mio prebivalcev.
[/quote]

A res? Kdo pa je popis delal v 16. stoletju – ko niti za Španijo niso vedeli, koliko točno ljudi imajo – v prekomorskih kolonijah? Kdo je popisoval? In 100 milijonov jih je bilo? Po katerih ocenah? Iz helikopterja. V celem stoletju niso niti slučajno dosegli vsega kopna Južne Amerike, samo priobalne destinacije, vedeli so pa, koliko kontinent duš šteje? 100 milijonov, a? Kako se to lepo okroglo sliši. Podobno kot fašisti govorijo, da je Stalin dal pobit 20 milijonov ljudi, Mao pa 50 milijonov. Same lepe okrogle cifre. Da se lažje zapomnijo. Kdo jih je pa prešteval, to pa nikogar ne zanima. 20 milijonov, 50 milijonov, 100 milijonov … To so glupe cifre iz “poljudne znanosti”, ki jih gledate na National Geographic Chanell. To ima z znanostjo veze kot rumeni tisk, ki piše o kraljevi družini. Cele armade zgodovinarjev bi bile potrebne, da bi skozi desetletja imele prost dostop do vseh arhivov, v katerih ne bi mogli skupaj stat in desetletja preučevat dokaze, da bi prišle do kakega zaključka. To bi bil približno, približno znanstveni pristop. Kje pa so arhivi teh plemen? V grobovih? Smo jih našli 100 milijonov in za vsakega posameznega ugotovili nasilno smrt? Ti pa kar udariš cifro o 100 milijonih? Bravo!

No, pa ko že govoriš o Aztekih. A veš, da ne govoriš o plemenu, ampak o (po evropskem štetju) srednjeveški zvezi hegemonih ljudstev, ki so jih sestavljala mnoga plemena? Azteki so bili takrat nekaj podobnega kot danes Evropejci, ampak samo višjega in srednjega razreda.

Resnica! V Avstriji je takole:
You’ll learn that finding housing in Austria, especially in its capital city of Vienna, offers unique aspects not always seen in other locales. For example, rent is regulated by the Austrian government. Therefore, no one will pay more than 20 to 25 percent of their salary or income on rental payments.

Torej je v Avstriji, pa še marsikje, najem reguliran s strani države. Ne more si nekdo zmišljevati, koliko bo nabil najemnine. Zdaj sicer pljuvam v lastno skledo, ker tudi sam oddajam, ampak dejansko je tole pri nas kriza. Če bi bilo tako kot v Avstriji, bi nekdo s plačo npr. 1500 neto plačal največ 370€ najemnine, pa to ne za neko mini luknjo. Seveda se narod potem odloča raje za najem kot za kredit. Ne rabiš obnavljat, lahko menjaš lokacijo, ko ti zapaše, lahko se vedno vseliš v obnovljeno stanovanje, skratka milina. naša nesposobna politika pa dejansko producira jemanje dolgoročnih kreditov in vedno več lastniških stanovanj. Gradijo se neka luksuzna stanovanja za milijone, ki jih bo kupilo 3 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva, stanovanj za mlade pa ni. Itak da ostajajo pri tastarih v mansardah ali pa plačujejo ogromne zneske bankam, da lahko prebivajo v tistih par kvadratih.

Ja, imaš prav. Tisti, ki so v najemu, so višje razviti, lastniki stanovanj, pa nižje. Lastniki nepremičninskega kapitala v Avstriji, ki dajejo višji kasti svoje nepremičnine v najem, so sami nižja kasta. V Avstriji je najbolj razviti sloj delavski, najmanj pa delodajalski, ker kar drži v rokah lastništvo kapitala kot kakšni bakanski komunisti.

