Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

sem rojen tu, moji starsi so tu rojeni. kam bi ti mene poslala?[/quote]

Očitno se kar sam sebe drugam pošiljaš, če imaš težavo s svojo osebno identiteto.
Vsak Američan je najprej Američan in šele potem vleče na plano svoje korenine … potomec ex.yu pa bo še 20 kolen vlekel svoje mitologizirano poreklo in se prav upiral temu, da bi se imel za pripadnika naroda v katerega je rojen.[/quote]

Daj no daj, če bi se dva švabsko pogovarjala na avtobusu je ne bi prav nič motilo. Problem slovencev je da imajo “radi” čefurje ker se lahko nad nekom zgražajo in se imajo za boljše od njih. Ne vem kako bi psihologi temu rekli ampak tako pač je. Pa ni nujno da se zgražajo, saj nekateri jih pomilujejo, kakorkoli, dajejo jim občutek da so bolj pomembni.

Imam se za Slovenko in nič drugega.
Mi je pa mnogo bližje germanska “mentaliteta” kot balkanska. Rada imam red, rada vem pri čem sem, rada vem, kaj moram narediti, če želim nekaj doseči, rada imam urejenost okolja, rada sem točna, rada imam učinkovitost, rada imam, da če se nekaj zmenim, je to narejeno kot je bilo domenjeno in ob času, ki je bil domenjen, rada imam nekaj zadržanosti pri ljudeh, še ljudska glasba mi je germanska ljubša kot balkanska, tudi vizualno me bolj privlačijo svetli ljudje kot ljudje temnejše polti, las, oči.
Zato nisem “germanka”, sem pa nekdo, ki mu je bližji ta način razmišljanja in življenja.

ja, to je pa res – nimamo nizek IQ

Slovenci res nismo slovanskega porekla in tudi germanskega ne imamo pa več skupnega z germani (nemci) kot z balkanci.
Narodno zabavna glasba, kislo zelje, tenstan krompir, goveja juha, pivo .

Nekajstoletno turško divje haremsko podjarmljenje v južnih deželah ima za posledico neko notranjo jezo, ki je relativno benigni germansko-slovenski poljedelsko-gozdarski simbiozi tuja.

Vrabec v Nemčiji si ob vrabcu iz Slovenije domišlja da je sokol. Vrabec v Sloveniji si ob vrabcu iz BiH domišlja da je sokol. Vrabec iz BiH si ob vrabcu iz Srbije domišlja da je sokol.
Konec pravljice je pa tak, vsi so samo vrabci z bujno domišljijo.

Edina stvar, ki jo imamo slovenci RES nedvomno skupno, je slovenski jezik, ki nedvomno ne spada med germanske, ampak slovanske jezike. Tega nobeno zelje in govedina ne odtehta (žrejo pa to itak tudi na balkanu).

Edina stvar, ki jo imamo slovenci RES nedvomno skupno, je slovenski jezik, ki nedvomno ne spada med germanske, ampak slovanske jezike. Tega nobeno zelje in govedina ne odtehta (žrejo pa to itak tudi na balkanu).[/quote]

Tvoja trditev je popolnoma napačna! Doc.dr.Primož Jakopin v sodelovanju s priznanimi evropskimi zgodovinarji dokazal, da so Slovenci potomci Venetov, ki so sprva živeli na območju današnje bavarske, ljudstvu so rekli tudi sloveneti, kar je pomenilo človek besede, slovenščina je eden najstarejših jezikov v evropi in nima popolnoma nič s slovenskimi jeziki. Trditev, da smo Slovenci slovani in naš jezik da je slovanski je grda manipulacija, je posledica zmanipulirane zgodovine, ki so nam jo ubijali v glavo v bivši državi. Priznani zgodovinarji so potrdili, da je prišlo do pisanja zmanipulirane zgodovine po naročilu takratne politike zavoljo vzdrževanja miru na območju srednje evrope.

Prodali so nam pravlico in mi smo jo kupili . Nihče se pa ni vprašal, če je to resnica kaj pa je bilo prej . Od kod kje in zakaj ?

Genetika , arheološke najdbe in stari zapisi . To so dejstva katera ne lažejo .

Prihodnja leta bodo dala še mnogo novih odkritji in na koncu bo moral nekdo spisati nove učbenike slovenske zgodovine tiste resnične z močnimi argumenti in neizpodbitnimi dejstvi.

