Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj otrokom denar za 5

Zakaj otrokom denar za 5

Otrokom se fučka, za koga se učijo.Tako kot se je nam. Otrokom so važne druge stvari , ne dudlanje pesmic na pamet in kako se izračuna kvadratura nekega stanovanja .
Nagrada za pridno delo ni nič posebnega.Jaz sem vsako leto dobila darilo za dobro spričevalo.Zdaj pa starši dajo vsakič denar za lepe ocene.Denar gre lahko v šparovc, pa se potem navadiš obenem tudi varčevati, da si lahko potem kupiš kaj večjega.Je to za vas v tem kaj slabega?
Zame ne!
[/quote]

Ne “fučka” se vsem otrokom, kot se tudi ni vsem nam ( staršem), ko smo bili v njihovih letih. Tako da ne posplošuj 🙂

Meni je bila šola prva, šele potem ostalo -z veseljem in z “levo roko ” 🙂 Pa ni bilo nobenemu od staršev tega treba mi v glavo vcepljat. Niti mi “plačevat” za dobre ocene (slabih pa res ni bilo ). Pa noben piflar style učenca, da ne bo pomote. Brihta.

Zakaj? Ker mi je bilo izobraževanje in nadgrajevanje znanja pač zanimivo. Sploh pa v puberteti ko me ni odneslo v balastne in neumne pubertetniške vode, kot veliko večino:P

In ja, se je obrestovalo v življenju – z znanjem in delovnimi izkušnjami so se mi odprla marsikatera vrat na poti k zadanim ciljem. Brez grebatorstva in metanja polen pod noge komurkoli. Sem pač iz “tiste generacije”, ki je tako funkcionirala že od mladosti naprej.

Enako je z najinima potomcema. Pač dobra mešanica genov, zgled doma in lepo prenešene delovne navade in prioritete v življenju 🙂 In jima laufa -sta prezadovoljna.
Vesta pa, da se učita zase, za svojo prihodnost, da bosta lahko preživljala svoji novi družini, če jih bosta imela, ne pa za “mamico pa očija”, ki jima bosta za talepe ocene plačevala 😀

Yeap, tudi taki smo tukaj na forumu, bajdevej….


Revček fovsljivi na socialni podpori. A te ni sram, da te država preživlja in tvoj zarod.?
Taki ste najbolj pametni za finance, nič pa nimaš za pokazat razen tistih par sto evrckov na mesec.
Ne se smesit ubogo zmene brez prebite pare.
[/quote]
Dobro je dobro kar nori, moram počas it, dost blo šiha za dons. 😁


Nikakor, primitivna socopatka, ki nima več ničesar in nikogar, sicer ne bi tu visela in norela 24ur dnevno.
[/quote]

Požri se ofucani stari impotentni rogonja ..
Ti si bolan od fovsije. Ljudem zavidas denar, družino, zakonce.. Skratka vse cesar sam nimas

Pa si prebral le naslov ali tudi tekst? Namreč ne le ta raziskava, tudi druge kažejo enako. Nagrajevanje (kakršnokoli, ne le denar) prinaša uspeh na mnogih področjih. Na kakšnem manj kot na drugem, ampak skupno gledano nagrajevanje vpliva na izboljšavo rezultatov otrok. Mnogo bolj, kot, če tega ne bi bilo.

In dejansko ste ubogi na duhu (ali pa enostavno ne znate brat) tisti, ki jemljete nagrajevanje dobesedno le v denarju. Vsi poudarjamo, da je nagrajevanje lahko v mnogih oblikah, ne le denar, potem pa spet eden prileti mimo, ki vidi le denar in flanca neumnosti. Zraven pa za svoje delo za trakom pričakuje denar…ne vem, jest bi ti dal pač visoko ceno za svoje delo in to je to, saj ne rabiš drugega, itak si širiš obzorja z delom, zakaj bi te potem mogel nagraditi?


