Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj otrokom denar za 5

Zakaj otrokom denar za 5

Kako je bilo pri nas- v OŠ sva bili obe s sestro pridni, odličen uspeh, obšolske dejavnosti,…
Ko sva bili v gimnaziji pa nama je oče rekel, da za vsako 5 dobiva 50e, 4-20e, 3-0e, 2 vrneva 50, 1 vrneva 60.
Nimam pojma zakaj je šel v take visoke številke, ker smo imeli doma povprečen dohodek.
Sem pa sama dobila prvo oceno 1, ker je bil velik preskok snovi pri nemščini in bi morala vrniti 60e, ki jih sploh še nisem imela. Tako da se na koncu tega z denarnim nagrajevanjem/kaznovanjem nismo šli.

Drugače je vse skupaj dobra ideja, ampak mene nikoli ni zanimal denar od staršev in mi je bilo smešno, da mi plačujejo oblačila, račune, hrano in potem še ocene.

Ali bi se sama posluževala takšnega načina? Mogoče z manjšimi vsotami. In tako da bi bilo otrokom jasno, da so hvaležni že za skuhano kosilo in oprano perilo. In seveda če bi bili spoštljivi. Ker če so nespoštljivi in potem dobivajo še denar za ocene, potem bi vrjetno postali grozni, ko bi bili starejši.

Če pa je otrok spoštljiv, delaven in mu ni kar vse samoumevno, potem pa bi nagrajevala in še to zato, da bi si ta denar prihranil in ga porabil za stvari, ki si jih res želi.

Če kdo ,tisti brez denarja vedno pametujejo tistim z denarjem kako so retardirani in pokvarjeni.
Realnost pa je taka, da bi oni se kako imeli denar ampak ker ga nimajo se morajo zadovoljiti z lažno moralo ,v resnici jih pa razjeda fovšija.. Kaj je moralnega na fovsiji vas sprašujem.?
Razni viharni in robiji ste pač na dnu družbene materialne lestvice, nobeno zganjanje fovsije ne bo povečalo vašega bančnega racuna.

Da nekateri i.dioti plačujejo smrkavcem za ocene???!!! In da to še na glas upajo povedati?????
Pa saj ni čudno da se potem obnašajo kot veliki šefi že v osnovni šoli!!!
Pa saj niste normalniiiiiiiiiii

Dandanašnji staršev ni, so samo še neka praznoglava bitja ki se derejo in smrdijo po svetu, in isto učijo svoj blesav podmladek!!! Kre-teni, upam, da vas bo mularija še tepla enkrat!!


ti KRAVA prizadeta pa drži gobec in nehaj že s tistim dnarjem se vidi da drugega nimaš kot to kar so ti v pi..o vtaknili! Nihče ti ne zavida ničesar, hočemo ti samo povedati, da se nehaj hvalisati na vsakem koraku, kot da si sama kaj ustvarila.
Ponavljam: NIHČE TI NE ZAVIDA!!!!!

Vsekakor opravičuješ svoje mnenje na zelo visokem nivoju in s tem kažeš fantastično duhovno in intelektualno razvitost. Škoda, ker tvoji stašri niso včasih primaknili kak eur k tvojim redkim uspehom, bi se bil sposoben vsaj za silo kulturno obnašati in diskutirati.


ti KRAVA prizadeta pa drži gobec in nehaj že s tistim dnarjem se vidi da drugega nimaš kot to kar so ti v pi..o vtaknili! Nihče ti ne zavida ničesar, hočemo ti samo povedati, da se nehaj hvalisati na vsakem koraku, kot da si sama kaj ustvarila.
Ponavljam: NIHČE TI NE ZAVIDA!!!!!


ti KRAVA prizadeta pa drži gobec in nehaj že s tistim dnarjem se vidi da drugega nimaš kot to kar so ti v pi..o vtaknili! Nihče ti ne zavida ničesar, hočemo ti samo povedati, da se nehaj hvalisati na vsakem koraku, kot da si sama kaj ustvarila.
Ponavljam: NIHČE TI NE ZAVIDA!!!!!
[/quote]

Še eden, ki to, da nima denarja, opravičuje s svojo duhovno razvitostjo, ki jo vidi le sam, na zunaj pa je nekulturen prašiček.

