Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj v Sloveniji ne gradimo stanovanj? Ne znamo ali nočemo?

Zakaj v Sloveniji ne gradimo stanovanj? Ne znamo ali nočemo?

To so pa posledice Jankovićevega pohlepa: Janković ju ima na vesti, pa še mnoge druge tudi….

 

Ljubljanski policisti so bili v petek, okoli 9. ure, obveščeni o dogodku, v katerem je na gradbišču na območju Šiške umrl 55-letni moški.

Po do sedaj zbranih obvestilih je moški, voznik tovornjaka, na gradbišču čistil nakladalni del tovornega vozila. Voznik bagerja je pri vožnji vzvratno trčil v moškega tako, da ga je delovni stroj stisnil ob tovorno vozilo. Pri tem je bil moški tako hudo poškodovan, da je na kraju umrl.

Policisti so opravili ogled in obvestili delovnega inšpektorja. Ta je oglobil vodjo gradbišča. Nadaljujejo z zbiranjem obvestil zaradi suma kaznivega dejanja, o vseh ugotovitvah bodo obvestili tudi pristojno državno tožilstvo.

Padel tri metre v globino

Še ena delovna nesreča se je zgodila v soboto okoli 12. ure na Njegoševi 15. 18-letni Bosanec je pri opravljanju gradbenih del padel z odra približno tri metre v globino.

Po do sedaj zbranih obvestilih je na oder vlekel železno palico, s katero je zadel v električno napeljavo. Zaradi udara elektrike je izgubil ravnotežje in padel z odra. Pri tem se je huje telesno poškodoval. Sodelavci so ga odnesli v UBKC Ljubljana, njegovo življenje pa je ogroženo.

Policisti so opravili ogled in obvestili delovnega inšpektorja. Nadaljujejo z zbiranjem obvestil zaradi suma kaznivega dejanja, o vseh ugotovitvah bodo obvestili tudi pristojno državno tožilstvo. Vodjo del bodo oglobili.

Odgovor na objavo uporabnika
niso v redu, 22.04.2024 ob 06:04

Preveč so pohlepni državni birokrati in so preveč dvignili davek na oddajanje.

Zato bi bile najemnine previsoke in ljudje raje ne oddajajo, kot da si navlečejo besne in zavistne najemnike v stanovanje.  Pa še zaščiten ni lastnik, država bolj  ščiti najemnika.

In tako imamo desettisoče praznih stanovanj.

Tako pač je, če nek neuki in nerazgledani Mesec vodi stanovanjsko politiko. Davke pa mu diktira požrešna in grabežljiva Bratušek.

janša je znižal davek na najemnino, pa se to pri najemninah ni poznalo čisto nič. ČISTO NIČ. toliko o davku in požrešnosti …

Odgovor na objavo uporabnika
sonja907, 22.04.2024 ob 06:17

Države, ki skrbijo za svoje državljane, gradijo neprofitna stanovanja za zaposlene. V Avstriji in Nemčiji je recimo več kot pol stanovanj, v katerih ljudje živijo, poceni neprofitnih stanovanj. Tam je najemnina največ 18% dohodka, tam država regulira tudi tržne najemnine razen par odstotkov najbolj luksuznih stanovanj.

Pri nas? Po osamosvojitvi je bilo ogromno kapitala, ki ga je država dobila po odplačilu stanovanj po jazbinšku na nekem računu. Keš na tem računu bi več kot zadostoval za gradnjo ogromno novih stanovanj, ampak politike to ni zanimalo. Ob divji privatizaciji so si to razdelili koritniki, ki so vse skupaj nepovratno pobasali v lastne žepe. Namesto da bi imeli nova neprofitna stanovanja, smo imeli novopečene bogataše.

