Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaznamovana z imenom

Zaznamovana z imenom

Moja mama in oče nista dosti razmišljala, ko sta izbirala imena zame. Dala sta mi ime, ki me sramoti, zaradi katerega sam zaznamovma, tarča posmeha, a se prenaša iz roda v rod po prvorojenkah. V njuni rodni domovini moje ime ni nič posebnega, tukaj v Slo pa se vsak ko se mu predstavim vsaj nasmehne, če ne že kar plane v smeh. Mami sem že večkrat omenila da bi si zamenjala ime, a ona postane užaljena in je prizadeta, ker njena logika je, da je tvoje osebno ime tvoja identiteta in da ko si dobil ime ob rojstvu ga nosiš do smrti. Moje ime je Danka.  In tiho prenašam vsa norčevanja na zasmehovanja povezana z mojim imenom. Ljudem, ki jih spoznam zasebno se itak predstavim z izpeljanko ampak pri uradnih zadevah ne gre. Še za šalterjem na banki opazim, da gre uslužbencem na smeh. Res mi je hudo zaradi imena a mame tudi ne bi rada užalila, v državi od koder prihajata starša tradicija več velja kot tu v Sloveniji.

 

 

Pride en na matični urad, da bi rad spremenil ime. Pa ga vpraša uslužbenec, kako mu je zdaj ime. “Janez Fukač,” pravi vprašani. “Ja, to je pa precej razumljivo, da hočete spremembo,” pokomentira uslužbenec. “Kakšno bi pa radi novo ime?”

Pa pravi mož: “Radi bi bil Lojze Fukač.”

Ja, seveda, vsi se ti posmehujejo, ja. Drugace pa, si polnoletna? Zamenjaj, pa bo problem resen.

Kaj pa, če si spremeniš v Dana, pa imaš zelo lepo ime? Saj tudi Danka je lepo, le da ima pri nas pač še drug pomen, ki pa si ga ne želi nihče.

Če živiš v Sloveniji, bi mama morala razumeti. Ona pa te naj pač še naprej kliče tako, če ji res dosti pomeni.

Spremeni v Nemka takoj. Ali pa v Finka. Danke so na slabem glasu.

če si stara 18 let ali več, se pojdi preimenovat in ne razlagaj staršem

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6615, 29.07.2022 ob 13:42

Pride en na matični urad, da bi rad spremenil ime. Pa ga vpraša uslužbenec, kako mu je zdaj ime. “Janez Fukač,” pravi vprašani. “Ja, to je pa precej razumljivo, da hočete spremembo,” pokomentira uslužbenec. “Kakšno bi pa radi novo ime?”

Pa pravi mož: “Radi bi bil Lojze Fukač.”

Ha ha ha! Good one!!!

Res grozljivo ime.  Veliko bolj humano, čeprav kmečko je ime Danica. Je pa vsaj podobno tvojemu- če se preimenujes.

Tista šala zgoraj je bedna.

Se jo je pa spomnila SVETLANA MAKAROVIČ, desetletja nazaj. Samo ona jo je bolje obesedila.

Šala je letela na to numerologijio, zaradi katere so si ljudje spreminjali imena, ki jim prinašajo nesrečo. In se je Anton Drek preimenoval v Dantona Dreka.

Bodi ponosna, redke so, ki jih opevajo v pesmih, Danka je ena od njih (Toma Zdravkovic).

Odgovor na objavo uporabnika
Ena mala, 29.07.2022 ob 13:44

Kaj pa, če si spremeniš v Dana, pa imaš zelo lepo ime? Saj tudi Danka je lepo, le da ima pri nas pač še drug pomen, ki pa si ga ne želi nihče.

Če živiš v Sloveniji, bi mama morala razumeti. Ona pa te naj pač še naprej kliče tako, če ji res dosti pomeni.

Najboljša rešitev.

 

Po takem imenu so tvoji starši iz juga, kajne?