Prodali so nam pravlico in mi smo jo kupili . Nihče se pa ni vprašal, če je to resnica kaj pa je bilo prej . Od kod kje in zakaj ?

Genetika , arheološke najdbe in stari zapisi . To so dejstva katera ne lažejo .

Prihodnja leta bodo dala še mnogo novih odkritji in na koncu bo moral nekdo spisati nove učbenike slovenske zgodovine tiste resnične z močnimi argumenti in neizpodbitnimi dejstvi.

Edina stvar, ki jo imamo slovenci RES nedvomno skupno, je slovenski jezik, ki nedvomno ne spada med germanske, ampak slovanske jezike. Tega nobeno zelje in govedina ne odtehta (žrejo pa to itak tudi na balkanu).[/quote]

Tvoja trditev je popolnoma napačna! Doc.dr.Primož Jakopin v sodelovanju s priznanimi evropskimi zgodovinarji dokazal, da so Slovenci potomci Venetov, ki so sprva živeli na območju današnje bavarske, ljudstvu so rekli tudi sloveneti, kar je pomenilo človek besede, slovenščina je eden najstarejših jezikov v evropi in nima popolnoma nič s slovenskimi jeziki. Trditev, da smo Slovenci slovani in naš jezik da je slovanski je grda manipulacija, je posledica zmanipulirane zgodovine, ki so nam jo ubijali v glavo v bivši državi. Priznani zgodovinarji so potrdili, da je prišlo do pisanja zmanipulirane zgodovine po naročilu takratne politike zavoljo vzdrževanja miru na območju srednje evrope.[/quote]

Daj ne nakladaj, priznani zgodovinarji se lahko na glavo postavijo, če je vsakemu otroku, ki si pogleda današnji slovenski, hrvaški in npr. nemški jezik, je jasno, katera dva sta si v sorodu.

“Jaz sem” – “ja sam” – “Ich bin”
“ona vidi” – “ona vidi” – “Sie sieht”

Ja, prvi in drugi nimata popolnoma nič skupnega. Kako butaste se še lahko delate?

Pa govoroim o Slovencih, ne o nekih Venetih, pa bogve kdo je še tu obstajal. Nismo vsi Slovenci njihovi potomci, verjetno niti večina ne. Meni noben “priznani zgodovinar” ni prišel DNK vzet, pa nikomur, ki ga poznam. Slovensko (in posledično slovansko) pa govorimo vsi tu, tudi ti ta trenutek. Pa nekako čudežno razumemo tudi Ruse in Čehe, čeprav se teh jezikov nismo učili. Aja, moja trditev je napačna, ti venetsko zdaj pišeš, pa hrvati te magično razumejo.

Tvoja trditev je popolnoma napačna! Doc.dr.Primož Jakopin v sodelovanju s priznanimi evropskimi zgodovinarji dokazal, da so Slovenci potomci Venetov, ki so sprva živeli na območju današnje bavarske, ljudstvu so rekli tudi sloveneti, kar je pomenilo človek besede, slovenščina je eden najstarejših jezikov v evropi in nima popolnoma nič s slovenskimi jeziki. Trditev, da smo Slovenci slovani in naš jezik da je slovanski je grda manipulacija, je posledica zmanipulirane zgodovine, ki so nam jo ubijali v glavo v bivši državi. Priznani zgodovinarji so potrdili, da je prišlo do pisanja zmanipulirane zgodovine po naročilu takratne politike zavoljo vzdrževanja miru na območju srednje evrope.[/quote]

Daj ne nakladaj, priznani zgodovinarji se lahko na glavo postavijo, če je vsakemu otroku, ki si pogleda današnji slovenski, hrvaški in npr. nemški jezik, je jasno, katera dva sta si v sorodu.

“Jaz sem” – “ja sam” – “Ich bin”
“ona vidi” – “ona vidi” – “Sie sieht”

Ja, prvi in drugi nimata popolnoma nič skupnega. Kako butaste se še lahko delate?

