Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

Podpis ! Slava Sloveniji !

jaz priznam da so eno sošolko v šoli zajebavali vsaki dan, to je že dolgo nazaj, južnjaki so bli, baje so še doma meli probleme, jezika sploh niso vedli, ker njeni ta stari itak niso bli Slovenci, so pač prišli v našo Slovenijo iskat šiht. Enkrat smo tud hrano morali zbrat za njihovo familijo, ona se je ful jokala večkrat ker so jo res dost zajebavali v šoli, v bistvu non stop, da je čefurka pa to. Ampak sošolci je nismo mogli sprejet, ker ni bla slovenka, Je bla sicer fajn za pogledat, sem se kar mal zaljubu v njo ampak sem to skrival, sem ji pa priznal pozneje, ampak ni bla za. Saj vem, da so jo RES VSAKI DAN v šoli preveč podjebavali, jokala je tud, pa nohte si je še potem grizla ker ji je blo na sploh hudo zarad vsega, ampak nekateri sošolci pač niso dali mir in so ji res težili da je čefurka. Sem zvedu da je na sploh velik trpela, ker doma niso imeli okej družino pa to. Ne vem kako je danes z njo, baje je še zbolela nekaj,, sej mi je kar mal žal zanjo, pa ta stari so se ji ločli. Jebi ga, bit tujc v državi in družini res ni lahko.

nikoli si ne želi bit tujec nekje, ker boš trpel

A to naj bi bila olajševalna okoliščina? Da so uničili podjetja, zaposlene in njihove družine? Kakšen tudi samomor naredi.


Dolga leta ste ENI nabijal da je če.furka. Itak, strahopetci se na šibkejšega znate spravt, od katerga drugega bi pa lahk dobil tud na gobec, pa čeprav si Slovenc in živiš v Sloveniji na svoji zemlji.
Čudn da jaz nimam takih izkušenj s Slovenci, pa tud moji prijatelji in prijateljice ne, vsaj nikol nism o tem nič slišala.


Dolga leta ste ENI nabijal da je če.furka. Itak, strahopetci se na šibkejšega znate spravt, od katerga drugega bi pa lahk dobil tud na gobec, pa čeprav si Slovenc in živiš v Sloveniji na svoji zemlji.
Čudn da jaz nimam takih izkušenj s Slovenci, pa tud moji prijatelji in prijateljice ne, vsaj nikol nism o tem nič slišala.[/quote]

Nič nisi slišala, ker živiš v čefurskem naselju in temu primerne so tudi vrtci in šole. …


Slovenci niso bili enaki Židom. Njim ni bila namenjena smrt, ampak življenje v Tretjem rajhu.
Slovenci so živeli v sožitju z Nemci vso svojo zgodovino.
Vse ostalo je komunistična propaganda. Zaradi komunistične revolucije je bilo v Sloveniji več mrtvih kot zaradi Hitlerjevega napada in 4-letne okupacije.
Imamo pa kulturo bližjo Avstrijcem kot Srbom in Makedoncem, ki so več kot 500 let živeli pod Turki – veliko jih je tudi islamiziranih (tj. Muslimani). V Sloveniji islam ni avtohotna vera, medtem ko na jugu, v BiH, Srbiji in Makedoniji je. Kosovo je pa celo muslimansko.

Nimam nič proti muslimanom, ki so zmerni in spoštujejo druge. Želim le povedati, da so kulturne razlike med nami in našimi južnimi “brati”.

Verjetno bi Jugoslavija vsaj z vidika etnične homogenosti lažje obstala, če bi bili Slovenci in Hrvati združeni s Čehi, Slovaki in Poljaki – ker imamo bolj sorodno kulturo.


Dolga leta ste ENI nabijal da je če.furka. Itak, strahopetci se na šibkejšega znate spravt, od katerga drugega bi pa lahk dobil tud na gobec, pa čeprav si Slovenc in živiš v Sloveniji na svoji zemlji.
Čudn da jaz nimam takih izkušenj s Slovenci, pa tud moji prijatelji in prijateljice ne, vsaj nikol nism o tem nič slišala.[/quote]

Nič nisi slišala, ker živiš v čefurskem naselju in temu primerne so tudi vrtci in šole. …[/quote]

Ok, v OŠ Nove Fužine bi bilo res čudn če bi kdaj to slišala, ampak poznam dost folka, ki so hodil v šole kjer je bilo južnjakov sem pa tja kater, pa tud niso imel takih izkušenj. Tud gibam se po celi Sloveniji, se družim tud s Slovenci in to že leta in leta, pa me noben nikol ni zmerjal s če.furko. Ja, je kdo kdaj rekel bolj tko iz zajebancije: a ti si pa če.furka in to je bilo vse, se še dandans družmo skup, smo prijatli.

