Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kaj je frile, si izdal svoje staroselske prednike????[/quote]

Nisem noben dogmatik, v akademskem svetu kjer prevladujejo razne teorije o življenju stoletja in tisočletja nazaj, je DNK analiza precej oprijemljiva raziskava. Kakor naprimer astroarheologija za postavitve starih svetišč ter obrednih mest, ki ne pusti prostora za napletanje teorij ampak črno na belem obelodani vzorec pojavljanja.

Sicer pa, kdo me pa tako, spoštljivo nagovarja?

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kaj je frile, si izdal svoje staroselske prednike????[/quote]

Nisem noben dogmatik, v akademskem svetu kjer prevladujejo razne teorije o življenju stoletja in tisočletja nazaj, je DNK analiza precej oprijemljiva raziskava. Kakor naprimer astroarheologija za postavitve starih svetišč ter obrednih mest, ki ne pusti prostora za napletanje teorij ampak črno na belem obelodani vzorec pojavljanja.

Sicer pa, kdo me pa tako, spoštljivo nagovarja?[/quote]

No, no, no, o dogmatizmu se da marsikaj povedati :))
Sicer pa je DNK analiza pokazala, da smo Slovenci še najbolj slovanski od vseh južnoslovanskih narodov :))
Med nami in npr. Ukrajinci je več “iste krvi” kot pa med nami in npr. Srbi ….

Lep pozdrav od “neoliberalca”, ki ti je vedno spuščal “bodice” na tvoje nebuloze :)))

To pa še nisem slišala, da bi se Slovenci imeli za Germane, Avstrije. Smo namreč Slovani. Se pa najdejo taki, ki rečejo, da smo Veneti. Ampak Germani pa res ne.

Haploskupina I je najstarejša na tleh Europe, pripada tako imenovanim “staroselcem”.
Sicer pa, očitno je bil moj zapis o tem da smo si vsi ljudje enaki ne glede na izvor, očitno ostal spregledan, v tem duhu razpihovanja sovraštva ter nestrpnosti, za kakršnim stojiš vpet.

[img]http://www2.arnes.si/~gljsentvid10/oseb_stran/haploskupine_na_y_kromosomu_raziskal_a_perdih.gif[/img]

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Da bo jasno: meni več kot enačenje pomeni drugačnost, ker nas vse skupaj bogati – tako duhovno, kot duševno, intelektualno, materialno, ….
Sovraštvo pa prepuščam tistim, ki se enačijo, da bi prikrili svojo nesposobnost biti drugačni, enkratni, izjemni.

BTW: R1a je takoimenovana “slovanska” haplo grupa, ki jo imamo od vseh “jugo-slovanov” procentualno največ. Zato se lažje bratimo z nam podobnimi Čehi, Slovaki, Ukrajinci, …. kot pa s takoopevanimi …..

EU JE OD VSEH DAVKOPLAČEVALCEV . VSI SMO ENAKI. AMEN.

Kaj ti ni jasno, da je bil EDINI namen avtorja/ke le hujskati protislovensko razpoloženje.
Saj se najde kakšen pacient, ki se je “pogermanil”, toda trditi nekaj takšnega za celoten narod je pa zgolj laž in hudoba.
Slovenci smo Slovani oziroma potomci Venetov (kar je eno te isto če zelo posplošim), vendar se čutimo dovolj samosvoje, da ne pademo v ponižni trans pred drugimi Slovani ali samooklicanimi “Slovani” (glede na delež R1a haplo grupe).