Pa govoroim o Slovencih, ne o nekih Venetih, pa bogve kdo je še tu obstajal. Nismo vsi Slovenci njihovi potomci, verjetno niti večina ne. Meni noben “priznani zgodovinar” ni prišel DNK vzet, pa nikomur, ki ga poznam. Slovensko (in posledično slovansko) pa govorimo vsi tu, tudi ti ta trenutek. Pa nekako čudežno razumemo tudi Ruse in Čehe, čeprav se teh jezikov nismo učili. Aja, moja trditev je napačna, ti venetsko zdaj pišeš, pa hrvati te magično razumejo.[/quote]
Odličen odgovor, pa imam (tudi) nemške korenine.

Tvoja trditev je popolnoma napačna! Doc.dr.Primož Jakopin v sodelovanju s priznanimi evropskimi zgodovinarji dokazal, da so Slovenci potomci Venetov, ki so sprva živeli na območju današnje bavarske, ljudstvu so rekli tudi sloveneti, kar je pomenilo človek besede, slovenščina je eden najstarejših jezikov v evropi in nima popolnoma nič s slovenskimi jeziki. Trditev, da smo Slovenci slovani in naš jezik da je slovanski je grda manipulacija, je posledica zmanipulirane zgodovine, ki so nam jo ubijali v glavo v bivši državi. Priznani zgodovinarji so potrdili, da je prišlo do pisanja zmanipulirane zgodovine po naročilu takratne politike zavoljo vzdrževanja miru na območju srednje evrope.[/quote]

Daj ne nakladaj, priznani zgodovinarji se lahko na glavo postavijo, če je vsakemu otroku, ki si pogleda današnji slovenski, hrvaški in npr. nemški jezik, je jasno, katera dva sta si v sorodu.

“Jaz sem” – “ja sam” – “Ich bin”
“ona vidi” – “ona vidi” – “Sie sieht”

Ja, prvi in drugi nimata popolnoma nič skupnega. Kako butaste se še lahko delate?

Pa govoroim o Slovencih, ne o nekih Venetih, pa bogve kdo je še tu obstajal. Nismo vsi Slovenci njihovi potomci, verjetno niti večina ne. Meni noben “priznani zgodovinar” ni prišel DNK vzet, pa nikomur, ki ga poznam. Slovensko (in posledično slovansko) pa govorimo vsi tu, tudi ti ta trenutek. Pa nekako čudežno razumemo tudi Ruse in Čehe, čeprav se teh jezikov nismo učili. Aja, moja trditev je napačna, ti venetsko zdaj pišeš, pa hrvati te magično razumejo.[/quote]

Potem trdiš, da vsekakor veš več kot vejo na inštitutu za slovenski jezik Frana Ramovša in doc.dr. Primož Jakopim , ki je njihov višji znanstveni sodelavev ?

Navedeni tvoji argumenti razumevanje jezika res nevzdržijo. Ker ti lahko navedem kup slovenskih besed, ki so enake nemškim in imajo isti pomen. Potem uporaba dvojine v slovanski jezikih je ni najdemo pa dvojino v starem narečju francoskega jezika, katerega uporabljajo še danes.

Mimo grede, razumem in govorim italjansko pa se je nisem učil, pač živim ob meji.

Tvoja trditev je popolnoma napačna! Doc.dr.Primož Jakopin v sodelovanju s priznanimi evropskimi zgodovinarji dokazal, da so Slovenci potomci Venetov, ki so sprva živeli na območju današnje bavarske, ljudstvu so rekli tudi sloveneti, kar je pomenilo človek besede, slovenščina je eden najstarejših jezikov v evropi in nima popolnoma nič s slovenskimi jeziki. Trditev, da smo Slovenci slovani in naš jezik da je slovanski je grda manipulacija, je posledica zmanipulirane zgodovine, ki so nam jo ubijali v glavo v bivši državi. Priznani zgodovinarji so potrdili, da je prišlo do pisanja zmanipulirane zgodovine po naročilu takratne politike zavoljo vzdrževanja miru na območju srednje evrope.[/quote]

Daj ne nakladaj, priznani zgodovinarji se lahko na glavo postavijo, če je vsakemu otroku, ki si pogleda današnji slovenski, hrvaški in npr. nemški jezik, je jasno, katera dva sta si v sorodu.

“Jaz sem” – “ja sam” – “Ich bin”
“ona vidi” – “ona vidi” – “Sie sieht”

Ja, prvi in drugi nimata popolnoma nič skupnega. Kako butaste se še lahko delate?