Zakaj jih v več kot 30-tih letih niso gradili? Iz istega razloga kot ne gradijo domov za ostarele, končno že zrihtajo železniško progo, širijo avtocesto….ker zmanjka denarja v proračunu po tem, ko ga lopovi spraznijo. Vse, kar gradijo za “narodov blagor” je tisto, kar dobijo iz evropskih sredstev in morajo namensko in transparentno uporabiti. Tega je pa premalo. In ker so zdaj ugotovili, da po kraji davkoplačevalskega denarja ostane bore malo v blagajni, bodo narodu, ki ima nepremičnine, nabili še več davkov, kazni za prazna stanovanja in kar je še tega.

Takole na kratko razlaga, zakaj je tako. Ker živimo v koruptivni balkanski greznici. Zato.

“V Avstriji in Nemčiji je recimo več kot pol stanovanj, v katerih ljudje živijo, poceni neprofitnih stanovanj.”

 

Prosim za link do teh podatkov, ker kolikor je meni znano tole NE drži.

Odgovor na objavo uporabnika
Stanovanja? Kje so?, 21.04.2024 ob 22:26

V Sloveniji primanjkuje na tisoče stanovanj za mlade, in tudi za vse ostale. Obenem pa tisoče stanovanj praznih. Kako je to mogoče, da imamo tako nesposobne voditelje, da ne znajo pospešit gradnje in ljudem zagotovit dostopnih stanovanj? Ne vem kaj čakamo? Nov stoletni potres? Da se bo potem gradilo?

V zadnjih 30 letih ni bilo kaj dosti zgrajeno, sploh če primerjamo koliko se je v 30 letih zgradilo v bivši državi, čez katero se tako rado pljuva.

Volitve so blizu. Bomo spremljali koliko tisoč stanovanj je bilo zgrajenih.

 

Bogataši si v Ljubljani gradijo vikende, ker imajo preveč denarja. Potem pridejo malo v bajto, vmes pa prazna. Ne me vprašat kje je to, ampak s prstom vam lahko pokažem take bajturine.

Odgovor na objavo uporabnika
a res???, 22.04.2024 ob 12:00

“V Avstriji in Nemčiji je recimo več kot pol stanovanj, v katerih ljudje živijo, poceni neprofitnih stanovanj.”

 

Prosim za link do teh podatkov, ker kolikor je meni znano tole NE drži.

Ali res ne veš, da imajo nekatere države več kot pol ljudi v najemu, večina teh je v neprofitnem?

“Avstrija je država najemnikov. V lastni nepremični živi 48 odstotkov ljudi, vsi ostali stanovanja najemajo. Še več je takšnih v avstrijski prestolnici. Na Dunaju namreč v najemnih stanovanjih živi več kot štiri petine prebivalcev – prav nasprotno, kot je stanje v Sloveniji. In za najemnino tam ni potrebno poseči globoko v žep.”

Dobro, Dunaja ne upoštevajmo, ker je res svoja kategorija, kjer dejansko štiri petine ljudi živi v najemu, večinoma neprofitnem. Ampak po Avstriji je pa teh ljudi nekaj več kot polovica.

Raziskovalec Kemeny[1] deli države, glede tega, kako pristopajo do stanovanjske politike, na dve skupini: na tiste, kjer so javna stanovanja in subvencije za najemnine namenjene najrevnejšemu prebivalstvu in delujejo kot nekakšen ščit pred dragim in nestabilnim zasebnim trgom z nestalnimi najemniškimi pogodbami, v drugo skupino držav pa uvršča tiste, kjer sta neprofitni in zasebni trg stanovanj približno enako močna. Del trga, ki ni usmerjen v profit, ni namenjen zgolj najbolj revnim skupinam prebivalstva, temveč širšemu krogu ljudi. Ker je v Avstriji sistem neprofitnih stanovanj in subvencij široko zastavljen, je pomembna konkurenca zasebnikom, na ta način pa se je ustvaril enoten stanovanjski trg; javna stanovanja in stanovanja v lasti zadrug ter »podjetij za omejen profit« pa so pomemben faktor pri oblikovanju cen na najemniškem trgu.

