Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj otrokom denar za 5

Zakaj otrokom denar za 5

Res se vidi – Grda resnica sploh pokaže svoj nivo, tisti ki pa se hvalite z denarjem pa tudi.
[/quote]
Grda resnica je čisto ok. Denar odpira vrata,revščina jih pa zapira.

Pozabljaš eno najbolj bistveno stvar: dete hodi v šolo za nadgrajevanje svojega znjanja, kar mora vedet, da je zastonj za v njegovo dobro, ne pa da mu bodo za vsako oceno plačevali ! Tukaj je govora, da jih nekateri nagrajujejo za “vsako lepo oceno”, ki je verjetno tudi zmaga takih staršev, ker so verjetno pol prispevali zraven zanjo !

OK, noben problem nagradit otroka na koncu šolskega leta za uspešno ali pa odlično opravljen razred, letnik ne pa za vsako petko, no.

Ti pri svoji zaposlitvi dobiš vsak mesec “za povrh ” še ene 100 evrčkov za “delovno uspešnost” ?

Folk, ne ga sr’t, no.
[/quote]
Znanje se plačuje! Ali ti prodajaš svoje znanje?

Pozabljaš eno najbolj bistveno stvar: dete hodi v šolo za nadgrajevanje svojega znjanja, kar mora vedet, da je zastonj za v njegovo dobro, ne pa da mu bodo za vsako oceno plačevali ! Tukaj je govora, da jih nekateri nagrajujejo za “vsako lepo oceno”, ki je verjetno tudi zmaga takih staršev, ker so verjetno pol prispevali zraven zanjo !

OK, noben problem nagradit otroka na koncu šolskega leta za uspešno ali pa odlično opravljen razred, letnik ne pa za vsako petko, no.

Ti pri svoji zaposlitvi dobiš vsak mesec “za povrh ” še ene 100 evrčkov za “delovno uspešnost” ?

Folk, ne ga sr’t, no.
[/quote]

Bi imel ti tudi dovolj, da ti konec leta delodajalec da nekaj malega za svoje uspešno delo? ALi imaš raje, da dobiš vsak mesec? In da, mnogi dobijo tudi dodatke za uspešnost tistega meseca, itd. Ti očitno ne, ker si zanič delavec s slabo plačo. Zagrenjen kot vsi ostali in polna usta višjih ciljev v življenju.

Pozabljaš eno najbolj bistveno stvar: dete hodi v šolo za nadgrajevanje svojega znjanja, kar mora vedet, da je zastonj za v njegovo dobro, ne pa da mu bodo za vsako oceno plačevali ! Tukaj je govora, da jih nekateri nagrajujejo za “vsako lepo oceno”, ki je verjetno tudi zmaga takih staršev, ker so verjetno pol prispevali zraven zanjo !

OK, noben problem nagradit otroka na koncu šolskega leta za uspešno ali pa odlično opravljen razred, letnik ne pa za vsako petko, no.

Ti pri svoji zaposlitvi dobiš vsak mesec “za povrh ” še ene 100 evrčkov za “delovno uspešnost” ?

Folk, ne ga sr’t, no.
[/quote]

Obstaja ogromno delovnih mest, kjer se uspesnost denarno nagrajuje!
10 let sem delala na takem delovnem mestu, da sem lahko imela minimalca ali pa tja do 5-6k, povprecno sem imela nekje okoli 3k.

Uspesen sportnik, ki zmaga na OI, ne dobi samo aplavza in zlate medalje, ampak tudi denarno nagrado. Ali ti mislis, da bi se mu pac samo zahvalili za nastop?

Pozabljaš eno najbolj bistveno stvar: dete hodi v šolo za nadgrajevanje svojega znjanja, kar mora vedet, da je zastonj za v njegovo dobro, ne pa da mu bodo za vsako oceno plačevali ! Tukaj je govora, da jih nekateri nagrajujejo za “vsako lepo oceno”, ki je verjetno tudi zmaga takih staršev, ker so verjetno pol prispevali zraven zanjo !