Pa govoroim o Slovencih, ne o nekih Venetih, pa bogve kdo je še tu obstajal. Nismo vsi Slovenci njihovi potomci, verjetno niti večina ne. Meni noben “priznani zgodovinar” ni prišel DNK vzet, pa nikomur, ki ga poznam. Slovensko (in posledično slovansko) pa govorimo vsi tu, tudi ti ta trenutek. Pa nekako čudežno razumemo tudi Ruse in Čehe, čeprav se teh jezikov nismo učili. Aja, moja trditev je napačna, ti venetsko zdaj pišeš, pa hrvati te magično razumejo.[/quote]

Tudi tebi so oprali možgane in se tega držiš kot pijanec plota.

Oprani možgani so agresivna motja psihološke sugestibilnosti.
Kar je lahko zelo nevarno gre v skrajnosti (primeri verski fanatiki,samomorilski napadalci,komunisti,nacisti…)

Tvoja trditev je popolnoma napačna! Doc.dr.Primož Jakopin v sodelovanju s priznanimi evropskimi zgodovinarji dokazal, da so Slovenci potomci Venetov, ki so sprva živeli na območju današnje bavarske, ljudstvu so rekli tudi sloveneti, kar je pomenilo človek besede, slovenščina je eden najstarejših jezikov v evropi in nima popolnoma nič s slovenskimi jeziki. Trditev, da smo Slovenci slovani in naš jezik da je slovanski je grda manipulacija, je posledica zmanipulirane zgodovine, ki so nam jo ubijali v glavo v bivši državi. Priznani zgodovinarji so potrdili, da je prišlo do pisanja zmanipulirane zgodovine po naročilu takratne politike zavoljo vzdrževanja miru na območju srednje evrope.[/quote]

Daj ne nakladaj, priznani zgodovinarji se lahko na glavo postavijo, če je vsakemu otroku, ki si pogleda današnji slovenski, hrvaški in npr. nemški jezik, je jasno, katera dva sta si v sorodu.

“Jaz sem” – “ja sam” – “Ich bin”
“ona vidi” – “ona vidi” – “Sie sieht”

Ja, prvi in drugi nimata popolnoma nič skupnega. Kako butaste se še lahko delate?

Pa govoroim o Slovencih, ne o nekih Venetih, pa bogve kdo je še tu obstajal. Nismo vsi Slovenci njihovi potomci, verjetno niti večina ne. Meni noben “priznani zgodovinar” ni prišel DNK vzet, pa nikomur, ki ga poznam. Slovensko (in posledično slovansko) pa govorimo vsi tu, tudi ti ta trenutek. Pa nekako čudežno razumemo tudi Ruse in Čehe, čeprav se teh jezikov nismo učili. Aja, moja trditev je napačna, ti venetsko zdaj pišeš, pa hrvati te magično razumejo.[/quote]

A si ze slisala za asimilacijo? Vcasih se narod asimilira, jezik pa ostane. Primer Bolgari.

V nasih genih je baje le tam okoli 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} materiala, ki bi lahko izviral iz starih slovanov. Slovenci smo definitivno mesanica staroselcev iz teh krajev in verjetno vseh ljudstev, ki so tod mimo hodila. Med njimi tudi slovanov. Ce postavis ob bok slovenca, hrvata in srba, bos slovenca z veliko verjetnostjo locila od preostalih dveh. Ker imajo oni veliko bizantinskih genov in ostalih ljudstev, ki so vpadala skozi stoletja na njihova ozemlja. Skratka, dosti temnejsi so in imajo tudi drugacne obrazne poteze, sploh srbi.

MI SLOVENCI smo tukaj šef, o čefurjih pa smo že leta in leta vse povedali in še lahko povemo kaj si mislimo o teh čefurjih.

Daj ne nakladaj, priznani zgodovinarji se lahko na glavo postavijo, če je vsakemu otroku, ki si pogleda današnji slovenski, hrvaški in npr. nemški jezik, je jasno, katera dva sta si v sorodu.

“Jaz sem” – “ja sam” – “Ich bin”
“ona vidi” – “ona vidi” – “Sie sieht”

Ja, prvi in drugi nimata popolnoma nič skupnega. Kako butaste se še lahko delate?

