Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaradi igranja sem verjetno izgubila ljubezen svojega življenja

Zaradi igranja sem verjetno izgubila ljubezen svojega življenja

LOčitev-ne vemo vzroka. Ona zagotovo ni varala. Potem pride na njeno pot mr.popolni. Zakaj? Mogoče, da ji samo pokaže kako zgleda prava ljubezen-kvaliteten moški? Jo namerno zavede? Se zaljubi v njo? Ga vodi nagon šarma ali izziv? Fizično se nista zbližala, sta se usodno zbližali  njuni duši? Ji želi samo pomagati?

Ona se zaljubi vanj.Vendar ga noče v takšnem stanju-poročenega. Mogoče se je zaljubila v zasedenega z namenom, da lahko doživlja varno ljubezen – ljubi in nič ji ni potrebno za to narediti, ni odvisna od njegovih čustev, ampak doživlja samo svoja čustva? Ne zasledimo, da bi obžalovala, ker ji on ne pokaže ali vrača čustev. Se jezi nase, ker je njeno srce izbralo napačnega ali pravega ob napačnem času? Mogoče je njena ljubezen do njega samo varovalka, da se izogne luzerjem- na dlani ima vzorec popolnega moškega. Ljubi, čuti ljubezen in žalost, nikamor se ji ne mudi, ni ji potrebno sprejeti prvega , ki pride mimo, ker že ljubi in bo verjetno njega ljubila, dokler ne pride pravi na pot? Ji je še kdo namenjen ali je to njena zadnja točka v ljubezni?

Hmm328 hodi na forum in bere zgodbe. Pravi da uživa. Komenitra. Razmišlja. Dela zaključke in analize. Prilagaja teorijo in vključuje vse argumente. Njen ego ni vpleten. Njena psiha preveč stabilna. Ne zmore vključevati naključnega faktorja. Mogoče je vse izmišljeno. Kaj to potem pove o takem avtorju?

Malo me spominja na knjigo Miha Maččini – Zemljevidi tujih življenj. Vsede se in kartira življenja. Poskuša razumeti funkcijo. Kako je oseba A prišla do te točke. In kam od tam. Ciklično, linearno?

Poskuša videti zgodbo,

hmm328 = ptičja perspektiva.

Vendar. Ali hmm328 ima ljubezen, svojo osebo? Živi čez druge? Se boji? Hrepeni? Je jezna in čaka? Bere romane? Kako čez to? Bere forum na stranišču ali ko je mož poslovno v tujini in ima krizo.

Tukaj se odpira več vprašanj kot odgovorov.

Mislim da bi bili avtorica “glupa prepričanja” in hmm328 dobri prijateljici. Zakaj se vse vrti okrog moških, dve močni ženski bi bili neustavljivi. Romanca ni 100% izključena.

 

Lepo si me opisal, velik kompliment zame. In moram priznati, da v življenju še nisem srečala tako dobrega sogovornika, kot si ti. Nočem, da nehava premljevati. Preveč dober um, da izpustim priložnost.

Lahko da bi bili prijateljici, bi potrebovale več kompatibilnih aspektov. Romanco lahko izključimo,nisem te sorte. Svet se nikoli ni vrtel okoli moških, a vseeno jih kdaj potrebujemo.

Imam ljubezen. Hrepenm z vsakim letom manj, z vsakim letom sem bolj izbirčna, ožam krog. Človeška neumnost me iritira. Živim le zase,  nikoli čez druge. Se ne bojim, brez strahu dosegam, kar si želim. Morda zato ni hrepenja? Česar ne morem spremeniti, sprejmem. Iščem stvari, ki vzbujajo čustva. Debatiram.Analizeram. Zanima me razmišljanje ljudi in razlogi, ki botrujejo njihovim dejanjem in odločitvam.

Berem  psihološke in filozofske knjige, raziskave,potopise, bibliografije. Romane zelo redko. Rada širim svoj um in zadnjico.

Lahko je izmišljeno, morda le prilagojeno?

