Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nekateri tako močno proti ločitvi?

Zakaj nekateri tako močno proti ločitvi?

@brklc – za svoje zadnje pisanje si zaslužiš odlično. Te lahko kdaj kopiram?

No, ne morem in tudi nočem zanikati da mi tvoja pohvala mojega razmišljanja ne laska. Sem pa v prvi vrsti človek reale, in dejstvo, da sem z tujimi ljudmi vspostavil neprimerno lepše odnose kakor z domačimi, me neprimerno bolj osrečuje.

Seveda lahko, tukaj smo zato da se imamo prijetno z koristnim…

Taki moški že odraščajo, daleč vstran od bolnih mater. Sam pa se imam za redkega pripadnika starejše generacije, ki nisem nikoli pustil da bi ženske iz mene naredile pezdeta. Še več, vzdržal sem provokacije lastnih staršev, moje nesojene žene, norih dejanj feminiziranega javnega sektorja, ter družinskih sodišč.

Seveda se mnoge s tem ne morete sprijazniti, in diskreditorno sikate vsepovprek mimo tem, in s tem sporočate kako uboge ste.
Če jaz žensk, mater nebi spoštoval osebnostno, kot močno energijo v odnosih, bi vam že zdavnaj ratalo me utišat…
Ker pa sem “špegu” le vaših bolnih čutenj in razmišljanj, ter posledično dejanj, se pa seveda na vse kriplje trudite, vendar dosedaj še nobeni ni ratalo na tako bolan način.

Obstajajo pa ženske, matere ki so v svojem duhu tudi skromne in ponižne, in takim kažem popolnoma drugačen “špegu”.[/quote]

Ja odraščajo, kar lepo z materami – in če imajo to srečo, tudi z očeti.
Ja, vem, da je edina “prava” ženska zate “skromna in ponižna”, kot še za nekaj primerkov tukaj gori.
Te je pač čas povozil.. s tem da imaš na smolo tako velik ego, da svojo “povoženost” oglašaš kot
nekaj zaželenega…pravilnega…
Značilno je predvsem obsedeno prelaganje krivde….nisi se razumel ne s starši, ne z ženo, ne z sistemom,
in zdaj se ne razumeš z nami……pa glej glej, vedno je Z DRUGIMI nekaj narobe, samo s tabo ne…

Jaz se za čuda zelo dobro razumem z večino ljudi – od staršev, otrok, moških in žensk, kljub mojim
“bolnim razmišljanjem” ….ni hec?

– Nimam nikakeršnih težav, temveč se le odlično (prijetno z koristnim) zabavam.
-Nisem ločen, temveč je bil zakon neveljavno skenjen, ne na moji strani.
-Nimam težav z ženskami, temveč se le ne strinjam z njihovim bolnim čutenjem in razmišljanjem ter posledično dejanji.
– Kako sem se ali se še bom odrezal kot oče, so ali bojo zame relevantni “špegli” le moji in tuji otroci iz reale.
– Kaj seva iz mojega pisanja je lahko le tvoj pogled odvisen od tega, kaj hočeš ali nočeš, zmoreš ali ne, sprejeti.

Torej še enkrat: Kaj bi mi rada sporočila?

Da odrasti brklc in ne krivi žensk za svoje težave.

…SE KAR TE TEMe TIČE …. no, in zakaj nisi pri svoji družini bil tako pameten, ko je bil čas?

p.s.: po bitki smo vsi generali, a ne …[/quote]

Ni bistveno biti pameten za nazaj. Bistveno je narediti premik v razmišljanju in nekaj ukreniti – danes.[/quote]

Seveda … na tujih napakah se je nabolje učiti, a je problem, da se največ iz svojih. Dotični avtor pa tako “nastrojeno” proti ženskam piše, da je očitno, da tega premika pri njemu še ni. 🙂

Bruhec, v mojih besedah ni napuha, niti te nimam namena žaliti. Replika je bila le odziv na citat, ki si se ga odločil izpostaviti in s katerim – praviš – se strinjaš.

Vidiš, meni se zdi le filozofsko obračanje besed. Z vso pravico, saj v otroku ne iščem nadomestka partnerja.