 

Država tam regulira tudi sicer javne najemnine ampak to zelo vpliva tudi na regulacijo tržnih najemnin, razen par odstotkov tistih najbolj luksuznih.

V razvitem svetu je ogromno ljudi po najemih in to niso le “socialci”, ampak večina ljudi. Poceni najem je tam način bivanja.

https://zavodpip.si/kategorije/stanovanja-za-vse/

 

Odgovor na objavo uporabnika
sonja907, 22.04.2024 ob 14:31

Ali res ne veš, da imajo nekatere države več kot pol ljudi v najemu, večina teh je v neprofitnem?

“Avstrija je država najemnikov. V lastni nepremični živi 48 odstotkov ljudi, vsi ostali stanovanja najemajo. Še več je takšnih v avstrijski prestolnici. Na Dunaju namreč v najemnih stanovanjih živi več kot štiri petine prebivalcev – prav nasprotno, kot je stanje v Sloveniji. In za najemnino tam ni potrebno poseči globoko v žep.”

Dobro, Dunaja ne upoštevajmo, ker je res svoja kategorija, kjer dejansko štiri petine ljudi živi v najemu, večinoma neprofitnem. Ampak po Avstriji je pa teh ljudi nekaj več kot polovica.

Raziskovalec Kemeny[1] deli države, glede tega, kako pristopajo do stanovanjske politike, na dve skupini: na tiste, kjer so javna stanovanja in subvencije za najemnine namenjene najrevnejšemu prebivalstvu in delujejo kot nekakšen ščit pred dragim in nestabilnim zasebnim trgom z nestalnimi najemniškimi pogodbami, v drugo skupino držav pa uvršča tiste, kjer sta neprofitni in zasebni trg stanovanj približno enako močna. Del trga, ki ni usmerjen v profit, ni namenjen zgolj najbolj revnim skupinam prebivalstva, temveč širšemu krogu ljudi. Ker je v Avstriji sistem neprofitnih stanovanj in subvencij široko zastavljen, je pomembna konkurenca zasebnikom, na ta način pa se je ustvaril enoten stanovanjski trg; javna stanovanja in stanovanja v lasti zadrug ter »podjetij za omejen profit« pa so pomemben faktor pri oblikovanju cen na najemniškem trgu.

 

Država tam regulira tudi sicer javne najemnine ampak to zelo vpliva tudi na regulacijo tržnih najemnin, razen par odstotkov tistih najbolj luksuznih.

V razvitem svetu je ogromno ljudi po najemih in to niso le “socialci”, ampak večina ljudi. Poceni najem je tam način bivanja.

https://zavodpip.si/kategorije/stanovanja-za-vse/

 

Levičarji ste prav bizarni. Na eni strani je kapitalizem največji zločin, na drugi strani pa spodbujete mentaliteto neprofitnih stanovanj ter ostalih šalabajzarij, s katerimi vas kapitalisti futrajo, da imajo mir pred vami.

Glavni način, kako ustvariti družinsko premoženje(tj generacijsko) je skozi lastne nepremičnine. In če ni tega, imaš pa socialno stanovanje si odvisnik od tistih kapitalistov, ki jih sovražite iz dna duše. Socialne države, ter gnilih politikov. Bravo, spodbujate rešitve, od katerih imajo največ profita tisti, ki jih ne marate….

Pa to ne pomeni, da popolnoma nasprotujem državnim intervencijam na nepremičninskemu trgu. Samo ste naravnost bizarni, ker ne ločite kaj je dobra rešitev za vas in kaj ne.