Hahahaha, ja, najbrž res se en drugarček in tretjarček zavedata, da se učita zase LOL Veš, to se začnejo zavedat komaj konec srednje šole, večinoma pa šele na faksu.
Dobri geni se pa prav tako izkažejo enkrat takrat in sodeč po tvojem razmišljanju, ki vidi samo sebe in ničesar drugega okoli sebe, sklepam da ti geni niso ravno dobri.
[/quote]

Lej, “kaj ti čem” nazaj napisat, da ti bo razumljivo? Nič, ker očino ne zmoreš iz napisanega razumeti , da vseh otrok pač ne mečeš v en in isti koš -pa če je “drugarček, tretjarček”, ali pa srednješolec naprimer…. Da so tudi otroci, ki sonapirmer tvojem serviranem ” drugem razredu OŠ” in so mnogo zrelejši in pametnejši od svojih sovrstnikov. :D.

Naj te ne skrbi za nas s takim razpredanjem po forumu – ker si v popolni zmoti :).

Še enkrat: na forumu nismo samo socialni in primitivni ljudje, če tako mislite nekateri….

Lep dan in veliko sonca in serotonina tudi tebi!


ti KRAVA prizadeta pa drži gobec in nehaj že s tistim dnarjem se vidi da drugega nimaš kot to kar so ti v pi..o vtaknili! Nihče ti ne zavida ničesar, hočemo ti samo povedati, da se nehaj hvalisati na vsakem koraku, kot da si sama kaj ustvarila.
Ponavljam: NIHČE TI NE ZAVIDA!!!!!
[/quote]

Seveda ja.. Misliš da sem od včeraj zafrustriranec
Taki fovsljivci ste največja golazen oblečeni v ovčke. Vsakega ki je boljši ali lepši ali premožnejši bi v žlici vode utopili .. Glumite pa neke duhovno razvite ljudi..
Ajde nehi no


ti KRAVA prizadeta pa drži gobec in nehaj že s tistim dnarjem se vidi da drugega nimaš kot to kar so ti v pi..o vtaknili! Nihče ti ne zavida ničesar, hočemo ti samo povedati, da se nehaj hvalisati na vsakem koraku, kot da si sama kaj ustvarila.
Ponavljam: NIHČE TI NE ZAVIDA!!!!!
[/quote]
Že iz teh komentarjev v temi se vidi kdo podpira podkupovanje otrok z denarjem. To so samo domišljave arogantne kure brez pameti. Ki si domišljajo, da jim kdo to zavida.

Lej, “kaj ti čem” nazaj napisat, da ti bo razumljivo? Nič, ker očino ne zmoreš iz napisanega razumeti , da vseh otrok pač ne mečeš v en in isti koš -pa če je “drugarček, tretjarček”, ali pa srednješolec naprimer…. Da so tudi otroci, ki sonapirmer tvojem serviranem ” drugem razredu OŠ” in so mnogo zrelejši in pametnejši od svojih sovrstnikov. :D.

Naj te ne skrbi za nas s takim razpredanjem po forumu – ker si v popolni zmoti :).

Še enkrat: na forumu nismo samo socialni in primitivni ljudje, če tako mislite nekateri….

Lep dan in veliko sonca in serotonina tudi tebi!
[/quote]

Definitvno imaš ti najbolj napredene in pametne otroke na svetu. Tvoji razumejo vse. Seveda ne more biti drugače, ko imajo pa tako fantastične gene po tebi. Si najboljša, najlepša, najpametnejša, najglobja in na srečo tudi moški privesek te družine na srečo ni pokvaril ravnovesja. Čestitam!


