Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj ste samohranilci ni provokacija

zakaj ste samohranilci ni provokacija

Si se pac primoran preselit v majhno sobico nekaj km iz Ljubljane ven. Jaz bi tudi lahko imel stroske z avtom 700 jurjev na mesec pa jih nimam.

Problem je, ce clovek hoce na vsak nacin nositi prevelike cevlje.

Ocka

Samohranilec=edini hranilec družine, torej tisti, ki vzdržuje družino zgolj s svojimi prihodki.

Kako se lahko torej nekdo klasificira za samohranilca, če pa mu družino (otroke) pomagajo preživeti drugi – preživnine in drugi viri socialne pomoči?

daj, ocka, no. midva ziviva 100 km izven lj, pa imava najemnine in stroskov s stanovanjem 100 tisoc. dajte malo pogledat dlje od nosa, no. in, ja, lahko bi vzela kako plesnivo stanovanje v kaki kleti – a mislis, da imas zato kaj manjso elektriko in podobne zadeve???
lahko bi ostala na plecih starsev do svoje penzije, pa bi dala vsak mesec kakih 30 jurckov za stroske zraven, pa bi bilo. no, pa tega nisva naredila, zato je stanje tako. tudi starsi nama niso mogli kupit stanovanja, niti pomagat. ja, pa tudi pri 15 letih sma bila prebutasta, da bi vedela kaj naju caka, ce ne bova cele dneve delala in davala na kup. ker kar pricakujem zdaj ploho na tale racun. tako pac je, in tisti ki je v najemu, kjerkoli v sloveniji, tezko pride skoz z manj kot 100 tisoc stroski.pa lahko bi to in lahko bi ono…nic ne pomaga, ker poloznice se vedno so.

ok, to ni ta tema:)

midva sva porocena. in zaradi zgoraj napisanega nama ostane bolj malo. ce vzames svincnik in racunas…se res bolj splaca izkoriscat drzavo. in ce bi drzava vzela svincnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! namesto, da bi vspodbujali posteno zivljenje in druzine…imajo tako politiko, da vsak, ki mu tece voda v grlo, z lahkoto naracuna, kaj vse bi profitiral, ce bi se malo znasel. ce bi poroceni imeli vec prednosti, ne bi bilo nobenih laznih samohranilk.

in pol poslusas, kak so bogi na sodiscih, ne sfolgajo dela…a ko pa hodijo ateki in mamice se menit za prezivnine, pa so slepi, da ne vidijo, da so skupaj? pa saj se menda vidi, kdo je skupaj in kdo narazen.

meni je na csd rekla, da se clovek sam odloci, ce bo jedekl ali pil. sicer ne na vprasanje o samohranilkah, ampak o alkoholikih, ki jih se bolj veselo podpirajo!

pravim samohranilkam pa kapo dol! vas spostujem.

torej so po tvojem samohranilke tiste,,ki ne prejemajo preživnine za otroke po očetu,,no to se pa meni zdi glupo,,razen če imaš seveda napisano da je oče neznan,,drgač pa se mora preživnina uredit na sodišču…meni so vse matere .,,ki so same z otroci in jim partnerji izplačujejo tisto ubogo preživnino samohranilke,,preživnine je ponavadi ravno tolko da plačajo otroku kak tečaj in kaj za pojest,,ostalo ponavadi že zmanjka..

je pa res da je ogromno tistih,,ki soc prenašajo okoli,,ampak dokler bo v naši državi tako,,se bo pač tako delalo,,pa se lahko nekateri še tako hodujete nad tem .

S tem se pa še kako strinjam.

Ja, tud moj je zadnjič prišel iz službe z briljantno idejo, da če se ločiva, nama pripada viišji otroški dodatek 🙂 Ima namreč ful brihtne sodelavce!

lp, ewy

mislim,,halo pa kaj vam gre tako v nos vse skupaj…priznam,,sama sem že dve leti tako prijavljena ,,s partnerjem živim pr njemu,,samo da sva s sinom prijavljena posebej,,ker mava še enega ,malega,,in nisem bila zaposlena se mi pač splača in dokler bom v porodniški bom vlekla od države vse kar se bo dalo,,pa če nekateri še tako pljuvate po nas..tudi vi bi,,pa se ponavadi skrivate za nekim ponosom,,,ki rad hitro izgine!!sama vem,,da raje dam otrokoma vse,,pa če tudi do tega pridem na ta način,,ko pa bom delala ,,pa itak ne bom več na socialni,,ampak prijavila pa se ne bom nikol v sk gospo,,ker so vrtci nenormalno dragi,,tako ga pa plačujem samo 13.000…

čao..,,pa da se ne bo komu kaj razlilo

“dokler bom v porodniški bom vlekla od države vse kar se bo dalo…”

Poskusi si namesto države predstavljati sodržavljanje, ki polnijo malho, da jo tudi ti lahko prazniš.
Upam, da bodo takim modelom, ki kradejo lastne sodržavljane kmalu stopili na prste.

