Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nekateri, ki so že bili dejansko mrtvi, govorijo o svetlobnih videnjih?

Zakaj nekateri, ki so že bili dejansko mrtvi, govorijo o svetlobnih videnjih?

Kolikor vem – in si mislim – v toploto zato, ker biokemični procesi zgorevanja (spajanja s kisikom) ki nas telesno (energetsko) vzdržujejo potekajo s kemično reakcijo zgorevanja – ki tvori toploto.
Ker pa ob vsem ostalem ustvarjamo še druge oblike energije – ni samo toplota. So tudi mikro EM sevanja in še kaj.
[/quote]

Najbolj zanimiv je tale “in še kaj”… 🙂

Ne, ne… drugače gre. Ustavljeno srce in ustavljen pretok krvi – še ne pomeni smrti, ampak začetek umiranja. Umiranje pa je proces, ki vseeno traja kakšno minuto do izgube zavesti in potem dejansko še par minut.
Točna smrt je, ko začnejo odmirati celice – predvsem možganske. In to se ne zgodi v trenutku.
Najprej jim mora zmanjkati dostava kisika in hrane (krvni obtok), potem nekaj časa (minut) ne delajo nič (a so še žive) in potem začnejo odmirati.
[/quote]

Se ne strinjam, kap možganska po kateri človek preživi, pomeni odmrtje določenega dela možganov, kjer se je zgodila kap, in če človeka rešijo, tisti del možganov ne bo nikoli več funkcionalen, pa to ne pomeni smrti zato.

Kisika zmanjka, ker človek ne diha več, ker ga srce s krvjo ne pošilja več po telesu – torej je to smrt.

A lahko daš kakšno znanstveno dokazano to tvojo trditev, koliko časa po ustavitvi dihanja in bitja srca je človek dejansko mrtev, do takrat pa je po tvoje še živ, čeprav ne diha več in mu srce ne bije.
Koliko časa to traja in kje znanstveniki to trdijo,da takrat nastopi smrt dejanska.

Najbolj zanimiv je tale “in še kaj”… 🙂
[/quote]
se strinjam s teboj

on…

je pa zanimivo, to prepričanje nekaterih ljudi, da vse kar oni vedno in znajo dokazati samo obstaja, ostalo pa ne in to kar vehementno zanikajo, ker prav za tako zanikanje nimajo dokazov.
Pa se ironični prav sami na prav dokaze tako močno opirajo.

Mi živimo v hologramskem prividu, zatorej je svetloba, se jo zazna izklop iz le te ga, preden človek čisto ugasne.

Najbolj zanimiv je tale “in še kaj”… 🙂
[/quote]

Tudi meni; a se mi ne da celega življenja posvetiti raziskovanju tega. Glede na ogromno možnosti pretvorb in oblik energije… je sigurno še kaj.



Se ne strinjam, kap možganska po kateri človek preživi, pomeni odmrtje določenega dela možganov, kjer se je zgodila kap, in če človeka rešijo, tisti del možganov ne bo nikoli več funkcionalen, pa to ne pomeni smrti zato.

Kisika zmanjka, ker človek ne diha več, ker ga srce s krvjo ne pošilja več po telesu – torej je to smrt.

A lahko daš kakšno znanstveno dokazano to tvojo trditev, koliko časa po ustavitvi dihanja in bitja srca je človek dejansko mrtev, do takrat pa je po tvoje še živ, čeprav ne diha več in mu srce ne bije.
Koliko časa to traja in kje znanstveniki to trdijo,da takrat nastopi smrt dejanska.
[/quote]

Ne razumem tvojega argumenta – ker tvoj prvi odstavek je praktično enak mojemu in ni nobenega razhajanja. Glede možganov je pomembno kateri del – saj o tem pišem. Ko gre del za osnovne funkcije… je pa konec s celim telesom.

Znanstveni dokazi za trditev… imaš tisoče strokovnih člankov in študij – pojdi malo raziskovat na Medline in PubMed. A večina zahodne medicine sloni na tem – ker sicer ne bi nikogar oživljali in še manj oživeli po odpovedi osnovnih funkcij. To je namreč čas, ko telesnih funkcij ni (več), človek pa še ni mrtev.