OK, noben problem nagradit otroka na koncu šolskega leta za uspešno ali pa odlično opravljen razred, letnik ne pa za vsako petko, no.

Ti pri svoji zaposlitvi dobiš vsak mesec “za povrh ” še ene 100 evrčkov za “delovno uspešnost” ?

Folk, ne ga sr’t, no.
[/quote]

Hm, ja, nagrajevanje za delovno uspešnost obstaja. Kaj pa zdaj? Jaz delam projektno. Sem nagrajena za vsak projekt posebej. Kaj pa zdaj? Malo ti argumentacija v tem oziru šepa.

Bi imel ti tudi dovolj, da ti konec leta delodajalec da nekaj malega za svoje uspešno delo? ALi imaš raje, da dobiš vsak mesec? In da, mnogi dobijo tudi dodatke za uspešnost tistega meseca, itd. Ti očitno ne, ker si zanič delavec s slabo plačo. Zagrenjen kot vsi ostali in polna usta višjih ciljev v življenju.
[/quote]

Sem sam svoj delodajalec zadnjih 10 let.

Načeloma pa lahko včasih po 20ih letih delovne dobe že kar izprežem ( je bilo v mladosti dovolj garanja, mi pa ni žal, je bilo zadovoljivo in uspešno).
Mnogo prispevamo v naši družini v državni proračun. Tako da – ne skrbi ti zame – nisem nič od tvojega naštetega, te moram pošteno razočarat zaradi tvojega nepotrebnega tapkanja po tipkovnici!

Si pa samo še eden izmed tistih “tafoušljivih” tudi tukaj v temi, ki se še pri svoji starsti očitno niste naučili privoščiti in dopustiti uspeha komu drugemu 🙂 Prav veje iz nekaterih postov ta vaša zavist. Jasno, da si tega nočete priznat. Ampak za to vam žal nismo mi krivi – mi smo pridno hodili v šole in starši nas niso nagrajevali z denarjem za vsako petico, ni bilo potrebe 🙂

Obstaja ogromno delovnih mest, kjer se uspesnost denarno nagrajuje!
10 let sem delala na takem delovnem mestu, da sem lahko imela minimalca ali pa tja do 5-6k, povprecno sem imela nekje okoli 3k.

Uspesen sportnik, ki zmaga na OI, ne dobi samo aplavza in zlate medalje, ampak tudi denarno nagrado. Ali ti mislis, da bi se mu pac samo zahvalili za nastop?
[/quote]

daj nehaj branit svoje nagravžne lene pamže!

Sem sam svoj delodajalec zadnjih 10 let.

Načeloma pa lahko včasih po 20ih letih delovne dobe že kar izprežem ( je bilo v mladosti dovolj garanja, mi pa ni žal, je bilo zadovoljivo in uspešno).
Mnogo prispevamo v naši družini v državni proračun. Tako da – ne skrbi ti zame – nisem nič od tvojega naštetega, te moram pošteno razočarat zaradi tvojega nepotrebnega tapkanja po tipkovnici!

Si pa samo še eden izmed tistih “tafoušljivih” tudi tukaj v temi, ki se še pri svoji starsti očitno niste naučili privoščiti in dopustiti uspeha komu drugemu 🙂 Prav veje iz nekaterih postov ta vaša zavist. Jasno, da si tega nočete priznat. Ampak za to vam žal nismo mi krivi – mi smo pridno hodili v šole in starši nas niso nagrajevali z denarjem za vsako petico, ni bilo potrebe 🙂
[/quote]

Škoda, ker te niso nagrajevali, bi se vsaj naučil brati. Tako pa si še en tistih, ki ne zna povedati kaj misli, ne zna zagovarjati svojega mišljena argumentirano in hitro privleče ven svojo vele uspešnost, kar seveda kaže kako majhen človek v resnici si.

Škoda, ker te niso nagrajevali, bi se vsaj naučil brati. Tako pa si še en tistih, ki ne zna povedati kaj misli, ne zna zagovarjati svojega mišljena argumentirano in hitro privleče ven svojo vele uspešnost, kar seveda kaže kako majhen človek v resnici si.
[/quote]

A je tako hudo, da pišeš že pod večimi vzdevki v tej temi?

