Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zapravim 300 eur

zapravim 300 eur

Malo čopa stran in extra blancovi prameni. Saj je komot. Drugače pa najboljše je zmešati dve skoraj enaki barvi creme color, samo pramene se naredi na koncu, ker če jih na začetku juh barva potem pokrije in traja tri tedne, da se odkrijejo. Drugače pa, na frizersko se vpišejo tiste, ki jih niso sprejeli v kozmetično ali v gimnazijo. Ni treba ne, sa zna računat in ne,da ni skoraj slepa. Celo barvno slepe in slabovidne vpišejo .
še boljše je ne se barvati je bolj zdravo – ampak samodejno striženje pa ni nadomestilo za frizerja – verjemi vem imam izkušnje,ker sem prisiljena v to zaradi financ…
… za tvoj predlog pa ja – potem si pa pisana papga z uničenimi lasmi – verjemi frizerji ne hodijo v šolo zastonj zagotoov ne – imajo znanja neka, ki jih ostai nimamo… sploh pri barvanju in da ne govorim pramenih…
pa če se ti lahko ostrižeš tako po celi glavi kot bi te frizer – pol sem jaz tud bicikel res…[/quote]


še huje, ne da se hvali z revščino, oona še potencira zdaj,d a to sploh ni revščina, ampak dejansko uživancoija in celo bogastvo sveta – to je pa še huje…
jaz bi jo vprašala kjer dela – to me tudi res zanima – ker če velika večina njihovih kupcev začne živeti po njenih principih in takole varčevati in se odrekati proizvodom njenega podjetja, bo babnica hitro doma sedela brez plače. Ampak tako daleč ji pa logika ne seže…[/quote]

Hočeš reči, da morajo delavci na minimalkah zagoniti vse in ne smejo privarčevati niti centa iz solidarnosti do …saj ne vem česa. Iz solidarnosti do delovnih mest? Takole se zmenimo. Nihče naj ničesar ne privarčuje, potem pa bo gospodarstvo zalaufalo. Ti tepka pa pošiljaš eno, ki pač nekaj privarčuje, naj še to zapravi??? Samo zato, ker te moti, da ti ne znaš? Ker ti gre na živce, da si ona ničesar ne privošči? Ker ti gre na živce, da je ne zanimajo izdelki, ki jih ti izdeluješ?[/quote]
ne nisem tega rekla, če si ti ekstremist in zmožeš videti stvari ali samo črno ali samo belo -je to tvoj problem – če s te perspektive bereš…
pišem pa o tem kar razlaga avtorica – kar je hudo odpovedovanje, bolestno škrtarjenje, s tem nameno,d a se hvalisa kako preživi s 300 evrov samo zato da ostalo prišpearak – ker itak pazi to je zdaj poanta – ostalega se ne rabi po njenm – drugo je če človek nima ali špara za določen namen – jaz govorim o njeni logiki – da se to itak ne rabi, ker da se lahko zastonj živi brez vsega kar je za plačati o tej njeni logiki govori in na to se je nanašalo to.
In v to logiko ne sodijo ljudje na minimalcu, ki preudarno trošiho in tudi varčujejo.

govorim o bedasti množični kao propagandi te avtoričinelogike, ki je totalno zgrešena…
sam aj reče, da dela kje kot kaka natakarca – ker pol itak se lahko kar takoj domov vsede – ker po njeni logiki, zakaj bi pa kdo sploh kavo pil če je voda dovolj za preživetje… pa zakja bi jo sploh zunaj pil in kaj zunaj pojedel, če je pa itak za srečno in oh in sploh super truper življenje dovolj, da si vse sam doma narediš, in ne greš nikamor na dopust – torej vsi hoteli in restavracije v njih se lahko zapro… ker vse kar človek rabi je da pripešaka do morja in tam splije vodo iz vodovoda, kruh si pa od doma prinese…
aja pa ne vem no – zakja se z drugimi štopari in vozi, če je to kao nepotreben luksuz – ker kao to zagovarja- torej tudi drugi ne bomo imeli več avtomobilov – le koga bo potem štoparila za na morje, da se bo šlepala na tuj račun…
vidiš o tej egoistični logiki govorim – če bi vsi tako razmišljali kot ona propagira,d a je prav in dobro – se tudi ona ne bi mogla z nikomer štopat, ker nihče neb imel avta – ker bi živeli njen stil…
torej zaključek – to njeno življenje je šlepanje na drugih – uturi se drugim na njihove stroške, pol se pa hvalisa kak pocen živi in špara… če bi vsi tako živeli kot ona – se neb mel nikomur uturit – tudi tovarne atomobilov bi propadle, ker lkao saj avta ne rabimo po njenem – in ga noben neb kupoval…
to poanto sem hotela izpostaviti – ne tisto kar si ti bla sposobna razbrat – če tega ne razumeš pol pač ti jaz ne morem pomagat 🙂