Ja, imaš prav. Tisti, ki so v najemu, so višje razviti, lastniki stanovanj, pa nižje. Lastniki nepremičninskega kapitala v Avstriji, ki dajejo višji kasti svoje nepremičnine v najem, so sami nižja kasta. V Avstriji je najbolj razviti sloj delavski, najmanj pa delodajalski, ker kar drži v rokah lastništvo kapitala kot kakšni bakanski komunisti.
[/quote]

o čem ti lapaš. V Avstriji je država vzela v roke regulacijo najemnin, poleg tega gradijo veliko stanovanj za mlade z normalnimi najemninami. Zato si mladi lahko privoščijo oditi na svoje, ne pa kot v Sloveniji ali so v mansardah pri starših ali pa gagajo ko budale, če že ne dobijo od starih podarjen flet. Itak pa je že veliko mladih spokalo v tujino. Plače boljše, najemnine nižje. Lastniških stanovanj, kjer bi se lastniki nepremičnin bogatili na mladih, ki nimajo kam, je tam v primerjavi z nami zelo malo. Zato pa ni prioriteta imeti lastno nepremičnino. Kot pri pigmejcih, kjer so lastniške nepremičnine 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}:)) Kmalu bomo tam.

Sem delala v AT, 10 let preden sem prišla nazaj (bolezen staršev), tam sem imela stanovanje v najemu, trisobno, sodobno, 600€, plače pa neto za moje področje 4000€. V Slov. sem plačevala 800€ za slabše in manjše stan., plača 2000 neto. Takoj, ko je mama šla v dom, sem spokala nazaj, zdaj imam stanovanje v najemu za 700€, krasno, lepo, tako, ki je pri nas 1200+€. Ma ni primerjave! Slov. je balkan proti tujini. Mladi gredo tam na svoje enih 15 let pred našimi.

A res? Kdo pa je popis delal v 16. stoletju – ko niti za Španijo niso vedeli, koliko točno ljudi imajo – v prekomorskih kolonijah? Kdo je popisoval? In 100 milijonov jih je bilo? Po katerih ocenah? Iz helikopterja. V celem stoletju niso niti slučajno dosegli vsega kopna Južne Amerike, samo priobalne destinacije, vedeli so pa, koliko kontinent duš šteje? 100 milijonov, a? Kako se to lepo okroglo sliši. Podobno kot fašisti govorijo, da je Stalin dal pobit 20 milijonov ljudi, Mao pa 50 milijonov. Same lepe okrogle cifre. Da se lažje zapomnijo. Kdo jih je pa prešteval, to pa nikogar ne zanima. 20 milijonov, 50 milijonov, 100 milijonov … To so glupe cifre iz “poljudne znanosti”, ki jih gledate na National Geographic Chanell. To ima z znanostjo veze kot rumeni tisk, ki piše o kraljevi družini. Cele armade zgodovinarjev bi bile potrebne, da bi skozi desetletja imele prost dostop do vseh arhivov, v katerih ne bi mogli skupaj stat in desetletja preučevat dokaze, da bi prišle do kakega zaključka. To bi bil približno, približno znanstveni pristop. Kje pa so arhivi teh plemen? V grobovih? Smo jih našli 100 milijonov in za vsakega posameznega ugotovili nasilno smrt? Ti pa kar udariš cifro o 100 milijonih? Bravo!

No, pa ko že govoriš o Aztekih. A veš, da ne govoriš o plemenu, ampak o (po evropskem štetju) srednjeveški zvezi hegemonih ljudstev, ki so jih sestavljala mnoga plemena? Azteki so bili takrat nekaj podobnega kot danes Evropejci, ampak samo višjega in srednjega razreda.
[/quote]

Dobro veš zakaj sem omenila Azteke in ne drugih.
Glej, nisi nič prebral, nimaš pojma o čem govoriš, ne veš kaj se je in kaj se še dogaja na tem področju, tako da se nimava kaj pogovarjat. Ko boš prebral vsaj eno od prej naštetih knjig pa se oglasaj.

Imajo višje plače, nižje najemnine, več socialnih stanovanj,… a ni krasno? Ne razumem kaj vas zadržuje v Sloveniji? Saj ni tako daleč. Tudi plače v Sloveniji ne morejo biti tako visoke kot v Avstriji, zakaj bi morale biti tudi take najemnine? Itak se gradijo pri nas tudi socialna stanovanja in morda bodo imela ta tako visoke najemnine kot v Avstriji?

Imajo višje plače, nižje najemnine, več socialnih stanovanj,… a ni krasno? Ne razumem kaj vas zadržuje v Sloveniji? Saj ni tako daleč. Tudi plače v Sloveniji ne morejo biti tako visoke kot v Avstriji, zakaj bi morale biti tudi take najemnine? Itak se gradijo pri nas tudi socialna stanovanja in morda bodo imela ta tako visoke najemnine kot v Avstriji?
[/quote]

Kje piše, da so vsa stanovanja, ki se oddajajo v državi, namenjena samo mladim, za te potrebe se gradijo socialna stanovanja?