Dobro je dobro kar nori, moram počas it, dost blo šiha za dons. 😁
[/quote]
Ti imaš šiht tako kot jaz, torej nimaš ga. Za razliko od tebe brovk luzerji jaz nisem odvisna od državne joške.
Ti pa šiht ja hahahaha

Požri se ofucani stari impotentni rogonja ..
Ti si bolan od fovsije. Ljudem zavidas denar, družino, zakonce.. Skratka vse cesar sam nimas
[/quote]
Lažje ti pa ni nič po primitivnem norenju, ne? 😅

Ne “fučka” se vsem otrokom, kot se tudi ni vsem nam ( staršem), ko smo bili v njihovih letih. Tako da ne posplošuj 🙂

Meni je bila šola prva, šele potem ostalo -z veseljem in z “levo roko ” 🙂 Pa ni bilo nobenemu od staršev tega treba mi v glavo vcepljat. Niti mi “plačevat” za dobre ocene (slabih pa res ni bilo ). Pa noben piflar style učenca, da ne bo pomote. Brihta.

Zakaj? Ker mi je bilo izobraževanje in nadgrajevanje znanja pač zanimivo. Sploh pa v puberteti ko me ni odneslo v balastne in neumne pubertetniške vode, kot veliko večino:P

In ja, se je obrestovalo v življenju – z znanjem in delovnimi izkušnjami so se mi odprla marsikatera vrat na poti k zadanim ciljem. Brez grebatorstva in metanja polen pod noge komurkoli. Sem pač iz “tiste generacije”, ki je tako funkcionirala že od mladosti naprej.

Enako je z najinima potomcema. Pač dobra mešanica genov, zgled doma in lepo prenešene delovne navade in prioritete v življenju 🙂 In jima laufa -sta prezadovoljna.
Vesta pa, da se učita zase, za svojo prihodnost, da bosta lahko preživljala svoji novi družini, če jih bosta imela, ne pa za “mamico pa očija”, ki jima bosta za talepe ocene plačevala 😀

Yeap, tudi taki smo tukaj na forumu, bajdevej….
[/quote]

Poveličevanje svoje malenkosti kaže na omejenost lastnega uma. Od brihte si še zelo daleč.


Lažje ti pa ni nič po primitivnem norenju, ne? 😅
[/quote]

Se je mogla na “primitivni nivo” spustit, da je tebi razumljivo…… Ker skačeš ko nora kobilica na odboj njene pingpong žogice…

Zakaj misliš, da se ne da vsega skupaj speljat?
Mislim, da si zelo omejena v razmišljanju in ne znaš širše pogledat na stvar in okolje.
Tako ozkogledo boš težko vzgojila lastne otroke.

Poveličevanje svoje malenkosti kaže na omejenost lastnega uma. Od brihte si še zelo daleč.
[/quote]

Kaj ti morem, če ne uspeš razumet…. Tvoj problem, ne moj 🙂 Samo ti imaš problem, ker se ti je bilo potrebno oglasit s takim nazaj, ne jaz :P.

Pa lep dan ti želim, sonce in serotonin vabita!

Kaj ti morem, če ne uspeš razumet…. Tvoj problem, ne moj 🙂 Samo ti imaš problem, ker se ti je bilo potrebno oglasit s takim nazaj, ne jaz :P.

Pa lep dan ti želim, sonce in serotonin vabita!
[/quote]

Papa, pa zdrava ostani.

Pa si prebral le naslov ali tudi tekst? Namreč ne le ta raziskava, tudi druge kažejo enako. Nagrajevanje (kakršnokoli, ne le denar) prinaša uspeh na mnogih področjih. Na kakšnem manj kot na drugem, ampak skupno gledano nagrajevanje vpliva na izboljšavo rezultatov otrok. Mnogo bolj, kot, če tega ne bi bilo.