Ej PSIHO/PSIHA vzem tablet :)))

Da ne bo pretirane razprave o genetiki, je morda najbolje podati kak vir do kake raziskave… npr.: High-Resolution Phylogenetic Analysis of Southeastern Europe Traces Major Episodes of Paternal Gene Flow Among Slavic Populations

Pri tem pa velja tudi upoštevati nekaj osnovnih predpostavk, da bi se izognili napačnim interpretacijam:

Nosilci raznih haplo-skupin so naselili Evropu (in Slovenijo) v obdobju pred nekih 40 tisočlet pa tja do pred deset tisoči let, same skupine pa so nastale v enako širokem časovnem razponu.Ne obstoji, niti ni nikoli obstajala in verjetno niti ne bo obstajala slovenska, indoevropska, makedonska, germanska niti katerakoli druga “etnična” haploskupina, in sicer iz preprostega razloga da so se mutacije, ki so botrovale nastanku posamičnih haploskupin zgodile davno davno pojavom danes razpoznavnih narodov in jezikovnih skupin.

Seveda, nekateri današnji narodi imajo drugačno porazdelitev pojavnosti nekaterih haploskupin. Iz tega se da
sklepati na neke delne etnogenetične teorije, toda inačiti današnje narode s pojavnostjo haploskupin je preprosto bedasto. Taka korelacija ni nikoli obstojala, saj preprosto ne more obstojati. Kolokvijalno se sicer more za neko haploskupino reči, da dominira pri neki določeni etnični skupini, kar pa ne pomeni, da te haploskupine ni tudi dominantno izražene pri drugih narodih niti da drugih haploskupin ni znotraj tega naroda močno zastopanih.

Če npr. sledimo nekemu deblu moškega, ki nosi R1a do njegovega prednika pred 30 tisoči let, potem bomo težko govorili o komajda omembe vredni starosti Slovanov ali celo Indoevropejcev. Morda bi lahko kvečjemu tega 30 tisoč let starega prednika poimenovali Ribo-kolibarja, ali Mamu-ti-jebca … pradon – lovca, ali kakor vam je pač ljubo. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zaradi takih in podobnih stvari, kot je tale članek.

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/policist-v-celju-ustrelil-s-tiralico-iskanega

Kriminalec, iskan s tiralico, se ni vdal, ampak je grozil policistu, mlad policist ni vedel, da nima pištole, zato je streljal.

In sedaj ga kriminalci tožijo in zahtevajo od države denar. ZATO JIH NE MARAMO.

Če ne bi bil kriminalec, če bi dal roke k višku, se to ne bi zgodilo.

Sramota je, da policistu sodijo kot največjemu zločincu, ki je tako deloval izključno iz samoobrambe, saj je bil ogrožen.

“Za Berisho se je usodnega večera zapodil, ker se ta ni zmenil za opozorila, naj počaka. Zmota se je zgodila v trenutku, ko je ubežnik iz suknjiča potegnil mobilnik in zagrozil policistu, ta pa je v slabi vidljivosti sklepal, da ima pištolo. Može postave so nadrejeni tudi opozorili, da je Berisha nevaren in najbrž oborožen.”
http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/policist-v-celju-ustrelil-s-tiralico-iskanega

Zaradi takih in podobnih stvari, kot je tale članek.

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/policist-v-celju-ustrelil-s-tiralico-iskanega

Kriminalec, iskan s tiralico, se ni vdal, ampak je grozil policistu, mlad policist ni vedel, da nima pištole, zato je streljal.

In sedaj ga kriminalci tožijo in zahtevajo od države denar. ZATO JIH NE MARAMO.

Če ne bi bil kriminalec, če bi dal roke k višku, se to ne bi zgodilo.

Sramota je, da policistu sodijo kot največjemu zločincu, ki je tako deloval izključno iz samoobrambe, saj je bil ogrožen.

“Za Berisho se je usodnega večera zapodil, ker se ta ni zmenil za opozorila, naj počaka. Zmota se je zgodila v trenutku, ko je ubežnik iz suknjiča potegnil mobilnik in zagrozil policistu, ta pa je v slabi vidljivosti sklepal, da ima pištolo. Može postave so nadrejeni tudi opozorili, da je Berisha nevaren in najbrž oborožen.”
http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/policist-v-celju-ustrelil-s-tiralico-iskanega%5B/quote%5D

Tile pač ne morejo iz svoje J ali C ali K haplogrupe (glede na videz po slikah…. )

No, glede tega policista… je storil umor. Ni bil dovolj usposobljen na eni strani in na drugi strani, če je bilo vnaprej znano, da je tarča eventuelno oborožena, potem vsak normalen poveljnik odredi zavarovanje iz ozadja (z dolgocevnim orožjem).