Pa ti veš da otrok stane?? Služb ni, še tisto kar delaš, delaš za minimalca, komaj sebe iz meseca v mesec preživiš, kje boš pol še otroka? Da pa na socialni pristaneš, hvala lepa za tako življenje

Statistika kaže, da je v zadnjih nekaj letih rodnost višja kot okoli leta 2000. Vmes je bila sicer še višja. Vendar je logično, da se v času pandemije, negotovosti in poslabšane socialno ekonomske situacije marsikaterega gospodinjstva marsikdo odloči, da z otroki še malo počaka.

To je statistika. Če pogledam okrog sebe, kako je v praksi, se je pa kar dosti tistih, ki imajo dovolj stabilno finančno oz. zaposlitveno situacijo, ravno v tem času odločilo za otroka. Poznam kar nekaj nosečnic, prejšnji mesec je prijateljica povila… torej, ni vse tako črnogledo.
Pogledam prijatelje moje generacije, ki imajo partnerje – večina ima otroke ali pa prvega pričakuje. Povprečno ima vsak par po 2 otroka.

Popolnoma druga stvar je pa, koliko so ženske stare, ko imajo prvega otroka. Če spet pogledam svoje okolje, je večina prvega otroka imela, ko so bile stare že 30 let ali več. Zakaj? Ne vem točnega odgovora. Vem pa, da moja generacija v nobenem pogledu ni bila deležna spodbud k temu, da bi imeli otroke prej. Ne s strani staršev, ne s strani širše družbe, ne s strani delodajalcev. Ogromno ljudi je vleklo študij, da so delali preko študentskih napotnic. Ogromno delodajalcev je zaposlovalo na vse možne drugačne načine kot s pogodbo za nedoločen čas, diskriminiralo pri zaposlovanju žensk in podobno. Potem so pa seveda še tisti poklici, kjer ti sama diploma samo odpre vrata, da začneš delati. Do samostojnega dela in dovolj stabilnega položaja v službi, da si lahko privoščiš nosečnost brez kakšnih izrazito negativnih posledic ali nazadovanja na delovnem mestu, pa prideš šele po nekaj letih dodatnih izobraževanj, študija, nabiranja delovnih izkušenj. Pa so 30. leta tu.

Nosečnost tekom študija je bila v naši generaciji dejansko neke vrste tabu. Pri nekaterih zaradi finančnih (ne)zmožnosti in negotovih zaposlitvenih možnosti, pri drugih pa zato, ker je bil naš faks za naše starše neke vrste sveta krava. Če bi karkoli lahko “ogrozilo” ali vmes prekinilo naš študij, bi se najmanj podrl svet. Ne vem, kolikokrat sem poslušala, da se študija ne sme prekiniti, ker potem je težje nadaljevati in da ga taki študentje nikoli ne končajo in podobno. Pa si sedaj mislim samo, da je bila to ena velika bedarija. Tisti, ki smo bili motivirani, smo študij zaključili tako ali drugače, v lažjih ali težjih pogojih. Tisti, ki niso imeli dovolj volje, ga pa tudi v idealnih pogojih niso končali.

Omejitev študentskega dela v tej smeri, da bodo študentje delali v svoji banži in si že takrat nabirali delovne izkušnje iz njihovega področja, pomoč mladim družinam, spodbujanje rojstev tudi že tekom študija, urejena zaposlovalna in tudi davčna politika in podobno, bi sigurno privedli do izboljšanja situacije.

Sedaj je pa tako, da tisti, ki so v najbolj rodnih letih, nimajo sredstev in dovolj gotovih možnosti za preživljanje družine. Tisti, ki so finančno bolj stabilni, pa niso več idelanih let.

