Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj otrokom denar za 5

Zakaj otrokom denar za 5

Tako je. Bravo, v 1 stavku vam je povedal poanto življenja.
Kje ga nekateri starši zavozijo z napačno vzgojo, plačevanjem za vsako 5.

Ali je otrok “naravni odličnjak” in normalen, pošten, potem bi se mu tak način plačevanja upiral in tak starš bi ga zelo prizadel, ker je padel nizko.
[/quote]

Mislim – res verjameš v to? Kako zelo pa si travmatizirala svojega otroka, da verjame, da dobiti plačilo, pomeni nekaj slabega oz. bi ga to celo prizadelo?

Imamo različna mnenja in prav je tako. In jaz sem enakega mnenja kot ena zgoraj – če otroka kaznuješ za grdo vedenje, je prav, da ga tudi nagradiš za lepe rezultate. Otroku veliko pomeni samostojnost in odločanje, kam bo dal svoj denar, a dokler se šola je možnosti dobiti denar pač težja. Pri nas je veljalo – dokler se redno šolaš je to tvoja prva in glavna zadolžitev. Delali smo tako le med počitnicami, zato mi je prav prišlo, da sem dobila kak € za kako dobro opravljeno delo ali super rezultat. Žepnin pa ni bilo.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Tako je. Bravo, v 1 stavku vam je povedal poanto življenja.
Kje ga nekateri starši zavozijo z napačno vzgojo, plačevanjem za vsako 5.

Ali je otrok “naravni odličnjak” in normalen, pošten, potem bi se mu tak način plačevanja upiral in tak starš bi ga zelo prizadel, ker je padel nizko.
[/quote]

Hahaha, nekdo, kiima svoja starša za PSA, se je odločil komentirat tujo vzgojo… LOL

Mislim, da si samo s tistim postom, ko si imenovala starše za pse, povedala o sebi toliko, da so vsi tvoji nadaljni komentarji in misli povsem brezpredmetni!
Ti imaš toliko problemov sama s sabo, da se nimaš kaj ukvarjat z drugimi, ampak reši najprej svoje lastne nebuloze!

Okvirno in skrajšano, ene par bi na hitro izpostavila:
Otrok se uči zase, hodi v šolo, ne zaradi staršev, družbe, denarja, nujnega zla,… ampak zaradi sebe, samostojen in samostojno.

– naj mu bo že sama ocena nagrada, šolarju samemu, v mejah normale, da se ne prevzame/povzdiguje nad drugimi

-ampak da gradi naprej znanje, spoznava nova področja in svoje sposobnosti…

-naj raje pomaga drugim(tako bo predal znanje naprej, ne da ga zadrži zase), prostovoljno, ne za plačilo sošolcu!!! Ta bo veliko prej razumel podano znanje, ker mu bo bližje kot morda učiteljevo, ki ima drugačen način

-če ne dobi €, bo bolj zaradi denarja razočaran, kot zaradi ocene, oz bolje neznanja.
Past je učiti se za denar ali za oceno.

Učenje je osvojiti znanje, ga podati, je veščina.

Nagrajujte ga z modrostjo, pravo vzgojo, pohvalo, spodbudo, osebnostno potezo, ljubeznijo.
Ne pa z denarjem, ki pušča praznino.

Pojdite ven z otrokom, na sprehod, tortico, po obdobju testov in bodite iskreni in veseli. Otrok potrebuje pristnost, sprejetost.

Ne vse odpravljat s 5€ ali tablicami, mobiteli.

Otrok potrebuje živega starša, starša ki se z njim nasmeji, zjoče, ga podpre…se ga veseli in ne meri uspeh, življenje z €.

(nimam časa, da bi na lepše, bolj dolgo)

Mi bi bankrotirali, če bi otroke nagrajevali za petke:)
Bi lani moral mož dati eno plačo le za petke

Vse lepo in prav, če ne bi mešala hrušk in jabolk… kaj ima veze sprehod z otrokom, podpora otroku z nagrajevanjem?
Eno z drugim pri vas ne gre?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Natrosila si samo kup floskul.

Odločitev posameznika. Jaz jima denarja za posamezne ocene nisem dajala. Sta pa dobila na koncu leta za spričevalo

Mislim – res verjameš v to? Kako zelo pa si travmatizirala svojega otroka, da verjame, da dobiti plačilo, pomeni nekaj slabega oz. bi ga to celo prizadelo?

Imamo različna mnenja in prav je tako. In jaz sem enakega mnenja kot ena zgoraj – če otroka kaznuješ za grdo vedenje, je prav, da ga tudi nagradiš za lepe rezultate. Otroku veliko pomeni samostojnost in odločanje, kam bo dal svoj denar, a dokler se šola je možnosti dobiti denar pač težja. Pri nas je veljalo – dokler se redno šolaš je to tvoja prva in glavna zadolžitev. Delali smo tako le med počitnicami, zato mi je prav prišlo, da sem dobila kak € za kako dobro opravljeno delo ali super rezultat. Žepnin pa ni bilo.
[/quote]
Saj ni kaj verjet, je videno povsod. Ko je denar vrednota, življdnja ni.