Če so te samo z denarjem celo življenje “porivali “tvoji naprej, morda že od otroštva, imaš veliko težavo – razumemo, zakaj.

Sem sam svoj delodajalec zadnjih 10 let.

Načeloma pa lahko včasih po 20ih letih delovne dobe že kar izprežem ( je bilo v mladosti dovolj garanja, mi pa ni žal, je bilo zadovoljivo in uspešno).
Mnogo prispevamo v naši družini v državni proračun. Tako da – ne skrbi ti zame – nisem nič od tvojega naštetega, te moram pošteno razočarat zaradi tvojega nepotrebnega tapkanja po tipkovnici!

Si pa samo še eden izmed tistih “tafoušljivih” tudi tukaj v temi, ki se še pri svoji starsti očitno niste naučili privoščiti in dopustiti uspeha komu drugemu 🙂 Prav veje iz nekaterih postov ta vaša zavist. Jasno, da si tega nočete priznat. Ampak za to vam žal nismo mi krivi – mi smo pridno hodili v šole in starši nas niso nagrajevali z denarjem za vsako petico, ni bilo potrebe 🙂
[/quote]

Zakaj tebe boli, če nekdo nagrajuje svojega otroka z denarjem? Si zaradi tega oškodovan, opeharjen itd.?
Vsak dela po svoje ali ne? Nobena stvar pa ni zgrešena. Če nimaš pač ne daš ali daš ob koncu leta. Tudi ta sistem deluje – če daš za vsako dobro oceno tudi prav, zakaj ne?
Jaz sem v času magistrskega študija za vsak narejen izpit (pa sem vse delala v rokih) mami peljala ven jest v specifično (in dražjo) gostilno. Katastrofa. Nagradila sem sebe za trud, pa še fajn sva se imele.

In če gledam danes v službi. Ne sicer vsak mesec ampak pogosto si kupim kaj kar tako, ker lahko, ker služim. Zase ali za družino – kaj takega “za dušo”. Kaj je s tem narobe? Sem zato totalno omejena, mahnjena na denar? Ne, nisem.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Zakaj tebe boli, če nekdo nagrajuje svojega otroka z denarjem? Si zaradi tega oškodovan, opeharjen itd.?
Vsak dela po svoje ali ne? Nobena stvar pa ni zgrešena. Če nimaš pač ne daš ali daš ob koncu leta. Tudi ta sistem deluje – če daš za vsako dobro oceno tudi prav, zakaj ne?
Jaz sem v času magistrskega študija za vsak narejen izpit (pa sem vse delala v rokih) mami peljala ven jest v specifično (in dražjo) gostilno. Katastrofa. Nagradila sem sebe za trud, pa še fajn sva se imele.

In če gledam danes v službi. Ne sicer vsak mesec ampak pogosto si kupim kaj kar tako, ker lahko, ker služim. Zase ali za družino – kaj takega “za dušo”. Kaj je s tem narobe? Sem zato totalno omejena, mahnjena na denar? Ne, nisem.
[/quote]

Taprava se je oglasila.
vemo, da sti dobivaš nagrado vsakič ko noge daš narazen. ni treba še otrok učit tako. ampak tvoji so že itak zapečateni s tako mamo.

Zakaj tebe boli, če nekdo nagrajuje svojega otroka z denarjem? Si zaradi tega oškodovan, opeharjen itd.?
Vsak dela po svoje ali ne? Nobena stvar pa ni zgrešena. Če nimaš pač ne daš ali daš ob koncu leta. Tudi ta sistem deluje – če daš za vsako dobro oceno tudi prav, zakaj ne?
Jaz sem v času magistrskega študija za vsak narejen izpit (pa sem vse delala v rokih) mami peljala ven jest v specifično (in dražjo) gostilno. Katastrofa. Nagradila sem sebe za trud, pa še fajn sva se imele.