Finska ima precej nizko nataliteto in pred nekaj leti so zaključili večdesetletno raziskavo, ki je potrdila, da ima povprečen moški željo imeti 3 otroke in da se ta želja ne spremeni ne z ekonomskim statusom, ne z izobraženostjo. Ugotovili pa so tudi, da to ne velja za ženske – višja kot je njena izobrazba in boljši kot je njen ekonomski status, manj otrok želi imeti – povprečje pri njih pade na enega otroka. 😉
[/quote]

Ja, ker neglede na izobrazbo moškega, moški ve, da ne bo rabil on lubenice ven stiskat in da bi brisanje riti najverjetneje preložil na mati. Ženska pa postane izobrazbo dovolj inteligentna, da si tega ne pusti naložit.

Eno je slabo zastavljena raziskava, drugo pa realnost. Jaz bi tudi imel 1000 otrok, če me kdo v anketi vpraša. Ampak realno pa nočem preživljat niti enega.

Namesto, da jih držimo odvisne od naše pomoči v hrani in denarju, jih raje izobrazimo. 😉
…ampak to je pa že problem, na katerega se večji del muslimanske podsaharske Afrike zelo burno odzove.
[/quote]

Pa določen del evropske katoliške srenje tudi z neodobravanjem nerga nad izobrazbo žensk in si želi stare cajte nazaj. Na srečo imajo pri nas manj moči kot muslimanski in katoliški fanatiki v Afriki.

Imajo višje plače, nižje najemnine, več socialnih stanovanj,… a ni krasno? Ne razumem kaj vas zadržuje v Sloveniji? Saj ni tako daleč. Tudi plače v Sloveniji ne morejo biti tako visoke kot v Avstriji, zakaj bi morale biti tudi take najemnine? Itak se gradijo pri nas tudi socialna stanovanja in morda bodo imela ta tako visoke najemnine kot v Avstriji?
[/quote]

A ti kaj dejansko prebereš ali ne zmoreš več kot par povedi? Kot sem napisala, sem spet v Avstriji, itak. In čeprav so plače v Slo veliko nižje kot v AT, so najemnine v Slo višje. Čisto ničesar nisi razumela…brez veze

A ti kaj dejansko prebereš ali ne zmoreš več kot par povedi? Kot sem napisala, sem spet v Avstriji, itak. In čeprav so plače v Slo veliko nižje kot v AT, so najemnine v Slo višje. Čisto ničesar nisi razumela…brez veze
[/quote]
Ve dar ima Avstrija enak problem staranja prebivalstva, kot mi in vse evropske države? Torej?

Bo treba plače povišat na normalen nivo, poskrbet za neprofitna stanovanja in ugodne kredite za družine, potem se bo pa počasi začelo premikat. A mislite da je vse v tem da rukneš zastonj vrtec za 3 in več otrok? Noup. Raje plačujem polno ceno, če zagotovijo prva dva pogoja, ki ju omenjam. Kot drugo bo treba malo spremenit svoje obnašanje do družin in otrok. Tule gor resno beremo vso možno sovraštvo ki vreje do malih in malo večjih otrok. Ne pašejo vam nosečnice, ne mali otroci, ne veliki otroci. Ne paše vam če imajo babi servis, ne paše vam če so v vrtcu, ne paše vam če ne gredo na točno določene študije in se ne obnašajo točno kot si zamislite…itak so pa VSI nevzgojeni, sploh tisti dojenčki ki zavriskajo ko vidijo kaj smešnega – to vas spravi na palmo v sekundi. Čez par mesecev ko se hodit nauči je pa sploh vir vsega možnega kozlanja ker teče čez stanovanje 3x na dan in ustvarja neznosen hrup po katerem imate travme še mnoga leta glede na prebrano tu gor. Aja pa da ne pozabim, seveda ne smemo imet preveč otrok za vaše pojme. Dva sta dovolj in morata bit parček. En je razvajen, trije socialci, več pa da ne izrečem vseh žaljivk ki vam letijo iz ust. In zdaj bi vi da imamo otroke? No jaz imam tri. Pa ne zaradi drugih ampak zase. In zadnja stvar za katero se sekiram in sem pomislila preden sem jih imela, da je to zato, da slovenci ne bodo izumrli. Tak narod kot se tu gor kaže lahko jutri izumre pa ne bo niti najmanjše škode na planetu, kvečjemu pozitivne stvari.