Ampak ja, važno da je na kratki rok čim cenejše, boli nas pa dolgoročni vpliv…

 

 

res ne vem v kateri luknji se to monovci skrivate. Če bi namreč kdaj pogledali iz nje in se zapeljali po Sloveniji, bi videli, da preko 80% ljudi živi v svojih krasnih, obnovljenih, novih, itd. nepremičninah. Poleg tega ima še vsaj 120.000 slovenskih državljanov počitniške nepremičnine na Hrvaškem. Če že država kaj gradi, potem to gradi za tujce, ki se priseljujejo v državo. Kar je glede na negativni domači priprast načeloma dobro, vendar pa se človek tudi vpraša, kakšna bo kvaliteta življenja, ko se bo recimo št. prebivalstva spet podvojilo?  Je res tako fino živeti v revnih soseskah velemest (to so namreč opevana socialna stanovanja). ?

Odgovor na objavo uporabnika
Itak157, 22.04.2024 ob 14:43

Levičarji ste prav bizarni. Na eni strani je kapitalizem največji zločin, na drugi strani pa spodbujete mentaliteto neprofitnih stanovanj ter ostalih šalabajzarij, s katerimi vas kapitalisti futrajo, da imajo mir pred vami.

Glavni način, kako ustvariti družinsko premoženje(tj generacijsko) je skozi lastne nepremičnine. In če ni tega, imaš pa socialno stanovanje si odvisnik od tistih kapitalistov, ki jih sovražite iz dna duše. Socialne države, ter gnilih politikov. Bravo, spodbujate rešitve, od katerih imajo največ profita tisti, ki jih ne marate….

Pa to ne pomeni, da popolnoma nasprotujem državnim intervencijam na nepremičninskemu trgu. Samo ste naravnost bizarni, ker ne ločite kaj je dobra rešitev za vas in kaj ne.

Ampak ja, važno da je na kratki rok čim cenejše, boli nas pa dolgoročni vpliv…

 

 

Slovenci smo ravno zaradi prepuščenosti samim sebi in nezmožnosti, da bi mladi zaposleni dobili poceni neprofitna stanovanja nagnjeni h kopičenju lastniških nepremičnin. Ljudje se zadolžujejo za celo obdobje delovne dobe in živijo iz rok v usta, da bi si pridobili svojo nepremičnino iz preprostega razloga, ker so k temu prisiljeni, saj glede na svoje plače niso sposobni najeti stanovanja po tržni ceni. Samo zato narod kopiči nepremičnine. V državah, ki jih navajam, se jim kupovati stanovanje enostavno ne splača, vsaj dokler otroci ne odrastejo in gredo v svoj poceni najem. Zato je tam kultura najemanja velika. Ker se da! Ker je lažje menjati za drugo, ko menjaš službo ali dobiš otroka itd. Obnove stanovanj imajo čez državne institucije, ki skrbijo za ta stanovanja, tako da jim ni treba niti obnavljat.

Ampak to razlagat balkancem, je brez pomena. Poglej si kakšno statistiko, katere države imajo največ lastniških nepremičnin. Ti povem jaz. Bolgarija, Romunija, Slovenija, Srbija, Bosna, nerazvite države… Če ti to nič ne pove, bog pomagaj. Nič nimam proti kapitalizmu, obstajajo države v kapitalizmu, ki jim je skrb za svoje mlade zaposlene ljudi prioriteta. Nam pač ni.

Odgovor na objavo uporabnika
sonja907, 22.04.2024 ob 17:16

Slovenci smo ravno zaradi prepuščenosti samim sebi in nezmožnosti, da bi mladi zaposleni dobili poceni neprofitna stanovanja nagnjeni h kopičenju lastniških nepremičnin. Ljudje se zadolžujejo za celo obdobje delovne dobe in živijo iz rok v usta, da bi si pridobili svojo nepremičnino iz preprostega razloga, ker so k temu prisiljeni, saj glede na svoje plače niso sposobni najeti stanovanja po tržni ceni. Samo zato narod kopiči nepremičnine. V državah, ki jih navajam, se jim kupovati stanovanje enostavno ne splača, vsaj dokler otroci ne odrastejo in gredo v svoj poceni najem. Zato je tam kultura najemanja velika. Ker se da! Ker je lažje menjati za drugo, ko menjaš službo ali dobiš otroka itd. Obnove stanovanj imajo čez državne institucije, ki skrbijo za ta stanovanja, tako da jim ni treba niti obnavljat.

