Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zapravim 300 eur

zapravim 300 eur

Logično, da prišparaš če si pa nič ne privoščiš. Če šparaš za neko stvar je ok. Če misliš pa ti celo življenje samo denar kupčkat…ja dediči bodo blazno veseli. Nikoli mi ne bo jasno kaj imajo nekateri od tega, da samo kupčkajo in kupčkajo. Vsak cent jim je škoda dat.

Avtorica ti si stara duša.
Dobro se zavedaš, da sta materialni svet in čutno uživanje le ILUZIJA.
In da je vse na tem svetu minljivo. S sabo pa itak nič ne nesemo.
Lepo je srečati ljudi, ki ne želijo BITI sužnji in jim ta svet še ni opral možganov.
Btw, nismo na Zemlji zato, da bi uživali in se imeli fajn, daleč … daleč od tega.

Jaz te pa občudujem, nekako živiš svoj filozofski nazor, ne zdiš se mi zadrta, ampak zanimiva. In, ja nič ni narobe, če imaš tudi malo “špeha” (za hude dni ali pa za izpolnitev kakšne želje, lahko pa tudi za darilo komu, ki rabi, ja)

vse lepo in prav
ampak taki ljudje, kot je avtorica
ko začne šparat in ko vidi, da ji rata in ko vidi, da kolegice pa ne morejo
dobijo še večji zagon in si še manj privoščijo.ampak, keč..ko si ne privošči se prepriča, da je zmagala.
s tako it ven…ne mogoče, razen če ji kupiš sladoled, pa kafe, pa sendviče še zanjo itd..
tok škrti ratajo, da je to pa že bolano.
poznam enega, tok je not padel, da je začel vozit po krajši za cent poti v službo, s tem, da je grozljiva cesta…avto si je pa čist pokljuku s kamni, ampak sam da ima cent.
tale avtorica bolj ko si ne kupi in strada…ker če bo priznala, še na hrani škrtari, misli da je zmagala


To se pa strinjam…to je životarjenje…saj nic ne recem preudarno ravnanje z denarjem, samo kaj si pa clovek tudi mora privosciti…in ne rect da je vse zastonj…sladoled ni zastonj, kos tortice ni zastonj, tud prevoz ni zaston…in ti si tolk skrta, da stopas do morja, ker ti je skoda za karto…ma glej to je bolezenska skrtost ni se za hvalit s tem…se ne cudim, da si brez tipa, kdo pabo mel tako zensko, ki hodi v poklapanih cunjah, starem spodnjem perilu, nogavicah… vse to se znuca in je potrebno menjati…ne pa da se hvalisas s takimi…res se lazno sams sebe tolazis…peisparati skozi mesec se fa tudi, ce preudarno zivis zivljenje in poudarek ga dejansko zivis, ne pa zivotatis… ves kak je en rek “delam zato, da zivim ne zivim zato, da delam” torej ja delas delo z veseljem ampak prvenstveno zato, da zivis lahko s tistim kar si zasluzis, da si bogatis zivljenje, izkusnje. Dogodivscine… ti pa dejansko zivis zato, da delas, ker od zasluzka si das sam tolk da se prezivis, da ravno ne shiras, od tu naprej si pa trgas od ust in sama sebe mzcis in ropas zivljenja in izkusenj, ki bi si jih lahko privoscila…to ni zdravo in ko bo zivljenje mimo bos mela kaj dnar na trr in objokovala kaj vse nisi dozivela pa bi lahko…e dnar bo ostal drugim, ti pa se bos z oropanim.in osiromasenim zovljenjem poslovila…precej zalostno je meni tole, ce bos tako nadaljevala[/quote]

Štopam zato, ker spoznavam zanimiv folk na ta način. V štud. letih sva s kolegico preštopale do Belgije in nazaj. Super je bilo, toliko različnih ljudi in anekdot, da mi je štopanje ostalo v glavi kot zelo pozitivna stvar. Zdaj ne hodim tako daleč, ker mi enostavno ni do tega, mi Slovenija zadošča. Je ogromno za videt, prehodit.
Si pa privoščim tudi taxi, če je treba.
Moje cunje niso poklapane, ampak kvalitetne, tako da mi jih hvalabogu ni treba menjat vsako sezono. Bundo imam iz gimnazijskih let, pa ni stala veliko, a še zmeraj izgleda kot nova. Pač pazim na stvari. Glede sp. perila se še nihče ni pritoževal, hehe, in tudi fant, s katerim se dobivam, je podobnih nazorov, ne da veliko na materialne dobrine, kljub temu, da jih ima.
Ne se sekirat zame 🙂

