Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zapravim 300 eur

zapravim 300 eur

tisti ki bi s 300 euri lahko preživeli niste povedali kje je avtorica živela ko še ni imela lastne garsonjere…kakšne stroške je takrat imela, da ji je uspelo preživeti in še našparati za garsonjero..pod mostom?

Slovenščina loči med časi, se pravi:
preteklik – ko ni imela svoje garsonjere
sedanjik, ko garsonjero ima in uvodni post opisuje ta čas tukaj sedaj
prihodnik – takrat se bodo prioritete spremenile


Je res napak, ampak kljub temu se da razumeti poanta…beri zacetni post avtorice…ona prezivi s tristo e… nic ne rabi luksuza, ostali smo zapravljivci ker imamo avto pa take novodobne zadeve… sama pa tapka po netu…le zakaj ce ne rabi luksuza…zakaj sploh ji stanovanje…naj gre v barako v gozd zivet…a ves to je nazaj k naravi in vse to s cemer se je hvalila…na razumes poante se vedno ne… za tisto o cemer se hvali, potratno zivi pravzaprav… naj gre tak kot uni tam v sovu kmetija…to ti bo priblizek tistega s cemer se hvalisa, pa da vidimo kaj bo imela za povedat potem…vse ostalo je brezpredmetno glede na njeno hvalisanje kak je clovek v stiku z naravo najbolj srecen in zadovoljen… ni me prizadelo, mi gredo pa na zivce ljudje ki opletajo z jezikomnekaj in ocitke mecejo drugim,sami pa so isti…torej ce res ni del potrosniske mrzlice naj gre na samooskrbmo kmetijo izpred casov, drugace pa naj ne lapa kako je super zivet samozadostno v stiku z naravo…zraven pa tapka po netu…[/quote]

Kje pa piše, da je tak fen narave, da zdej ne bi računalnika uporabljala? verjetno je taka kot jaz, v naravi se sprošča, potem pa doma en film na kompu vrže.
če ji nove cunje ne pomenijo veliko, to ne pomeni, da je zdej en hipi, ki bi najraje v gozdu živel. madona no.[/quote]
ja jaz sem ne pismena, ti si pa zelooo… tvoje besede to dokazujejo… happy zdaj,…
če še vedno ne – no daj napiši še kaj slabega o meni in ostalih, da bo potelj tvoja duša osrečena, ker sicer nisi srečna oseba,, če tega ne delaš… daj si duška in se osreči no… očitno te narava ne dovolj

Slovenščina loči med časi, se pravi:
preteklik – ko ni imela svoje garsonjere
sedanjik, ko garsonjero ima in uvodni post opisuje ta čas tukaj sedaj
prihodnik – takrat se bodo prioritete spremenile[/quote]

bo treba malo več prebrati kot samo uvodni post da bomo lahko vzeli tvoj odgovor kot kompententen

napisala je, da je ves čas zaposlena in na minimalcu..da ji je z minimalcem uspelo privarčevati za garsonjero, sedaj pa varčuje za pokojnino..da prihrani 5000 na mesec .. da je šlo to varčevanje prej za garsonjero sedaj bo šlo pa za penzion

vprašanje za miljon dolarjev je torej, kje je živela do takrat ko ji je uspelo prihraniti dovolj za garsonjero

Slovenščina loči med časi, se pravi:
preteklik – ko ni imela svoje garsonjere
sedanjik, ko garsonjero ima in uvodni post opisuje ta čas tukaj sedaj
prihodnik – takrat se bodo prioritete spremenile[/quote]

bo treba malo več prebrati kot samo uvodni post da bomo lahko vzeli tvoj odgovor kot kompententen

napisala je, da je ves čas zaposlena in na minimalcu..da ji je z minimalcem uspelo privarčevati za garsonjero, sedaj pa varčuje za pokojnino..da prihrani 5000 na mesec .. da je šlo to varčevanje prej za garsonjero sedaj bo šlo pa za penzion

vprašanje za miljon dolarjev je torej, kje je živela do takrat ko ji je uspelo prihraniti dovolj za garsonjero[/quote]

upsi…5000 na leto

ves čas se že želim zahvaliti excellu za info o banki z najmanjšo provizijo, a ne pridem do tega: torej hvalaaaaaa

ostalo pa veš excell da je bilo nerealno ne?