še boljše je ne se barvati je bolj zdravo – ampak samodejno striženje pa ni nadomestilo za frizerja – verjemi vem imam izkušnje,ker sem prisiljena v to zaradi financ…
… za tvoj predlog pa ja – potem si pa pisana papga z uničenimi lasmi – verjemi frizerji ne hodijo v šolo zastonj zagotoov ne – imajo znanja neka, ki jih ostai nimamo… sploh pri barvanju in da ne govorim pramenih…
pa če se ti lahko ostrižeš tako po celi glavi kot bi te frizer – pol sem jaz tud bicikel res…[/quote][/quote]
a veš da ti še za tja nisi po svojem karakterju in spoštljivosti…

Jaz pa kano brez rokavic. Ona henne color je prav super, če jo zmešaš s kropom in majonezo

Kaj ti bo vse to? Si boš sama delala pramene? Se sama strigla? Kdo se sam striže? Še frizerke, ki obvladajo posel, se ne morejo postriči same (pa da je to čemu podobno) in si ne morejo same narediti pramenov.

Ne, niso, ampak vsem ljudem se kdaj pokvari pralni stroj, vsem ljudem se kdaj pokvari računalnik, vsi ljudje si morajo kdaj dati čistiti zobni kamen, večina ljudi ima avto, ki ga je treba registrirati in kdaj plačati kakšno popravilo, vsi ljudje morajo kdaj kupiti kakšen lekadol, fiziološko tekočino, veliko ljudi rabi očala, ki jih je treba kdaj kupiti … Če vse te stroške razdeliš na nekakšne namišljene mesečne obroke, samo to pride najmanj 100 evrov na mesec.

Če pa nimaš zgoraj omenjenega avta, potem imaš pa mesečno vozovnico za avtobus. Če niti te ne, imaš pa kolo. Ga je bilo tudi treba enkrat kupiti.

Kaj ti bo vse to? Si boš sama delala pramene? Se sama strigla? Kdo se sam striže? Še frizerke, ki obvladajo posel, se ne morejo postriči same (pa da je to čemu podobno) in si ne morejo same narediti pramenov.[/quote]
Ne morejo, ker mislijo, da ne morejo, ker so jih tako naučili. Drugače je pa zelo preprosto, ker imam dolge rabim lepo folijo, ker s kapo bi populila vse lase.

Kaj ti bo vse to? Si boš sama delala pramene? Se sama strigla? Kdo se sam striže? Še frizerke, ki obvladajo posel, se ne morejo postriči same (pa da je to čemu podobno) in si ne morejo same narediti pramenov.[/quote]
Ne morejo, ker mislijo, da ne morejo, ker so jih tako naučili. Drugače je pa zelo preprosto, ker imam dolge rabim lepo folijo, ker s kapo bi populila vse lase.[/quote]
lahko si ja, samo pomembno je kako si to narediš in kakšne posledice to pušča na laseh na dolgi rok – že tako so barve in te blanši škodljivi za lase – če pa delaš to neprofesionalc sam in se zadaj sploh ne vidiš kaj in kako in koliko si gor namalaš tega… in podobn evse možne zagate… potem pa pač čez leta jokaš za uničenimi lasmi.. ni problema ane… saj frizerke po vaše itak nič ne znajo…
jaz nimam oči zadaj in vem,da če bi se že spredaj približno ravno ostrigla, se zadaj ne moreš, kaj šele,d a hočeš kakšno obliko frizure… ne mo rečt ni, ženske, da znate v frizure strižt se same – in to brez kakkršnegakoli učenja tega…
znaš kratek paž postriči znaš stopničasto postriženo dolgo frizuro naredit po celi glavi…
znaš na ve postrišt obliko dlogih las sama, znaš gobico postržt, in kakšne druge kratke frizur… mah ne rečt no,d a to vse znate in da so frizerji nepotrebni, ker vi vse to same znate doma? jaz tega ne vrjamem, da vse to znate same in da četudi bi znale, da bi si lahko same naredile vse te frizure same sebi doma – se tako postrigle…