Res ne vem, kako me ne razumete. Ne škrtarim – če kaj rabim, kupim. Ampak enostavno nimam toliko želja kot povprečna oseba.[/quote]
sorry po tej matematiki ni možno,d a kaj sploh kupiš- ali pa pač lažeš – in to je še slabše,d a si lažnivka potem – zdaj nekaj je ali si bolesten škrtuh ali pa lažnivka

pa še za ono zgoraj, ki se hvalisa kak se drugim prištuli za prevo, da lahko gre na izlet… a da bi dala pa za bencin človeku to pa ne – zanjo je kar vse zastonj, drugi pa naj od svoje plače dajejo za bencin… ona se pa potem hvalisa, da je srečen človek, ki ima vsega v izobilju – a dej no – a v rimske terme se je tud prištulila na dopust oz. kopanje – ker to namreč stane…

Pa ni. Le pod napačnimi vplivi in iluzijo živi.
Imaš povsem prav, da je minljivo in da s sabo nič ne nesemo, a ona dela nasprotno temu. Ona šapara in kupčka, pa še sama ne ve zakaj? Ker je polna strahov (pred prihodnostjo) – to pa ni ravno lastnost starih duš. Odnesti s sabo pač ne bo mogla nič.
Ona je suženj, velik suženj, same sebe in zgrešenih prepričanj in … strahov. Podobno kot ti.
In ja, na zemlji smo (no nismo, a smo si sami krivi), da bi se imeli lepo in da bi “uživali”, karkoli naj bi že to pomenilo. Ideja o trpljenju, odrekanju, martru in posledično kao “razvoju” je zgrešena, lažna in predvsem … temna, kot je lahko najtemnejša tema lahko.

Meni osebno ni blizu življenje nad zmožnostmi, življenje na kredit, brez marsičesa lahko preživim (v tem trenutku brez nove kuhinje, čeprav stara razpada, novih oken, čeprav skozi stara piha, avto je tako in tako prastar in je dobro, da še dela, lahko cel dan naštevam), ampak da bi pa živela zato, da varčujem, mi pa ni blizu. Pride v življenju, da se moraš praktično vsemu odreči in se odrečeš, ker ni druge, ampak življenjske filozofije pa iz tega ne bi delala. Življenje je eno samo in ne veš, kdaj se stvari tako zapletejo, da ga ne boš več mogel uživati.

Vidim, da le redki razumete avtorico. Nič hudega, ona je čisto zadovoljna sama s sabo in svojim življenjem. Pravite, da ne uživa. Kaj pa je drugega uživanje, kot tole njeno življenje. Hodi v naravo, kolesari, uživa v drobnih radostih, gre na izlete po okolici, si naredi piknik na travniku. Če kaj rabi, si kupi.

Imam prijateljico, ki tudi ima minimalno plačo, tam nekje 800 eur. Živi polno življenje. Bolje kot jaz. Ona hodi na odbojko, dela kot prostovoljka, hodi na morje (pomaga in potem dobi 14 dni njihovega vikenda), hrano večinoma pridela. Je res zadovoljna in to s tako zelo majhno plačo.

Mislim, da je ne razumeš ti. To kar opisuješ je ok in prav in smiselno. A ona striktno izpostavlja varčevanje. Tu pa smisla in “življenja” jaz ne zaznam.

daj nehaj no – ne more živeti polnega življenja in si vse to privoščiti z 300 evri na mesec – ni variante.
če hočeš na piknik moraš kako do tja pridet – če imaš kolo – ga moraš kupit, tudi vzdrževat, če se štuliš k drugim po avtih za prevoz non stop,d a lahko kao uživaš je pa to življenje na tuj račun – ker če hočeš na vlak toi stane, če hošeč na bus to stane, hrana tudi stane, krema za sončenje kvalitetna stane – in jo rabiš sploh če veliko prehodiš, klobuk stane, spodnje perilo in štumfi se obrabijo, uničijo z nošnjo in pranjem to stane, tudi vrhnja oblačila se- sorry bunda iz gimnazije – se ji s pranjem zagotovo uniči polnilo in ni več tako topla .- pa če jo še tako čuva…
zobna krema, zobna ščetka, ustna voda, milo, pralni prašek, vse to stane, krema za obraz, vse to stane…frizer stane… kakšno zdravilo, če ga rabiš stane, se ti kaj pokvari doma – to stane – stane zavarovanje za njeno garsonjero, stane nadomestilo za stavbno zemljišče
tak,d a naj ona ne bluzi, da živi s 300 evri na mesec in si še kao ful neki privošči zaraven, ker to preprosto ni res…

in ne ti meni – z 800 evri ravno na glih za glih prideš skozi z osnovnim… ne moreš si ravno kaj dosti priivoščiti, tak da ne no klamfat bedarij.