Že iz teh komentarjev v temi se vidi kdo podpira podkupovanje otrok z denarjem. To so samo domišljave arogantne kure brez pameti. Ki si domišljajo, da jim kdo to zavida.
[/quote]

Zavidas zavidas prjatu pa se kako.. Poznam jaz take kvazi moraliste in duhovneze..
To vi komu drugemu bučke prodajite.. Če je kdo boljši na poslovnem področju od vas ga boste poskusili z lažmi in izmisljotinami(npr itak preko vez mu uspeva) zjebati namesto, da bi se učili od njega, če bo imel kdo lepso babo ji boste že našli napako, če bo sosedov otrok boljši v šoli od vašega, se bo vam duhovnezem itak zdelo, da so ga starši v to prisilili ker v v resnici otrok pa res ni tako pameten ali pa so podkupili učitelje.. Tisti ki ima več od vase finančne mizerije je pa itak vse pokradu ..
S takim načinom razmišljanja ne boste nikamor prišli in nobena duhovnost vas ne bo resila

Lej, “kaj ti čem” nazaj napisat, da ti bo razumljivo? Nič, ker očino ne zmoreš iz napisanega razumeti , da vseh otrok pač ne mečeš v en in isti koš -pa če je “drugarček, tretjarček”, ali pa srednješolec naprimer…. Da so tudi otroci, ki sonapirmer tvojem serviranem ” drugem razredu OŠ” in so mnogo zrelejši in pametnejši od svojih sovrstnikov. :D.

Naj te ne skrbi za nas s takim razpredanjem po forumu – ker si v popolni zmoti :).

Še enkrat: na forumu nismo samo socialni in primitivni ljudje, če tako mislite nekateri….

Lep dan in veliko sonca in serotonina tudi tebi!
[/quote]

Veš, nekateri od nas smo bili v 2. in 3. razredu že večkrat, pa tudi nekaj otrok smo imeli že v 2. in 3. razredu tako osnovne šole kot gimnazije in celo tudi na faksu. V 2. in 3. razredu osnovne šole je lahko biti zrelejši od vrstnikov, v 2. in 3. razredu srednje šole je že kar težko, v 2. in 3. letniku na faksu se pa pokaže, koliko je bila tista zrelost iz osnovne res zrelost ali samo nek preblisk, mogoče celo iluzija neke samovšečne mame, ki zase misli, daje edina in najboljša, vsi ostali smo pa socialci in primitivci. Hm, kako naj resno jemlješ komentar in razmišljanje nekoga, ki ima socialno ogrožene ljudi za manjvredne? Si tega naučila svoje gensko superiorne otroke in so zato toliko zrelejši med 7-8 letnimi vrstniki?

Zavidas zavidas prjatu pa se kako.. Poznam jaz take kvazi moraliste in duhovneze..
To vi komu drugemu bučke prodajite.. Če je kdo boljši na poslovnem področju od vas ga boste poskusili z lažmi in izmisljotinami(npr itak preko vez mu uspeva) zjebati namesto, da bi se učili od njega, če bo imel kdo lepso babo ji boste že našli napako, če bo sosedov otrok boljši v šoli od vašega, se bo vam duhovnezem itak zdelo, da so ga starši v to prisilili ker v v resnici otrok pa res ni tako pameten ali pa so podkupili učitelje.. Tisti ki ima več od vase finančne mizerije je pa itak vse pokradu ..
S takim načinom razmišljanja ne boste nikamor prišli in nobena duhovnost vas ne bo resila
[/quote]
Kakšne bedarije ? 🙂
Se vidi, da poznaš samo svojo aroganco, zato pa duhovnosti pripisuješ svoje pokvarjene vzorce in prepričanja.