Da daš 5000 evrov na leto na stran vsako leto, ne plačaš pa si enkrat na tri, štiri mesece striženja, ampak se raje doma sama strižeš, čeprav ne vidiš, kaj delaš in potem takšna hodiš okoli, to pa ni več zdravo varčevanje, ampak vse prej kaj drugega.

Glavo obrne navzdol in mora biti 90 stopinjski kot navzdol in potem so super rese. Ali pa kar čop skrajša za pet cm. To pa ja ni težko. Las mi pa nihče ni uničil tako kot ena frizerka s trajno. Ne blanc in ne barva ne naredita tistega kot trajna. Takrat sem se morala postriči s strojčkom. Tako jeto. In pa tisti rregeneratorji, ki samo zmastijo in zamašijo lasišče. To ne deluje.uote=”Ključ rešitve”]
Ne morejo, ker mislijo, da ne morejo, ker so jih tako naučili. Drugače je pa zelo preprosto, ker imam dolge rabim lepo folijo, ker s kapo bi populila vse lase.[/quote]
lahko si ja, samo pomembno je kako si to narediš in kakšne posledice to pušča na laseh na dolgi rok – že tako so barve in te blanši škodljivi za lase – če pa delaš to neprofesionalc sam in se zadaj sploh ne vidiš kaj in kako in koliko si gor namalaš tega… in podobn evse možne zagate… potem pa pač čez leta jokaš za uničenimi lasmi.. ni problema ane… saj frizerke po vaše itak nič ne znajo…
jaz nimam oči zadaj in vem,da če bi se že spredaj približno ravno ostrigla, se zadaj ne moreš, kaj šele,d a hočeš kakšno obliko frizure… ne mo rečt ni, ženske, da znate v frizure strižt se same – in to brez kakkršnegakoli učenja tega…
znaš kratek paž postriči znaš stopničasto postriženo dolgo frizuro naredit po celi glavi…
znaš na ve postrišt obliko dlogih las sama, znaš gobico postržt, in kakšne druge kratke frizur… mah ne rečt no,d a to vse znate in da so frizerji nepotrebni, ker vi vse to same znate doma? jaz tega ne vrjamem, da vse to znate same in da četudi bi znale, da bi si lahko same naredile vse te frizure same sebi doma – se tako postrigle…[/quote]


Ne morejo, ker mislijo, da ne morejo, ker so jih tako naučili. Drugače je pa zelo preprosto, ker imam dolge rabim lepo folijo, ker s kapo bi populila vse lase.[/quote]
lahko si ja, samo pomembno je kako si to narediš in kakšne posledice to pušča na laseh na dolgi rok – že tako so barve in te blanši škodljivi za lase – če pa delaš to neprofesionalc sam in se zadaj sploh ne vidiš kaj in kako in koliko si gor namalaš tega… in podobn evse možne zagate… potem pa pač čez leta jokaš za uničenimi lasmi.. ni problema ane… saj frizerke po vaše itak nič ne znajo…
jaz nimam oči zadaj in vem,da če bi se že spredaj približno ravno ostrigla, se zadaj ne moreš, kaj šele,d a hočeš kakšno obliko frizure… ne mo rečt ni, ženske, da znate v frizure strižt se same – in to brez kakkršnegakoli učenja tega…
znaš kratek paž postriči znaš stopničasto postriženo dolgo frizuro naredit po celi glavi…
znaš na ve postrišt obliko dlogih las sama, znaš gobico postržt, in kakšne druge kratke frizur… mah ne rečt no,d a to vse znate in da so frizerji nepotrebni, ker vi vse to same znate doma? jaz tega ne vrjamem, da vse to znate same in da četudi bi znale, da bi si lahko same naredile vse te frizure same sebi doma – se tako postrigle…[/quote]
Ne verjamem, da bi katera ženska izgledala super s Hitletjevo frizuro, ki bi ji dodali frufru. Ne verjamem. Treba je imeti kolikor toliko dolge lase.