pa da ne pozabim – če je garsonjera njena ima tudi stroške pri uravniku – rezervni sklad in podobno… pa na dodatno zdravstveno zavarobvanje ne smemo pozabiti…
tak da so stroški za stan mesečno ziher okol150 e… in potem še zdr. zavarovanje telefon, potem pa še ti dodatno omenjeni – za NUSZ in zavarovanje nepremičnine…
to je sam osnovno – pa še pri hrani nismo in osn. hig. potrebščinah – nemogoče je s 300 evri čez mesec lahko kar te pesmice lažnive komu drugemu prodaja…

Ne ni čudno. Kot si omenila porabiš 300€ za položnice in hrano. Glede na to da živiš v lastni garsonjeri, je takšen strošek realen. Z minimalcem + prevoz + hrana, na mesec zaslužiš slabih 800€. Na leto z regresom prideš na cca 10k€. Če od tega prišparaš polovico, je tvoj realen strošek dobrih 400€/mesesc. Torej porabiš cca 100€/mesec za ostale stvari.

Avtorica, tudi meni nikakor ne gre v glavo, da za stroške in hrano zapraviš 300€ na mesec. Haloooo, kako je to mogoče. Pustimo sedaj dajanje denarja na stran. Kako zapraviš samo 300€? Kaj ješ? Kaj kuhaš? Namreč jaz samo za hrano mesečno porabim več kot 300€, pa se ne “preseravam”. Bi bila vesela tvojega nasveta.


napisala je “zapravim 300 evrov na mesev – to je naslov&nick…
seveda je ve to še šktruharnjenje – meja revščine je na 590 evrih.
Samo zdrava krema za sončenje stane 20,00 evrov recimo – taka, ki je kolikor tolikor (kolikor so kreme te sploh lahko) neškodljiva – v primerjavi z ostalimi in da te ščiti pred soncem…
tako,da tole je res za nikamor – iz mojega kraja vožnja z vlakom v prvi oddaljen kraj povratna karta ni manj kot 3 evre – pa to če se grem samo sprehajat tja – če bi si pa hotla kupit še kaj za pit pa to spet stane- kaj šele kakšna kavica – to sodi med minimalne užitke- ker sicer si moraš nest kuhalnik zraven in vodo in tam zakuhati vse… kar pa stane spet :)), da imaš vse to doma :)) – če si škrt – in si skuhaš doma npr. kavo – in rebiš termovko in potem vse to vlačiš zraven pešaka, ko see sprehajaš – ni kaj ful užitek – in prav nič napor – to je pol lahkotno sprehajanje…

nikakor ne gre zagotovo ne – kot rečeno ima svojo garsonjero in vzdrževanje te tudi stane in osnovni stroški so potem drugi, ki jih najemnik nima – pri nas je cca 10 evrov samo za rezervni sklad za garsonjero… kje so potem še vsi ostali stroški, pa zavarovati jo tudi mora najverjetneje a ne – če je vsaj malo skrbna lastnica. To dtudi stane pa kot rečeno nadomestilo za stavbno žemljišče tudi – to so vse še dodatni stroški – poznam osebo v garsonjeri, ki je v zelooo sraterm bloku – temu primerno je socialna najemnina nizka – in so njegovi stroški čez mesec poleti 160 evrov (in kar štejmo, da tisto kar on da za najemnino, avtorica da za lastniške stroške), pozimi še več… in potem še vse položnice zdravstveno zavaraovanje in kje je še hrana in higiena – na 300 evrih je to res osnovno…
evo se ti pojavi recimo alergija na sonce – rbiš kakšno pomoč iz lekarne krema takoj 10 evrov… mislim to so osnovnoi stroški – nič ni zastonj – in s 400 evri prideš zelooo na tesno skozi za vse skupaj – z odrekanjem velikim – ni tukaj nobene uživancije…
s tem da ja bo imela nič od penzije pri minimalni plači – ker prevoz in malica, ki ju zdaj šteje zraven kaoo kot dohodek – se ne šteje v plačo in se ne obračuna za pokojnino…
normalna plača, ki zagotavlja preživetje človeku in da si lahko še res kaj privošči zraven brez odrekanja je tam 1000 evrov – in da si še tudi da jasno na stran za starost, ker to bomo vsi potrebovali – in mu od tega poitem ostane še za normalno življenje,d a si lahko še kaj privošči in da ima tudi za nepričakovanje stroške.