Daj ne nakladaj, priznani zgodovinarji se lahko na glavo postavijo, če je vsakemu otroku, ki si pogleda današnji slovenski, hrvaški in npr. nemški jezik, je jasno, katera dva sta si v sorodu.

“Jaz sem” – “ja sam” – “Ich bin”
“ona vidi” – “ona vidi” – “Sie sieht”

Ja, prvi in drugi nimata popolnoma nič skupnega. Kako butaste se še lahko delate?

Pa govoroim o Slovencih, ne o nekih Venetih, pa bogve kdo je še tu obstajal. Nismo vsi Slovenci njihovi potomci, verjetno niti večina ne. Meni noben “priznani zgodovinar” ni prišel DNK vzet, pa nikomur, ki ga poznam. Slovensko (in posledično slovansko) pa govorimo vsi tu, tudi ti ta trenutek. Pa nekako čudežno razumemo tudi Ruse in Čehe, čeprav se teh jezikov nismo učili. Aja, moja trditev je napačna, ti venetsko zdaj pišeš, pa hrvati te magično razumejo.[/quote]

A si ze slisala za asimilacijo? Vcasih se narod asimilira, jezik pa ostane. Primer Bolgari.

V nasih genih je baje le tam okoli 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} materiala, ki bi lahko izviral iz starih slovanov. Slovenci smo definitivno mesanica staroselcev iz teh krajev in verjetno vseh ljudstev, ki so tod mimo hodila. Med njimi tudi slovanov. Ce postavis ob bok slovenca, hrvata in srba, bos slovenca z veliko verjetnostjo locila od preostalih dveh. Ker imajo oni veliko bizantinskih genov in ostalih ljudstev, ki so vpadala skozi stoletja na njihova ozemlja. Skratka, dosti temnejsi so in imajo tudi drugacne obrazne poteze, sploh srbi.[/quote]

Tole preseravanje z genetskimi analizami je sicer zelo popularno, ampak pade pa na eni bistveni tocki – genska podstat se je oblikovala in pretezno tudi ustalila pred tisoci let (odvisno od zornega kota, a govora je o 12 do 20 tisoc let !!!) , ko o narodih, narodnostih in podobnih zadevah se ni bilo ne duha ne sluha.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

No ja, za Germane se glih nimamo.
Če meni kaj ni všeč, je to tisto, kar je balkansko v človeku: nezanesljivost, pretirana čustvenost (večinoma z namenom, da te okoli prenese), zanikrnost, nižji nagoni kot kulturni modus (Ceca, krvno maščevanje itd.), infantilnost, civilizacijska zaostalost.
Balkan pač ni prostor razuma, ampak šopirjenja. Tudi v živalskem svetu imaš živali iste vrste, kjer so ene krotke, ene pa popadljive.

Ljudi ne ločujem glede na njihovo narodnost. Ne maram pa: primitivnih ljudi, ki hočejo svojo (ne)kulturo vsiliti vsej okolici (v smislu: poslušal bom nabijanje svoje muske, ker se mi jebe za sosede); folka, ki vleče socialne transferje, vozi pa se v audiju, vsem pa je jasno, da dila drogo; babnic, ki štepajo enega mulca za drugim, potem pa javkajo, naj država skrbi za njih; bande, ki objestno divja po cestah; mafijašev iz kriminalnega podzemlja; nevzgojene mularije, ki smeti po dvoriščih in te pošlje “u pi*ku mate*rinu”, če kaj rečeš …
Čeprav se zelo trudim, da ne bi bila diskriminatorna, pa si ne morem zatiskati oči pred tem, da je med takimi ljudmi Slovencev manj kot južnjakov, torej se ni čuditi posploševanju in posledičnemu odporu do določenih nacionalnosti.
Seveda pa z vsem spoštovanjem do mnogih (tudi mojih prijateljev), ki so južnjaki in niso takšni kot tisti, opisani zgoraj.

Ampak, kakorkoli ze obrnemo, je t.i. moderni svet nastal (se razvil) iz “balkana”… 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ampak, kakorkoli ze obrnemo, je t.i. moderni svet nastal (se razvil) iz “balkana”… :-)[/quote]
Človek pa iz plazilcev. In iz tega sledi? Naj bo plazilec še naprej?