In če gledam danes v službi. Ne sicer vsak mesec ampak pogosto si kupim kaj kar tako, ker lahko, ker služim. Zase ali za družino – kaj takega “za dušo”. Kaj je s tem narobe? Sem zato totalno omejena, mahnjena na denar? Ne, nisem.
[/quote]

mene nič ne boli – se pa močno odraža kasneje, ko pridejo taki “z denarjem od OŠ za petke nafilani otroci” kot odrasli po zaključenem šolanju napirmer na neko delovno mesto, pa pričakujejo, da bo tudi tam letelo od začetka tako, kot je doma 20 let, imajo pa dve levi roki….. Torej jim starši naredijo medvedjo uslugo za kasneje zaradi nepravilnega odnosa do denarja že v rani mladosti…. in tako nagrajevanje za vsako petko, je žal privzgajanje napačnega odnosa do denarja, ki jim kasneje resnično škodi. Vsaj tej generaciji, rorjeni po letu 1990.

Zavist je Slovenski nacionalni šport!
Zakaj fehtarite po televiziji, če denar ni pomemben? Plačajte račune z vašo visoko moralo in z globokim duhovnim
razsvetljenjem.
Vaši otroci stopajo po isti poti kot vi. Pristali bodo na državni podpori in v državnem stanovanju duhovno razsvetljeni,medtem ko jim bomo nemoralni državljani, ki imamo nekaj pod palcem plačevali račune.

Seveda. Ampak problem je v tem, da ogromno otrok razume samo pojem nagrajevanja. Kazni so huda krivica, in tako se zdi celo nekaterim staršem.
A ni tista ženska hrvatica, govorila tudi nekaj o kaznih? Dobiš 5ico? Evo ti 5 eur (ali karkoli že). Ne pospraviš svoje sobe (tvoja dolžnost)? Dolžan si 5 eur, daj jih. Tako bi moralo to delovati. Žal pri novodobnih sončkih deluje samo prvi del. Temu se reče nevzgoja in tako starši zafurajo svoje otroke.

mene nič ne boli – se pa močno odraža kasneje, ko pridejo taki “z denarjem od OŠ za petke nafilani otroci” kot odrasli po zaključenem šolanju napirmer na neko delovno mesto, pa pričakujejo, da bo tudi tam letelo od začetka tako, kot je doma 20 let, imajo pa dve levi roki….. Torej jim starši naredijo medvedjo uslugo za kasneje zaradi nepravilnega odnosa do denarja že v rani mladosti…. in tako nagrajevanje za vsako petko, je žal privzgajanje napačnega odnosa do denarja, ki jim kasneje resnično škodi. Vsaj tej generaciji, rorjeni po letu 1990.
[/quote]

Ma kaj pa vem če je res tako. To je problematika vzgoje same kot celote in ne nagrajevanja. Lej ne vem koliko primerov ti poznaš, jaz dejansko poznam primer takega nagrajevanja in ni razvajenosti. Znata delati, kar se odraža tudi v tem, da sta morala delati od 15 leta dalje med počitnicami in da dejansko starši niso krili vsake bedarije, ki sta jo hotela. Zato pa sta lahko sama, ampak ko enkrat daješ iz svojega žepa trikrat premisliš ali boš res dal. To opaziš že pri majhnemu otroku, ko mu razložiš, da ena bedasta igrača stane 15 sladoledov (kepic) ali pol ure jahanja.

Sem generacija okoli te kjer pišeš.. ni bilo sicer nagrajevanja ocen (ker so zidali in ni bilo) ampak bilo pa je nagrajevanje za dodatna dela (ne gospodinjska – to se je razumelo, da moram delati brez nadomestila). In zasluženi denar je veliko več vreden kot dani denar. In tudi težje gre iz roke.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Ma kaj pa vem če je res tako. To je problematika vzgoje same kot celote in ne nagrajevanja. Lej ne vem koliko primerov ti poznaš, jaz dejansko poznam primer takega nagrajevanja in ni razvajenosti. Znata delati, kar se odraža tudi v tem, da sta morala delati od 15 leta dalje med počitnicami in da dejansko starši niso krili vsake bedarije, ki sta jo hotela. Zato pa sta lahko sama, ampak ko enkrat daješ iz svojega žepa trikrat premisliš ali boš res dal. To opaziš že pri majhnemu otroku, ko mu razložiš, da ena bedasta igrača stane 15 sladoledov (kepic) ali pol ure jahanja.