Avstrija je blizu, zakaj se ne preseliš tja? In kaj potem, če je visok delež lastniških stanovanj? Marsikdo je varčeval celo življenje, da si je kupil nepremičnino, da jo potem oddaja. In zdaj naj ta človek še mladim rihta stanovanjsko politiko. Država ima vzvode za te zadeve npr. manjša obdavčitev plač, nižji stanovanjski kriditi, gradnja socialnih stanovanj,…. sej nismo na divjem zahodu, da bi z denacionalizacijo reševali stanovanjski problem, to je preprosto povedano kraja premoženja ljudem.

Ja, danes je baje 88{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalcev Mehike mesticev, ampak jaz govorim o celi Ameriki, v kateri je bilo pred 500 leti, po sedaj znanih podatkih, blizu 100 mio prebivalcev, odkrili in popisali pa so – do sedaj – več kot 200 jezikov. Torej? Potomci Aztekov so samo eni izmed njih. In ker očitno nisi bral nobene študijske literature na to temo (recimo Ameriški holokavst I in II, pa Osvojitev Amerike: vprašanje drugega, itd. – imamo kar nekaj knjig na to temo prevedenih) ne lapaj v tri krasne, ker ne veš.
Generalno je bilo pobitih oz. iztrebljenih od 95 – 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalcev Amerik.
Pa za primerjavo: takrat je bilo v Evropi samo cca 80 mio prebivalcev.
[/quote]

No, ti kar naštej nekaj naslovov te tvoje “študijske literature”.

Avstrija je blizu, zakaj se ne preseliš tja? In kaj potem, če je visok delež lastniških stanovanj? Marsikdo je varčeval celo življenje, da si je kupil nepremičnino, da jo potem oddaja. In zdaj naj ta človek še mladim rihta stanovanjsko politiko. Država ima vzvode za te zadeve npr. manjša obdavčitev plač, nižji stanovanjski kriditi, gradnja socialnih stanovanj,…. sej nismo na divjem zahodu, da bi z denacionalizacijo reševali stanovanjski problem, to je preprosto povedano kraja premoženja ljudem.
[/quote]

Saj se selimo tja. Kdo vas bo pa gledal, janševike nesramne? Selimo se vsepovsod. Vi boste pa čez dvajset let jamral, da Slovenci izumirate, da je polno čef.urjev, in kdo vam bo riti ter kozlanje brisal v domovih. Obrišite si jih sami ob vaše lastniške stene.

Katera država ima boljši življenjski standard? Tista, v kateri je povprečna plača 3000 evrov, povprečna najemnina garsonjere 1000 evrov in povprečna pica 50 evrov, ali tista, v kateri je povprečna plača 600 evrov, povprečna najemnina garsonjere 200 evrov, povprečna pica 10 evrov, je pa ta zadnja država na jugu, kjer ni treba dovolj trošit za kurjavo pozimi, ljudje si pomagajo s kakimi obrtniškimi posli brez plačila, pa na črno se še nekaj več zasluži, ker inšpekcije ni?
[/quote]

Tista država na daljnem jugu je v resnici dražja, ker nima ustrezne šolske, zdravstvene in ostal infrastrukture + zdravila in znanje sta dražja.
Ampak v teh državah je otrok kot blata. Toliko jih je, da jih imajo preveč in jih izvažajo v EU. 😉

Tista država na daljnem jugu je v resnici dražja, ker nima ustrezne šolske, zdravstvene in ostal infrastrukture + zdravila in znanje sta dražja.
Ampak v teh državah je otrok kot blata. Toliko jih je, da jih imajo preveč in jih izvažajo v EU. 😉
[/quote]

Kako je lahko neustrezna infrastruktura dražja od ustrezne? A so avtoceste in visokoenergetski daljnovodi cenejši od makadamskih poti in petrolejk v vsakem domu?

Ja, ker neglede na izobrazbo moškega, moški ve, da ne bo rabil on lubenice ven stiskat in da bi brisanje riti najverjetneje preložil na mati. Ženska pa postane izobrazbo dovolj inteligentna, da si tega ne pusti naložit.

Eno je slabo zastavljena raziskava, drugo pa realnost. Jaz bi tudi imel 1000 otrok, če me kdo v anketi vpraša. Ampak realno pa nočem preživljat niti enega.
[/quote]

Ni šlo za anketo, šlo je za raziskavo, kjer so sledili določenemu številu posameznikov preko par desetletji. Merili niso želja, ampak ralno stanje prej in potem.

New Report

Close