Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Zakaj se bojujeta izrael in palestina

Zakaj se bojujeta izrael in palestina

Zakaj se bojujeta Izrael in Palestina?

Za način življenja, za vero in za tisti mali kos zemlje.
Meni je bilo zelo zanimiv let tam čez, Zelo dobro se vidi razlika med neobdelanim delom (arabski, palestinski) in Izraelom, ki je v večji meri obdelan in zelen.
Najbolj zanimiv del tega konflikta pa je dejstvo, da imajo tako Palestinci kot Judje iste prednike, oba naroda imata namreč semitski izvor.

nečemo se svađat… Bog če nam presudit oko onoga u čemu se nismo slagali… Imal pravednijeg od njega? Nema.
I dont have dog in this fight.. no imam… al po meni niko nije osuo paljbu ili rafal.

ja… svak vuče sebi. al mislim da to nije način.

jel tako “ia” 😉

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Popravite me, če se motim, ampak a se ni začelo tako, da je amerika naselila žide v Palestino in jim lepo povedala, da so zdaj tam doma, Palestincem pa ni bila všeč ta reč?

dajejo se za zemljo. Je pa tako, da je rimsko cesarstvo odločilo, da Jude razseli po celem svetu. Nek manjši delež je vedno ostal tam. Po razpadu rimskega cesarstva so to območje zasedali Arabci in je bilo del turškega imperija. Ko je turški imperij razpadel, se je začelo tudi sionistično gibanje, ki je želelo Jude vrniti na to območje. Druga svetovna vojna in holokavst so to še pospešili. Judje so 1948 razglasili svojo državo, potem so bile še ozemeljske vojne z okoliškimi državami. Sedaj pa je problem, ker eni veliko seksajo in malo delajo . Če bi bilo obratno, bi bil tam mir.

Da bi se odkupili zaradi holokavsta so Židom po vojni obljubili svojo državo na palestinskem ozemlju. Palestincev ni nihče nič vprašal.

Škoda, da jih niso naselili na Madagaskar, kot je bila prva ideja. To bi bil zdaj cvetoč otok, domačini bi delali, židi pa mešetarili.

 

Izrael se bori za obstoj dobrega življenja, Palestinci pa za obstoj revščine in polpismenosti. Če bi Palestinci izgnali Izraelce po nekem čudežu, bi v svoji novi državi samo nabili še več otrok, ki bi silili v Evropo.

Predstavljaj si, da ZN odloči, da bodo zdaj ustanovili novo državo Kočevsko Nemčijo na JV Slovenije in se bodo tja množično preselili vsi kočevski nemci (recimo, da bi jih bilo po svetu več, recimo miljon). In potem bi ti Nemci kar širili svoje ozemlje, izseljevali slovence iz hiš in naseljevali svoje. Počasi bi zavzeli celo Slovenijo, slovenci bi imeli samo še malo obale in prekmurja. In cel svet bi jih ščitil in govoril, da so slovenci teroristi, če bi jih napadli nazaj.

Rabbi Dovid Weiss: Zionism has created ‘rivers of blood’ | Talk to Al Jazeera

dej to v youtube če mi nebo linka objavl… pa stari moj milina ga je poslušat.. 20 minut traja video… dosti objasni

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Odgovor na objavo uporabnika
Jahno, 20.05.2021 ob 09:32

Da bi se odkupili zaradi holokavsta so Židom po vojni obljubili svojo državo na palestinskem ozemlju. Palestincev ni nihče nič vprašal.

Škoda, da jih niso naselili na Madagaskar, kot je bila prva ideja. To bi bil zdaj cvetoč otok, domačini bi delali, židi pa mešetarili.