Ob minimalcu in privarčevanih 5 jurjih, od tega daš še za stroške, kaj živiš od zraka, če bi ravno želela privarčevati ob minimalcu in bi morala vsak mesec dati na strah vsaj 400 €?
Oziroma, kdo te futra?

Sicer pa, če bi ti vsako leto 5 jurjev privarčevala, bi si lahko že svoje stanovanje omislila.

S stanovanjem sem mislila na hišo, ne zgolj le sobico oz. garsonjerico.


ja zakaj si si pa dala trajno delat? saj te ni prisilila in ti delala trajne, ampak si se ti tako odločila – torej… ne pisat bedarij no res…
ne moreš se sama enako postriči (četudi imaš vsa popolna in potrebna znanja) kakor te lahko drug, ki te zadaj vidi.
sicer pa brezvezna debata- v to smer – kot pravi ena zgoraj – da se nekdo hvali da si prišpara 5 jurjev na leto in ne da za striženje 10 do 15 evrov na tri mesece… je bolno – kot pravim njena filozofija je bolno škrtuhstvo in nič drugega – ker hvali se kako vse ona uporablja- uporablja avto, prevoze – samo ne svojega, ker kao je nepotrebna stvar avto za nas ljudi, ampak drugim se pa uštili zraven – mislim – če je nepotrebna pol naj se drži tega in pešaka in biciklira povsod… ne pa da živi na stroških drugih… sama pa špara… to je škrtuhstvo- da se pa še hvalisaš potem, kao da itak nič ne rabiš in da se da brez vsega živet, to pa je botem še ekstra bolno.

Od 12 leta dalje se sama strižem (takrat so frizerji še rabilo britvice, kar je vzelo lasem ves naravni volumen in obliko).
In od nekdaj uporabljam kano. Tako, da jaz vidim zadaj, ker nimam okvare hrbtenice in oči, da ne bi mogla potisniti vidnega polja tako narazen, da ne bi videla v ogledalu zadnjega dela glave, hrbta in z rokami ne bi dosegla.
Tako, da jaz tudi, to opravim sama.

Mogoče bi bilo dobrodošlo, čeprav sama ordiniraš na svojem telesu, da se kako drugače izobraziš, kot je tako mnenje ali celo pogled, če kaj opravljaš sama. Sem poskušala razumeti, ker se na dolge goste lase tudi sama strižem že ene tri leta, uporabljam šampon breze od Ilirije in moram priznati, da po letu dni ne potrebujem nobene maske (ki je bila prej v profesionalni izvedbi) in lasje mi poganjajo ko nori, mi pa res ni všeč kakšen siv, ki me opominja, da je čas za sekirancijo mimo hehe.
Je pa mogoče čas, da si grem obliko popraviti, ker se mi enostavno ne da, če nisem frizer. Po sili razmer pa itak vsak stori, ker smo ženske itak posebna vrsta, da samo za striženje dolgih las stane od 40 € naprej, četudi bi artikle seboj prinesel.
Ko preučiš, kaj je v ceni in je razlika samo zato, ker je nekd drugega spola in potem vsega tistega, kar naj bi bilo v razlikovanju ni, potem res ne plačuješ kot debil, ki ne ve, zakaj se gre. In pač ne nosiš denarja kar tako nekomu.

Če se ne zezaš, se ti opravičujem, v nasprotnem pa ne.

Naj sedaj avtorica pove, kako ji to uspeva.

Bi bilo zanimivo slišati podrobnosti.

spoštovana ” NA MESEC”

občudujem tvojo skromnost, takih kot si ti manjka, svet bi bil lepši, preveč je svinj pohlepnih.

Želim ti dolgo in srečno življenje.

Tudi ena skromna, srečo.