Slovenščina loči med časi, se pravi:
preteklik – ko ni imela svoje garsonjere
sedanjik, ko garsonjero ima in uvodni post opisuje ta čas tukaj sedaj
prihodnik – takrat se bodo prioritete spremenile[/quote]

bo treba malo več prebrati kot samo uvodni post da bomo lahko vzeli tvoj odgovor kot kompententen

napisala je, da je ves čas zaposlena in na minimalcu..da ji je z minimalcem uspelo privarčevati za garsonjero, sedaj pa varčuje za pokojnino..da prihrani 5000 na mesec .. da je šlo to varčevanje prej za garsonjero sedaj bo šlo pa za penzion

vprašanje za miljon dolarjev je torej, kje je živela do takrat ko ji je uspelo prihraniti dovolj za garsonjero[/quote]

a mi lahko prosim citiraš, kje je napisala, da je privarčevala za garsonjero z minimalcem? me res zanima. hvala,.

bo treba malo več prebrati kot samo uvodni post da bomo lahko vzeli tvoj odgovor kot kompententen

napisala je, da je ves čas zaposlena in na minimalcu..da ji je z minimalcem uspelo privarčevati za garsonjero, sedaj pa varčuje za pokojnino..da prihrani 5000 na mesec .. da je šlo to varčevanje prej za garsonjero sedaj bo šlo pa za penzion

vprašanje za miljon dolarjev je torej, kje je živela do takrat ko ji je uspelo prihraniti dovolj za garsonjero[/quote]

a mi lahko prosim citiraš, kje je napisala, da je privarčevala za garsonjero z minimalcem? me res zanima. hvala,.[/quote]
v nadaljevanju potem,d a si je na ta način že kupila to stanovanje.
tole so njene besede: S takim varčevanjem sem prišla do stanovanja,

a mi lahko prosim citiraš, kje je napisala, da je privarčevala za garsonjero z minimalcem? me res zanima. hvala,.[/quote]
v nadaljevanju potem,d a si je na ta način že kupila to stanovanje.
tole so njene besede: S takim varčevanjem sem prišla do stanovanja,[/quote]

Ja, ampak to ne pomeni, da si je celga sama kupila. Lahko da so ji pomagali straši, lahko da je vzela kredit (s kakšnim porokom), ko je našparala eno vsoto in ga zdaj že odplačala, glede na količino, ki jo privarčuje vsako leto. Sploh ni pomembno, ker je sama večkrat poudarila, da je to trenutno stanje, kot je nekdo zgoraj napisal – sedanjik. Ti selektivno izbiraš, kaj boš upoštevala. Kaj pa tisto, ko pravi, da si lahko jutri rezervira luksuzno križarjenje ali nekaj takega.
Zakaj je pomembno, kje je živela, ko je varčevala za garsonjero? In kaj, če je živela doma? Sigurno ni več zapravila kot zdaj, ko je na svojem, prej manj.
Poanta teme je, da trenutno pride tako skozi in sploh nima ekstra želja – ki niso brezplačne. Če bo pa jutri ugotovila, da bi rada smučala, bo pač za smučarijo zapravila nekaj. Pa po kakšnem desetletju bo treba še kaj vložit v stanovanje in takrat bo tudi manj privarčevala. Enostavno se ji je zdelo čudno, da ji kolegice ne verjamejo – kar pa jaz verjamem, ker sem imela tako sodelavko, ki je zatrjevala, da nikoli ne bo šla v penzijon, ker pod 900 eur na mesec ona ne pride skozi. Veliko je takih.

Jaz tudi varčujem. Hodim v galerije in muzeje, ko so zastonj. Avta nimam in ga ne potrebujem. Javni promet, celo taksi za takrat ko je nuja, niti približno ne znese toliko. Restavracije mi ne ugajajo, raje kuham doma. Športam ogromno v naravi.
Z marsičimer se poistovetim.


v nadaljevanju potem,d a si je na ta način že kupila to stanovanje.
tole so njene besede: S takim varčevanjem sem prišla do stanovanja,[/quote]