 

Tole niti slučajno ne drži. Nihče jim ni obljubil tega, so pa Judje tam pokupili precej zemlje in se naselili na njej, potem pa so Prejšnji prebivalci, ki so tja pred stoletji prišli kot islamski okupatorji, pokapirali, da jih je preveč in so jih napadli z orožjem, jih hoteli pregnati. No, uspelo jim pa ni in danes je tam stanje kakršno je – ker so lasniki (arabski in islamizirani semiti) prodali zemljo pa pri tem niso pomislili kaj se lahko zgodi in da na njej ne bodo več mogli živeti, ker pač ni njihova.
Dejstvo: V islamskem svetu je lastnik večine zemlje praviloma lokalni šejk. Ta upravlja z njo in z ljudmi, ki žive na tej zemlji, vključno z Judi, ki jim je zemljo prodal.
Civilizacije, katerih podlaga je rimsko pravo pa delujejo malce drugače… Od tod konflikt…

Odgovor na objavo uporabnika
Komkom, 20.05.2021 ob 09:40

Predstavljaj si, da ZN odloči, da bodo zdaj ustanovili novo državo Kočevsko Nemčijo na JV Slovenije in se bodo tja množično preselili vsi kočevski nemci (recimo, da bi jih bilo po svetu več, recimo miljon). In potem bi ti Nemci kar širili svoje ozemlje, izseljevali slovence iz hiš in naseljevali svoje. Počasi bi zavzeli celo Slovenijo, slovenci bi imeli samo še malo obale in prekmurja. In cel svet bi jih ščitil in govoril, da so slovenci teroristi, če bi jih napadli nazaj.

Če bi poznal dejstva, ne bi pisal takih neumnosti.

joj mače evo počelo… stari to sm ti zadnjič napisu v uni temi k mi je niso objavl…

a ste na mejah iz 1948? 1967?

dej uzam me pod streho… bivanje čemo svest tako da ti možeš koristiti samo kupatilo… malo ču ti i vode zabranit itd… budeš li se bunila nazvat ču te teroristom…

vedno ko se vas ločuje takoj antisemitizem blabla…
glej kakšen protokol maste na točkah… judje in evropejci na en vhod.. arabci na drugega… da bi vam kdo to naredil “aha vi ste judje vi morate tam vstopat bi pa bilo ane… anti anti…

jst če se danes izjasnim kot jud mi pripada državljanstvo.. lahko vstopim in zaživim tam kljub temu da nisem rojen in da moje korenine in poreklo ni iz tam. je tako?? ljudje ki pa so rojeni in majo poreklo družino pa ne…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

BTDT

Hočeš reči, da po rimskem pravu in civilizacijskih normah lahko en narod pokupi zemljo kjer hoče in potem kar ustanovi svojo državo? Zanimiva ideja.

eeeeee

pravi rabbi u videu da prej kljub možnosti judje niso kupovali zemlje. a vam ni ko je bil tempelj razrušen preko Salomona od Boga prišlo da ne smete formirat svoje države? niti poskušat… niti na neposeljenem območju…

pravi tudi da ste hoteli domovino narediti v Ugandi… pa ste skontali da potrebujete sredstva in da ste se odločili za palestino ker to kao delate božje delo…

neču da se svađam samo kontradikcije so…

sej se strinjaš da je bilo to zatočišče or kraj kamor boste šli ko boste bežali pred faraonom… nič ni bilo govora o permanent entitlementu

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

judek… dej poglej si no… stari moj prou jud na mestu. milina ga je poslušat

Rabbi Dovid Weiss: Zionism has created ‘rivers of blood’ | Talk to Al Jazeera

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Odgovor na objavo uporabnika
Nitine, 20.05.2021 ob 09:48

BTDT

Hočeš reči, da po rimskem pravu in civilizacijskih normah lahko en narod pokupi zemljo kjer hoče in potem kar ustanovi svojo državo? Zanimiva ideja.