Ni pa ta čas točno določen, ker najbrž veš, da je odvisen od temperature; če je človek na zelo hladnem, se vse telesne funkcije tako zelo upočasnijo, da lahko traja tudi ure.
Bral sem o fantu, ki je na pol zmrznjen od mraza padel v ledeniško jezero – pod led. Našli in izvlekli so ga šele po par urah – in je imel vse funkcije ustavljene – nobenega dihanja, nič srčnega utripa – pa je preživel, ker je bilo vse tako upočasnjeno, tudi dejanski čas od prenehanja dihanja in bitja srca – pa do smrti.

Ne razumem tvojega argumenta – ker tvoj prvi odstavek je praktično enak mojemu in ni nobenega razhajanja. Glede možganov je pomembno kateri del – saj o tem pišem. Ko gre del za osnovne funkcije… je pa konec s celim telesom.

Znanstveni dokazi za trditev… imaš tisoče strokovnih člankov in študij – pojdi malo raziskovat na Medline in PubMed. A večina zahodne medicine sloni na tem – ker sicer ne bi nikogar oživljali in še manj oživeli po odpovedi osnovnih funkcij. To je namreč čas, ko telesnih funkcij ni (več), človek pa še ni mrtev.

Ni pa ta čas točno določen, ker najbrž veš, da je odvisen od temperature; če je človek na zelo hladnem, se vse telesne funkcije tako zelo upočasnijo, da lahko traja tudi ure.
Bral sem o fantu, ki je na pol zmrznjen od mraza padel v ledeniško jezero – pod led. Našli in izvlekli so ga šele po par urah – in je imel vse funkcije ustavljene – nobenega dihanja, nič srčnega utripa – pa je preživel, ker je bilo vse tako upočasnjeno, tudi dejanski čas od prenehanja dihanja in bitja srca – pa do smrti.
[/quote]
kako ne razumeš – ti trdiš, da za smrt morajo odmreti možgani, da šele takrat človek umre.
Jaz pa ti želim povedati, da nekdo, ki je preživel možgansko kap ima določen del možganov povsem mrtev, ampak zato on kot oseba še ni mrtev. Hodi, govori, diha.
torej odmrtje celic v možganih ni pogoj za smrt.Tudi izguba zavesti ne pomeni smrti – ljudje izgubijo zavest, pa dihajo, srce jim bije niso mrtvi torej…
Na drugi strani človek, ki ne diha in mu srce ne bije pa je mrtev – čeprav ti zanj trdiš, da ni, da to ne pomeni smrti. In po tvoje naj bi bil oseba, ki ne diha in mu srce ne bije še živ ???


kako ne razumeš – ti trdiš, da za smrt morajo odmreti možgani, da šele takrat človek umre.
Jaz pa ti želim povedati, da nekdo, ki je preživel možgansko kap ima določen del možganov povsem mrtev, ampak zato on kot oseba še ni mrtev. Hodi, govori, diha.
torej odmrtje celic v možganih ni pogoj za smrt.Tudi izguba zavesti ne pomeni smrti – ljudje izgubijo zavest, pa dihajo, srce jim bije niso mrtvi torej…
Na drugi strani človek, ki ne diha in mu srce ne bije pa je mrtev – čeprav ti zanj trdiš, da ni, da to ne pomeni smrti. In po tvoje naj bi bil oseba, ki ne diha in mu srce ne bije še živ ???
[/quote]

Glej – nimam namena in časa dlakocepiti; ne trdim tako dogmatično, kot zgleda ti razumeš. Mislim na to, da če odmrejo celi možgani ali pa bistveni deli – je smrt. Itak pa če ti odmre npr. samo center za kratkoročni spomin… da nisi mrtev. Še del spominske sposobnosti si lahko povrneš.

Glede drugega pa – daj poišči si tisti članek ki ga omenjam; kako misliš da je fant preživel če je vmes že umrl?


A pa si odplaval v sosednje stanovanje/hišo in špegal nago sosedo?

Glej – nimam namena in časa dlakocepiti; ne trdim tako dogmatično, kot zgleda ti razumeš. Mislim na to, da če odmrejo celi možgani ali pa bistveni deli – je smrt. Itak pa če ti odmre npr. samo center za kratkoročni spomin… da nisi mrtev. Še del spominske sposobnosti si lahko povrneš.

Glede drugega pa – daj poišči si tisti članek ki ga omenjam; kako misliš da je fant preživel če je vmes že umrl?
[/quote]

nič ne dlakocepim, samo logično argumentiram tvoj pogled.
Glej ko jaz nekaj zagovarjam, poiščem argumente za to – sem tudi v tej temi prilepila zakaj in na podlagi izkušen drugih v katere verjamem imam takšno mnenje.