Ja, ampak to ne pomeni, da si je celga sama kupila. Lahko da so ji pomagali straši, lahko da je vzela kredit (s kakšnim porokom), ko je našparala eno vsoto in ga zdaj že odplačala, glede na količino, ki jo privarčuje vsako leto. Sploh ni pomembno, ker je sama večkrat poudarila, da je to trenutno stanje, kot je nekdo zgoraj napisal – sedanjik. Ti selektivno izbiraš, kaj boš upoštevala. Kaj pa tisto, ko pravi, da si lahko jutri rezervira luksuzno križarjenje ali nekaj takega.
Zakaj je pomembno, kje je živela, ko je varčevala za garsonjero? In kaj, če je živela doma? Sigurno ni več zapravila kot zdaj, ko je na svojem, prej manj.
Poanta teme je, da trenutno pride tako skozi in sploh nima ekstra želja – ki niso brezplačne. Če bo pa jutri ugotovila, da bi rada smučala, bo pač za smučarijo zapravila nekaj. Pa po kakšnem desetletju bo treba še kaj vložit v stanovanje in takrat bo tudi manj privarčevala. Enostavno se ji je zdelo čudno, da ji kolegice ne verjamejo – kar pa jaz verjamem, ker sem imela tako sodelavko, ki je zatrjevala, da nikoli ne bo šla v penzijon, ker pod 900 eur na mesec ona ne pride skozi. Veliko je takih.

Jaz tudi varčujem. Hodim v galerije in muzeje, ko so zastonj. Avta nimam in ga ne potrebujem. Javni promet, celo taksi za takrat ko je nuja, niti približno ne znese toliko. Restavracije mi ne ugajajo, raje kuham doma. Športam ogromno v naravi.
Z marsičimer se poistovetim.[/quote]

potrudi se in preberi vseh devet strani tako kot smo jih ostali

napisala je da je s takim načinom varčevanja….minimalc in prihranek 5000 eur letno prihranila za garsonjero sedaj nadaljuje s takim stilom življenja – prihrani z minimalcem spet 5000 eurov letno in to bo za penzion

tako da vseh 20 vrstic streljaš v prazno

Ja, ampak to ne pomeni, da si je celga sama kupila. Lahko da so ji pomagali straši, lahko da je vzela kredit (s kakšnim porokom), ko je našparala eno vsoto in ga zdaj že odplačala, glede na količino, ki jo privarčuje vsako leto. Sploh ni pomembno, ker je sama večkrat poudarila, da je to trenutno stanje, kot je nekdo zgoraj napisal – sedanjik. Ti selektivno izbiraš, kaj boš upoštevala. Kaj pa tisto, ko pravi, da si lahko jutri rezervira luksuzno križarjenje ali nekaj takega.
Zakaj je pomembno, kje je živela, ko je varčevala za garsonjero? In kaj, če je živela doma? Sigurno ni več zapravila kot zdaj, ko je na svojem, prej manj.
Poanta teme je, da trenutno pride tako skozi in sploh nima ekstra želja – ki niso brezplačne. Če bo pa jutri ugotovila, da bi rada smučala, bo pač za smučarijo zapravila nekaj. Pa po kakšnem desetletju bo treba še kaj vložit v stanovanje in takrat bo tudi manj privarčevala. Enostavno se ji je zdelo čudno, da ji kolegice ne verjamejo – kar pa jaz verjamem, ker sem imela tako sodelavko, ki je zatrjevala, da nikoli ne bo šla v penzijon, ker pod 900 eur na mesec ona ne pride skozi. Veliko je takih.

Jaz tudi varčujem. Hodim v galerije in muzeje, ko so zastonj. Avta nimam in ga ne potrebujem. Javni promet, celo taksi za takrat ko je nuja, niti približno ne znese toliko. Restavracije mi ne ugajajo, raje kuham doma. Športam ogromno v naravi.
Z marsičimer se poistovetim.[/quote]

potrudi se in preberi vseh devet strani tako kot smo jih ostali

napisala je da je s takim načinom varčevanja….minimalc in prihranek 5000 eur letno prihranila za garsonjero sedaj nadaljuje s takim stilom življenja – prihrani z minimalcem spet 5000 eurov letno in to bo za penzion

tako da vseh 20 vrstic streljaš v prazno[/quote]

ampak mogoče bi ti prebrala vse še enkrat. ker zgleda da si se v ihti bistveno zmotila…

potrudi se in preberi vseh devet strani tako kot smo jih ostali

napisala je da je s takim načinom varčevanja….minimalc in prihranek 5000 eur letno prihranila za garsonjero sedaj nadaljuje s takim stilom življenja – prihrani z minimalcem spet 5000 eurov letno in to bo za penzion

tako da vseh 20 vrstic streljaš v prazno[/quote]

ampak mogoče bi ti prebrala vse še enkrat. ker zgleda da si se v ihti bistveno zmotila…[/quote]

kje?