Sem generacija okoli te kjer pišeš.. ni bilo sicer nagrajevanja ocen (ker so zidali in ni bilo) ampak bilo pa je nagrajevanje za dodatna dela (ne gospodinjska – to se je razumelo, da moram delati brez nadomestila). In zasluženi denar je veliko več vreden kot dani denar. In tudi težje gre iz roke.
[/quote]

V temi je govora izključno o nagrajevanju za ocene…. Torej tvoja primerjava z nagrajevanje z denarjem za pridnost za dodatna dela odpade, ker ni primerljivo.

Danes žal veliko ravno teh staršev, ki delijo denar svojim otrokom za vsako dobro oceno v šoli, tudi presedi s tem otrokom precej časa in dela nemesto njega, ne samo z njim – praktično nagrajujejo potem sami sebe 🙂 IN to priznajo tudi tukaj, s ponosom – kako jim pišejo obnove domačega branja, delajo plakate, ipd ipd ipd.
Tudi to je velika napaka, ki se je taki starši preprosto ne zavedajo.
Ustaljena praksa in prepogosta navada današnjih osnovnošolskih staršev je to, da plačujejo sporti otrokom za ocene, ki so snjim ( staršem) všeč. Sicer če jih to osrečuje na koncu, je to popolnoma njihov problem, ampak otroku pa s tem delajo veliko škodo za naprej.

Ngrajevanje sproti z denarjem za vsako dobro oceno, ki jo otrok prinese domov – zgrešeno, popolnoma!

V temi je govora izključno o nagrajevanju za ocene…. Torej tvoja primerjava z nagrajevanje z denarjem za pridnost za dodatna dela odpade, ker ni primerljivo.

Danes žal veliko ravno teh staršev, ki delijo denar svojim otrokom za vsako dobro oceno v šoli, tudi presedi s tem otrokom precej časa in dela nemesto njega, ne samo z njim – praktično nagrajujejo potem sami sebe 🙂 IN to priznajo tudi tukaj, s ponosom – kako jim pišejo obnove domačega branja, delajo plakate, ipd ipd ipd.
Tudi to je velika napaka, ki se je taki starši preprosto ne zavedajo.
Ustaljena praksa in prepogosta navada današnjih osnovnošolskih staršev je to, da plačujejo sporti otrokom za ocene, ki so snjim ( staršem) všeč. Sicer če jih to osrečuje na koncu, je to popolnoma njihov problem, ampak otroku pa s tem delajo veliko škodo za naprej.

Ngrajevanje sproti z denarjem za vsako dobro oceno, ki jo otrok prinese domov – zgrešeno, popolnoma!
[/quote]

To si si zdaj kar izmislila. Mi smo imeli nagrajevanje za ocene (sicer ne z denarjem), pa nikoli nisem sedela z otroki. Nagrade so bile izključno za motivacijo. Ker nekateri otroci ne padajo na “učiš se zase in za svojo prihodnost”, sploh pri 10-ih letih. Tako da govoriš o dveh ločenih zadevah, ki ju ni treba mešat zato, da dokažeš svoj prav.

To si si zdaj kar izmislila. Mi smo imeli nagrajevanje za ocene (sicer ne z denarjem), pa nikoli nisem sedela z otroki. Nagrade so bile izključno za motivacijo. Ker nekateri otroci ne padajo na “učiš se zase in za svojo prihodnost”, sploh pri 10-ih letih. Tako da govoriš o dveh ločenih zadevah, ki ju ni treba mešat zato, da dokažeš svoj prav.
[/quote]

Nič ni izmišljeno – na MONu lahko sama bereš, kako se nekateri starši osnovnošolcev dobesedno radi pohvalijo, kako namesto njih preberejo knjige, delajo obnove za domače branje, jim naredijo naloge, plakate za prezentacije, ipd…..Pa tisti “mi” hodimo v drugi razred, mi delamo naolge, mi beremo, mi, mi, mi, mi, ……. Tako kot od plenic naprej: mi kakako, mji papcamo, mi lulamo…..