In dejansko ste ubogi na duhu (ali pa enostavno ne znate brat) tisti, ki jemljete nagrajevanje dobesedno le v denarju. Vsi poudarjamo, da je nagrajevanje lahko v mnogih oblikah, ne le denar, potem pa spet eden prileti mimo, ki vidi le denar in flanca neumnosti. Zraven pa za svoje delo za trakom pričakuje denar…ne vem, jest bi ti dal pač visoko ceno za svoje delo in to je to, saj ne rabiš drugega, itak si širiš obzorja z delom, zakaj bi te potem mogel nagraditi?
[/quote]
Še eno blesavo retardirano tele.
Ta tema je o dajanju denarja za ocene in ne o splošnem nagrajevanju.

Se vidi kdo je ubog in ne zna brati.


Ne, ni navadna žepnina, ampak uničenje otroka, ker ni imel niti možnosti razvit čustveno inteligenco in spontano odgovornost.
[/quote]

haha, zdaj si pa me!
Slučajno je sin v času gimazije sodeloval pri nekem projektu, ki je zajemal tudi obsežno testiranje pri psihologu. Od 10 testiranih področij je imel 3 v visokem povprečju, 4 nadpovprečno in 3 v samem vrhu, med temi tremi tudi EQ.
Torej, kaj že sva mu uničila?


Lažje ti pa ni nič po primitivnem norenju, ne? 😅
[/quote]
Kaj pa je klošar smrdljivi.?, jaz si s tabo samo čevlje lahko obrišem, so bolj čisti od tebe umazanec stari.. pa več so koštal kot si ti cel na kile vreden.
Raje si malo rogove obreži, saj so dosegli maksimalno velikost s katero konkretno konkuriras jelenom

Papa, pa zdrava ostani.
[/quote]

Naj te ne skrbi zdravje “nekega forumaša” – poskrbi raje za svoje zdravje 😀 ( sarkazem off).


Brez pameti si nula. 🙂
Plačevanje otrokom za ocene prinese le polno rit in zato otrok ne ceni denarja.
[/quote]

Zakaj pa tebi plačujejo za delo, da imaš polno rit in ne znaš cenit denarja?

Veš, si še en v vrsti ozkogledih ljui, ki ne vidijo nič dalj od svojega plota.
Odnos do denarja in nasploh vsega v življenju se ne ustvarja samo skozi eno dejanje ali eno stvar, je to le veliko širša slika, na katero vpliva veliko dejavnikov. Če otrok dobi denar za ocene, je to samo en dejavnik h kateremu potem prisede še par 100 drugih, ki vsi skupaj vplivajo na končni rezultat, tj odnos do denarja.


Še eno blesavo retardirano tele.
Ta tema je o dajanju denarja za ocene in ne o splošnem nagrajevanju.

Se vidi kdo je ubog in ne zna brati.
[/quote]

Tema se je v tem času že zdavnaj razširila, kar splošno razgledani in inteligentni razumejo. Robi Teliček pač ne.

A avto si že popravil? 🙂

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Zakaj pa tebi plačujejo za delo, da imaš polno rit in ne znaš cenit denarja?

Veš, si še en v vrsti ozkogledih ljui, ki ne vidijo nič dalj od svojega plota.
Odnos do denarja in nasploh vsega v življenju se ne ustvarja samo skozi eno dejanje ali eno stvar, je to le veliko širša slika, na katero vpliva veliko dejavnikov. Če otrok dobi denar za ocene, je to samo en dejavnik h kateremu potem prisede še par 100 drugih, ki vsi skupaj vplivajo na končni rezultat, tj odnos do denarja.
[/quote]
Ker plehki in duhovno prazni ljudje vidite je denar, družba moralno in tudi čustveno vedno bolj propada.
Tipična moderna omejenost, katere noben denar ne more odpraviti.

Ne “fučka” se vsem otrokom, kot se tudi ni vsem nam ( staršem), ko smo bili v njihovih letih. Tako da ne posplošuj 🙂

Meni je bila šola prva, šele potem ostalo -z veseljem in z “levo roko ” 🙂 Pa ni bilo nobenemu od staršev tega treba mi v glavo vcepljat. Niti mi “plačevat” za dobre ocene (slabih pa res ni bilo ). Pa noben piflar style učenca, da ne bo pomote. Brihta.