Imam hčerko.Z njim v vezo nisem mogla,razlogov pa ne bom pravila.
Zdaj pa naj plačuje!

kvazi samohranilke res mogoče lahko date otrokom vse, kar na ta način zmolzete od države, samo vzgoje v poštenega državljana in čuta odgovornosti za svoja dejanja pa ne!

Spet kozlam. In na to so eni še ponosni.

Kupi otroku frutabelo, pa še pokaži mu, kako se ukrade nadaljnje tri. Boš pa ja poskrbela da bo tvoj otrok mel štiri, ko pa imajo vsi sosedovi samo po eno. Ti boš za svojega otroka ja naredila vse.

Kozlam in še enkrat kozlam, ko nekdo svoje licemerstvo, tatinstvo, goljufije in še kaj skriva pod krinko svoje skrbi za otroka. Svojega otroka podzavestno učiš goljufije in kar se mene tiče si slaba mama. Če bi jaz bil otrok in bi mamo lahko izbriral, tebe vsekakor ne bi hotel imeti. Pa četudi bi me to stalo 3 frutabele.

Fej in fuj.

Ocka

Ja točno tako je: država smo mi davkoplačevalci, ki redimo vse sorte komotneže. Ej, meni bi tud pasalo bit doma, vlečt 80 jurjev doklad, pa dodatek za samohr. družino, ipd… ampak spet točno tako, ne želim da bi se moj otrok nekoč zavedel, da sta njuna starša goljufa.
In še nekaj: zmolzti državo, kjer se da po moji definiciji pomeni vzeti, tisto kar ti pripada. Midva sva recimo zaprosila za otroški dodatek in sva dobila 4000, ker nama pač tako pripada. Veliko parov tega sploh ne vzame, pa čeprav bi dobili recimo minimalen znesek. To kar po počnete nekateri pa je popolnoma isto kot kraja v štacuni, firmi, ipd. Jemljete tisto, kar vam ne pripada in zato je nekdo drug prikrajšan, ali pa celo tako kot je to z vrtci, vašo komotnost nekdo drug financira. Aja pa še to: v vrtec je tisti samhr. otrok prej sprejet ker je socialno ogoržen (pa je mama doma), medtem ko bolje situiran otrok ne bo sprejet zaradi gužve v vrtcu (oba starša pa zaposlena in nimata otroka kam dat). Jao jao.

Nič nisem pomešala. Sem že takoj v prvem sporočilu napisala, da se pojem samohranilstvo pri nas po defoltu napačno izrablja.

Še moja izkušnja, res pa izpred dobrih desetih let. Ko mi je umrl oče, sem bila mladoletna. Moja mama s tem uradno NI bila samohranilka, po očetu pa sem prejemala pokojnino.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

samohranilka111, žal si vprašala na napačnem forumu, ker tukaj so same popolne mame, ki ne molzejo države ;-), pa naj država molze njih, če jim tko paše, jaz sem tako imenovana “navidezna” samohranilka in mi ni nič žal, vsak tolar prav pride. 🙂

Se strinjam, denar pride prav.
Poštenje ne kupi novih igračk, prinese pa notranje bogastvo.
Očitno je med nami nekaj hudo notranje osiromašenih žensk, ki menijo, da morajo otrokom z goljufijo “vse v rit vtaknit”.
Čakam na akcijo inšpektorjev.
Da bo šlo potem komu malo manj na smeh.

Ukradi se denarnico ubogi stari zenicki, ko ti pride nasproti. Suni ji se mobitel, z lahkoto ga bos prodala. Se nasvet; poglej ce ima slusni aparat, iztakni ji ga ven, tudi ta bo sel za par ficnikov. Zraven se se prav svetohlinsko smej, to znas vec kot ocitno.

Vsak tolar prav pride. Jebiga.