Lepo napisano. Tale post in od avtorice.
Jaz sem ostala brez službe, pehala sem se za dodatnim zaslužkom, ker mi invalidnina ni zadoščala. (prevelike želje) Opravljala tudi razna dela, ki jih sovražim, pa sem jih pač sprejela. Kljub temu sem delala kvalitetno. In sedaj sem zbolela. Nič življenjsko nevarnega, toda do operacije na katero bom čakala še nekaj časa, pač ne morem delati. In sedaj ugotavljam, da sem srečna. Ker mi ni treba delati nekaj kar sovražim. Položnice lahko poplačam, pa tudi skromno preživeti se da.
Ugotavljam, da je životarjenje le to, da delaš nekaj kar ne maraš. Jaz sem šele sedaj srečna, pa čeprav z manj denarja.

Kaj rabiš sončno kremo za 20 eur in za pohod na kavico? Če ti kupuješ olje kumine, ne pomeni da ga tudi ona. Za 100 eur ima hrano, če je skromna, lahko da je fižol in ne avokada.

Avtorici verjamem in ji cestitam. Vse se da, ce se hoce. In ona pri tem uziva. Ene uzivajo v cigaretah, ona pa v sprehodih, eni pijejo alkohol in kavo, ona pa uziva v drugih stvareh. Je iznajdljiva in skromna. Ima vse, kar si ona zeli in samo to je vazno.

Lepo napisano. Tale post in od avtorice.
Jaz sem ostala brez službe, pehala sem se za dodatnim zaslužkom, ker mi invalidnina ni zadoščala. (prevelike želje) Opravljala tudi razna dela, ki jih sovražim, pa sem jih pač sprejela. Kljub temu sem delala kvalitetno. In sedaj sem zbolela. Nič življenjsko nevarnega, toda do operacije na katero bom čakala še nekaj časa, pač ne morem delati. In sedaj ugotavljam, da sem srečna. Ker mi ni treba delati nekaj kar sovražim. Položnice lahko poplačam, pa tudi skromno preživeti se da.
Ugotavljam, da je životarjenje le to, da delaš nekaj kar ne maraš. Jaz sem šele sedaj srečna, pa čeprav z manj denarja.[/quote]

Vredu, vsi ste hepi od hepi, zakaj o tem prav hepi in vzhičeno razglabljate, če ne rabite ekstra nikomur o tem razglabljati o vaši skromnosti? Vsak si zasluži vse hlebce kruha, ne samo drobtin, a to vam ne pade na vašo srečo morda?
Katere guruje pa sedaj poslušate, predno vas bodo spet nategnili?

Ja ja, ti se kar tolaži, pa prepričuj. Pa pojdi potem v džunglo, če meniš, da se boš lažje borila z divjino, ker ti gre težje na Zemlji. Ker ne moreš delati zaradi operacije, si srečna, dej no, a res? Potem bi moral biti srečene vsak, ki gre najprej pod nož al kaj? A si na glavo padla s svojimi zvezdicami? Dej ne bluzi.


Ne, ne pravim, da se živi super. Pravim le to, da se da preživet in da so cifre realne. Za več debate bi potrebovali bolj razčlenjene cene. Koliko je stroškov s stanovanjem in koliko s hrano ter kaj je všteto v posamezno ceno. Avtorici kljub minimalcu ostane na leto 5k€ (varčevanje). Kako potem nima denarja za zdravnika in pralni stroj? Ja čisto preprosto, statistiko, ki jo je izdala se nanaša na prejšnja leta, kjer ni potrebovala zdravnika in novega pralnega stroja. Če bo v naslednjem letu oboje potrebovala, pač ne bo prihranila 5k€ ampak “samo” 4k€.

Pa ne me narobe razumet, poznam nekaj ljudi, ki so v povprečju (1k€) a so zadnji teden pred plačo na suhem. In kaj počnejo? Ta telefon je full dober, pa računalnik mora biti tudi najdražji, stroški v stanovanju so kakršni so, kup tečajev – ki jih po enem mesecu ne obišče več, herbalife, cunje priznanih znamk itd. In nima ne kredita, ne avta in jamra, da se z 1k€ ne da preživet. In kako gre tak človek teden pred plačo v lekarno? Ne gre, ker nima za burek.

A je MON postal teslo zabivanja z glavo skozi zid ali kaj?