Zakaj? Ker mi je bilo izobraževanje in nadgrajevanje znanja pač zanimivo. Sploh pa v puberteti ko me ni odneslo v balastne in neumne pubertetniške vode, kot veliko večino:P

In ja, se je obrestovalo v življenju – z znanjem in delovnimi izkušnjami so se mi odprla marsikatera vrat na poti k zadanim ciljem. Brez grebatorstva in metanja polen pod noge komurkoli. Sem pač iz “tiste generacije”, ki je tako funkcionirala že od mladosti naprej.

Enako je z najinima potomcema. Pač dobra mešanica genov, zgled doma in lepo prenešene delovne navade in prioritete v življenju 🙂 In jima laufa -sta prezadovoljna.
Vesta pa, da se učita zase, za svojo prihodnost, da bosta lahko preživljala svoji novi družini, če jih bosta imela, ne pa za “mamico pa očija”, ki jima bosta za talepe ocene plačevala 😀

Yeap, tudi taki smo tukaj na forumu, bajdevej….
[/quote]

Hahahaha, ja, najbrž res se en drugarček in tretjarček zavedata, da se učita zase LOL Veš, to se začnejo zavedat komaj konec srednje šole, večinoma pa šele na faksu.
Dobri geni se pa prav tako izkažejo enkrat takrat in sodeč po tvojem razmišljanju, ki vidi samo sebe in ničesar drugega okoli sebe, sklepam da ti geni niso ravno dobri.


Kaj pa je klošar smrdljivi.?, jaz si s tabo samo čevlje lahko obrišem, so bolj čisti od tebe umazanec stari.. pa več so koštal kot si ti cel na kile vreden.
Raje si malo rogove obreži, saj so dosegli maksimalno velikost s katero konkretno konkuriras jelenom
[/quote]
He he he he he he he he he

Tema se je v tem času že zdavnaj razširila, kar splošno razgledani in inteligentni razumejo. Robi Teliček pač ne.
[/quote]
Razširila se je samo vaša retardiranost, kot je to razvidno iz komentarjev.

Zakaj pa tebi plačujejo za delo, da imaš polno rit in ne znaš cenit denarja?

Veš, si še en v vrsti ozkogledih ljui, ki ne vidijo nič dalj od svojega plota.
Odnos do denarja in nasploh vsega v življenju se ne ustvarja samo skozi eno dejanje ali eno stvar, je to le veliko širša slika, na katero vpliva veliko dejavnikov. Če otrok dobi denar za ocene, je to samo en dejavnik h kateremu potem prisede še par 100 drugih, ki vsi skupaj vplivajo na končni rezultat, tj odnos do denarja.
[/quote]

Taki omejeni starši vidijo le svoj denar in svoje pravice, otroci pa bi morali delati, se učiti in ubogati za svoj “gušt”, seveda to izgleda tako, da se doma vpije in grozi za vse kar takemu cepcu od starša ne paše. Pač tako so gor zrasli in jim to teče v družini. O sebi imajo seveda zelo visoko mnenje.


Ker plehki in duhovno prazni ljudje vidite je denar, družba moralno in tudi čustveno vedno bolj propada.
Tipična moderna omejenost, katere noben denar ne more odpraviti.
[/quote]

Seveda, ker neplehki, duhovno polni ljudje mimogrede obkladate ostale z retardiranimi teleti…dobro vam gre.


Ker plehki in duhovno prazni ljudje vidite je denar, družba moralno in tudi čustveno vedno bolj propada.
Tipična moderna omejenost, katere noben denar ne more odpraviti.
[/quote]

Robi, nam je že dolgo jasno, da tebi ne nese daleč, intelektualno si krepko zadaj, funkcionalno si zadaj, finančno si zadaj, na forumu pa kar naprej dokazuješ, da si neodrasel in da si nesposoben komunikacije, ker vse kar znaš, je vrtenje treh stavkov po 25x na eno temo – napišeš sicer kar nekaj, ampak poveš pa nič. Se ti ne zdi, da to ni ravno nek odraz inteligence?

New Report

Close