Ko te jaz vprašam po dokazih, pa nič, pa meni nalagaš naj iščem dokaze jaz s katerimi ti zagovarjaš svoje trditve. Če so to tvoji argumenti jih prilepi in z njimi podpri svoje stališče.

Jaz lahko povem,da še nisem slišala nobenega tudi ne medicinskega znanstvenika, ki bi trdil, da je oseba, ki ne diha in ji srce bije še nekaj časa živa. (kot ti to trdiš) Nisem še tega slišala res ne in v to ne verjamem.
Zato pa se tudi reče oživljanje.Osebo, kateri ji uspejo vzpostaviti nazaj delovanje srca, oživljajo, jo vrnejo v življenje. Nihče ne masira možganov, ampak srce kot vitalni organ, katerega delovanje je potrebno za življenje.


A pa si odplaval v sosednje stanovanje/hišo in špegal nago sosedo?
[/quote]

To ne. :)))
Bilo bi pa res zanimivo, da bi sredi noči odplaval na tak način h kakšni osamljeni duši direkt v posteljo. :)))

drug drugega programiramo


[/quote]

Fant, nekaj pozabljaš.
Vsaka človeška glava ima svoje vesolje.



nič ne dlakocepim, samo logično argumentiram tvoj pogled.
Glej ko jaz nekaj zagovarjam, poiščem argumente za to – sem tudi v tej temi prilepila zakaj in na podlagi izkušen drugih v katere verjamem imam takšno mnenje.

Ko te jaz vprašam po dokazih, pa nič, pa meni nalagaš naj iščem dokaze jaz s katerimi ti zagovarjaš svoje trditve. Če so to tvoji argumenti jih prilepi in z njimi podpri svoje stališče.

Jaz lahko povem,da še nisem slišala nobenega tudi ne medicinskega znanstvenika, ki bi trdil, da je oseba, ki ne diha in ji srce bije še nekaj časa živa. (kot ti to trdiš) Nisem še tega slišala res ne in v to ne verjamem.
Zato pa se tudi reče oživljanje.Osebo, kateri ji uspejo vzpostaviti nazaj delovanje srca, oživljajo, jo vrnejo v življenje. Nihče ne masira možganov, ampak srce kot vitalni organ, katerega delovanje je potrebno za življenje.
[/quote]

Smrt in življenje dojemava nekoliko različno;
sam pravim, da je smrt takrat, ko so vse življenske funkcije in tkiva ki jih omogočajo, dokončno mrtve in neobnovljive.
Ti pač praviš, da je smrt takrat ko prenehajo življenske funkcije.

Razlika je v kakšni minuti ali par minutah pri cca 20 stopinjah.

Lahko se zdaj preklava o tem kdo ima prav, lahko pa ne. Na svoji strani imam kot argument izpise EEG-ja, ki ti dokončno povedo kdaj je človek mrtev. Lahko si jih poiščeš še sam/a in vidiš, da ne prenehajo vse možganske funkcije v trenutku, ko se ustavi srce oz. prekine dihanje.



Se ne strinjam, kap možganska po kateri človek preživi, pomeni odmrtje določenega dela možganov, kjer se je zgodila kap, in če človeka rešijo, tisti del možganov ne bo nikoli več funkcionalen, pa to ne pomeni smrti zato.

Kisika zmanjka, ker človek ne diha več, ker ga srce s krvjo ne pošilja več po telesu – torej je to smrt.

A lahko daš kakšno znanstveno dokazano to tvojo trditev, koliko časa po ustavitvi dihanja in bitja srca je človek dejansko mrtev, do takrat pa je po tvoje še živ, čeprav ne diha več in mu srce ne bije.
Koliko časa to traja in kje znanstveniki to trdijo,da takrat nastopi smrt dejanska.
[/quote]

Če človeka po kapi rešijo, se možgane da še kako zopet popraviti z magnezijem.
Kar zdravniki prakticirajo ob sami možganski kapi in srčnem infarktu.
Ter po njima.
Srečo ima vsak tisti, ki na takega zdravnika naleti.

Poškodbe možganov še ne pomenijo njihovo smrt, še manj odmrtje.
To dokazujejo ravno z uporabo magnezija, preventivno kot kurativno.
In ne le samih možganov.
Tudi srčne mišice, ki je zabrazgotinjena po infarktih in zaradi njih.