Ne, ne pravim, da se živi super. Pravim le to, da se da preživet in da so cifre realne. Za več debate bi potrebovali bolj razčlenjene cene. Koliko je stroškov s stanovanjem in koliko s hrano ter kaj je všteto v posamezno ceno. Avtorici kljub minimalcu ostane na leto 5k€ (varčevanje). Kako potem nima denarja za zdravnika in pralni stroj? Ja čisto preprosto, statistiko, ki jo je izdala se nanaša na prejšnja leta, kjer ni potrebovala zdravnika in novega pralnega stroja. Če bo v naslednjem letu oboje potrebovala, pač ne bo prihranila 5k€ ampak “samo” 4k€.

Pa ne me narobe razumet, poznam nekaj ljudi, ki so v povprečju (1k€) a so zadnji teden pred plačo na suhem. In kaj počnejo? Ta telefon je full dober, pa računalnik mora biti tudi najdražji, stroški v stanovanju so kakršni so, kup tečajev – ki jih po enem mesecu ne obišče več, herbalife, cunje priznanih znamk itd. In nima ne kredita, ne avta in jamra, da se z 1k€ ne da preživet. In kako gre tak človek teden pred plačo v lekarno? Ne gre, ker nima za burek.[/quote]

Moram komentirati tisto v okvirju, ki govori, kako mora preživeti. A ste res na glavo padli, država vam da še preveč pomoč, ker se ne pogovarjate o nujnem preživetju, temveč afnanju in še to teh, ki se tudi afnate in solite pamet tistim, ki redno delamo.
Priznam, vse nujne okvirje in stroške je naštela in take bi komot postavila na cesto, da bi začeli razlikovati, kaj je nujno ter kaj ne oz. prioritetno. Predvsem bi opustili monovski fotelj.


Ne, ne pravim, da se živi super. Pravim le to, da se da preživet in da so cifre realne. Za več debate bi potrebovali bolj razčlenjene cene. Koliko je stroškov s stanovanjem in koliko s hrano ter kaj je všteto v posamezno ceno. Avtorici kljub minimalcu ostane na leto 5k€ (varčevanje). Kako potem nima denarja za zdravnika in pralni stroj? Ja čisto preprosto, statistiko, ki jo je izdala se nanaša na prejšnja leta, kjer ni potrebovala zdravnika in novega pralnega stroja. Če bo v naslednjem letu oboje potrebovala, pač ne bo prihranila 5k€ ampak “samo” 4k€.

Pa ne me narobe razumet, poznam nekaj ljudi, ki so v povprečju (1k€) a so zadnji teden pred plačo na suhem. In kaj počnejo? Ta telefon je full dober, pa računalnik mora biti tudi najdražji, stroški v stanovanju so kakršni so, kup tečajev – ki jih po enem mesecu ne obišče več, herbalife, cunje priznanih znamk itd. In nima ne kredita, ne avta in jamra, da se z 1k€ ne da preživet. In kako gre tak človek teden pred plačo v lekarno? Ne gre, ker nima za burek.[/quote]

Moram komentirati tisto v okvirju, ki govori, kako mora preživeti. A ste res na glavo padli, država vam da še preveč pomoč, ker se ne pogovarjate o nujnem preživetju, temveč afnanju in še to teh, ki se tudi afnate in solite pamet tistim, ki redno delamo.
Priznam, vse nujne okvirje in stroške je naštela in take bi komot postavila na cesto, da bi začeli razlikovati, kaj je nujno ter kaj ne oz. prioritetno. Predvsem bi opustili monovski fotelj.[/quote]
malo se obvladuj v svojem obtoževanju vsepovprek – ker meni nič država ne da niti centa. Tako,da si zaslužiš,da se ti vrne vse dvakratno za vse obsodbe in žaljiv in neupravičen napad name.
Toliko. več nisi vredna, da se kdorkoli s teboj meni. Ti iskreno privoščim, da bo kdaj obratna situacija, pa ne zato , ker bi ti želela tako, ampak zato, ker boš edinole takrat morebiti občutila kako se počuti človek v stiski, ko mu nekdo drug pametuja – ti se afnaš, jaz pa redno delam in se ima nad njim za nekaj več, ker je ne po svoji krivdi izgubil službo… toliko!
Taka si ti – precej uboga bi jaz rekla,d a se ti zdi, da se moraš s svojim delom dokazovat nad šibkejšimi, ki jih zasmehuješ, žališ in še po krivem vse povprek obsojaš in dol tollčeš v njihovi stiski.

New Report

Close