Meni ta primer žal ne pove kaj dosti o samem pokojniku, mi pa veliko pove o katastrofalni neusposobljenosti tistih, ki so bili za akcijo odgovorni (poveljujoči). Slednji (neposredni operativni povejnik) bi moral odgovarjati vsaj zaradi malomarnosti (nevsetnosti in povzročitve splošne nevarnosti).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ja davkoplačevalcev, po prejemnikih socialnih podpor pa ne.

No vidš, tudi zaradi takih dvoličnosti, ko južnjaki skupaj držijo celo v kriminalu… no zato jih pa sovražim…..

Čudno, da ne rečeš, da je storil naklepni umor, da je stopil do njega in ga ustrelil v glavo in mu zato sodijo…no, po tvojem pisanju, je bilo zagotovo tako… in zato je popolnoma samoumevno, da mu sodijo po 16 letih, za umor…. seveda to ni res, ampak ko človek prebere tvoj komentar dobi tak občutek….

Ne, ni bil noben umor ampak samoobramba pred grožnjo, ki se je končala tragično….

Sodijo mu pa zato, ker kriminalci vladajo.

Če človek tebe bere Desiderius_da_Pietri, potem dobi občutek, da je samoobramba kaznivo dejanje…. pol se pa južnjaki čudijo, da jih ne maramo….. Jao……

Na prvem mestu je potrebno vedno biti človek. Ali marate mene ali ne, je povsem irelevantno. V principu je verjetnost, da kdo mara to kar pišem zgolj nekako okoli 0,4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Okoli 99,6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} preostalih pa to pisanje sprejema kot nevšečno. Kar pišem, ni stvar všečnosti, temveč stvar dobrega.

Prekoračen silobran je (tudi po slovenski zakonodaji) kaznivo dejanje. Pravilno je, da se ugotavlja, ali je šlo za prekoračen silobran. Iz vsake takšne situacije se je potrebno nečesa naučiti. Samozanikanje in zanikanje posledic svojih ravnanj vodi v propad – najsibo posameznika, ali družbe.

Pa vendar so takšne debate bol ali manj irelevantne. Pravo vprašanje je, kaj ste pripravljeni v drugem videti dobrega? Mi znate napisati, kaj je tisto, kar vas opredeljuje kot svobodnega človeka na dobrem glasu? 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

O, sedaj je pa že “prekoračen silobran”, pa kaj si boste še izmislili? Pa to ni noben silobram ampak samoobramba… O kako je pa samoobramba lahko prekoračena?

Zakaj pa imajo potem policaji pištole? Zakaj?

Pa naj jim vzamejo pištole, a ne, pa jim dajo lizike in bonbončke in jih pošljejo delat v vrtec…. no, potem se pa kaj takega zagotovo ne bo več zgodilo.

Policajev pa po tej logiki sploh ne rabimo…. ker je uporaba pištole očitno kaznivo dejanje, tudi v samoobrambi….

Potem se naj pa skrivajo v kakšni luknji ali brlogu….. tako kot v Bosni,.. ko bosanski policaj vidi mafijo, se skrije oziroma zbeži…. pa to ni hec…. pri nas pa tudi ni več daleč, če bo šlo tako naprej, bo tudi pri nas tako…

Če ni pameti… pač ni pameti… se vidi v vsaki pori slovenske družbe, da ni pameti… Kriminalci z IQ 60… zmagujejo na sodiščih.. pa to svet ni videl….