govoriš o tem da lahko da so ji pomagali starši in ostali blablabla če je napisala da je sama prihranila..kaj ti naj narišemo?

ihtava še nisem greste mi pa že poštena na živce tisti ki se sprenevedate kako kakovostno življenje ima lahko človek s 300 euri

aja mogoče se ne sprenevedaš..otrok nimaš, avta nimaš in si vsa vesela ko kaj prihraniš na ta račun..večina slovenskih družin avto neobhodno potrebuje in ne bluzite več prosiiiiiimmmmmmmmmmmm da se da s 300 preživet..prosiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmmm

🙂

potrudi se in preberi vseh devet strani tako kot smo jih ostali

napisala je da je s takim načinom varčevanja….minimalc in prihranek 5000 eur letno prihranila za garsonjero sedaj nadaljuje s takim stilom življenja – prihrani z minimalcem spet 5000 eurov letno in to bo za penzion

tako da vseh 20 vrstic streljaš v prazno[/quote]

ampak mogoče bi ti prebrala vse še enkrat. ker zgleda da si se v ihti bistveno zmotila…[/quote]

pa kaj se lahko umiriš…in nehaš filozofirat… pa očitno si ti sama ihtrava, da zdaj pri drugih ihto vidiš…
pač preživi s 300 ok … happy ostali pa pač ne, ker nam ne znese – nismo nič njej ne teb ukradli, nič nam nisi ti dala – ne avtorica, zato živi s tistimi svojimi evri kot hočeš v miru in nas pusti pri miru… bo šlo? al rabiš še nadaljnjih 9 strani hvalnic,da kak si super, ker hodiš samo na zastonj stvari in tako varčuješ… sama si jih piši pod različnimi nicki se naprej, da boš lažje zaspala v občutku svoje popolne podobe :))
ajd čau

ampak mogoče bi ti prebrala vse še enkrat. ker zgleda da si se v ihti bistveno zmotila…[/quote]

pa kaj se lahko umiriš…in nehaš filozofirat… pa očitno si ti sama ihtrava, da zdaj pri drugih ihto vidiš…
pač preživi s 300 ok … happy ostali pa pač ne, ker nam ne znese – nismo nič njej ne teb ukradli, nič nam nisi ti dala – ne avtorica, zato živi s tistimi svojimi evri kot hočeš v miru in nas pusti pri miru… bo šlo? al rabiš še nadaljnjih 9 strani hvalnic,da kak si super, ker hodiš samo na zastonj stvari in tako varčuješ… sama si jih piši pod različnimi nicki se naprej, da boš lažje zaspala v občutku svoje popolne podobe :))
ajd čau[/quote]

nepismena, tudi paranoična. zanimivo. nočko, bejba. mirne sanje. pa ne se tok obremenjevat z virtualno osebo…
se mi zdi, da ti kr pritisk naraste pa ni zdravo.

Porabiš preveč, te napadejo.
Porabiš premalo, te napadejo.
Zoprne ste, kokoši.

to je pa samo na Monu

na MON so tudi kriminalci, sem že prijavljal policiji par stvari

Jaz ti verjamem. Pri nas je tudi ena plača čisto dovolj za 4 osebe – 1200 EUR, mojih 2500 ostane.

A še ne boste nehali s to temo.

Smo povedali, da verjamemo, da pride s 300 eur skozi mesec. Pravzaprav poznamo, da se da. In vsaka ji čast. Tisti pa, ki ne verjamete, je pač vaš problem, da ne znate z denarjem.

Ali imate tekmovanje, kdo lahko bolj zivotari?

Jaz za najemnino, stroske in cistilko porabim cca. 2000 eu in pridobljeni cas raje investiram v visje prihodke…

300 lahko zapraviš če ne kuriš, vodo piješ in cele dneve krompir ješ, nimaš otrok, nimaš avta, nosiš bunde iz srednje šole, ..

pa vendar se je našlo neverjetno število ljudi ki bi kakovostno živeli s 300 euri celo odraslo dobo:-)

itak da je to politična propaganda..slovenija je dežela kjer se cedita med in mleko, my ass

vam povem in upam da bom nehala v tej temi:-) s 300 si ne moreš nič začet….niiičččč!!!!!!!!