Odgovor na objavo uporabnika
Danka, 29.07.2022 ob 13:36

Moja mama in oče nista dosti razmišljala, ko sta izbirala imena zame. Dala sta mi ime, ki me sramoti, zaradi katerega sam zaznamovma, tarča posmeha, a se prenaša iz roda v rod po prvorojenkah. V njuni rodni domovini moje ime ni nič posebnega, tukaj v Slo pa se vsak ko se mu predstavim vsaj nasmehne, če ne že kar plane v smeh. Mami sem že večkrat omenila da bi si zamenjala ime, a ona postane užaljena in je prizadeta, ker njena logika je, da je tvoje osebno ime tvoja identiteta in da ko si dobil ime ob rojstvu ga nosiš do smrti. Moje ime je Danka.  In tiho prenašam vsa norčevanja na zasmehovanja povezana z mojim imenom. Ljudem, ki jih spoznam zasebno se itak predstavim z izpeljanko ampak pri uradnih zadevah ne gre. Še za šalterjem na banki opazim, da gre uslužbencem na smeh. Res mi je hudo zaradi imena a mame tudi ne bi rada užalila, v državi od koder prihajata starša tradicija več velja kot tu v Sloveniji.

 

 

Morda si namesto spremembe imena dodaj še enega, sedanjega pa obdrži kot srednje ime?

Po tihem uradno spremeni ime. Kdo od starcev ti bo gledal v dokumente.

Dana je res lepo. Sicer pa nisi edina:

https://www.stat.si/imenarojstva#/names?name1=Danka&gend1=Z

In očitno polnoletna, saj v zadnjih 20 letih ni bilo nobene nove Danke.

 

Uradno spremeni ime v Dana, to je najbolj podobno in tudi lepo ime. Domači naj te kličejo po starem.

Pretiravate. Ime je ime. Če sogovornik ne more sprejeti imena oz. se čudi, pači je nekaj narobe z njim.V bistvu nad vami izvaja čustveno nasilje. Jaz bi jih, kar direktno vprašal za kaj to počnejo. To so pač novodomni umi ko mislijo, da se vse vrti okrog njih, če se nekomu smejejo. Bistvo smeha je pa, da se z nekom smejiš.

Je pa zanimivo, da ljudje jamrajo samo, ko so finančno omejeni, ko so pa čustveno jih pa nič ne skrbi.

Odgovor na objavo uporabnika
Kamal, 29.07.2022 ob 23:26

Pretiravate. Ime je ime. Če sogovornik ne more sprejeti imena oz. se čudi, pači je nekaj narobe z njim.V bistvu nad vami izvaja čustveno nasilje. Jaz bi jih, kar direktno vprašal za kaj to počnejo. To so pač novodomni umi ko mislijo, da se vse vrti okrog njih, če se nekomu smejejo. Bistvo smeha je pa, da se z nekom smejiš.

Je pa zanimivo, da ljudje jamrajo samo, ko so finančno omejeni, ko so pa čustveno jih pa nič ne skrbi.

tudi jaz mam ime, ki ga ljudje ne poznajo. Vedno sem imela težave s predstavljanjem. Ali ga ne razumejo in jim moram večkrat ponoviti, potem je se problem naglašanja. Večinoma ga nočejo izgovarjati, ker je problematično. Ne vem zakaj so mi starši naložili to breme  ki ga večina ne pozna. Že v osnovi malo zakomplocirano življenje. Lahko bi se imenovala Ana, Mojca, Nina ipd. Danka je lepo ime, v Sloveniji pa ima res nesrečen sopomen. Te razumem in sočustvujem. Nisva pa kot vse ostale Ane, Mojce, Nine ipd.

Se strinjam s preimenovanjem v Dano ali Danico. 🙂 Zamenjava imena je tudi poceni in itak se lahko preimenuješ nazaj.

Aja na internetu piše Danijela. To je še lepše? 🙂

A Liza je kaj boljse?

Povej staršem, da razumeš njihovo užaljenost, da pa morajo tudi oni razumeti tebe in tvojo pravico do sreče in si spremeni ime kot želiš.

ime Danka prihaja iz Češko-Slovaške…nekdo predlaga ime Funka, ta bi npr. na severno primorskem izzvala slave smeha, saj pomeni tam finka p i z d a .

In s katero izpeljanko se predstavljas?

Danka je lahko tudi prebivalka Danske…

Ce te moti, si spremeni ime, saj ni treba, da to vsem razlagas, starsem pa razlozi, da noces vec tako ziveti in da se tradicija familije lahko tudi drugace spostuje.

Meni je tudi Dana lepo in primerno nadomestno ime.

Jaz bi si ime spremenila v Darka.

New Report

Close