Je to napisal moški, ki ne razume, zakaj ima ženska morale? Je edina, ki ga nikoli ne spusti k sebi zaradi svojih prepričanj. Vse pred njo so bile lahek plen,  ta ga ne spusti. On v svojih očeh galanten, ki obnori vsako s svojimi gibi. Poželjiv moški. Vse si ga želijo, on v pozornosti uživa. Zakaj bi ga ženska zavrnila? Prepričan je, da so vse ženske nore nanj. Na njegove kretnje in vljudnost. Njena glupa prepričanja povzročajo zavračanje njega.  On tako dober, v svojih očeh brez napak, ona zaradi njenih stališč, neumna. Ne vidi vrednosti v njej.

Še vedno se mi zdi, da sva zadela- versko vzgojen moških, ki teh vzorov nikoli ni ponotranil. Hinavec, drži masko, morda dominaten ali razvajen, svet okoli njega se rabi upogibati njemu. Ona se mu ne. Usodna ženska? Morda trpi on in nima outleta. Poročen z otroci, komu naj pove?  Prijatelji njegove sorte ga ne razumejo. Ločiti se ne more. Za njega ni le sex? Želi se pogovoriti o čustvih? Ona noče nič z njim.

Otroke vzgaja na isti verski način, ki ga v sebi zavrača. V družbi zgleden oče, sin, mož, vsako nedeljo pri maši. Svoje mladosti ni mogel izživeti ali je to delal prikrito. Dvojno življenje. Piše, da ona ne želi da se loči in razdre družino. Morda se noče ločiti sam, ne razume njenih zadržkov. On je tu še vedno zgleden človek, ki drži skupaj družino, čeprav je kurbir. Morala in integriteta sta mu tuje. Živi v lažnem svetu, prikazuje premišljeno podobo. Egoist, ki misli le na svoje udobje. Ona živi po načelih, ki jih sam prikrito sovraži. Vseeno pa ne zna drugega, kot da svoje otroke vzgaja na isti način. V versko praznem duhu, kjer ni možnosti za svobodo in sprejemanje. Morda se je zaljubil le on? Morda ljubiti ne zna? Narcisist?

A to se spet en sam s sabo pogovarja?

Očitno, pa že mal pretirava 😉

Pretirava oseba, ki se sam z sabo pogovarja in avtorka, ki se smili sama sebi. Zgodba sigurno v resnici ni takšna kot je opisana. Sigurno ni ona tako dobra duša, kot se je opisala. Si ena izmed tistih, ki se goni naokoli, menjuje moške. On te je pa očitno prebral in ni hotel biti s teboj. In ja, upam da bereš te objave…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2625, 29.06.2023 ob 09:03

Pretirava oseba, ki se sam z sabo pogovarja in avtorka, ki se smili sama sebi. Zgodba sigurno v resnici ni takšna kot je opisana. Sigurno ni ona tako dobra duša, kot se je opisala. Si ena izmed tistih, ki se goni naokoli, menjuje moške. On te je pa očitno prebral in ni hotel biti s teboj. In ja, upam da bereš te objave…

Saj to osebo sem mislila ja 🙂

Morda namesto zgodbe lahko analizerava mene? Človeška neumnost me iritira. Morda me iritira to, ker jih ne znam razumeti. Kako delujejo njihovi možgani? Se nikoli niso pravilno razvili ali so ob ne-dejavnosti zakrneli? Kako preživijo leto v svojem življenju? Med štirimi stenami? Od kje paranoja? Lastna neiživetost morda?

Motijo me. Pametni poslušajo, širijo znanje. One prepričane, da obstaja le to kar same mislijo. In vreščijo nepomembne stvari. Neopažene v življenju?  Nimajo samokritke. Opazijo madež na mizi ali le ko otroci naredijo gromozanski nered?  Leta tračarskih revij se poznajo. Bi znale rešiti vrstico v križanki?