Omejenemu razmišljanju zavida samo še večji omejenec. Ker ta izjava, da kdor ne podkupuje z denarjem svojih otrok, tega ne počne zato, ker je revež, ni drugega kot izraz omejenosti.
Kdo je revež v glavi, se zato tu dobro vidi. 🙂

Zavidas zavidas prjatu pa se kako.. Poznam jaz take kvazi moraliste in duhovneze..
To vi komu drugemu bučke prodajite.. Če je kdo boljši na poslovnem področju od vas ga boste poskusili z lažmi in izmisljotinami(npr itak preko vez mu uspeva) zjebati namesto, da bi se učili od njega, če bo imel kdo lepso babo ji boste že našli napako, če bo sosedov otrok boljši v šoli od vašega, se bo vam duhovnezem itak zdelo, da so ga starši v to prisilili ker v v resnici otrok pa res ni tako pameten ali pa so podkupili učitelje.. Tisti ki ima več od vase finančne mizerije je pa itak vse pokradu ..
S takim načinom razmišljanja ne boste nikamor prišli in nobena duhovnost vas ne bo resila
[/quote]

Ne berem redno tega Mona, ampak kolikor sem uspela videti, si ti prišla na forum, razglasila kako si ti bogata (ne da bi kdo vprašal), in vsake toliko časa spet poveš kako imaš ti vse, ostali smopa po tvoje vsi nesposobni reveži.

Veš kaj, ni tako. Jaz imam denarja dovolj in preveč, imam družino, starše hvalabogu še žive in zdrave, dobre prijatelje. Ne pade mi na misel, da bi to v vsaki temi tukaj o tem pisala. Sem pa zadovoljna v življenju, ne manjka mi nič.

Samo zato povem, ker ti si sveto prepričana, kako si nad vsemi tukaj, pa ne razumem, zakaj, od kje ti ta miselnost?

Aja, še manjša podrobnost: denar sem zaslužila sama, odkar sem poročena, pa skupaj z možem. Ni mi bilo podarjeno nič, mogoče sem zato bolj zadovoljna, kot ti, ki moraš kar naprej poudarjati svoj finančni status.

Veš, nekateri od nas smo bili v 2. in 3. razredu že večkrat, pa tudi nekaj otrok smo imeli že v 2. in 3. razredu tako osnovne šole kot gimnazije in celo tudi na faksu. V 2. in 3. razredu osnovne šole je lahko biti zrelejši od vrstnikov, v 2. in 3. razredu srednje šole je že kar težko, v 2. in 3. letniku na faksu se pa pokaže, koliko je bila tista zrelost iz osnovne res zrelost ali samo nek preblisk, mogoče celo iluzija neke samovšečne mame, ki zase misli, daje edina in najboljša, vsi ostali smo pa socialci in primitivci. Hm, kako naj resno jemlješ komentar in razmišljanje nekoga, ki ima socialno ogrožene ljudi za manjvredne? Si tega naučila svoje gensko superiorne otroke in so zato toliko zrelejši med 7-8 letnimi vrstniki?
[/quote]

Hmmm – kaj za vraga pa tole odebeljeno pomeni? Da si ti bila večkrat v 2. in 3. razrdu? 😀
Ali pa govoriš v množini, “mi smo bili” v bistvu pa hodi samo tvoj potomec/potomka/vnuk/vnukinja? 🙂

Ker taki starši in stari starši so pa res perle, ki govorijo v množini: “mi” hodimo v šolo, “mi” delamo naloge, “mi” beremo domače branje, mi delamo predstavitvene plakate…. Ne, to je delo in naloga tvojega otroka in ne tebe 😀

Moj point socialnosti in primitivnosti ni bil omalovaževalen in etiketirajoč- spet si narobe razumela. Moje je bilo napisano tako, da ne boš mislila, da tukaj sodelujejo na forumu samo taki.. Ja? 😀

in če že ravno želiš to prebrati, bo pač uporabljeno kar tvoje napisano: ja, imam gensko superiorne otroke -pa ti ni bilo to na začetku napisano, da ne boš imela dodatne kosti za glodanje, ki jo očitno zelo potrebuješ :D.

Ne berem redno tega Mona, ampak kolikor sem uspela videti, si ti prišla na forum, razglasila kako si ti bogata (ne da bi kdo vprašal), in vsake toliko časa spet poveš kako imaš ti vse, ostali smopa po tvoje vsi nesposobni reveži.