Že zadnjih 10 let se to bere lahko na MONu, kako starši delajo namesto otrok v OŠ, nič novega. Pa ne zato, ker bi morali, ampak zato, ker hočejo da otrok nosi domov najvišje ocene. in jim zagusti v srednji šoli potem že v prvem letniku, ko začnejo realne ocene padat – dvojke in trojke, nič več petice.

Ne gre za nobeno dokazovanje svojega prav – pišem pa iz prakse, ne teoretiziram.

Verjamem, da nekateri današnji otroci “ne razumejo pri 10ih, da se učijo zase in za svojo prihodnost”. Ker očitno tudi njihovi starši, ko so bili v njihovih letih, niso “tega” razumeli. In še danes kot odrasli ne razumejo, nočejo razumeti. Razumljivo, ker gre to iz roda v rod.

Enostaven zaključek teme:
Vse je odvisno od staršev in vzgoje.
Nagrajevanje ocen z denarjem: DA, če znajo starši pravilno razložiti in osmisliti ta način nagrajevanja.
Nagrajevanje ocen z denarjem: NE, če starši zgoraj napisanega ne znajo.

Seveda ni ene rešitve da/ne, ampak je vse povezano s samo vzgojo, otrokovim razumevanjem…

Bi pa poudarila, da je najpomembnejše, da svoje otroke učite spoštovanja do drugih in samih sebe.
Žaljenje, sklepanje o drugih, poniževanje, tega je bilo v tej temi preveč.
Enostavno ne razumem zakaj ne pove vsak svojega mnenja in sprejema mnenje drugega.

Otrok lahko dobi 100e za petico, lahko mu čestitate, lahko se za njegovo oceno ne zmenite, nič od tega ni važno za njegovo življenje, če se od vas uči nestrpnosti in zaničevanja.

Sploh pa se v tej temi pogovarjate kdo zasluži več, kdo je na socialki, kdo dela, kdo ne… Upam, da ne ocenjujete rangirate oseb na ta način pred svojimi otroci. Otrok bo potem prišel v šolo in sam na ta način rangiral svoje sošolce. Kasneje bo na ta način rangiral zaposlene, ki jih vidi. In bo nestrpen do prodajalke, namesto da bi se ji nasmehnil in bil vljuden. Nestrpen bo do šefa, ker bo mislil, da mu vse pripada. Nestrpen bo do zaposlenih, ker je pa le on njihov šef oni pa le njegovi delavci.

Polagam vam na srce, vzgajajte svoje otroke v samozavestne in spoštljive osebe.

Nič ni izmišljeno – na MONu lahko sama bereš, kako se nekateri starši osnovnošolcev dobesedno radi pohvalijo, kako namesto njih preberejo knjige, delajo obnove za domače branje, jim naredijo naloge, plakate za prezentacije, ipd…..Pa tisti “mi” hodimo v drugi razred, mi delamo naolge, mi beremo, mi, mi, mi, mi, ……. Tako kot od plenic naprej: mi kakako, mji papcamo, mi lulamo…..

Že zadnjih 10 let se to bere lahko na MONu, kako starši delajo namesto otrok v OŠ, nič novega. Pa ne zato, ker bi morali, ampak zato, ker hočejo da otrok nosi domov najvišje ocene. in jim zagusti v srednji šoli potem že v prvem letniku, ko začnejo realne ocene padat – dvojke in trojke, nič več petice.

Ne gre za nobeno dokazovanje svojega prav – pišem pa iz prakse, ne teoretiziram.