Ampak, kakorkoli ze obrnemo, je t.i. moderni svet nastal (se razvil) iz “balkana”… :-)[/quote]
Človek pa iz plazilcev. In iz tega sledi? Naj bo plazilec še naprej?[/quote]

Impliciras, da se je “balkan” ustavil na neki tocki, medtem ko se je ostali del sveta razvijal naprej?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ah, vse te lastnosti, ki jih opisuješ, lahk komot pripišeš tud Slovencem. Ne štekam zakaj se res neki šopirte kot da ste kaj boljši od balkancev, bolj civilizirani od njih, bolj napredni oz sposobni od njih…ja, baje ste bili mal boljši, bolj napredni v bivši jugi, zdaj več ne.

Ah, vse te lastnosti, ki jih opisuješ, lahk komot pripišeš tud Slovencem. Ne štekam zakaj se res neki šopirte kot da ste kaj boljši od balkancev, bolj civilizirani od njih, bolj napredni oz sposobni od njih…ja, baje ste bili mal boljši, bolj napredni v bivši jugi, zdaj več ne.[/quote]

V bistvu je nasteto takole stereotipno za vse mediteranske narode (od Turkov in Grkov, preko nas, Italijanov, (juznih) Francozov, Spancev,…).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Slovenci imajo najbolj podben DNK Poljakom Lehom in Slovakom. Hrvati so pa že bolj Turškega porekla pa vse nižje dol. To je dokazano.

Zakaj smo spet Slovenci na udaru? Saj Balkanci med sabo se tudi ne marajo. Vprašaj Srba, zakaj ne mara Hrvata in obratno, ali pa koga drugega, tudi južneje od nas.

Ne vem, zakaj misliš, da se imamo za Nemce ali Avstrijce. Butasto razmišljanje. Vseeno smo pa bolj podobni po obnašanju in razmišljanju Avstrijcem, če se že gremo primerjave, kot “našim” južnjakom.

Malo se ozri okrog sebe in povej, koliko južnjakov se je prilagodilo življenju v Sloveniji, koliko le-teh spoštuje Slovenijo in Slovence, naš jezik, našo kulturo itd.? Kamor koli se uzrem, po 30 in več letih, ko so že tu, še vedno “tolčejo” po svoje, pljuvajo po naši državi in državljanih in se imajo za nekaj več. Ne vem, zakaj ne gredo nazaj, od koder so prišli, če je tu tako grozno, če smo mi tako grozni. Denar ne smrdi, kajne?

Ne rečem, da sem pa tja kdo tudi ni v redu, ampak ko črto potegneš, bi spakirala VSE prišleke, od koder so prišli. Ne zato, ker so prišleki, ampak zaradi zgoraj naštetega.

Tako to je, in ne bom se zagovarjala pred levaki in kvazi politično korektnimi, ki so nas pripeljali do stanja, kakršno je v Sloveniji in Evropi. Tako čutim, tako mislim, pa vseeno se obnašam med ljudmi strpno, čeprav mi ni všeč gledat neprilagojence in ilegalce. Ker taki smo. Hlapčevsko potrpežljivi. Vsak nas lahko j… do onemoglosti, pa še r… nastavljamo.

Ah, vse te lastnosti, ki jih opisuješ, lahk komot pripišeš tud Slovencem. Ne štekam zakaj se res neki šopirte kot da ste kaj boljši od balkancev, bolj civilizirani od njih, bolj napredni oz sposobni od njih…ja, baje ste bili mal boljši, bolj napredni v bivši jugi, zdaj več ne.[/quote]
Če ne bi bilo bolje, kot je na jugi, ne bi silili sem. Razen, če ste mazohisti?

Ah, vse te lastnosti, ki jih opisuješ, lahk komot pripišeš tud Slovencem. Ne štekam zakaj se res neki šopirte kot da ste kaj boljši od balkancev, bolj civilizirani od njih, bolj napredni oz sposobni od njih…ja, baje ste bili mal boljši, bolj napredni v bivši jugi, zdaj več ne.[/quote]

V bistvu je nasteto takole stereotipno za vse mediteranske narode (od Turkov in Grkov, preko nas, Italijanov, (juznih) Francozov, Spancev,…).[/quote]

Mah kr neki, itak se znajo sam hvalit, ne vem pa za kaj. Namest da bi Slovenija napredovala, imela je to možnost, pač nazaduje, da jo počas dohitevajo ali pa so jo že dohitele tud tiste države o katerih tolk pljuvajo. Sm pred dnevi slučajn ujela na srbskem dnevniku o vlaganjih EU držav v izgradnjo raznih podjetij, tovarn po Srbiji, železnic, cest….ni da ni, ne vem kolk novih delovnih mest se bo s tem odprlo. Se bojim, da bo Slovenijo tud Srbija kmal ujela.