Cenjeni kolega ali kolegica, dovolite mi, da vas podučim o osnovaj sicer vašega materinega jezika: Silobran (Vir: Wikipedia).

Policisti (in vojaki) nosijo orožje zato, da ga uporabijo v silobranu (in tudi v skrajnji sili, ki pa je opredeljena kakor dejanje, ki je povzročilo zlo manjše od zla, ki je pretilo). Veste, sem kar nekaj let nosil orožje in uniformo (s slovenskimi oznakami), zato si dovolim pojasniti nekatere stvari.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zato, ker se nekateri v vseh letih niso in nočejo naučiti našega jezika !!!!!
A zdej veš zakaj? V vrtcu, avtobusu, trgovini, ..pa so nekateri že 30+ let tukaj in se imajo kao za Slovence oz. nove državljane in ne znajo pol toliko kot en Rus, ali pa Afričan ki je tu 2 let!i!!!

A zdej veš zakaj, kaj sploh nekateri delate tukaj, če se vam povsod godi krivica!

Pejte domov oz. tja od koder ste prišli!!

Če bi bila naša država manj darežljiva do vsega i svašta, danes ne bi imeli teh težav. Mi gre na živce, ko mi pride otrok domov in začne govoriti bosansko.
Ko boste imeli drugi starši toliko “ostalih”, boste vedeli o čem govorim.

Zato ker kri ni voda.

sem rojen tu, moji starsi so tu rojeni. kam bi ti mene poslala?

Nekateri ljudje so bolj nadarjeni za čiščenje in gradbena dela kot za učenje tujih jezikov, tudi take potrebujemo.

Primer iz prakse: jaz čefur, torej prihajam iz Novega sada, moja primarna družina je izobražena, jaz delam kot matematik v zavarovalnici. V življenju se veliko s tem nisem ukvarjam, če me kdo zaradi tega ni maral, danes svoji firmi zelo koristim, saj delamo z jugom in novo pečeni diplomanti ne govorijo hrvaško ali srbsko in so kot taki, dokaj nekoristni kader.
No, želel sem opisati druženje z mojim dekletom, ki je klena Slovenka, ima sestro dvojčico, ki ima za fanta Nemca, pravega, z vsemi nemškimi vrlinami. Torej ena hčera Srba, druga pa Nemca 🙂 Zanimivo je opazovati njune starše, kako so ponosni na enega bodočega zeta, malo manj name :), kako med Slovenci veljajo dvojna merila. A nič zato, delno to tudi razumem, saj smo mnogim krivi za marsikaj kar se je in se celo še vedno dogaja Sloveniji. In kot je nekdo višje zapisal, vsak ima svojega južnjaka. Tudi sam bi bil rahlo razočaran, če bi moj otrok v družino pripeljal Albanca aka Šiptarja …. pisati pa o tem, kako jemljemo službe ipd je absurd. Pri nas je bil razpis, vsak se je lahko prijavil, prišel na razgovor, naredil vtis, šel skozi teste in dobil službo. Na koncu smo ostali trije, a izbrali so mene. Zato nimam slabe vesti – skušam živeti pošteno, imam veliko vrlin in slabih lastnosti, rad jem in rad pojem ter se veselim; tak pač sem. In čeprav imam tudi sam kak predsodek do kakega človeka, skušam stopiti iz okvirja in sebe prepričati, da naj ne sodim človeka po narodnosti. Včasih mi uspe, večkrat pa žal ne …….. Nenad

sem rojen tu, moji starsi so tu rojeni. kam bi ti mene poslala?[/quote]

Očitno se kar sam sebe drugam pošiljaš, če imaš težavo s svojo osebno identiteto.
Vsak Američan je najprej Američan in šele potem vleče na plano svoje korenine … potomec ex.yu pa bo še 20 kolen vlekel svoje mitologizirano poreklo in se prav upiral temu, da bi se imel za pripadnika naroda v katerega je rojen.

New Report

Close