Pa govoroim o Slovencih, ne o nekih Venetih, pa bogve kdo je še tu obstajal. Nismo vsi Slovenci njihovi potomci, verjetno niti večina ne. Meni noben “priznani zgodovinar” ni prišel DNK vzet, pa nikomur, ki ga poznam. Slovensko (in posledično slovansko) pa govorimo vsi tu, tudi ti ta trenutek. Pa nekako čudežno razumemo tudi Ruse in Čehe, čeprav se teh jezikov nismo učili. Aja, moja trditev je napačna, ti venetsko zdaj pišeš, pa hrvati te magično razumejo.[/quote]

A si ze slisala za asimilacijo? Vcasih se narod asimilira, jezik pa ostane. Primer Bolgari.

V nasih genih je baje le tam okoli 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} materiala, ki bi lahko izviral iz starih slovanov. Slovenci smo definitivno mesanica staroselcev iz teh krajev in verjetno vseh ljudstev, ki so tod mimo hodila. Med njimi tudi slovanov. Ce postavis ob bok slovenca, hrvata in srba, bos slovenca z veliko verjetnostjo locila od preostalih dveh. Ker imajo oni veliko bizantinskih genov in ostalih ljudstev, ki so vpadala skozi stoletja na njihova ozemlja. Skratka, dosti temnejsi so in imajo tudi drugacne obrazne poteze, sploh srbi.[/quote]

Aja, zakaj mi gredo obcasno na zivce? Ker je njihova mentaliteta nekompatibilna z naso, ki temelji na zahodni civilizaciji, njihova pa vlece ze malo na vzhodno. Verjemite, delam s srbi. Razmisljamo in delamo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} drugace, kot oni. Oni se vsega lotijo z levo roko, vse znajo, vse je “nema problema”, hkrati pa furajo neznosno birokracijo. Kar rece gazda, je svetinja, tudi ce gazda nima pojma. Na koncu je pa rezultat bolj klavrn in vse narejeno povrsno. Mi slovenci, smo pa bolj previdni, postavljamo realne cilje, kritiziramo in se na zalost dostikrat radi dajemo v nic, ceprav smo v resnici kvalitetni in pridni.

Skratka, gre za en tak majhen trk civilizacij. Zato jih vcasih tezko prenasamo.

ne razumem zakaj Srbija skoz vabi Slovence dol. Če pa Slovenci ne maramo čefurjev.

Edina stvar ki jo …

Glejga zlomka čisto slovenske :
falot , pobalin , luknja , rovte , gmajna , štala , skedenj , risati ….
Vse besede izvirajo iz nemščine! Kar dokazuje, da smo Slovenci živeli malo višje od balkancev, sicer pa poglejte si zemljevid Karantanije in avstro ogrske ….

Dragi Slovenec, tudi ti za Nemca in Avstrijca nisi nič drugega kot č.e.f.u.r.

Edina stvar, ki jo imamo slovenci RES nedvomno skupno, je slovenski jezik, ki nedvomno ne spada med germanske, ampak slovanske jezike. Tega nobeno zelje in govedina ne odtehta (žrejo pa to itak tudi na balkanu).[/quote]

Kot so ti že zgoraj napisali . Busanc brez pameti.

dolgo let nazaj, smo eni čef. v šoli vsaki dan dali vedet, da je pač čef-rka, da ni slovenka, skoz se je jokala zaradi tega, je rekla, da ne more vzdržat, da ona ni čef-rka, da ima ime,
A je narobe če smo ji vsaki dan dali vedet, da ni slovenka in nikoli ne bo naša? Mislim, da so se južnjaki kar malo vase zaprli, ker MI SLOVENCI SMO SLOVENCI. TU JE SLOVENIJA!!!

MI SLOVENCI !!!!!

KDOR NE SKAČE NI SLOVENC!!

Slovenija od kod lepote tvoje

Dragi Slovenec, tudi ti za Nemca in Avstrijca nisi nič drugega kot č.e.f.u.r.[/quote]

Hehe, Čuš :)))

Ma si budala. Ma na Dobu se delijo na inteligentni kriminal in psihote IĆĆIĆI)

In zdaj pa poglej katere Slovenke se lepijo na jugoviće. Ali je grda ku spaka ali pa neumna, da se ne da opisat. Tretja kategoja so Slovenke južnih korenin, ki se za slovenke itak ne štejejo. Ha Ha

New Report

Close