Veš kaj, ni tako. Jaz imam denarja dovolj in preveč, imam družino, starše hvalabogu še žive in zdrave, dobre prijatelje. Ne pade mi na misel, da bi to v vsaki temi tukaj o tem pisala. Sem pa zadovoljna v življenju, ne manjka mi nič.

Samo zato povem, ker ti si sveto prepričana, kako si nad vsemi tukaj, pa ne razumem, zakaj, od kje ti ta miselnost?

Aja, še manjša podrobnost: denar sem zaslužila sama, odkar sem poročena, pa skupaj z možem. Ni mi bilo podarjeno nič, mogoče sem zato bolj zadovoljna, kot ti, ki moraš kar naprej poudarjati svoj finančni status.
[/quote]
Nič jaz nisem razglasila. Kaj imam in nimam ti ne moreš vedet.
Samo nehite se ko naivna otrocad obnašati ..kao denar ni važen.. Pa se kako je važen.. Stran se je treba držat od ljudi ki trdijo da denar ni vazen, taki nimajo dobrih namenov in so navadni lažnjivici
Vse to je psihologija na katero mene ne morejo dobiti..


Kakšne bedarije ? 🙂
Se vidi, da poznaš samo svojo aroganco, zato pa duhovnosti pripisuješ svoje pokvarjene vzorce in prepričanja.

Omejenemu razmišljanju zavida samo še večji omejenec. Ker ta izjava, da kdor ne podkupuje z denarjem svojih otrok, tega ne počne zato, ker je revež, ni drugega kot izraz omejenosti.
Kdo je revež v glavi, se zato tu dobro vidi. 🙂
[/quote]
Ne zavidas ti mišljenja. Mišljenje se da čez noč spremeniti. Ti zavidas drugim (ne nujno meni) cesar ne moreš čez noč spremeniti.. Npr da bi bil bogat. Da bi imel lepo ženo. Da bi imel složno družino.. Vse ostalo (duhovnost in moralizem) je samo tvoja tolazba v smislu res denarja in lepe zene nimam sem pa zato moralen in duhovno razvit.. Pa si res.? Ne bi rekla sodeč po tvojih komentarjih, ki so polni zagrenjenosti sploh kadar debata nanese na zenske, otroke, družino in finance.

Draga moja razvajenka!
Celo življenje si odraščala s srebrno žlico v ustih. Nihče ni dovolj dober za vas, če ni v vašem klubu razvajencev.

Bom v tvojem stilu
Draga moja ,moralnost in duhovnost ne plačujeta racunov ampak le kes ki ga duhovnezi tako prezirate

Nekaterim za ocene, ne samo odl, tudi za dvojke plačujejo.

A bi morali tudi učitelji plačevat učencem, ker so dosegli uspeh pri predmetu? Jaz ne bi.

Potem gredo ENE v skrajnost, da plačujejo sinu da ima punco ali mu dajo da gre na kurbe…
In to mati, ki daje sinu denar v višini 500€, da “posili” vsako oz najde nedolžno in jo prisili v sponi odnos. Bolno od matere in kaj je vzgojila. Nesamostojen dečko, ki bi se materi lahko uprl in rekel, “ej ženske so moja stvar in ne tvoja ter ji pomahal v slovo”. Ampak če ni bilo zdravega okolja doma, če ni bilo spoštovanja, mati zavozi sina, potem žensk ne bo spoštoval. Njemu pa denar pomeni vse in mama tudi.
Zblojeno, ko gredo nekateri v skrajnost in jo okrepijo.


Nič jaz nisem razglasila. Kaj imam in nimam ti ne moreš vedet.
Samo nehite se ko naivna otrocad obnašati ..kao denar ni važen.. Pa se kako je važen.. Stran se je treba držat od ljudi ki trdijo da denar ni vazen, taki nimajo dobrih namenov in so navadni lažnjivici
Vse to je psihologija na katero mene ne morejo dobiti..
[/quote]

Glej, jaz te sploh ne poznam, pa vem marsikaj o tem, kaj imaš, in da ti ni bilo treba delati niti en dan v življenju za to, si sama povedala, pa ne samo enkrat.
Še posebej pa rada ponižuješ ostale, na osnovi tega, da ti imaš dnar, drugi na tem forumu (po tvoji logiki), pa ne. To je tisto, kar je mene zmotilo, da sem ti sploh kaj napisala.