napisala je “zapravim 300 evrov na mesev – to je naslov&nick…
[/quote]
če bi prebrala prvi “stavek” posta … “za vse položnice in hrano”.

Kreme za sončenje ne kupuješ vsak dan. Tudi v sosednji kraj ne greš vsak dan na sprehod ali kavo. S sprehodom in kavo si jako zakomplicirala in naredila problem, ki ga dejansko ni. Če greš na sprehod, zraven vzameš minimalno stvari, ki jih potrebuješ (telefon, denar). Potem se na samem kraju odločaš ali greš na kavo ali ne.

Stanovanja in stroški so različni. Delat neke vzporednice, s svojim stanovanjem in njenim nima smisla, saj nimamo dovolj informacij. Ali je lekarna osnovni strošek je odvisno od posameznika (če si 1x na leto v lekarni je zame izredni strošek). Nismo vsi takšni, da zakupimo pol lekarne za vsak slučaj.

V pokojnino se vplačuje zaradi tega, ker ljudje ne znajo varčevati in bi v starejših letih padli na breme države. Če ji uspe našparati toliko, da kupi še eno stanovanje in ga oddaja bo tudi z majhno pokojnino preživela. Če primerjaš z nekom, ki ima višjo plačo in vse zapravi, bo ob upokojitvi situacija takšna da bo ženska imela 2 investiciji, tisti, ki pa vse zapravi pa bo imel le stroške.

Avtorica, takih stvari pa le ne razlagaj naokoli. Najprej te bodo tisti, ki kupijo vse, samo da je v akciji, samo, da se sveti, samo, da je uživancija, obtoževali, da si čist neumna. Ko jim bo pa zmanjkalo kakšen teden pred plačo, jih boš pa imela na vratih, če jim posodiš, da se prebijejo do plače. In to ne samo enkrat. Zato teh stvari ne razlagaj in raje jamraj, kot to počnejo vsi drugi.

Če te kdo že vpraša, mu pa razložiš, da glih za glih vežeš konec s koncem, da si ti sposojat ravno še ni treba, viška pa tudi nimaš.
Teh stvari se ne govori.

ne rabiš tega vsega vsak dan – rabiš pa vsak mesec skoraj nekaj – jaz tri govorim,d aje nezmožno živeti s 300 evrov stroški innhrana in 100 za dodatno – greš npr. k zobarju plačaš plombo 50 evrov ali še več, jaz tudi nisem vsak dan v lekarni, ampak npr. propolis stane 6 evrov, liter medu, ki ga pojem v mesecu dni 10 npr. tako, da ali imaš to za hrano ali dodatno je strošek – pijem za zdravje olje črne kumine na 2 meseca 15 evrov – to vse stane – tako da ne vem kje ti živiš, če misliš, da lahko takole lahkotno preživiš s 100 evri dodatno… poglej npr. koliko stane fiziološka za nos, pa kakšni žajbljevi bomboni za grlo, čez zimo – se takoj nabere – pa ni to neke kemije ne nič samo taki pripomočki, ki ti koristijo.
pa kakšne britvice kvalitetne za depilacijo – takoj 20 erov 4 nastavki – vsak mesec je nekaj – če ni krema za sončenje so pa druge stvari in takoj se nabere – bog ne daj,d a se ti doma kaj pokvari – ker potem to ne gre v to kvoto tvojo 400 evrov…
res se posmehujete enim, ki smo prisiljeni živeti še z manj – s takim pisanjem in norčevanjem,d a kako se super živi- verjemi jaz vem kako zelo težko je…
meni je to norčevanje iz tistih, ki morajo s toliko ali pa še manj – kar pojdi vprašati tiste, ki imajo toliko pokojnine če lepo lahkotno živijo kot se norčuje tale avtorica – direkt je to norčevanje – rabiš kakšno pomoč pri zdravniku- ne prideš na vrsto, plačati si pa tudi ne moreš ker nimaš…
ampak to se avtorici ne dogaja ane, ona vse to stlači v celo 300 evrov…
to je norčevanje res iz naroda.