Verjamem, da nekateri današnji otroci “ne razumejo pri 10ih, da se učijo zase in za svojo prihodnost”. Ker očitno tudi njihovi starši, ko so bili v njihovih letih, niso “tega” razumeli. In še danes kot odrasli ne razumejo, nočejo razumeti. Razumljivo, ker gre to iz roda v rod.
[/quote]

Jaz vem, da taki starejši obstajajo, samo ni mi jasno, kje si našla povezavo z nagrajevanjem za ocene. Petkarji tega pač ne rabijo.

Naravno vedoželjnost jim ubije šolski sistem, ki otroka zaduši s tonami nepomembnih podatkov in nerazumnimi zahtevami. Dodatno jim jo ubijejo ocene, zaradi katerih so pod pritiskom v šoli in doma. Tako da naravna vedoželjnost žal ne zadostuje. Pride do izraza šele proti koncu srednje šole oz. na fakulteti. Da jim je ocena nagrada, jim seveda ni. Lahko zamenjamo in bomo tebi namesto plače dajali ocene dela za zadnji mesec in boš zadovoljna s tem kajne?

Seveda na koncu priznaš, da isto pogojuješ uspehe v šoli z nagrado, samo, da je pri tebi pač trening nečesa, tisto, kar pač pri otroku deluje oz. mu je pomembno. Torej nič drugače kot drugje. To, da je za otroka nagrada čas starša je seveda mimosun, saj bi moral starš vedno najti čas za otroka, ne pa, da ga zapakira v “nagrado”.

Mi je pa skrajno zanimivo, kako mnogi starši misijo, da so nad ostalim svetom s svojimi metodami vzgoje, na koncu se pa izkaže, da so enako zmešani kot vsi ostali ali pa še bolj.
[/quote]

Jo smo nekateri napeti. Lej jaz sem napisala smove mnenje in kako je pri nas. Pač se ne strinjaš s tem to je tvoj problem. Nič nisem pametovala da je pa to kar je pri nas ok najboljša varianta kar jih obstaja. Ker pač ni. Tudi glede motivacije, otrok mora biti za določeno motivacijo dovolj zrel da to deluje. Ali je to denar ali ocena ali treneni ali igrača. To je odvisno od zrelosti in pa od osebnosti kot take.
Pri nas je sin najbolj zadovolen s tem če piše 5 in če je to brez napak je njemu boljše kot pa če bi za to oceno dobil ne vem kakšno nagrado. Enostavno mu je to motivacija, ker ve kako težko se zbere da naredi brez napak.
Pri drugem otroku, je starejši, je sam prišel do tega da lahko gre na trening, in midva ne teživa, če je vse v šoli bp.
Je pa meni okusiranje na ocene brez veze, ker vem koliko truda mora en otrok pri enem predmetu vložit da dobi 3 in če bi drugi dobil 3 pri istem predmetu bi vedela da je to samo zaradi lenobe ker je to predmet ki njemu leži. Samo saj pravim tako je pri nas. Pa verjemi da nismo popolni to se zavedam.

Hm…motiš se zelo. Sem izobražena in šolo sem naredila z lahkoto 😛
In svojega otroka sem nagradila za vsako lepo oceno, to ni izključno samo petica 🙂
Zakaj? Zato, ker sem ga tako motivirala, ker noben otrok se ne uči zato, da bo nekaj znal, zato, ker bo to njemu v življenju koristilo in bla bla bla. In zato, ker je meni tako ustrezalo, ker sem to rada naredila. Ti pa kakor hočeš. Jaz se ne vtikujem v tvoje otroke, ti se ne vtikuj v moje.

Hahahaha, v teh časih, ko je učni program tako natrpam z nepotrebnim balastom, bi pa res rada videla otroka, ki se v OŠ rad uči.

Jaz vem, da taki starejši obstajajo, samo ni mi jasno, kje si našla povezavo z nagrajevanjem za ocene. Petkarji tega pač ne rabijo.
[/quote]

FYIO: nisem med starejšimi -štejem jih 46 😛

FYIO: nisem med starejšimi -štejem jih 46 😛
[/quote]

Moj letnik. Napako mi pa odpustiš, ne?

New Report

Close