Ampak to razlagat balkancem, je brez pomena. Poglej si kakšno statistiko, katere države imajo največ lastniških nepremičnin. Ti povem jaz. Bolgarija, Romunija, Slovenija, Srbija, Bosna, nerazvite države… Če ti to nič ne pove, bog pomagaj. Nič nimam proti kapitalizmu, obstajajo države v kapitalizmu, ki jim je skrb za svoje mlade zaposlene ljudi prioriteta. Nam pač ni.

Dobro razmišljanje. Podpiram.

    V Ljubljani se ogromno gradi . V glavnem neprofitna stanovanja za Cefurje.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 22.04.2024 ob 14:49

res ne vem v kateri luknji se to monovci skrivate. Če bi namreč kdaj pogledali iz nje in se zapeljali po Sloveniji, bi videli, da preko 80% ljudi živi v svojih krasnih, obnovljenih, novih, itd. nepremičninah. Poleg tega ima še vsaj 120.000 slovenskih državljanov počitniške nepremičnine na Hrvaškem. Če že država kaj gradi, potem to gradi za tujce, ki se priseljujejo v državo. Kar je glede na negativni domači priprast načeloma dobro, vendar pa se človek tudi vpraša, kakšna bo kvaliteta življenja, ko se bo recimo št. prebivalstva spet podvojilo?  Je res tako fino živeti v revnih soseskah velemest (to so namreč opevana socialna stanovanja). ?

Kdo živi tako, “mijav mijav”? A to si si kar sama zmislila, da jih 80% živi v svojih lepih nepremičninah? Obnovljenih? Si bila notri, da veš? Če ima novo fasado, še ne pomeni ,da je tudi not vse zrihtano.

Stara sem 32 let, pa ne zmorem stran od staršev. Jaz sem očitno zate tudi ena, ki živi v svojih lepih obnovljenih nepremičninah. Doštudirala, plača 1100 neto. Kaj naj s tem? Iskala službo v svojem fohu nekje kjer so poceni nepremičnine. NI SLUŽB za moj poklic!!! Tako da se vozim vsak dan eno uro v Lj, eno uro nazaj. Nikjer drugje ne najdem službe! In tako že x let. Če bi hotela najeti nekaj v Lj, bi morala pač živeti s študentarijo v istem stanovanju za 450 €, pa dobiš samo sobo skupaj s stroški. Ko sem imela še fanta, sva skupaj najela nekaj v Lj, moja cela plača je šla za najem in stroške, potem sva živela od njegovega jurja. Saj je nekako šlo, prihranila nisva nič oz. ko sva, to ni bilo nobeno življenje ampak životarjenje.

A misliš, da sem edina. Takih mladih nas je malo morje, samo ne vidite nas taki kot si ti!  Zdaj sem doma in šparam, ampak s to plačo bom za polog prihranila, ko bom stara 45.  Moji sošolci so šli večinoma v tujino, jaz se zdaj pospešeno učim jezika in tudi mislim spokat, čim prej, tem bolje.

Ima sonja prav, država za mlade zaposlene ne naredi čisto nič, ker je preokupirana z basanjem v žepe.

Moj brat je s svojo punco kupil neko enosobno stanovanje, sta se do grla zakreditirala, zdaj razmišljata, če bi sploh otroka imela ker kam bo šel, ko bo zrasel. Z njima v spalnici? Mah brez veze. Tisti, ki imate odrasle otroke in ste jim vi sposobni dati stanovanje ali zajeten polog, bodite raje tiho, ker naj je večina takih, kjer starši tega ne zmorejo.