Ocka

Dokler bodo na pristojnem ministrstvu pretežno dvomljivo opravilno sposobni in pismeni sekretarji in ministri bo pač tako. škoda, da sem izbrisala odgovor enega iz vrha ministrstva na nekaj mojih vprašanj. Ne bi verjeli, res ne.

Vsi, ki takole goljufate, ste itak polnih ust besedičenj, kako država nič ne da pri čemer sploh ne pomislite, koliko in s čim pa vanjo prispevate sami.

Se zgodi, da se komu zalomi, ker situacija z zaposlovanjem pač ni rožnata in brez službe ostaneš lahko čez noč …. ampak take bi še razumela.

Ne razumem pa ljudi, ki že v samem štartu tako živijo in ker niso sposobni vzdrževati LASTNEGA otroka, čeprav so zdravi in delovno sposobni, prelagajo tole odgovornost na državo, za te pa nimam izraza. Samo sprašujem se, kakšen je starš, ki pravzaprav noče sprejeti odgovornosti, da preživlja svojega otroka? Kakšen človek moraš biti, da nisi sposoben preživeti sebe in si omisliš še eno nedolžno bitje, ki ga prav tako nisi sposoben vzdrževati? Meni so takšni ljudje enostavno omejeni, žal.

Naslednje vprašanje je, zakaj se ti ljudje tega sramujejo, ko jih človek javno povpraša o tem? Sama sem že tri takšne goljfive pare pred drugimi vprašala, kako je tako živeti, pa so se skoraj v zemljo udrli? Meni se zdi, da njih peče, mene bore malo ….

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Nekatere (navidezne samohranilke) nočete spregledati, da je “država, ki jo molzete”, samo abstraktni pojem za DRŽAVLJANE. Ne rečem, če je v kakšni družini res huda finančna stiska, pa brezposelnost, da si (začasno)pomagajo z navideznim samohranilstvom, ampak princip, da boste izkoriščale državo, kjer se bo dalo, sori, to je pa pojkvarjenost na celi črti. To je KRAJA vsem ostalim državljanom, ker mi smo financerji države in posledično tudi vas, vašega vrtca….

ja, jebiga, ***katka***

Zakaj sem samohranilka? Zato, ker mi bivši mož, kljub odločbi o preživnini, že dve leti ni za otroka prispeval niti ficka. Od vložitve izvržbe na sodišče pa je preteklo že 9 mesecevin tudi nobenega odgovora.

Lp

A ko ti bo en ukradel avto, boš tudi rekla – jebi ga? :))

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Poleg otročička imam še brezposelnega moža, edini vir dohodkov je moja plača. Ne spadam v kategorijo samohranilk. Kaj pa sem? Monopolni dostavljač hrane, obutve in obleke? He he he. Madona, mi bodo še navesili davek na monopolni položaj!!!

Jaj,
za tako nepismene kot si ti, bi se našlo veliko dela. Bi pač delala z rokami in ne z glavo. Vsako delo je častno! In bi si zaslužila kaj za svojo leno rit, ne pa da molzeš tiste, ki delamo in plačujemo davke in povrh vsega nam trgajo, da nafutramo tebe, tebi podobne in vaše otroke, ki ste jih itak zatajili, četudi vzklikate, kako bi za njih naredili “vse”. Vse goljufije.

Sicer pa globoko verjamem, da boste vsi, ki “zatajite” svoje partnerje in otroke nekoč zatajeni. Stari, betežni (ali še bolje – nepokretni in svežih misli) in pozabljeni od najbližjih.

To ste jih naučili, to boste želi! Ampak ker niste nikoli plačevali davkov, tud za dom starostnikov ne boste imeli ficka in boste ždeli v eni smrdljivi kleti. Aja, mogoče bo spet peščica davkoplačevalcev…

Ma ja, saj to je meni totalni idiotizem. Ko naši vrli uradniki mislijo, da rabiš več denarja, da preživiš samo otroka, kot pa otroka in še brezposelnega partnerja.

kako lepo je imeti tako krepostne sodržavljane, ki se enačijo z državo, kot bi se krave s kmetom … moj otrok se bo preko moje “kraje” kvečjemu naučil, da se je treba znajti, če že država sama ponuja to možnost … vsesplošno stran metanje (mojega) denarja s strani države mi daje čisto vest “delati greh”, iti v nebesa ali ne pa naj bo vaše področje 😉

New Report

Close