Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?


Jaz ne maram bedakov, ki posplošijo vsako svojo frustracijo!

Zato, ker nikoli nismo imeli POPOLNOMA nič skupnega. Jugoslavija je nastala politično in žal so Sloveniji priključili. Nimamo pa niti kar je črnega za nohtom skupnega. Ne jezik, ne kulturo in tako dalje

Ena južna nima za burek.

Ena južna, ti si zakon! 🙂

Drgač pa, jaz sem čistokrvna Slovenka in men so južni bratje superrr (z izjemo nacionalistov)! VEDNO ko sem potovala po državah bivše Juge so se ljudje izkazali z odprtostjo, družabnostjo in prijaznostjo.
To, da pa nimamo NIČ skupnega, pa lahko reče samo glup človek. Cel kup je stvari, ki nas povezujejo z južnimi..
– jezik, sploh dialekti, ki se govorijo ob slovensko-hrvaški meji. Meni je kajkavski dialekt dosti bliže kak gorenjski npr.. V bistvu moraš biti zabit, če ne razumeš vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} srbo-hrvaškega jezika. Mislim, klko besed mamo Slovenci/Hrvati istih ali podobnih, poglejte v slovar! Res, NORO, če se moraš s hrvatom meniti v angl. Avstrijcev slovenci ne razumete niti po 8 letih nemščine..

– kulturna povezanost.. poslušanje glasbe z juga. vsi poznate Severino, Bajago, Ribljo čorbo, Dragojeviča… tudi če tega ne poslušate, ta imena ste čuli. In klko avstrijskih muzičarov poznate po imeni? Potem vici o mujotu, hasotu; balkanski filmi.. preklinjamo tudi vsi v srbohrvaščini.. (ne)kultura na cesti je čisto balkanska, to vam bo poveda vsak tu živeč tujec (pa ne južnjak, ampak kak iz bolj cenjene države).. vsi jete burek, pleskavico, čevape, sarmo, baklavo..

– korupcija, plače, odnos do dela.. po tem smo si bliže z južnimi brati. Ni govora o kaki podobnosti z Avstrijci, lepo prosim, kaj vam je. Mogoče bo kdo reka, slovenci so pridni pa delavni, ampak daj, to zato, ker mu šef reče, prav noben prostovoljno ne podaljša delovnika zaradi pripadnosti podjetju!

– in kaj hudiča vam je, eni pišete, da smo živeli skup samo v SHS in Jugi? Ja ki pa smo bli pred tem?? Glih tak smo živeli eni ob drugem, Slovenci, hrvati itd, pod jarmom AO. In tisti, ki obžalujete, da nismo del Avstrije ste čez les in verjamem, da se naši dedki, pradedki obračajo v grobih zarad takih idiotizmov. Če bi bli pod Avstrijo, bi še zej bli neizobraženi kmetavzari, ker kdo od vas bi si lahko privoščil študij na Dunaju?! Sploh ob vsem tem visokem nivoju znanja nemščine med Slovenci.

Slovenci se nismo nikoli imeli za germane, ampak za slovane?

Nič ne skrbi, ni jeze tudi na tebe ali tvoje bližnje. Jeza je zgolj na lasten kompleks in na neke butaste predstave o civilizaciji na zahodu. Na kratko… jeza na nas same, na naše korenine, na ananas, na nananana nana na na jeza na na na. Jeza bo in jeza je bila na na. Nauči se slovensko.

Slovani? Kakšni slovani?

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Jeza je na srbohrvaščini v javnem diskurzu.

Leta 1917 smo zajebali, ker smo se spetljali s Srbi in Hrvati. Kraljenina SHS. Takrat so Srbi poklonili velik del Slovenije in Hrvaške, Italiji, zgolj, da so imeli mir. Iz tega je nastala Jugoslavija po drugi svetovni.

Rimljani po svoji okupaciji staroselskih zemlja današnje slovenije ki so tvorila vseh sort različnih in vendarle tudi sorodnih plemen, niso poklali / po-rimljanili vsega staroselskega prebivalstva kakor nam zmotno tolmačijo. Če bi bilo temu tako, ne bi nikoli preživela izročila kakršna so ta o staroverstvu v Posočju katera je za nas ohranil Medvešček. Slovanske bogove in podobno, bomo zaman iskali v tistem izročilu. Nobene Mokoši, Velesa, Peruna. Se pa najde Mokoš naprimer v Prekmurju. Pa praznovanje zelenega jurija je poznano tudi drugje po Balkanu.
Nima pa vse to prav nič skupnega z germani, razen tisti ki so potomci naprimer priseljencev iz Tirolske, Bavarije za cajta 14, 16 stoletja ki so v naše kraje največkrat prihajali zaradi rudarjenja in s tem povezanimi deli, se lahko probajo še nekaj sklicevati na “germanizacijo slovenstva” 😛