Nikjer in nikoli nisem rekla, da denar ni pomemben, prosim, ne polagaj mi besed v usta. Pravim samo, da kdor je resnično zadovoljen v svojem življenju, ne rabi zviška gledati na nikogar, še najmanj se posmehovati manj srečnim od sebe.

Glej, jaz te sploh ne poznam, pa vem marsikaj o tem, kaj imaš, in da ti ni bilo treba delati niti en dan v življenju za to, si sama povedala, pa ne samo enkrat.
Še posebej pa rada ponižuješ ostale, na osnovi tega, da ti imaš dnar, drugi na tem forumu (po tvoji logiki), pa ne. To je tisto, kar je mene zmotilo, da sem ti sploh kaj napisala.

Nikjer in nikoli nisem rekla, da denar ni pomemben, prosim, ne polagaj mi besed v usta. Pravim samo, da kdor je resnično zadovoljen v svojem življenju, ne rabi zviška gledati na nikogar, še najmanj se posmehovati manj srečnim od sebe.
[/quote]
In ravno to vas boli ker mi ni bilo nikoli treba delati. Zato se vam zdi moji denar manjvreden (ne nujno tebi ,govorim na splošno)
Denar je denar dokler je pošten seveda.. Kakšna je razlika med tvojim in mojim denarjem ,ko greva v trgovino.?
Zviška gledam samo na tiste ,ki name gledajo zviška. Ponavadi so to ravno tisti ki nimajo . Se mi se ni zgodilo ,da bi me zviška gledali tisti, ki nekaj imajo.
Dam kar dobim, nima nič skupnega s tem sem ali nisem zadovoljna. Če boš ti mene s kamnom bom jaz tebe. Simpl..


In ravno to vas boli ker mi ni bilo nikoli treba delati. Zato se vam zdi moji denar manjvreden (ne nujno tebi ,govorim na splošno)
Denar je denar dokler je pošten seveda.. Kakšna je razlika med tvojim in mojim denarjem ,ko greva v trgovino.?
Zviška gledam samo na tiste ,ki name gledajo zviška. Ponavadi so to ravno tisti ki nimajo . Se mi se ni zgodilo ,da bi me zviška gledali tisti, ki nekaj imajo.
Dam kar dobim, nima nič skupnega s tem sem ali nisem zadovoljna. Če boš ti mene s kamnom bom jaz tebe. Simpl..
[/quote]

Kot v mojem vzdevku – niti približno ne razumem, kako ti preko forumskih zapisov ugotoviš, kdo ima koliko…ampak, če ti tako praviš, bo že res.
Veliko prevečkrat si se že posmehovala manj srečnim od sebe na tem forumu, da bi nadaljevala tale pogovor, samo še nekaj ti polagam na srce. ne veš o nikomer nič, zelo moteče je tvoje “VI, ki nimate nič, zavidate MENI, ki imam vse…”. Ni ravno tako. Veliko preveč si se bahala, da bi zdaj lahko uspešno stopila v čevlje žrtve, ki jo vsi napadajo.

Pa da se neki dodam ker moram kuhat
To je bila napaka, da sem povedala po resnici da nikoli nisem delala. Morala bi reci, da skupaj z možem služiva in da sva vse sama prigarala tako kot 90 posto forumasev in slovencev.:))
No vsi pa vemo, da je v resnici večina kar lepo marsikaj dobila od staršev , babic ..če ne drugega saj parcelo ali mansardo v družinski hiši. Redki so iz nič ustvarili veliko.
Ampak men ni treba lagat ,saj nisem nič ukradla da bi morala skriti in tudi nimam potrebe po tem da bi me lepo gledali češ vse je ustvarila sama. V resnici me nihče ne vpraša, ko grem v šoping od kod denar. :)) tebe pa tudi ne

New Report

Close