Morda jim je tuj najin kulturni dialekt? Tega še politiki ne znajo, dva normalna človeka vsak na svojem koncu računalnika lahko? Sva mogoče nora znanstvenika z nadpovprečnim IQ? Kako lahko dva anonimna človeka tako sprejemata mnenja drugega, ki so si nasprotna? Ob tem ni žalitve, temveč neka simpatija, navdušenje. Najin pogovor kot ples. Kako je lahko človek navdušen nad človekom, ki spremeni njegov pogled nad zadevo? Je v njihovih mislih to preprosto nemogoče? Sploh mislijo? Usta spuščajo zvoke, brez delovanja možganov? Prsti udarjajo tipke brez pomena.

Kaj pomeni debata poguglajo. Definicije ne razumejo, prvič se srečajo z nečim takim. Ali pa tudi brskalnika ne znajo odpreti. Jim ni pomembno? Ne znajo?  Kakšno je življenje s praznostjo v glavi?

Z njimi nimam nič skupnega.

Danes sem jedla bel jogurt in spomin se mi je vrnil da. Jega gako z svojo mocno po mosko pprasceno roko beli steno z belim jupolom( gold).Ko sem videla kako z uzitkom mesa barvo so se mi v misli pritihotapile nagajove misli…

Trač revija, navijalke na glavi in papučice, mogoče majhna Virginia cigaretica in opravljanje moških na ustih? Po televiziji pa Ameriški predsednik, mogoče Vietnamska vojna in Rolling Ston? Ona bi tudi malo kolača, tako je pa obtičala v Novi Gorici.

Vmes pa kuha makaron-fleiš in čaka svojega zidarja da pride iz službe malo pijan in ne ve. Ali bodo batine ali seks.

Hčerka pa pere belo na 90 in žveči Čunga Lunga. Zavrnila vse to blokarjenje in hotela narediti nekaj iz sebe? Šla na faks, trpela seksizem in očitke, prepisala iz YU univerze na italijansko in postala Madam? Sedaj pa gleda iz drug3 strani železne zavese naše tetke in rdečo peso in inflacijo dinarja v 80 letih.

Poskušam razumeti.

Včeraj sem ga videla. Ni imel prstana in imel je čudno frizuro kot da se ni ostrigel 2 meseca. Tudi čik v ustih in čuden steklen pogled. Ni več isti moški.

Se ločuje?

vsak enkrat v življenju sreča nekoga,v katerega se zaljubimo in vemo,da je on/ona tisti tapravi .Ob katerem se počutimo varni in bi zanjo storili vse.Postaviš ga na prvo mesto pred teboj.Čeprav vemo,da  ne bomo nikoli skupaj,ga ne moremo pozabit.Se pa iz vsake takšne zgodbe nekaj naučimo.In tudi ti se boš oziroma si se že nekaj naučila iz te tvoje “zgodbe”.Je pa toliko težje nekoga pozabit,če veš,da bi lahko bila skupaj,če bi le eden od njiju naredil pravi korak v pravo smer.

Mislim da se nekaj dogaja. Upam. Srčno upam da me poišče. Da pride do mene, se izpove. Jaz ga ustavim. Stop! Status? Samski? Moja notranja boginja zapleše in padem mu okrog vratu.

Cel malar. Samo zame! Do konca življenja! Za zmeraj!

Srečna sem.

Odgovor na objavo uporabnika
Moja glupa prepričanja, 16.07.2023 ob 13:58

Mislim da se nekaj dogaja. Upam. Srčno upam da me poišče. Da pride do mene, se izpove. Jaz ga ustavim. Stop! Status? Samski? Moja notranja boginja zapleše in padem mu okrog vratu.

Cel malar. Samo zame! Do konca življenja! Za zmeraj!

Srečna sem.