300 lahko zapraviš če ne kuriš, vodo piješ in cele dneve krompir ješ, nimaš otrok, nimaš avta, nosiš bunde iz srednje šole, ..

pa vendar se je našlo neverjetno število ljudi ki bi kakovostno živeli s 300 euri celo odraslo dobo:-)

itak da je to politična propaganda..slovenija je dežela kjer se cedita med in mleko, my ass

vam povem in upam da bom nehala v tej temi:-) s 300 si ne moreš nič začet….niiičččč!!!!!!!![/quote]

Jaz sem sigurna, da si ti avtorica in zdaj igraš hudičevega advokata, da bi ti pritrjevali. Si pa edino to pozabila, da si na začetku pisala da gre za zadnjih nekaj let, zdaj si preklopila za vso odraslo dobo. Bodi bolj previdna ali pa nehaj trolat.

300 lahko zapraviš če ne kuriš, vodo piješ in cele dneve krompir ješ, nimaš otrok, nimaš avta, nosiš bunde iz srednje šole, ..

pa vendar se je našlo neverjetno število ljudi ki bi kakovostno živeli s 300 euri celo odraslo dobo:-)

itak da je to politična propaganda..slovenija je dežela kjer se cedita med in mleko, my ass

vam povem in upam da bom nehala v tej temi:-) s 300 si ne moreš nič začet….niiičččč!!!!!!!![/quote]

Jaz sem sigurna, da si ti avtorica in zdaj igraš hudičevega advokata, da bi ti pritrjevali. Si pa edino to pozabila, da si na začetku pisala da gre za zadnjih nekaj let, zdaj si preklopila za vso odraslo dobo. Bodi bolj previdna ali pa nehaj trolat.[/quote]

meni se bo počasi začelo sanjat o mačkah

iz tega bo nastala cela detektivka

nisem avtorica in tudi ne vem o katerem začetku tu govoriš..avtorica je napisala da je doslej varčevala za garsonjero odslej pa penzion..ti pa pravip da je pisala o nekaj letih..česa?

jaz sem po detektivsko ugotovila da se je avtorica zarolala z izjavo da je z minimalcem privarčevala za garsonjero,..ob tem pa pozabila da bi morala v takem primeru bodisi živet pri starših bodisi po mostom…a tega pa ne moreš dognati?

Avtorica, jaz ti verjamem. Le tako naprej, lahko si ponosna nase, ker znaš živeti skromno, ker znaš prihraniti. Po tebi pljuvali bodo pa itak tisti, ki bi bili radi vešči tvojih vrlin, vendar ne morejo biti.
Čestitke, ostani kakršna si.

Iz mirnih zapisov čudne in bolj čudne je sklepati, da sta našli svojo življenjsko pot in filozofijo in sta srečni. Vendar sta samski, če prav razumem. Sama sem mama 3 otrok, zaslužim precej dobro, prav tako mož, a najina družina je odvisna od najinega dela. Oba sva skromna, še preveč. Sama imam prav tako logiko, da se cunje kupuje redko, po potrebi, a kakovostne. To velja zame in moža. Otroci rabijo, ker hitro rastejo, sprotna oblačila in obutev. Vsak hodi le na eno plačljivo dejavnost, ki mu je v veselje. Nekajkrat na leto gremo na izlet in nekajkrat ven jest. Na morju kampiramo 2 tedna v letu, smučamo ne, se raje sankamo na bližnjem hribu, če je sneg. Igračke dobijo le za rojstni dan in za Miklavža, takrat izpolnimo želje, ostalo si kupijo z lastnimi prihranki. Plačujeva kredit za hišo, v kateri živimo. Najini starši finančno ne pomagajo, ker ne zmorejo. Hočem reči, tudi mi živimo relativno skromno, a nas je 5. Avto je za nas življenjskega pomena, tako za posel, kot sicer. Fajn je, da je človek skromen, a potrebe so zelo različne. Vsekakor pa drži, da je srečen tisti, ki zna ceniti to, kar ima in ne hrepeni vedno po več in več.

Škrta si, to je vse. Poznam kar nekaj takih samcev kot si ti. Če bi bila tako zadovoljna, ne bi tu razlagala in iskala potrditve.

New Report

Close