Odgovor na objavo uporabnika
daj nehaj, 22.04.2024 ob 17:31

Kdo živi tako, “mijav mijav”? A to si si kar sama zmislila, da jih 80% živi v svojih lepih nepremičninah? Obnovljenih? Si bila notri, da veš? Če ima novo fasado, še ne pomeni ,da je tudi not vse zrihtano.

Stara sem 32 let, pa ne zmorem stran od staršev. Jaz sem očitno zate tudi ena, ki živi v svojih lepih obnovljenih nepremičninah. Doštudirala, plača 1100 neto. Kaj naj s tem? Iskala službo v svojem fohu nekje kjer so poceni nepremičnine. NI SLUŽB za moj poklic!!! Tako da se vozim vsak dan eno uro v Lj, eno uro nazaj. Nikjer drugje ne najdem službe! In tako že x let. Če bi hotela najeti nekaj v Lj, bi morala pač živeti s študentarijo v istem stanovanju za 450 €, pa dobiš samo sobo skupaj s stroški. Ko sem imela še fanta, sva skupaj najela nekaj v Lj, moja cela plača je šla za najem in stroške, potem sva živela od njegovega jurja. Saj je nekako šlo, prihranila nisva nič oz. ko sva, to ni bilo nobeno življenje ampak životarjenje.

A misliš, da sem edina. Takih mladih nas je malo morje, samo ne vidite nas taki kot si ti!  Zdaj sem doma in šparam, ampak s to plačo bom za polog prihranila, ko bom stara 45.  Moji sošolci so šli večinoma v tujino, jaz se zdaj pospešeno učim jezika in tudi mislim spokat, čim prej, tem bolje.

Ima sonja prav, država za mlade zaposlene ne naredi čisto nič, ker je preokupirana z basanjem v žepe.

Moj brat je s svojo punco kupil neko enosobno stanovanje, sta se do grla zakreditirala, zdaj razmišljata, če bi sploh otroka imela ker kam bo šel, ko bo zrasel. Z njima v spalnici? Mah brez veze. Tisti, ki imate odrasle otroke in ste jim vi sposobni dati stanovanje ali zajeten polog, bodite raje tiho, ker naj je večina takih, kjer starši tega ne zmorejo.

kruto! Ampak čista resnica! Točno tako je. Večina visoko izobraženih dobesedno životari in ne more dostojno živeti ker so nepremičnine tako najem kot nakup popolnoma nedosegljivo. Kdor tega ne vidi si zatiska oči. A je bila kdaj vsaj kakšna oddaja na to temo po radiu ali TV? Me res zanima.

Odgovor na objavo uporabnika
Trojka, 22.04.2024 ob 17:39

kruto! Ampak čista resnica! Točno tako je. Večina visoko izobraženih dobesedno životari in ne more dostojno živeti ker so nepremičnine tako najem kot nakup popolnoma nedosegljivo. Kdor tega ne vidi si zatiska oči. A je bila kdaj vsaj kakšna oddaja na to temo po radiu ali TV? Me res zanima.

Ja, v eni od Tarč je bila ena mlada psihologinja nekaj čez 30, ki tudi živi pri starših, ker enostavno ne more na svoje. Takrat so govorili o stanovanjski problematiki, eden na drugega so se zgovajali, snemali so številne luksuzne bloke v Ljubljani, kjer so stanovanja pokupili bogataši, ker je pač prioriteta župana in očitno tudi države graditi za bogataše, prodajati zemljišča bogatim investitorjem in kasirati mastno provizijo. za gradnjo za nas, navadno rajo pa ne bi nič pokasiral. samo kaj, ko se sicer govori o tem, potem pa spet tišina in gre vse spet po starem.