Skela, zakaj je treba ali si želiš, tebi meni dopovedovat da je nekaj zelo hudo narobe z menoj, v temi, katere tema sploh ni to?

No končno… Hvala!

To naj bi bila izvirna resnica tvoje teme?

Kaj mi manjka In kako naj bi po tvoje to popravil?

Otroka naredita dve osebi, ti pa za vse zablode pri otroku, kriviš mater.
Dojemi že enkrat. Otrok ima dva starša. Ne le mater. Če je otrok slabo vzgojen, ni kriva le mati, ampak v enaki meri tudi oče.

A bi lahko prosim, prvo zelo enostavno odgovorila na moja gornja vprašanja?

Skela, zakaj je treba ali si želiš, tebi meni dopovedovat da je nekaj zelo hudo narobe z menoj, v temi, katere tema sploh ni to?[/quote]

Tema ni pomembna, (razen da smo jo nasmetili, vsi skupaj) saj v vseh temah pišeš zelo podobno.
In večinoma ne repliciram na tvoje zapise, ker itak ne bereš, samo napadaš nazaj…

Meni v bistvu dol visi zate ….grdo rečeno, ampak resnično – me pa zbodejo neke “resnice” ki jih kot
take podajaš, popolnoma neobjektivno, z veliko mero (nezdravega) ega…in še večjo mero
posploševanja svoje izkušnje na ves svet…
Saj zdaj spet doooolgo ne bom več…ker smisla pa res ni…bi bilo pa lepo. če bi šel kdaj za sabo brat…
in poskušal videti to, kar vidimo vsi…(pa vem, da ne boš.)

A bi lahko prosim, prvo zelo enostavno odgovorila na moja gornja vprašanja?[/quote]

Katera beseda ti ni jasna? Greva še enkrat:
Otroka naredita dve osebi, M in Ž? – Do sem verjetno razumeš.

Torej naprej:
Otrok ima dva starša. – Je še razumljivo?
Oba starša sta odgovorna za skrb za otroka in njegovo vzgojo. – Tu se ti pa verjetno zatakne, a ne?
Glede na zgornji stavek, da sta oba odgovorna, ne moreš pisarit, da so za vse krive matere. Pozabaljaš pa na očete, ki so ravno tako starši, ki imajo ravno tako odgovornost. – Še dojemaš?

Še enkrat: otrok ima dva starša. Ne krivi za slabo vzgojo matere, ampak krivi oba starša. – Je razumljivo?

– me pa zbodejo neke “resnice” ki jih kot take podajaš, popolnoma neobjektivno, z veliko mero (nezdravega) ega…in še večjo mero
posploševanja svoje izkušnje na ves svet…,
[/quote]

In to bi bilo bistveno sporočilo meni iz tvoje strani?

In če ja, zakaj ob vseh lepih odnosih ki jih imaš, pozornost posvečaš še meni, ki ti “dol visi zame”?

Neglede na to, ali pišejo moški ali ženske: dokler bodo ljudje iskali ‘krivdo’ v drugih, se oklepali in verjeli v teorijo, ki so jo nekje prebrali in se z njo poistovetili, nimajo potrebe potegniti potegniti poteze spremembe. Ki ne pelje nujno in vedno le v ločitev.

Kaj vas pritegne pri drugih in kdo lahko vzbuja v vas spoštovanje? Neglede na razlike lahko živite v sožitju le s človekom podobnih pogledov in vrednot.

– me pa zbodejo neke “resnice” ki jih kot take podajaš, popolnoma neobjektivno, z veliko mero (nezdravega) ega…in še večjo mero
posploševanja svoje izkušnje na ves svet…,
[/quote]

In to bi bilo bistveno sporočilo meni iz tvoje strani?

In če ja, zakaj ob vseh lepih odnosih ki jih imaš, pozornost posvečaš še meni, ki ti “dol visi zame”?[/quote]

Ker imam glih cajt.
Pa ker se mi glih ljubi.

To naj bi bila izvirna resnica tvoje teme?

Kaj mi manjka In kako naj bi po tvoje to popravil?

Nič mi ni jasno, nič mi ni razumljivo, ker odgovorov sploh ni. Posledično mi je brezpredmetno debatirati s teboj o življenjskih vprašanjih glede odnosov, saj te doživljam kot nevredno sogovornico.