In vec kot to,vsako leto frisno prebarvano stanovanje.In najini mali malarcki ki tekajo po njem…

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 17.03.2023 ob 14:13

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 17.03.2023 ob 13:31

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 17.03.2023 ob 10:55

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 17.03.2023 ob 08:10

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 16.03.2023 ob 18:58

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 16.03.2023 ob 16:58

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 16.03.2023 ob 10:12

Odgovor na objavo uporabnika
BTDT nepr., 15.03.2023 ob 22:08

Odgovor na objavo uporabnika
moja glupa prepričanja, 15.03.2023 ob 14:58

Ne vem ali so mi ta prepričanja vcepili v glavo starši, vzgoja ali so zrastla na mojem zeljniku. Sveto se držim pravila pri moških: obvoz sodelavci, obvoz poročeni, obvoz kurbirji, obvoz zasedeni, obvoz sedanji in bivši od prijateljic. Sem butasto prepričana, da ne bi bila srečna z nekom, ki je zapustil partnerko ali družino zaradi mene oz. da je nekoga prizadel zaradi mene, ker imam vcepljeno v glavo prepričanje, da ne moreš biti srečen, če gradiš svojo srečo na nesreči nekoga drugega.

Prišel je na mojo pot v trenutku, ko sem začela dvomit v vse kar sem vedno verjela. Z majhnimi in velikimi dejanji je postavil moj svet na glavo in me s tem prepričal, da obstaja to kar sem si vse življenje želela. Namesto, da se prepustim in delam na tem, da ga osvojim, pa proti svoji volji  na razumski bazi delam vse kontra. Naredi nekaj res zelo plemenitega zame, mu rečem samo vljuden hladen hvala namesto, da ga objamem in poljubim na lice.  Me pospremi, namesto, da se prisrčno zahvalim, mu očitam, da brezveze troši energijo zame. Me pričaka v meni ljubem vzdušju, namesto, da bi se mu vrgla okrog vratu, hladno ignoriram njegov trud in se naredim kot da sploh nisem opazila. Opazim, da si vedno pase oči po meni, ko sva skupaj, jaz se pa prav trudim, da ne bi izgledala zapeljivo in se obremenjujem s tem kaj naj oblečem, da mu majn padem v oči. Sem se od njega poslovila s hladnim hvala in srečno, srce pa se mi je sesuvalo v prah. Slišim za sabo žvenket ključev.  Vem, da je stopil do vrat in gleda za mano, ampak se ne obrnem nazaj in pospešim korak, da si ne premislim.

Danes bi lahko bila neizmerno srečna v objemu moškega s katerim bi si upala na konec sveta brez vprašanja kam me pelje, ker bi se ob njem vedno počutila varno in ker vem, da bi mu lahko popolnoma zaupala in se mu predala. Namesto tega pa se zjutraj zbujam sama v solzah ob misli nanj, ker pač moja glupa prepričanja morajo zmagat nad vsem.


@moja
glupa prepričanja

Imaš zelo trdne moralne vrednote, si notranje prelepa oseba, vredna ljubeče zveze z moškim, a žal ne s tem…

Nima zelo trdnih moralnih vrednot, se vidi ze iz marsicesa kar je napisala, od vsiljenih do obzalovanja, da se ni se bolj potrudil, da ji prepricanja odpadejo.. ker njej slej ko prej bi. Zato pa ji je zal, da zdaj pa je sel in ni se bolj pritisnil..

Namrec zenske, ki imajo pristne moralne vrednote jih zaseden tud malo ne gane, ker jih zasedeni ze v startu ne zanimajo. Povem iz prve roke.


@Zartrose
izven profila

Ni čisto tako.

V življenju se vsi zaljubimo nekajkrat, vprašanje je le kaj s tem naredimo.

Tudi sam sem bil na tem, a mi je bila družina in njena dobrobit na prvem mestu, zato se kljub zaljubljenosti nisem spustil v kaj več kot prijateljstvo.

Ni toliko pomembno, kaj se nam na čustvenem polju dogaja, pomebneje je kako ukrepamo. Se pa zavedam, da imam tudi sam, tako kot avtorica te teme, neko mejo, pri kateri popustim. Jbg, na koncu smo vsi le ljudje in nič več kot to.