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Že skozi izročila ter folkloro prostora, se vidi da se gre za povsem si različne izvore. Slovanska mitologija pride pri nas do jasnega izraza predvsem na vzhodu Slovenije, medtem ko na zahodu pa je duhovna dediščina naših prednikov zakoreninjena v povsem drugačno dojemanje sveta.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Razlika med obema je pa podobna razliki bratoma Grimm in Andersenu?

Važno da FriLLoxu daš konta, pa četudi s tem kažeš le nerazgledanost, zaplankanost in nepoznavanje zgodovine, pa si vendarle car ! 🙂

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Zato, ker nikoli nismo imeli POPOLNOMA nič skupnega. Jugoslavija je nastala politično in žal so Sloveniji priključili. Nimamo pa niti kar je črnega za nohtom skupnega. Ne jezik, ne kulturo in tako dalje
[/quote]
Heh, razen če nisi dokazala nasprotno si preberi doktorat ki ga je nekdo napisal o izvoru Slovencev, pravzaprav je raziskoval gene. Zanimivo, ampak se sigurno najde kdo ki dvomi v te izsledke. Lahko pa kaj drugega dokaže, ampak zaekrat še ni.

Ena južna nima za burek.
[/quote]

Res je, ker ga ne jem. Jem sam tistga doma narjenga, pa še to sam sirovga, mjammmmmiiii 😉

Če si car, si car, tle ne moreš nič:-)))) Mitologija je pač mitologija. Luštno za čitat, razlike so pa nepomembne.

Matr so enim za vse kar je slabga v Slo krivi južnjaki, da pa so nesposobni vsi tisti, ki to državo Slo vodijo že tolk let, to pa ne.
Jeb.al vas južnjaki, jih je tud po vaše opevani Avstriji, Nemčiji….ful, ne sam njih, še dost drugih, pa vseen te države dobr stojijo.
In kaj? Tud če Slo ne bi obstajala, če bi bila vse to po vaše Avstrija ali Nemčija, bi še zmer bilo notr cel kup folka različnih narodnosti.

Itak se pa źe sam na tem MONu vid, komu ste bližje 😉

Itak se pa źe sam na tem MONu vid, komu ste bližje 😉
[/quote]
Ne vem. Meni so avstrijci prav tako tuji kot jug. Čeprav sem južnih vseeno bolj navajen,se razumem z njimi, pa mi vseeno niso blizu. Drug tip razmišljanja.


Ne vem. Meni so avstrijci prav tako tuji kot jug. Čeprav sem južnih vseeno bolj navajen,se razumem z njimi, pa mi vseeno niso blizu. Drug tip razmišljanja.
[/quote]

Sej tud južni niso vsi dobri, imaš tud med njimi gamad, tako kot povsod, tud med Slovenci. Je pa tud ful južnih dobrih, sposobnih….
V takih in drugačnih temah me najbolj motjo glih razna posploševanja.

Sej tud južni niso vsi dobri, imaš tud med njimi gamad, tako kot povsod, tud med Slovenci. Je pa tud ful južnih dobrih, sposobnih….
V takih in drugačnih temah me najbolj motjo glih razna posploševanja.
[/quote]

Tkole… toliko časa sem reševal uganke, da sem pozabil, kaj sem hotel napisat. Samo da veš- ful dobra replika bi bila.

Tkole… toliko časa sem reševal uganke, da sem pozabil, kaj sem hotel napisat. Samo da veš- ful dobra replika bi bila.
[/quote]
Aja- posploševanje služi lažjemu opisovanja ali reševanju problema.
Tko.

Sej tud južni niso vsi dobri, imaš tud med njimi gamad, tako kot povsod, tud med Slovenci. Je pa tud ful južnih dobrih, sposobnih….
V takih in drugačnih temah me najbolj motjo glih razna posploševanja.
[/quote]

Taki so pač bogi zafrustrirančki, ki so bili v otroštvu maltretirani v šoli in so jim zdaj vsi južnjaki krivi. In ima lahko nekdo miljon dobrih del pa bo še vedno en čefur iz Bosne,Srbije. Ne vem, če poslušaš kaj slovenski rap ampak recimo Hodža v komadu Pesm to dobro objasne 🙂

New Report

Close