Judje po drugi svetovni vojni tja niso prišli na tujo zemljo. 😉
Poleg tega, da so jih pred mnogimi stoletji od tam pregnali, so morali potem lastno zemljo še enkrat kupiti… in svoje pravice, ki izhajajo iz tega so na koncu lahko zaščitili le tako, da so se uprli in ustanovili lastno državo.
Če prebereš koran in hadite, ti bo povsem jasno, zakaj so lahko ravnali le in samo tako.
Povsem enak scenarij čaka tudi Evropo, če se ne bo streznila dovolj hitro.

ker se ne da citirat, ja meje držav so tudi nekaj, kar se vedno spreminja. saj to ste menda pa že opazili.

recimo eu sprejema nove članice, juga je razpadla, Nemčija in Poljska sta se krepko zamaknili proti zahodu, po Afriki nastajajo nove države…… škoda je samo, da se ljudje ne znajo zmenit brez vojn. Saj v Evropi ne bo nič drugače, ko se bo dovolj tujcev naselilo….

glej stari kaj prau za zemljo… da je blo to spoštovano skozi obdobje križarjev inkvizicije itd.. da ste bli u stanju kupt zemljo sam niso ker so razumel da je to proti volji Boga

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Odgovor na objavo uporabnika
Somebody, 20.05.2021 ob 09:51

eeeeee

pravi rabbi u videu da prej kljub možnosti judje niso kupovali zemlje. a vam ni ko je bil tempelj razrušen preko Salomona od Boga prišlo da ne smete formirat svoje države? niti poskušat… niti na neposeljenem območju…

pravi tudi da ste hoteli domovino narediti v Ugandi… pa ste skontali da potrebujete sredstva in da ste se odločili za palestino ker to kao delate božje delo…

neču da se svađam samo kontradikcije so…

sej se strinjaš da je bilo to zatočišče or kraj kamor boste šli ko boste bežali pred faraonom… nič ni bilo govora o permanent entitlementu

Hehe… izhajaš iz islamske premise o izvorni pravici, od boga dani in da bodo na sodni dan zveličani le muslimani.
…jbg, ne bo šlo… zamujaš nekaj stoletji.

Kdo je ‘ta grdi’ od teh? Kdo ima

prav in zakaj?

I jevreji i kršćani kažu: ”Mi smo djeca Božija i miljenici Njegovi.” Reci: ”Pa zašto vas onda On kažnjava zbog grijehova vaših?” A nije tako! Vi ste kao i ostali ljudi koje On stvara: kome hoće On će oprostiti, a koga hoće, On će kazniti. Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji i na onome što je između njih, i Njemu će se svi vratiti.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Ok, popravljam, torej lahko vsak narod, ki je nekoč pred več 100 leti nekje živel, kar uleti nazaj, ustanovi svojo državo in preganja zdajšnje prebivalce? Si predstavljaš kako bi to zgledalo, če bi na tako idejo prišli evropski narodi? Ampak židje so nekaj posebnega, oni lahko.

Odgovor na objavo uporabnika
Kdo je slabi, 20.05.2021 ob 09:59

Kdo je ‘ta grdi’ od teh? Kdo ima

prav in zakaj?

prilepi to na youtube… use objasni… tudi za izraz antisemitizem… da je to izraz če poskušaš ustat ali pa neodobravat njihovo nehumano in nečloveško početje

Rabbi Dovid Weiss: Zionism has created ‘rivers of blood’ | Talk to Al Jazeera

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

ni čisto tako kot ti niti ne pišeš. oni so tam živeli ves čas. Tako kot arabska plemena, “Palestinci” so se pač začeli imenovati v zadnjem času, ni bila to nobena država.

Turški imperij je razpadel, pa so na Balkanu nastale države kot Srbija, Bolgarija. Ko je Britanski imeperij razpadel je tudi nastal kup držav v Indiji, Afriki.

Ti somebody… Samo v vednost, Izrael je sekularna država in v njej veljajo državni zakoni in ne verski in prav je tako. Izrael mora zaščititi vse državljane, zato je državni zakon edina možnost. Izrael ima dovolj notranjih težav z lastnimi fanaticnimi ultraortodoksnimi sektami (ja prav si prebral sektami ) zato ne rabi še težav s fanatičnimi muslimani in njihovimi sektami.

New Report

Close