Posebej še, če pomislim na možne provokacije glede na dejstvo da nisi prijavljena, ter na teoretično možnost da ne zmoreš, ne znaš, nočeš odgovoriti na dva preprosta vprašanja.

Poleg tega pa dopuščam tudi možnost, da je tema le provokacija meni, katere avtor je isti kakor včerajšnje dopoldanske.

@okoliščina – mogoče se midva celo strinjava v mnogočem, le različne pristope ubirava.

Lahko bereš, bereš študiraš in prideš do enakih spoznanj kot nekdo, ki ne počne nič od tega.

Je spoznanje zato kaj manj vredno?

Ej, brklc. Pojma nimam ne kdo si, ne kaj si, ne koliko si star. Zbodlo me je edino tvoj zapis v eni temi, kjer si imel toliko proti ločitvam. V tej temi pa očitno nadaljuješ in ne dojameš, da ima otrok dva starša. Ti kriviš le mater. Prav. Ostani v svoji prepričanosti, da so za vse krive ženske. Ti pa si očitno uboga žrtev, ki ne zmore nič sama storiti.

Tako torej? Vse občutke in tvoja razmišljanja v zvezi z menoj in mojimi lastnostmi, ljudem razkrivaš zato ker imaš cajt in se ti ljubi?

E, vidiš, z menoj pa ni tako. V prvi vrsti sem tukaj da združim prijetno z koristnim, puščam ljudem svobodo v reali, ozaveščam o družbeno sprejemljivih odnosnih deviacijah, bogatim forum, ob poškodovani hrbtenici vsaj razumsko “telovadim”,……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….itd…..

Ne vem no, naj bralci presodijo kdo je komu kaj in kdo…

Najbolj enostavno je valiti krivdo na drugega.

Lej, ko in če, boš kdaj ponovno prebrala svoje pisanje v tej temi, boš spoznala da si od začetka pisala JAZ;JAZ;JAZ, ko pa ti skušam povedati da nismo vsi enakega mnenjain skušamo to na tebi dojemljiv način argumenitari, pa pišeš TI;TI;TI…

ampak glej, spet je to samo moj pogled, ki še ne pomeni svete resnice….

Pa res ne zmoreš odgovoriti na tako preprosta vprašanja, kot sem ti jih zastavil???

Tako torej? Vse občutke in tvoja razmišljanja v zvezi z menoj in mojimi lastnostmi, ljudem razkrivaš zato ker imaš cajt in se ti ljubi?

E, vidiš, z menoj pa ni tako. V prvi vrsti sem tukaj da združim prijetno z koristnim, puščam ljudem svobodo v reali, ozaveščam o družbeno sprejemljivih odnosnih deviacijah, bogatim forum, ob poškodovani hrbtenici vsaj razumsko “telovadim”,……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….itd…..

Ne vem no, naj bralci presodijo kdo je komu kaj in kdo…[/quote]

Ojej, a tako popoln si?
Jaz nisem, priznam. Niti na misel mi ne pride, da bi “ozaveščala o družbeno sprejemljivih odnosnih
devijacijah” ali celo bogatila forum….pridem, preberem, komentiram….to je vse.

Lej, kolikor te vidim, imaš pač obrambni mehanizem, ki se ga za vsako ceno oklepaš…jaz ti ga
ne nameravam napadati….tudi, če mi ni všeč..tvoja stvar. .Samo še ena poslovilna misel:
“Najbolj grdo je lagati sam sebi”….

Brklc, s tabo nima smisla debatirat. Človek ti napiše vse odgovore, ti jih ne razumeš in še vedno hočeš odgovore. Bolj jasno ti žal ne znam razložiti.
Pač oklepaj se svojega mnenja, da so za vse krive ženske. Saj to je tvoj problem ne moj.
Uživaj v tem. Jaz ti žal ne znam dopovedat nič. Si preveč prepričan v svoj prav, v to, da so za vse slabo krive ženske. Nekoč boš mogoče dojel, da je treba prevzeti del odgovornosti tudi na svojo pleča.
Nekoč boš dojel, da pa le nisi tako idealen kot misliš, da si.
Lepo bodi.

Tudi tebi vse dobro, ob laganju sama sebi!

New Report

Close