V toploto?
Zakaj ravno v toploto? Aja, ker imamo merilne naprave, ki merijo toploto…. 😛

Mislim, da se vsega ne da izmeriti, (še) nimamo orodja za te reči zato znanstvena srenja uradno ne priznava teh pojavov, ker se jih ne da dokazat s sedaj znanimi napravami. Ampak to še ne pomeni, da nič od tega ne obstaja…
[/quote]

V bistvu sem nekaj že predvidevala, kar želim za lasten pogreb, zato je moja trditev taka in morda malce nelogična…… ko me bodo upepelili, bom samo toplota, ki bo šla v vesolje… če bi se dala pokopat, bi bilo precej več energije, ki bi se vrnila zemlji in šla v obtok drugim organizmom. Hmmm. Mogoče je pa za premislit…

Smrt in življenje dojemava nekoliko različno;
sam pravim, da je smrt takrat, ko so vse življenske funkcije in tkiva ki jih omogočajo, dokončno mrtve in neobnovljive.
Ti pač praviš, da je smrt takrat ko prenehajo življenske funkcije.

Razlika je v kakšni minuti ali par minutah pri cca 20 stopinjah.

Lahko se zdaj preklava o tem kdo ima prav, lahko pa ne. Na svoji strani imam kot argument izpise EEG-ja, ki ti dokončno povedo kdaj je človek mrtev. Lahko si jih poiščeš še sam/a in vidiš, da ne prenehajo vse možganske funkcije v trenutku, ko se ustavi srce oz. prekine dihanje.
[/quote]

Ravno sem dobila na fb članek o tem, kako so naši možgani aktivni še skoraj kakšno minuto po “uradni” smrti (takrat ko jo razglasijo doktorji). Kabli in uprava so torej še aktivni nekaj sekund…

Ko umremo imamo majhen časovni okvir ko je določene organe še možno reanimirat. Tudi določena količina kisika,ki obdaja organe, je celicam še na voljo in zato lahko vzdržujejo stanje… Ko pa so organi brez kisika – tudi okoliškega- in imunski sistem ne deluje več, celice sprostijo encime, ki so znak bakterijam in glivam, da je čas za pojedino…

Smrt in življenje dojemava nekoliko različno;
sam pravim, da je smrt takrat, ko so vse življenske funkcije in tkiva ki jih omogočajo, dokončno mrtve in neobnovljive.
Ti pač praviš, da je smrt takrat ko prenehajo življenske funkcije.

Razlika je v kakšni minuti ali par minutah pri cca 20 stopinjah.

Lahko se zdaj preklava o tem kdo ima prav, lahko pa ne. Na svoji strani imam kot argument izpise EEG-ja, ki ti dokončno povedo kdaj je človek mrtev. Lahko si jih poiščeš še sam/a in vidiš, da ne prenehajo vse možganske funkcije v trenutku, ko se ustavi srce oz. prekine dihanje.
[/quote]

Torej po tvoje bi morali vsakega priklopizi na eeg, da bi preverili delovanhe mozganov, in sele ob njihovi neaktivnosti bi smeli razglasiti smrt.
Potem se tudi sprasujem zakaj delajo obdukcije ljudem da ugotavljajo vzroke smrti, ce ti trdis, da si ziv vedno dokler mozgani ne odmro. Po tej logiki je vedno vzrok odmrtje mozganov, ker vse do takrat trdis, da je clovek ziv.
Pa vsi vemo, da ni tako.

Torej po tvoje bi morali vsakega priklopizi na eeg, da bi preverili delovanhe mozganov, in sele ob njihovi neaktivnosti bi smeli razglasiti smrt.
Potem se tudi sprasujem zakaj delajo obdukcije ljudem da ugotavljajo vzroke smrti, ce ti trdis, da si ziv vedno dokler mozgani ne odmro. Po tej logiki je vedno vzrok odmrtje mozganov, ker vse do takrat trdis, da je clovek ziv.
Pa vsi vemo, da ni tako.
[/quote]

Obdukcije ne delajo, razen, ko se zmotijo in človek še hibernira.
Pač pa mu odstranjujejo organe za transplantacijo, ko so možgani še živi.

Torej po tvoje bi morali vsakega priklopizi na eeg, da bi preverili delovanhe mozganov, in sele ob njihovi neaktivnosti bi smeli razglasiti smrt.
Potem se tudi sprasujem zakaj delajo obdukcije ljudem da ugotavljajo vzroke smrti, ce ti trdis, da si ziv vedno dokler mozgani ne odmro. Po tej logiki je vedno vzrok odmrtje mozganov, ker vse do takrat trdis, da je clovek ziv.
Pa vsi vemo, da ni tako.
[/quote]

Žal… vsi vemo, da je tako.
Odgovor v tvojem stilu.