Natrosila si samo kup floskul.
[/quote]
Ja, take ki ti niso blizu, ti ne pomenijo nič. 😀

Zame to niso floskule…😊

Se pozna pred konferecami, drugače se pa lepo pride skozi, kak mesec se zgodi, da ne dobijo nobene ocene ali pa komaj eno ali dve, v takih mesecih prišparaš za december/januar in maj/junij, ko so vse ocene na kupu. Prinas sin v tretji triadi ni dobil manjše ocene od 5, vem kako to zgleda in koliko je to denarja, ampak če deliš na 12 mesecev, je to na koncu samo navadna žepnina.

Zakaj misliš, da se ne da vsega skupaj speljat?
Mislim, da si zelo omejena v razmišljanju in ne znaš širše pogledat na stvar in okolje.

Se pozna pred konferecami, drugače se pa lepo pride skozi, kak mesec se zgodi, da ne dobijo nobene ocene ali pa komaj eno ali dve, v takih mesecih prišparaš za december/januar in maj/junij, ko so vse ocene na kupu. Prinas sin v tretji triadi ni dobil manjše ocene od 5, vem kako to zgleda in koliko je to denarja, ampak če deliš na 12 mesecev, je to na koncu samo navadna žepnina.
[/quote]
Ne, ni navadna žepnina, ampak uničenje otroka, ker ni imel niti možnosti razvit čustveno inteligenco in spontano odgovornost.


Saj ni kaj verjet, je videno povsod. Ko je denar vrednota, življdnja ni.
[/quote]

Pa saj to ti govorim. Otroka je treba naučit, da denar ni vrednota, ampak ga pa potrebuje, za dosego svojih ciljev. Tu sta si želela potovanja in sta jih dobila tudi s trudom. Še danes uživata v potovanjih. Torej ne moreš reči, da jima je vrednota denar, ker ni res.
Ni dovolj, da mrtvohladno daješ otroku denar ali kazen (ga odvzemaš), vključen moraš biti še precej več. Ampak nič ni narobe z denarnim nagrajevanjem, kot takim.
Sicer pa, saj ti otrok sam pokaže in pove kaj ceni. Moja sta še precej mlajša (in v šolah še ni ocen) a vseeno vsak denar, ki ga dobita prihranita za nekoč, ko ga bosta rabila za večje želje. Trenutno pa več pomeni čas z nama in aktivno ukvarjanje z njima.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Niti ne berem, saj je vse jasno, zato pa imamo danes družbeno stanje tako kot je in ljudje izrojeni do konca. To je dejstvo. Nič ne pomaga, ne izobrazba na silo pridobljena, ne denar, več je obojega, slabše je. In ko pogledaš te kao napredne, je samo olupek, to je vse umetno in popolnoma prazno.

V mafijski državi drugače ne moreš uspeti kot s korupcijo. In podkupovanja je treba otroke učiti že od malih nog.

Ne le to, dobesedno sociopate starši proizvajajo, pa niso sposobni tega zavedanja.

Oh dajte no se slepit. Brez denarja si nula. Nikamor ne prides.Prej bojo otroci to postekali prej bojo znali ceniti vsak evro..


Saj ti pa z denarjem tudi nisi nikamor prišla, ne? Pristala na monu, jeznorita, nora, zavržena in zavožena in mon kot je videt že lep čas, ti je edino in vse življenje.

Ne le to, dobesedno sociopate starši proizvajajo, pa niso sposobni tega zavedanja.
[/quote]

Če so vsi ljudje, ki menijo, da je življenje le brez denarja taki kot ti, potem sem vesel, da več staršev otroke uči odnosa do denarja, kot ne. Udarjenih v glavo za katere moramo plačevati mi, vas je že tako preveč.


Saj ti pa z denarjem tudi nisi nikamor prišla, ne? Pristala na monu, jeznorita, nora, zavržena in zavožena in mon kot je videt že lep čas, ti je edino in vse življenje.
[/quote]

Očitno je prišla vsaj tako daleč kot ti.


Brez pameti si nula. 🙂
Plačevanje otrokom za ocene prinese le polno rit in zato otrok ne ceni denarja.

Očitno je prišla vsaj tako daleč kot ti.
[/quote]
Nikakor, primitivna socopatka, ki nima več ničesar in nikogar, sicer ne bi tu visela in norela 24ur dnevno.

https://www.dnevnik.si/1042351853


Nikakor, primitivna socopatka, ki nima več ničesar in nikogar, sicer ne bi tu visela in norela 24ur dnevno.
[/quote]

Hm, tudi ti visiš tu in noriš 24ur dnevno…


Saj ti pa z denarjem tudi nisi nikamor prišla, ne? Pristala na monu, jeznorita, nora, zavržena in zavožena in mon kot je videt že lep čas, ti je edino in vse življenje.
[/quote]
Revček fovsljivi na socialni podpori. A te ni sram, da te država preživlja in tvoj zarod.?
Taki ste najbolj pametni za finance, nič pa nimaš za pokazat razen tistih par sto evrckov na mesec.
Ne se smesit ubogo zmene brez prebite pare.

New Report

Close