Ah, vse te lastnosti, ki jih opisuješ, lahk komot pripišeš tud Slovencem. Ne štekam zakaj se res neki šopirte kot da ste kaj boljši od balkancev, bolj civilizirani od njih, bolj napredni oz sposobni od njih…ja, baje ste bili mal boljši, bolj napredni v bivši jugi, zdaj več ne.[/quote]
Če ne bi bilo bolje, kot je na jugi, ne bi silili sem. Razen, če ste mazohisti?[/quote]

Kolk jih pa sploh še sili sm? Vrjamem da ne več dost.

V bistvu je nasteto takole stereotipno za vse mediteranske narode (od Turkov in Grkov, preko nas, Italijanov, (juznih) Francozov, Spancev,…).[/quote]

Mah kr neki, itak se znajo sam hvalit, ne vem pa za kaj. Namest da bi Slovenija napredovala, imela je to možnost, pač nazaduje, da jo počas dohitevajo ali pa so jo že dohitele tud tiste države o katerih tolk pljuvajo. Sm pred dnevi slučajn ujela na srbskem dnevniku o vlaganjih EU držav v izgradnjo raznih podjetij, tovarn po Srbiji, železnic, cest….ni da ni, ne vem kolk novih delovnih mest se bo s tem odprlo. Se bojim, da bo Slovenijo tud Srbija kmal ujela.[/quote]
Investiranje na Balkan ti je znamenje uspešnosti? Ja, za tiste, ki vedo, kako profitirati od balkanske primitivne obsedenosti s kešem (in zlatimi ketnami in dragimi Cecami). To ni investiranje, to je izkoriščanje balkanske infantilnosti, balkanske nižje mentalitete, ki smisel življenja vidi v razkošni fešti, da se čudi celo selo.

Pri meni je tako: ne da, koga ne maram. Meni so vsi ok, dokler me pustijo na miru, da lahko živim kot želim živeti.

Je pa tako, da da so mi ti srednjeevropejski narodi bližje, jaz jih tako čutim, kot pa recimo južno ali vzhodnoevropeski narodi. Ker so mi bližje po mentaliteti (teženje k urejenosti, redu, skrbnosti, jasnosti, nešopirjenje, neglasnost, skromnost) in kulturi (glasba, hrana, humor, vrednote, način bivanja, način dojemanja sveta). Tudi vizualno so mi bližje, ker se mi zdi, da slovenci le nismo tako temni kot kaki srbi ali bolgari ali podobno.

Edino kar me bolj povezuje z Balkanom kot srednjeevropejskimi dravami je jezik. In nekaj skupne preteklosti (Jugoslavija), pa če še tega vpliva ne bi bilo, bi bilo povsem super, ker smo se s to izkušnjo tudi slovenci “balkanizirali” , kar me vsak dan jezi in žalosti.

Mah kr neki, itak se znajo sam hvalit, ne vem pa za kaj. Namest da bi Slovenija napredovala, imela je to možnost, pač nazaduje, da jo počas dohitevajo ali pa so jo že dohitele tud tiste države o katerih tolk pljuvajo. Sm pred dnevi slučajn ujela na srbskem dnevniku o vlaganjih EU držav v izgradnjo raznih podjetij, tovarn po Srbiji, železnic, cest….ni da ni, ne vem kolk novih delovnih mest se bo s tem odprlo. Se bojim, da bo Slovenijo tud Srbija kmal ujela.[/quote]
Investiranje na Balkan ti je znamenje uspešnosti? Ja, za tiste, ki vedo, kako profitirati od balkanske primitivne obsedenosti s kešem (in zlatimi ketnami in dragimi Cecami). To ni investiranje, to je izkoriščanje balkanske infantilnosti, balkanske nižje mentalitete, ki smisel življenja vidi v razkošni fešti, da se čudi celo selo.[/quote]

Itak, zato pa Slovenija tako “napreduje”, ker ni infantilna, ker ima visoko mentaliteto… :)))

Da ne? Ljubljana je čisto čefurska. Ogromno jih pošlje otroke v srednjo šolo (pojdi npr. na zdravstveno, moja nečakinja hodi tja in se pritožuje, da na hodnikih ni več slišati slovenščine, uvedene imajo posebne ure slovenščine za dijake tujce, ker jih vsako leto več pride iz bosanskih in kosovskih šol v Slovenijo). Zakaj torej, če potem ne znajo drugega kot se pritoževati? Te spoštujem, Ena južna, tvoji komentarji so navadno na mestu, pa te prosim, razloži mi tole: tistim, ki niste/niso avtohtoni Slovenci, najbrž ni tako težko oditi v domovino svojih staršev. Zakaj torej ne gredo/greste, ko imajo/imate toliko povedati čez Slovenijo in Slovence?

New Report

Close