Evo, vidte, avtorica je tako škrta, da dons niti ne vklopi (zaradi porabe, al je pa včeraj tipkala iz službenega interneta) interneta in prizna, da se je zmotila za ene 50€ pri minimalni plači, hehe. No ja, al je pa šla na štop na morje, mogoče jo še jst vzamem nazaj, ko se bom vračal zvečer. Vsekakor, lep primer skromnosti, tako, se da.

a se spet hvalimo z revščino? f… no

Ja, zato se teh stvari ne govori. Da ne bi slučajno kakšna tebi podobna, ki kupuje raznorazne bedarije, prišla zvonit avtorici za 20 evrov do plače. Ker nisi nobena revca, samo znaš ne in nasedaš reklamam.


še huje, ne da se hvali z revščino, oona še potencira zdaj,d a to sploh ni revščina, ampak dejansko uživancoija in celo bogastvo sveta – to je pa še huje…
jaz bi jo vprašala kjer dela – to me tudi res zanima – ker če velika večina njihovih kupcev začne živeti po njenih principih in takole varčevati in se odrekati proizvodom njenega podjetja, bo babnica hitro doma sedela brez plače. Ampak tako daleč ji pa logika ne seže…

Kapa za pramene je 6€ je pa notri 10 kap.
Blanc je 2.7€ je pa za trikrat, razvijalec je 1,3€ in je za štirikrat.
Škarje so za 20€ in so za zmeraj.
30€ je barvanje pramenov in striženje pri frizerju.
Zdaj pa računaj.


še boljše je ne se barvati je bolj zdravo – ampak samodejno striženje pa ni nadomestilo za frizerja – verjemi vem imam izkušnje,ker sem prisiljena v to zaradi financ…
… za tvoj predlog pa ja – potem si pa pisana papga z uničenimi lasmi – verjemi frizerji ne hodijo v šolo zastonj zagotoov ne – imajo znanja neka, ki jih ostai nimamo… sploh pri barvanju in da ne govorim pramenih…
pa če se ti lahko ostrižeš tako po celi glavi kot bi te frizer – pol sem jaz tud bicikel res…


še huje, ne da se hvali z revščino, oona še potencira zdaj,d a to sploh ni revščina, ampak dejansko uživancoija in celo bogastvo sveta – to je pa še huje…
jaz bi jo vprašala kjer dela – to me tudi res zanima – ker če velika večina njihovih kupcev začne živeti po njenih principih in takole varčevati in se odrekati proizvodom njenega podjetja, bo babnica hitro doma sedela brez plače. Ampak tako daleč ji pa logika ne seže…[/quote]

Hočeš reči, da morajo delavci na minimalkah zagoniti vse in ne smejo privarčevati niti centa iz solidarnosti do …saj ne vem česa. Iz solidarnosti do delovnih mest? Takole se zmenimo. Nihče naj ničesar ne privarčuje, potem pa bo gospodarstvo zalaufalo. Ti tepka pa pošiljaš eno, ki pač nekaj privarčuje, naj še to zapravi??? Samo zato, ker te moti, da ti ne znaš? Ker ti gre na živce, da si ona ničesar ne privošči? Ker ti gre na živce, da je ne zanimajo izdelki, ki jih ti izdeluješ?

In zakaj vsi napadate avtorico?
Zakaj bi bil njen način življenja životarjenje?
Mogoče je pa zanjo ravno luksuz, jahte na morju, skrb za avto, itd životarjenje in so ji izleti v hribe, s kolesom v službo in štopanje do morja užitek?

Niso vsi ljudje enaki in nimajo vsi istih interesov.
A je to tako težko sprejet?
Jaz osebno priznam, da sem najbolj užival, ko sem bil broke, ko sem začenjal živet na svoje v eni razmahani stari sobici in zarjavelim kolesom. Šel sem kamor sem hotel in užival vsak dan.
Zdaj, ko imam nov avto, motor, bajto in vse, dejansko nisem tako srečen. Zakaj torej tako živim? – Še sam ne vem 🙂 Razvadil sem se pač.

New Report

Close