Pri avtorici je jasno vidno, da nima visokih moralnih vrednot. Dela nekaj pid prisilo to pa nima veze z moralnimi vrednotami.

To da smo ljudje se ni izgovor, da se zaljubimo v zasedene. Lahko kontra recem, da ker smo ljudje se ne zaljubimo v zasedene, ker so nam avtomaticno no go. IN TO so visoke moralne vrednote. Ne pa bremzanje in zadrzevanje in igranje in obzalovanje, da ni se bolj pritisnil da bi ona padla..


@Zartrose
izven profila

Premisli še enkrat – štejejo dejaja. Avtorica je le opisala svoje čutveno dojemanje situacije in dejanje s katerim se je odpovedala temu moškemu.

sicer ne stejejo le dejanja, z moralnimi vrednotami je podobno kot z zvestobo, custveno tud lahko varas v dejanjih pa ostajas v obstojeci vezi.. moralne vrednote niso fejkanost, saj sama pise, da se je pretvarjala, igrala itd.. to niso moralne vrednote, to so kvazi vrednote, ki jih lahko porusi, ce bi le se kak dan dlje sladke besedice pihal in kaj zglumil preko dejanj.

Mene zaseden ne zanima. Zato, ker je ZASEDEN. ni igric ni pretvarjanj, ni obzalovanj. Je NE  in posveti se svoji mene nimas sploh kaj pecat, ker me zasedeni ne zanimate.


@Zartrose
izven profila

Ja, itak… Torej bomo za take primer uvedli “thought police”, skratka nadzor na mislimi? Faaaaaak tega bi bil pa še Stalin zelo vesel. 😉

Ja kdo pa naj bi mel kontrolo nad svojimi mislimi, ce ne mi sami? In niti se tu ne gre za kontrolo nad mislimi, gre se za DEJSTVO, da te ZASEDEN Moski NE zanima. In nima veze z tipom samim ampak s tem da je zaseden in je to no go. Ni obzalovanj, ni fejkanj, ni igranj. To so pristne zelo visoke moralne vrednote.

Avtorica obcuti obzalovanje, ker je rekla ne namesto da, je fejkala, je igrala pa saj vse napise.. in to pac moralne vrednote niso, saj bi jih le se nekaj njegovega leporecenja, malo alkohola kak zaigran insert hitro podrlo.. pac kvazi moralne vrednote.

 

Miljon poročenih, vsi so pecali 0% zanimanja. Popolnoma isto mnenje, kot Zartose. No in potem je prišel ta en poročen, nič drugačen, nič poseben, a spodnesel mi je tla pod nogami…

In kako se je končalo v tvojem primeru.?

Jaz sem bila ista

Mislim da me mineva sanjati o tem moskem.

Bila sem na vikend oddihu na morju. Urejena, lepa, malo sem shujšala, lepa pričeska. Ulegla sem se in čakala. Zelo me je presenetilo, koliko mladih postavnih se je začelo muvati okoli mene.

Zvečer sem enemu dala vstop v svojo mednožje. Bilo je sanjsko. Rekla sem mu naj izljubi tega moškega iz mene.

Zakaj bi bila z nekim ločencem? Zapit, čigar, alimenti bivši, drama.. nikoli ne bo sanjsko. Počasi izpuščam.

Se še kr trudiš oponašat avtorja te teme. Moja glupa…

Fan-fiction je umetnost. Kaj vas muči?

Itak je zgodbica izmišljena od prvega dneva.

Kako se isšlo? Gdje ste mi sat

Sretni udani u braku?

Toksična tema.

Iščem malarija ki zna vrteti muc, lahko številko od tega tipa ?

Če je varal prvo, bo drugo tudi.

tip je totalno neresen, ga ne dobim na številko da bi mi prišel pobarvat to steno.

 

Minilo je leto. Še vedno trpim v blokadi. Če ne bo on, ne more noben. On pa nič.

New Report

Close