Totalitarni rezim po ruskem vzgledu prezema cel Balkam.  Glede stanovanj, katerega si ne mores najeti po svojih zmoznostih, pahne ljudi v dosmrtne projekte lastnih bajt. Nacin zivljenja v Slo je zidanje bajt, premozni pa se vikende…premoznim to  ne predstavlja tezave, kot je trganje od ust in zivotarjenje , bolj hobi.  Nizji sloj pa se dejansko zalaga samo za bajto do konc lifa. Anglezi npr  tega sploh ne razumejo, ker so bogata drzava in jim je najem stanovanj samoumeven in ne projekt.

 

Odgovor na objavo uporabnika
daj nehaj, 22.04.2024 ob 17:49

Ja, v eni od Tarč je bila ena mlada psihologinja nekaj čez 30, ki tudi živi pri starših, ker enostavno ne more na svoje. Takrat so govorili o stanovanjski problematiki, eden na drugega so se zgovajali, snemali so številne luksuzne bloke v Ljubljani, kjer so stanovanja pokupili bogataši, ker je pač prioriteta župana in očitno tudi države graditi za bogataše, prodajati zemljišča bogatim investitorjem in kasirati mastno provizijo. za gradnjo za nas, navadno rajo pa ne bi nič pokasiral. samo kaj, ko se sicer govori o tem, potem pa spet tišina in gre vse spet po starem.

 

V  razvitih drzavah bi tak sistem obsodili na korporacijski fasizem……zahodni mediji ta izraz znajo razumeti in ga pravilno  razcleniti na katerih podrocjih se zadnje case eksponentno razvija.

Pri nas pa imamo par starih profesorskih  produktov, ki ne zmorejo premestiti  socialne drzave  v realni cas zaradi premocnih starih  struktur, ki socialno  drzavo koristijo za rast zasebnega druzbenega kapitala.

ja Ljubljana ni cel svet niti cela Slovenija. Tudi sama si ne morem privoščiti stanovanja v Ljubljani, zato živim izven, kjer lahko imam nepremičnino po svojem okusu. nič posebnega nisi, če se dlje časa voziš v službo. plačo imaš pa slabo, očitno si študirala “to kar te veseli”. Vsi moji sošolci, ki so bili Ljubljančani, sedaj živijo v lastniških nepremičninah v Ljubljani, nekaj malega v okolici. Vsi so kupili s pomočjo staršev oz. starih staršev. Nepremičnine so v glavnem večgeneracijski projekt in ker so sedaj generacije vedno manjše, za staroselce v glavnem ni problema. Zato pa dobijo neprofitna stanovanja izključno tujci in socialci. Ker imajo domačini “preveč”. pa vaša opevana tujina, očitno še niste nosu pomolili iz Slovenije. Vsi bi radi imeli lastno nepremičnino, pa si je mnogi ne morejo privoščiti. recimo upokojenci, ki imajo v VB lastno nepremičnino, živijo normalno, medtem ko tisti, ki morajo na stara leta plačevati najemnino tolčejo revščino na meji lakote. Pa v Skandinaviji je prava loterija dobiti kaj primernega, sploh sedaj ko je naval migrantov in se soseske spreminjajo v ciganska naselja.

pa še to, sedajle ljudje množično menjujejo energente, dajejo v hiše tč, sončne celice na strehe, tako da fasada je vedno zadnja in verjemi, večina ima lepo obnovljeno.

No, tista, zgrajena v SFRJ, so ravno najslabša za potres. Tista stara cesarska oz. kraljeva bi jo bolje odnesla.