Glej… zdaj imam vrh glave, da mi polagaš osnovnošolske sklepe v usta; ne trdim tega kar pišeš, pač pa nekaj drugega, kar tebi očitno ne gre. Tudi prav.

Če želiš razumeti poanto, si preberi še tole zgoraj od Pop2, več se mi pa ne da pregovarjati.

Torej po tvoje bi morali vsakega priklopizi na eeg, da bi preverili delovanhe mozganov, in sele ob njihovi neaktivnosti bi smeli razglasiti smrt.
Potem se tudi sprasujem zakaj delajo obdukcije ljudem da ugotavljajo vzroke smrti, ce ti trdis, da si ziv vedno dokler mozgani ne odmro. Po tej logiki je vedno vzrok odmrtje mozganov, ker vse do takrat trdis, da je clovek ziv.
Pa vsi vemo, da ni tako.
[/quote]

neumnosti klatiš. Zakaj bi morali zdravniki vsakega priklopiti na eeg, da dokažejo smrt? Smrt je tudi navzven vidna. Zakaj? Ker nastopi takrat, ko možgani ugasnejo. Kdaj ugasnejo? Ko jim zmanjka kisika, to je pa šele po nekaj minutah in ne takoj ob kapi srca..

Zakaj je ob ustavitvi srca najpomembnejših prvih nekaj minut? Ker možgani še lahko delujejo, ker jim kisika še ni zmanjkalo in še niso odmrli.

Rok razmišlja pravilno.

neumnosti klatiš. Zakaj bi morali zdravniki vsakega priklopiti na eeg, da dokažejo smrt? Smrt je tudi navzven vidna. Zakaj? Ker nastopi takrat, ko možgani ugasnejo. Kdaj ugasnejo? Ko jim zmanjka kisika, to je pa šele po nekaj minutah in ne takoj ob kapi srca..

Zakaj je ob ustavitvi srca najpomembnejših prvih nekaj minut? Ker možgani še lahko delujejo, ker jim kisika še ni zmanjkalo in še niso odmrli.

Rok razmišlja pravilno.
[/quote]

Značilni trol, ki se vedno obesi na tistega, ki z njim razpravlja.
Vate rine toliko časa, da temo izbrišejo.
Jih je že šlo cu grunt nešteto.

Značilni trol, ki se vedno obesi na tistega, ki z njim razpravlja.
Vate rine toliko časa, da temo izbrišejo.
Jih je že šlo cu grunt nešteto.
[/quote]

Tvoj oz. Vajina komentarja jasno povesta kdo v koga rine, kdo zali in s tem kaze samega sebe.

Ti nimas ocitno o temi kaj drugega povedati kot mene zaliti. Je to tema? Mislim, da ne ampak ti iz svojih crustracij pac ne mores.
Zaradi tebe in one zgoraj je sla tema zu grund zdaj. In jaz se umikam. Ce isces odziv in prisotnost je ne bos dobil. Dokazuj se naprej se se s svojo zmoznostjo zalitev. Jaz na tvojem nivoju in na tem kakrsnem zelita komunicirati vidva dva, ce nisi celo ista oseba, ne mislim komunicirati.


[/quote]

Utemelji. Dokaži.

Do nesporazumov prihaja samo zaradi neznanja.
Že Tesla je izjavil nekako tako: “Ko bo znanost začela raziskovati nematerialne svetove, bo v desetih letih napredovala bolj kot v vsej svoji zgodovini.”

Človek je veliko več kot fizično bitje. Ima tudi subtilna telesa (ki so osnova fizičnemu) in tako opremljen lahko za krajši čas zapusti telo pri izventelesni izkušnji, kar se pogosto zgodi ob klinični smrti. Nepovratni zapustitvi telesa rečemo smrt in imamo odprto pot do višjih vibracijskih območij. Pri izventelesni izkušnji ne rabimo niti čutil niti možganov, ker okolje zaznavamo z notranjimi čuti.

Utemelji. Dokaži.
[/quote]

To utemeljujejo takoimenovani znanstveniki. Nekaj si domišljajo in potem temu večina ljudi verjame. Ljudje smo pa izredno sugestibilni in potem takim znanstvenim tezam verjamemo. Seveda so te znanstvene teze brez podlage in visijo kot smrkelj v luftu.

drug drugega programiramo

New Report

Close