Se strinjam ampak žalostno res. Kam smo prišli…

Zanimivo trenutno stanje s stanovanji, leta 1991, ko smo se osamosvojili nas je bilo 2 milijona danes 33 let kasneje nas je še vedno 2 milijona, prebivalstvo ne raste pomanjkanje stanovanj je pa stalnica, le kje je leta 91 živelo teh 2 milijona, če je sedaj ob istem številu prebivalcev pomanjkanje stanovanj, stanovanj je dovolj samo vsi bi živeli v mestu po možnosti v Ljubljani, Mariboru ali na obali, prihaja do migracij dosedanjega prebivalstva iz podeželja v mesto, če vzamemo Ljubljano je povpraševanje res veliko ampak tisti, ki se preseli iz podeželja v Lj. za seboj pusti prazno stanovanje in teh stanovanj je ogromno povsod po širni Sloveniji v manjših krajih, zelo malo bi se jih preselilo v socialna stanovanja v manjši kraj še manj je takih, ki bi ga kupili daleč stran od mesta, nobenega pomanjkanja stanovanj ni, je zgolj želja živeti v mestu ali vsaj blizu njega.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Samo povem, 23.04.2024 ob 16:01

Zanimivo trenutno stanje s stanovanji, leta 1991, ko smo se osamosvojili nas je bilo 2 milijona danes 33 let kasneje nas je še vedno 2 milijona, prebivalstvo ne raste pomanjkanje stanovanj je pa stalnica, le kje je leta 91 živelo teh 2 milijona, če je sedaj ob istem številu prebivalcev pomanjkanje stanovanj, stanovanj je dovolj samo vsi bi živeli v mestu po možnosti v Ljubljani, Mariboru ali na obali, prihaja do migracij dosedanjega prebivalstva iz podeželja v mesto, če vzamemo Ljubljano je povpraševanje res veliko ampak tisti, ki se preseli iz podeželja v Lj. za seboj pusti prazno stanovanje in teh stanovanj je ogromno povsod po širni Sloveniji v manjših krajih, zelo malo bi se jih preselilo v socialna stanovanja v manjši kraj še manj je takih, ki bi ga kupili daleč stran od mesta, nobenega pomanjkanja stanovanj ni, je zgolj želja živeti v mestu ali vsaj blizu njega.

 

Ne bo držalo. 1991 je bilo prebivalcev v Sloveniji 1.900.000, danes jih je 2.200.000. Torej se je kar za 300.000 ljudi povečalo prebivalstvo v tem času, gradnja pa samo luksuz za nakup tistih, ki že itak imajo svoje stanovanje ali dva.

Ni potrebe po novogradnjah. Za same Slovence je stanovanj več kot dovolj. Gradi se za tujce ki prihajajo k nam,če bo še naprej tak naval tujcev bo cela Slovenija pozidana.

 

Ko sem bila otrok smo v nasi bajti ziveli oce mati 3 otroci dedek babica in neporocena teta ki je ostala pri nas do smrti…ko je bil najstarejsi brat se dojencek je bila se prababica, ki je umrla, ko je mati bila noseca z drugim bratom. Prababica in babica nista hodili v sluzbo. Imeli sta kmecko penzijo. Noben starostnik ni sel v dom. In takih druzin je bilo polno v vasi – skoraj vse. Sedaj pa se frajla sprdne loci in sama bi v stanovanje.

Zakaj bi neka 30 letna samska potrebovala svoje stanovanje? Naj bo doma in cez cas poskrbi za starse. Ce pa se proci in ima otroke in nimajo dovolj prostora pol pa bo te ze z 2ema dohodkoma se odselila.

Odgovor na objavo uporabnika
Casher, 23.04.2024 ob 16:27

Ni potrebe po novogradnjah. Za same Slovence je stanovanj več kot dovolj. Gradi se za tujce ki prihajajo k nam,če bo še naprej tak naval tujcev bo cela Slovenija pozidana.

 

Nikakor ni dovolj dostopnih stanovanj za nakup ali najem… Vse te obljube politikov, na koncu pa ne zmorejo narest pol tulk stanovanj k so jih v komunizmu naredil… Pfff…

Odgovor na objavo uporabnika
ne izide se, 21.04.2024 ob 22:42

Kupna moč prebivalstva ne dohaja visokih cen novogradenj.

Gradi se samo za kleptokratsko elito.

obup

New Report

Close